Poszukując odpowiedniego oświetlenia do salonu, kuchni, bądź sypialni, warto wziąć pod uwagę, chociażby żyrandol kryształowy, który stanowi ciekawą alternatywę dla standardowych, niezwykle popularnych lamp. Mimo iż kojarzy się on głównie z wyszukanymi, eleganckimi wnętrzami, świetnie komponuje się również z nieco skromniejszą, a nawet surową aranżacją. Wykonany z metalu, szkła, bądź drewna, z transparentnymi zawieszkami pięknie odbijającymi światło będzie wspaniałą ozdobą nie tylko w mieszkaniu, ale też w pomieszczeniach biurowych, restauracjach, czy gabinetach kosmetycznych.

adobestock 247355774

Tradycyjne rzemiosło i nowoczesny design w jednym

Na rynku dostaniemy obecnie szeroką gamę żyrandoli tego typu, stąd bez problemu trafimy na idealną dla siebie opcję. Nie bez znaczenia jest tu zaś jakość i materiał wykonania. Solidny żyrandol kryształowy będzie nam bowiem służył przez długie lata, wprowadzając do wnętrza niepowtarzalną atmosferę luksusu i oczywiście wypełniając je miłym dla oka światłem. Szczególnie podziwiane są między innymi wyroby czeskich producentów, jak na przykład ArtCrystal Tomeš s.r.o., gdzie w asortymencie znaleźć można sporych rozmiarów okazy, ale też odrobinę skromniejsze warianty.

Ponadto żyrandole zbudowane są zwykle z kilku ramion (nierzadko fantazyjnie skręconych), a oprawa obleczona jest zawieszkami w rozmaitych kształtach, łańcuchami, a także misami i innymi szklanymi elementami wykonanymi z kryształu ołowiowego. Tak reprezentacyjna konstrukcja robi wszak nie lada wrażenie na każdym bez wyjątku. Z drugiej strony produkty wykonane są z dbałością o najmniejszy detal, zgodnie ze sztuką tradycyjnego rzemiosła, uwzględniając potrzeby i oczekiwania współczesnego klienta- modny design i łagodne, opływowe linie znakomicie współgrają z ponadczasowym urokiem kryształu.

W jaki sposób dopasować żyrandol kryształowy do wnętrza

Dobierając zatem określony żyrandol do wnętrza, poza jego wyglądem i parametrami trzeba również położyć nacisk na spójność z otoczeniem- chodzi przecież o optymalne wyeksponowanie jego blasku. Dlatego bogato zdobiony model delikatnie uzupełni oszczędną, stonowaną przestrzeń, a zupełnie proste, minimalistyczne formy zyskają na tle przepychu. Jednym słowem, zachowując balans uda nam się stworzyć harmonijną, przykuwającą wzrok całość, niekoniecznie związaną stricte ze stylistyką glamour.

Co więcej, miksując barwy i faktury da się osiągnąć eklektyczne i ultranowoczesne wnętrze z żyrandolem w roli głównej. O dziwo, aktualnie takie właśnie połączenia cieszą się ogromnym powodzeniem w dużej mierze ze strony młodych ludzi, ceniących sobie świeże i odważne rozwiązania aranżacyjne. Dodatkowo tak wyrazisty akcent na ścianie nie wymaga już zastosowania pozostałych dekoracji na przykład w postaci obrazów.

Podsumowanie

Reasumując, dowolne pomieszczenie waz z pojawieniem się żyrandola kryształowego nabiera szlachetności i charakteru. Ich odmian jest zaś całe mnóstwo, począwszy od modeli od kilku, do kilkunastu punktów świetlnych, toteż wszyscy zainteresowani kupnem żyrandoli mają w czym wybierać (w ofercie sklepów stacjonarnych oraz internetowych z wykończeniem wnętrz produktów oświetleniowych wysokiej jakości nie brakuje). Z kolei znani czescy producenci żyrandoli starają się wciąż udoskonalać własne wyroby, a kolejne wersje dorównują estetyce renomowanych, światowych marek. Jeśli więc celujemy w aranżację opartą o wykorzystanie żyrandola kryształowego, nie wahajmy się przejrzeć nowości, które stale pojawiają się na rynku.