Urządzanie biura potrafi być czasochłonne. Mnogość ciekawych inspiracji jest tak szeroka, że niejednokrotnie ciężko zaplanować wszystkie elementy wystroju podczas jednej wizyty w sklepie. Biuro powinno być eleganckie, bardzo schludne, a także nierozpraszające. Sporej elegancji potrafią nadać osłony okienne, które stały się niezwykle popularne w tego typu przestrzeniach. Gdzie najlepiej je zastosować?

Jakie zastosowanie znajdą żaluzje aluminiowe w biurze?

Żaluzje wewnętrzne aluminiowe najczęściej stosujemy jako osłonę okienną, która ma uchronić nas przed nadmiarem wpadającego światła słonecznego. Praca w biurze wymaga dobrego oświetlenia, które ma wpływ nie tylko na wygodę w wykonywaniu obowiązków, ale również stwarza odpowiednią atmosferę, a zbyt intensywne światło lub jego niedostateczna ilość mogą wpływać negatywnie na nasz wzrok.

Ilość wpadającego do biura światła można regulować za pomocą specjalnego mechanizmu. Nowoczesne żaluzje na wymiar posiadają specjalne pokrętło do obracania lameli i zestaw sznurków do opuszczania i podnoszenia listewek. Ten wygodny sposób użytkowania pozwala zachować długą trwałość i niezakłócony czas pracy żaluzji na wiele lat.

Regulowanie wpadającego do środka światła i ochrona przed nadmiernym promieniowaniem to nie jedyna ich zaleta. Żaluzje aluminiowe możemy zastosować wszędzie tam, gdzie zależy nam na prywatności, a więc w otwartych przestrzeniach gdzie występują przeszklone ściany. Najczęściej dotyczy to właśnie przestrzeni biurowych oddzielonych od siebie panelami z pleksi lub szkła. Takie zastosowanie sprawdzi się również w biurach typu open space, które chcemy podzielić na mniejsze przestrzenie do pracy, właśnie przy pomocy szklanych paneli. Aby zapewnić pracownikom odrobinę intymności lub oddzielić poszczególne działy od siebie, zastosuj żaluzje aluminiowe, których montaż jest prosty i na tyle zróżnicowany, że pośród dostępnych modeli na pewno znajdziesz żaluzje idealnie pasujące do twojego biura.

zal5

Żaluzje aluminiowe 50 mm – model ze zdjęcia znajdziesz w sklepie internetowym Clicky

Gotowe żaluzje aluminiowe – świetne rozwiązanie nawet dla początkujących przedsiębiorców!

Początkujący przedsiębiorca, który niejednokrotnie wynajmuje swoje biuro, musi liczyć się z wieloma kosztami utrzymania, jak i prowadzenia firmy. Wystrój wnętrz pierwszego biura zazwyczaj jest bardzo minimalistyczny, dlatego warto pomyśleć o odsłonie okiennej, która przyciągnie oko i doda całemu wystrojowi elegancji. Ten niewielki zabieg odmieni wnętrze biura i nada mu sznyt.

zal6

Żaluzje aluminiowe to świetne rozwiązanie do nowoczesnego biura

Żaluzje perforowane – co je wyróżnia?

Producenci nowoczesnych żaluzji aluminiowych oferują swoim klientom modele żaluzji perforowanych, które posiadają maleńkie dziurki w lamelach. Takie żaluzje nie dają stuprocentowego zaciemnienia, ponieważ nawet w pozycji zamkniętej mamy duży dostęp do światła dziennego. Światło słoneczne, które przechodzi przez otwory, jest delikatnie rozpraszane, dzięki temu w pomieszczeniu nie ma charakterystycznego mroku po całkowitym zamknięciu lameli. Żaluzje perforowane również doskonale sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych.

Żaluzje aluminiowe to inwestycja na lata

Żaluzje aluminiowe są ponadczasowym rozwiązaniem, bardzo często stosowanym w biurach ze względu na łatwe utrzymanie w czystości, prostotę montażu, również tego bezinwazyjnego, a także praktyczność.

Najbardziej popularny typ żaluzji aluminiowych, 50 mm, który jest najczęściej stosowany we wnętrzach domów i biur, to doskonała inwestycja na lata. Żaluzje wykonane z aluminium są niezwykle trwałe, odporne na uszkodzenia i oddziaływanie wysokich temperatur, a materiał, z którego są wykonane, sprawia, że łatwo utrzymać je w czystości. Bez wątpienia są funkcjonalnym elementem wyposażenia, szczególnie niezbędnym w przestrzeniach biurowych, które są mocno nasłonecznione. Odpowiednia regulacja lameli pozwala na niezakłóconą i wygodną pracę, bez nieprzyjemnie oślepiającego światła słonecznego.