Pandemia koronawirusa doprowadziła do dynamicznego rozwoju branży gamingowej, który obecnie jest nie do powstrzymania. Przemysł związany z grami, a także wyposażeniem dla graczy przeżywa najlepsze momenty i nic dziwnego, że coraz więcej nowoczesnych gospodarstw domowych decyduje się na uposażenie jednego z pokojów na tzw. gaming room. Młodzież jest żywo zainteresowana e-sportem, który podobnie jak sport tradycyjny, niemożliwy jest do uprawiania bez odpowiednich ku temu narzędzi, czy gadżetów. Oto kilka wskazówek, jak odpowiednio urządzić pokój gamingowy dla gracza.

pro gamer playing space shooter online championship with modern graphics using wireless controller

Wygodne stanowisko to podstawa

Bez względu na to, czy do grania w gry wykorzystujemy komputer stacjonarny, konsolę, czy laptop, nasz sprzęt musi mieć gdzie stać. Stanowisko dla gracza powinno składać się z odpowiednio wysokiego i szerokiego biurka, na którym będzie mógł stanąć monitor, bądź laptop, wraz z jego oświetleniem. Dobrze, jeśli nasze biurko ma możliwość regulowania wysokości. Jest to spore udogodnienie. W wersji ekonomicznej zadanie odpowiedniego oświetlenia może spełniać zwykła lampka biurowa. Jeśli nasz budżet na to pozwala, możemy zastanowić się nad dodatkowym bocznym podświetleniem biurka, bądź krawędzi, przy których się ono znajduje.

Jeśli sen z powiek spędza wam nie tylko myśl o tym, jak urządzić pokój gamingowy dla gracza, lecz również, na usługi którego bukmachera się zdecydować, nadchodzimy z pomocą. W naszej opinii jednym z najlepszych i godnych uwagi bukmacherów na rynku jest Fortuna. Dodatkowo wykorzystując nasz kod promocyjny fortuna, zyskacie dostęp do atrakcyjnego bonusu powitalnego.

Aby spędzanie czasu na doskonaleniu swojego refleksu i budowania pamięci mięśniowej podczas gry na komputerze było komfortowe, niezbędne będzie także zaopatrzenie się w wygodny i regulowany fotel gamingowy. W cenie ok. 600 zł można wybrać już jakiś sensowny model, który będzie wyposażony w podłokietniki, odpowiednio wysokie oparcie i możliwość regulowania jego pochylenia.

Zadbaj o wystarczającą przestrzeń

Dobrze wyposażony pokój gamingowy powinien być na tyle duży, żeby odległości między biurkiem i fotelem były odpowiednio zachowane. Jako że gracz spędzać w nim może przynajmniej kilka godzin na graniu dziennie, jego oczy nie mogą się zbytnio męczyć, będąc zbyt blisko monitora. Między biurkiem i fotelem musi być zatem odpowiednia odległość. Dobrym dodatkiem może być też ściana gamingowa zrobiona z wytłumiających pianek. Wygłuszy ona dla pozostałych domowników wszelkie dźwięki dochodzące z pokoju, które nie ograniczają się niekiedy jedynie do tych, wydawanych przez głośniki komputera.

Diabeł tkwi w szczegółach

Dla posiadaczy konsol jednym z najbardziej przydatnych akcesoriów w pokoju gamingowym są stacje dokujące do ładowania kontrolerów. Najgłupszym powodem porażki lub śmierci w grze jest utrata kontrolera w wyniku jego rozładowania. Wiem, bo niestety przytrafiło mi się to kilka razy. Wszyscy wiemy, jak duże znaczenie ma w tej kwestii także imersja. Dla pełnego wczucia się w rolę kierowcy na przykład można zastanowić się nad zakupem zestawu kierownica/joystick ze stojakiem.

Choć może wydawać się to nieistotnym problemem, gracze dość często nie mają co zrobić ze słuchawkami gamingowymi, które niejednokrotnie zajmują dużo miejsca z uwagi na swoje gabaryty i długi kabel. Pomysłem wartym rozważenia byłoby zainstalowanie niedużego wieszaka lub półeczki, na której zmieściłyby się nasze słuchawki.