Urządzając dom czy mieszkanie, przykładamy dużą wagę do wystroju kuchni. Nie bez powodu mówi się o tym pomieszczeniu, że jest sercem każdego domu. Magazyny wnętrzarskie prześcigają się w prezentowaniu aranżacji w stylu skandynawskim, modernistycznym czy rustykalnym. Jeśli jednak jesteś osobą, która skłania się w stronę tradycji i klasycznych rozwiązań – pomyśl o funkcjonalnych i estetycznych meblach Bodzio.

dfac82b2a60150620d3a795505163804

Meble kuchenne – podstawa aranżacji

Meble kuchenne to swego rodzaju baza całej aranżacji. Urządzając kuchnię, trzeba się więc zastanowić nad ich designem, zastosowanym do produkcji materiałem, a także kolorystyką. Popularnym rozwiązaniem jest wyposażenie kuchni w system mebli kuchennych wraz ze sprzętem AGD do zabudowy. Pozwala to uzyskać spójną aranżację i wprowadza do wnętrza harmonię. Większość osób decyduje się na tanie meble kuchenne w neutralnych kolorach, takich jak: biały, szary, beżowy, dąb, sosna itp. Zabudowa meblami kuchennymi tego typu jest uniwersalna i ponadczasowa; z pewnością posłuży przez lata. Nawet jeśli zdecydujesz się odmienić charakter kuchni, zmieniając jej styl za pomocą dodatków. Bogata oferta mebli o klasycznej linii i prostym estetycznym designie pozwoli stworzyć kuchnię, która będzie nie tylko miejscem przygotowywania posiłków, ale i przytulnym pomieszczeniem.

Meble do kuchni, urządzonej w klasycznym stylu

Kuchnia urządzona w stylu klasycznym to pomieszczenie, w którym można sobie pozwolić na pewien eklektyzm. Do prostych estetycznych mebli możesz dobrać różne dodatki, które dodadzą aranżacji niepowtarzalnego charakteru. Dla przykładu: jeśli wybierzesz białe meble Bodzio z kolekcji Bellona uzupełnione o blat w kolorze dąb soma, to zyskasz uniwersalną bazę aranżacji. Możesz wówczas postawić na stół z innej kolekcji, a ciekawy efekt uzyskasz, gdy dostawisz do niego krzesła w różnych kolorach. Są to nowoczesne meble, które pozwolą urządzić praktyczną i funkcjonalną kuchnię. Do każdej kuchni, która urządzona jest w klasycznym stylu, można natomiast przemycić elementy ulubionych stylów bez przytłaczania nimi całej aranżacji. Zamiast decydować się na meble stylizowane na retro, można dobrać jedynie lodówkę o designie nawiązującym do minionej epoki. Dodatkami, które mogą wprowadzić do kuchni odrobinę konkretnego stylu, są tekstylia (firanki, zasłony, ściereczki, obrusy, bieżniki, dywaniki itp.).

Na jakie szafki kuchenne się zdecydować?

Jak już wspomnieliśmy – najlepszym rozwiązaniem są meble wraz z zabudową AGD. Urządzając kuchnię, trzeba oczywiście wziąć pod uwagę metraż pomieszczenia. Tak, by nawet niewielką kuchnię uczynić rzeczywiście funkcjonalnym miejscem. Warto wiedzieć, że w salonach mebli Bodzio można skorzystać z profesjonalnego doradztwa w tym zakresie. Pracownicy przygotowują kompleksową wizualizację oraz wycenę wybranego zestawu mebli kuchennych. To świetne rozwiązanie, ponieważ pozwala stworzyć kuchnię skrojoną na miarę i dopasowaną do twoich potrzeb.

Z pewnością będziesz potrzebować zabudowy sprzętów AGD (na przykład zmywarki) z frontami i cokołami. Z kolei szafki do przechowywania powinny być zaprojektowane w sposób, który umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni. Do małych kuchni polecane są na przykład niezwykle pojemne szafki kuchenne narożne, a także wysokie szafki z kilkoma głębokimi półkami. Warto zwrócić uwagę również na to, by zestaw mebli kuchennych zawierał odpowiednią liczbę przydatnych szuflad. Najwygodniejsze są systemy z funkcją samodomykania.

Tak naprawdę każdy ma swoje upodobania, jeśli chodzi o rozmieszczenie szafek w kuchni. Tym bardziej warto skorzystać z możliwości wizualizacji, co pozwoli podjąć świadomą decyzję. Urządzanie kuchni to przecież niemałe przedsięwzięcie, a meble muszą posłużyć przez wiele lat.