Wycieczki piesze czy rowerowe w tereny górzyste bądź po każdym innym terenie to z pewnością niezwykle atrakcyjna dla wielu osób forma spędzania wolnego czasu. Ważne jest jednak, aby przygotować odpowiedni ekwipunek oraz ubrać się należycie, aby nie narazić swojego czy dzieci zdrowia na niebezpieczeństwo. W tym celu należy oczywiście korzystać z najlepszej jakości strojów. To samo dotyczy wszystkich gadżetów i akcesoriów, które zabieramy ze sobą, w tym termosów.

Dobranie tego najlepszego termosu turystycznego nie jest tak naprawdę prostym zadaniem. Musimy pamiętać o wyborze odpowiedniej pojemności, o upewnieniu się z jakich materiałów produkt został wykonany, jak wygląda sytuacja termoizolacyjności. Oprócz tego ważne są również ceny, komentarze innych użytkowników oraz gwarancja i jej typ.

W poniższym rankingu termosów turystycznych z 2024 roku wzięliśmy pod uwagę wszystkie wyżej wspomniane wartości. Dzięki temu mamy pewność, że produkt z pewnością spełni nasze oczekiwania i przez wiele lat służyć będzie w każdej sytuacji.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
TERMOS STALOWY FJORD NANSEN HONER 1L

FJORD NANSEN HONER

9.9

Średnia

Allegro Logo
TERMOS ESBIT prozniowy Vacuum Flask 1L

ESBIT Vacuum Flask

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
Termos obiadowy Comet 750 ml Rockland

Comet Rockland 750 ml

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
termos ROTPUNKT 40 075L

ROTPUNKT 40 0,75L

9.6

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
Termos Badger Outdoor Bullet Brass 500 ml

Badger Outdoor 500ml

9.5

Tani

Allegro Logo

MARKOWY TERMOS STALOWY FJORD NANSEN HONER 1L

ranking fotelików samochodowych 15-36

Fjord Nansen to firma, która od wielu lat zajmuje się produkcją przedmiotów mających na celu ułatwienie wędrówek, w tym górskich. Opisywany termos dostępny jest w dwóch różnych rozmiarach, czyli pojemność 0.5L oraz 1L. Jest to pierwsza zaleta warta odnotowania.
Jeżeli mowa o materiale, to zdecydowanie powinniśmy pamiętać o tym, że produkt wykonany został ze stali nierdzewnej. Dzięki temu, otrzymujemy wytrzymały i odporny na uszkodzenia produkt. Termos otwieramy w sposób klasyczny, co w połączeniu z izolacją próżniową daje nam wydłużony czas utrzymywania ciepła.
Produkt zwyciężył wielokrotnie w zestawieniach górskich magazynów, które potwierdziły bardzo dobre właściwości utrzymywania temperatury, co stawia ten termos ponad innymi w tej kategorii. Całość prezentuje się niezwykle dobrze. Otrzymujemy również gwarancję na dwa lata, co uzupełnia świetną ofertę od firmy Fjord Nansen. Problemem może być nieco wyższa niż w przypadku innych termosów cena. Ostatecznie jednak redakcja ocenia termos na 10/10.

R

Zalety

– Bardzo dobrze trzyma ciepło;
– Wytrzymałe wykonanie;
– Klasyczne otwarcie i prosty w obsłudze.
Q

Wady

– Nieco wysoka cena.

TERMOS ESBIT próżniowy Vacuum Flask 1L + 2 kubki

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jest to bardzo dobrze wykonany przedmiot od firmy Esbit, która podobnie jak poprzednik zajmuje się przygotowaniem gadżetów oraz akcesoriów do wymagających wędrówek, szczególnie w przypadku wypraw turystycznych, w tym górskich.
Termos od firmy Esbit charakteryzuje się niezwykle precyzyjnym wykończeniem, który podobnie jak zwycięzca rankingu gwarantuje niezwykle wytrzymały termos, do którego wykonania użyta została stal nierdzewna.
Pojemność termosu wynosi 1L, a co za tym idzie nie będziemy musieli martwić się małą pojemnością i niewystarczającą ilością płynów. Warto również zwrócić uwagę na dodatkową powłokę antypoślizgową. Pokrywa ona cały termos, dzięki czemu produkt jest stabilniejszy i lepiej trzyma się go w ręce.
Kolejna właściwość, która wyróżnia ten termos od innych produktów recenzowanych w dzisiejszym rankingu to zastosowanie delikatnej, cienkiej warstwy srebra wewnątrz termosu. Taka powłoka działa nie tylko antybakteryjnie i pozwala lepiej czyścić termos od wewnątrz, ale również poprawia izolację.
Jeśli mowa o izolacji, to warto wspomnieć o tradycyjnym zamknięciu. Izolacja próżniowa jeszcze bardziej dba o to, żeby przechowywana żywność bądź napoje utrzymywały swoją temperaturę. Jedynym minusem, na który większość z użytkowników może zwrócić uwagę, to cena. Jest ona bardzo wysoka. Z tego względu ocena redakcji wynosi 8/10.

R

Zalety

– Bardzo dobrze trzyma ciepło;
– Antypoślizgowa powłoka;
– Bezpieczne wnętrze termosu.
Q

Wady

– Wysoka cena.

Termos obiadowy Comet 750 ml Rockland

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Opisywany termos jest nieco innym produktem od wyżej opisywanych i dzięki większej średnicy wlewu oraz zakrętki, jest to o wiele lepsze rozwiązanie dla osób szukających termosu obiadowego od poprzednich. Oprócz oczywiście takich zalet jak duża średnica, sama zakrętka przystosowana została do tego, aby wykorzystać ją jako miseczkę.
Pojemność termosu to 750 ml, a więc jest nieco mniejszy niż wcześniej opisane produkty. Warto jednak zauważyć, że podobnie jak inne termosy wysokiej klasy, tak i ten gwarantuje nam technologię próżniową oraz zawór odpowietrzający, dzięki czemu upewnimy się, że przechowywany przez nas produkt nie straci na swoim smaku.
Oczywiście pamiętajmy o tym, że zastosowano tutaj funkcjonalne dodatki, jak na przykład lakier antypoślizgowy, dzięki czemu nawet deszczowa pogoda nie utrudni nam korzystania z termosu. Dodatkowo zwarto pamiętać o tym, że termos można w bardzo prosty sposób wyczyścić, gdyż każda część, nawet uszczelki, są zdejmowane!
Przystępna cena poprawia oczywiście wynik termosu. Jednakże, w porównaniu do poprzednich produktów, ten nie oferuje tak długiej izolacji termicznej, a posiłki szybciej się chłodzą. Ocena redakcji 7/10.

R

Zalety

– Szeroka zakrętka z miską;
– Bardzo łatwy w czyszczeniu;
– Lakier antypoślizgowy.
Q

Wady

– Nieco gorsza izolacja termiczna.

NIEMIECKI termos ROTPUNKT 40 0,75L

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli nie jesteśmy pewni jaki termos kupić, to warto wziąć również pod uwagę niemiecki wyrób. W przeciwieństwie do poprzednich produktów, Rotpunkt zdecydował się wykorzystać tworzywo sztuczne do wykonania termosu. Dzięki temu produkt jest o wiele lżejszy niż konkurencja oraz oferuje niższą cenę.
Pojemność pojemnika wynosi 750 ml, co jest wystarczającą ilością w przypadku wielu wędrówek. Co ciekawe, producent oferuje nam możliwość wybrania innych pojemności. Mamy tutaj bardzo duży zakres do wyboru – od 250 ml aż do 1000 ml, czyli 1 litra.
Termosy wyposażone są w specjalny wkład szklany, co podnosi właściwości termoizolacyjne. Warto jednak zaznaczyć, że termoizolacja jest gorsza, niż w przypadku innych produktów wykonanych ze stali nierdzewnej.
Dodatkowo warto przypomnieć, że niemiecki producent oferuje również wiele części zamiennych w razie jakichkolwiek problemów bądź zużycia materiału. Zaletą tego produktu jest jednak bardzo niska cena, na co z pewnością zwróci uwagę niejedna osoba. Ocena produktu 6/10.

R

Zalety

– Niska cena;
– Lekki;
– Możliwość wyboru rozmiaru;
– Dostęp do części zamiennych.
Q

Wady

– Słaba izolacja termiczna;
– Delikatny.

Termos nabój Badger Outdoor Bullet Brass 500 ml

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

To, co najbardziej wyróżnia ten termos od rywali to przede wszystkim niezwykle unikalny design. Otrzymujemy tutaj produkt w kształcie naboju, o charakterystycznym kolorze. Materiał użyty do produkcji tego termosu to star nierdzewna, a więc możemy liczyć na bardzo długie użytkowanie.
Dzięki zastosowaniu stali nierdzewnej, termos oferuje dobrą izolację termiczną – tyczy się to zarówno płynów gorących oraz oczywiście zimnych. Dodatkowo termos jest odporny na uszkodzenia. Badger Outdoor to firma znana z produkowania przedmiotów turystycznych, militarnych oraz survivalowych. Gwarantuje to zatem funkcjonalność oraz ponadprzeciętna jakość wyrobu.
Korek w pojemniku termicznym jest odkręcany, a więc oferowany termos bardzo łatwo używać. Co prawda otrzymujemy możliwość wybrania jednej z trzech pojemności, jednak cena w porównaniu do otrzymywanej wielkości termosu jest dosyć wysoka. Z tego względu ocena redakcji to 7/10.

R

Zalety

– Bardzo ciekawy design;
– Wytrzymała konstrukcja;
– Możliwość wyboru różnych pojemności.

Q

Wady

– Wysoka cena.

Jaki termos kupić? Sprawdź już teraz najważniejsze kryteria!

Przy wyborze właściwego termosu turystycznego powinniśmy wziąć pod uwagę szereg czynników. Mają one wpływ nie tylko na długotrwałość produktu, ale również na funkcjonalność. Z tego właśnie względu należy przede wszystkim zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano termos. Oprócz tego powinniśmy przyjrzeć się funkcjom dodatkowym oraz pojemności. Oprócz tego, ceny oraz opinie termosów również będą odgrywać ważną rolę.

Wykonanie termosu

Materiał, z jakiego dany produkt został wykonany, odgrywa bardzo ważną rolę. Wpływa to nie tylko na wytrzymałość termosu, ale również na właściwości termoizolacyjne. Z tego względu należy szukać przede wszystkim takich termosów, które wyprodukowane zostały ze stali nierdzewnej. Gwarantuje to wysoką odporność na uszkodzenia, łatwość w czyszczeniu oraz oczywiście bezpieczeństwo.

Pamiętajmy o tym, aby zwrócić uwagę również na inne materiały wykorzystanie przy produkcji termosu. Delikatna, bardzo cienka warstwa srebra we wnętrzu termosu zwiększa bezpieczeństwo, ułatwia czyszczenie, a na dodatek poprawia izolacje.

Pojemność

Coraz więcej producentów oferuje nam wybór tego samego modelu o różnej pojemności. Dzięki temu możemy wybrać spośród tak małych termosów jak termos o pojemności 250 ml lub zdecydować się na litrowy odpowiednik tego samego produktu. Oczywiście pamiętajmy o tym, że oprócz pojemności powinniśmy również patrzeć na rozmiar. Istnieją produkty, które są bardzo duże, lecz ich pojemność jest bardzo mała, a wszystkiemu winna jest konstrukcja oraz bardzo duża ilość plastików i elementów wypełniających, które niestety nie gwarantują lepszej izolacji termicznej.

Właściwości termoizolacyjne

Termos to przede wszystkim pojemnik gwarantujący utrzymanie ciepła (bądź zimna) danego płynu bądź pożywienia. Dlatego powinniśmy szukać takich produktów, które mogą pochwalić się jak najwolniejszą utratą ciepła. Te najlepsze termosy są w stanie zagwarantować bardzo ciepłe fluidy przez ponad 12 godzin, a po 12 godzinach woda czy inny płyn jest wciąż letnio-ciepły.

Termosy turystyczne opinie

Wiele osób uważa, że opinie o termosach to najważniejsze rzecz. Jest to oczywiście niezwykle ważne, ale nie powinniśmy zapominać o tym, że termos powinien spełniać szereg innych kryteriów, żeby w ogóle znalazł się w tym samym kręgu produktów. Z tego względu wszelkie komentarze bądź recenzje innych użytkowników, jakie znajdziemy w Internecie, powinny być dla nas jedynie dodatkiem.

Cena za termos

Kolejną rzeczą wpływającą na wybór właściwego pojemnika termicznego jest oczywiście kwota, jaką przyjdzie nam za niego zapłacić. Niestety, nie zawsze im tańszy termos tym lepiej. Czasami warto zastanowić się czy ten nieco droższy produkt nie oferuje nam lepszej jakości wykonania, większej pojemności oraz innych kwestii tego typu. Najlepszym zatem rozwiązaniem byłoby po prostu porównanie jakości termosu do ceny i dopiero przeglądanie modeli ze względu na stosunek ceny do jakości.

Jaki termos? Podsumowanie

Teraz już wiesz w jaki sposób wybrać najlepszy termos turystyczny. Najważniejszymi elementami, o których należy pamiętać, to oczywiście materiały wykonania, pojemność, cena, opinie, oraz dodatkowo gwarancja. Jeżeli weźmiemy pod uwagę te wszystkie aspekty, to możemy być pewni dobrego wyboru.

Jeżeli jednak nie jesteśmy przekonani co do wybranego przez nas samych produktu, a opinie termosu turystycznego są podzielone, to rekomendujemy zapoznanie się z naszym rankingiem termosów turystycznych 2024. Wybór zwycięzcy, czyli MARKOWY TERMOS STALOWY FJORD NANSEN HONER 1L zdecydowanie okaże się strzałem w dziesiątkę.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki termos turystyczny wybrać
Average rating:  
 0 reviews