Współczesny asortyment meblowy dla wielu osób może okazać się wręcz przytłaczający. Do wyboru mamy przede wszystkim elementy w różnym stylu: skandynawskim, loftowym, retro czy tradycyjnym. Z mody nie wychodzą także odświeżone meblościanki, komplety mebli i meble na wymiar. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się również meble modułowe, łączące zalety kompletów gotowych i mebli na zamówienie. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują uniwersalne i wielofunkcyjne półki – co warto o nich wiedzieć?

Czym jest półka modułowa?

Półka modułowa jest zbiorem elementów konstrukcyjnych, które użytkownik może poskładać według własnych potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu, że mebel tego typu jest dostępny od ręki i łatwy do samodzielnego złożenia, doskonale pełni rolę gotowego kompletu. Z kolei możliwość skomponowania z niego dowolnej wielkości zabudowy ściennej czyni z niego produkt o użyteczności porównywalnej do mebli na wymiar. Półki modułowe to najczęściej otarte konstrukcje „ażurowe”, czyli takie, przez które widoczne są kolory ścian i wzory tapet. Ponieważ wieszamy je na ścianie na dowolnej wysokości, nie obciążają one aranżacji i pozwalają stworzyć unikalne kompozycje, spełniające indywidualne oczekiwania użytkownika.

Nowoczesna półka skrojona na miarę

Dzisiaj nie musimy już zamawiać usługi wykonania półek na wymiar ani samodzielnie mierzyć się ze stolarskim wyzwaniem. Nowoczesna półka modułowa może spełnić wszystkie, nawet najbardziej niestandardowe oczekiwania. Zamontujemy ją zarówno na wysokości oczu, jak i pod samym sufitem. Mebel może tworzyć całą zabudowę na trudnej do zagospodarowania ścianie lub występować samotnie, na przykład nad komodą czy nad stołem przysuniętym do ściany. Takie półki charakteryzują się bowiem nowoczesnym minimalizmem, dzięki któremu idealnie dopasowują się do mebli w każdym stylu. Jeśli brakuje nam miejsca do ustawiania kolekcji książek, czy prezentowania pamiątek z podróży, możemy po prostu zamontować taką półkę na wolnej powierzchni ściany i cieszyć się dodatkowym miejscem do przechowywania.

Gdzie sprawdzi się modułowa półka?

Modna półka modułowa sprawdzi się tak naprawdę w każdym pomieszczeniu niezależnie od jego metrażu, przeznaczenia czy stylu aranżacyjnego. Jest to lekka konstrukcja, która nie zaburza proporcji pomieszczenia tak, jak mogą to robić stojące meble w małym pokoju. Półki nie zajmują miejsca na podłodze, stąd świetnie sprawdzają się w ciasnych wnętrzach. Pozwalają także ciekawie zagospodarować pomieszczenia bardzo przestronne. Modułowa półka do salonu może stać się miejscem na kwiaty, rzeźby, książki czy bibeloty. W pokoju dziecięcym będzie idealna do przechowywania książek i zabawek. W kuchni nada się na przyprawy, książki kucharskie, a także na świeże zioła w doniczkach. W sypialni może pełnić rolę czysto dekoracyjną, jeśli ustawimy na niej klimatyczne świece lub pamiątkowe zdjęcia.

Prosty styl półek modułowych sprawia, że wpisują się one dobrze zarówno w nowoczesne, jak i tradycyjne czy stylizowane wnętrza. Wystarczy dobrać odpowiedni model, aby uzyskać pożądany efekt aranżacyjny. Znajdziemy między innymi półki:

  • czarne, białe, szare wykończone w macie lub połysku,
  • półki mieszane, na przykład biało-brązowe,
  • półki w kolorze drewna,
  • półki z kolorowym wnętrzem.

Wybór rozmiarów, kształtów i kolorów półek modułowych jest naprawdę imponujący, dlatego każda kompozycja ścienna z ich udziałem będzie jedyną w swoim rodzaju. Wystarczy odrobina zmysłu aranżacyjnego, aby z pomocą takiego mebla stworzyć zabudowę, która wyróżni się maksymalną użytecznością i wyjątkowym efektem wizualnym.

Dla wiernych czytelników przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy na zakupy w sklepie www.edinos.pl o wartości 50 zł : edinos50 – Po wpisaniu kodu na stronie: https://www.edinos.pl/rabat kwota zakupów zostanie automatycznie pomniejszona o 50 zł . Bon jest ważny dla pierwszych 20 osób.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Półki modułowe - w jakim wnętrzu się sprawdzą?
Average rating:  
 0 reviews