Wybór smartfona dla siebie lub bliskiej osoby nie jest łatwym zadaniem. Smartfony są zazwyczaj drogimi, ale niesamowicie potrzebnymi oraz innowacyjnymi urządzeniami, które potrafią w olbrzymim stopniu ułatwić Twoje życie. Setki dostępnych opcji mogą utrudnić proces wyboru i uczynić go przytłaczającym, zwłaszcza, jeśli nie masz jasności co do swoich priorytetów. Powinieneś wiedzieć, że podczas zakupu nowego telefonu istotną rolę gra kilka parametrów. Z poniższego artykułu dowiesz się więcej na ich temat.

Określ ile zamierzasz wydać na telefon

jaki smartfon z androidem wybrac

Poza nimi ważna będzie też cena sprzętu. Jeśli zastanawiasz się jaki smartfon z androidem wybrać to trafiłeś idealnie. Dzięki nam dowiesz się nieco o wiodących specyfikacjach nowoczesnych telefonów oraz poznasz schemat zakupu, którego powinieneś się trzymać.

Najpierw ustal za jaką kwotę chciałbyś zakupić swój telefon. Chcąc kupić urządzenie z androidem powinieneś wiedzieć, że są one tańsze od modeli z oprogramowaniem IOS. Możesz zaoszczędzić na kosztach z góry, korzystając z telefonów dotowanych przez operatora, za które możesz płacić w miesięcznych ratach przez rok lub dwa. Chociaż te ustalenia finansowe nie pozwolą zaoszczędzić pieniędzy na dłuższą metę, sprawią, że droższy telefon z większą liczbą funkcji będzie bardziej przystępny cenowo. Jeśli, natomiast zamierzasz dokonać zakupu telefonu na własną rękę warto będzie poszukać w Media Expert przechodząc w ten link: https://www.mediaexpert.pl/smartfony-i-zegarki/smartfony.

Co musi posiadać telefon?

Zacznij swoje poszukiwania od czegoś co będzie dla Ciebie wygodne oraz komfortowe. W dzisiejszych czasach wiele telefonów ma szkło z przodu i z tyłu, co sprawia, że są kruche i podatne na smugi. Sprawdź, czy pozycja czujnika odcisków palców również Ci odpowiada, ponieważ w wielu telefonach czujnik znajduje się z tyłu, a nie z przodu. Odpowiedni projekt powinien wyglądać i działać idealnie dla Ciebie oraz Twoich preferencji. Jeśli chodzi o ekran oraz jego specyfikacje upewnij się, że ma on dla Ciebie odpowiedni rozmiar i wystarczająco wysoką rozdzielczość. Najlepszym wyborem będzie co najmniej full HD, czyli 1920 x 1080 pikseli lub być może 2160 x 1080 pikseli. Wszystko, co ma rozdzielczość 1080p lub wyższą, będzie wystarczająco ostre. Jeśli chodzi o podstawową technologię, ekrany OLED mają lepszy kontrast, z głębszą czernią, niż ekrany LCD i ogólnie je preferujemy. Zdecydowanie najlepszym wyborem pod względem rozdzielczości ekranu oraz innych parametrów będzie smartfon Samsung, dzięki jego najnowszym technologiom oraz opcjom. Kolejną ważną kwestią będzie procesor. Procesor jest bardzo ważnym czynnikiem, a nowszy jest generalnie lepszy pod względem szybkości i wydajności energetycznej. Jest dyskusyjne, ile pamięci RAM potrzebujesz w smartfonie, ale najlepszą opcją będzie poszukanie co najmniej 4 GB, przynajmniej w przypadku modeli z Androidem. W razie wątpliwości przeczytaj recenzje lub przetestuj swój potencjalnie nowy telefon w sklepie stacjonarnym w celu sprawdzenia jego możliwości.

Zadbaj o bezpieczeństwo nowego urządzenia

Najlepszym pomysłem będzie zakup etui ochronnego do nowego telefonu komórkowego. Obecnie na rynku istnieje bardzo dużo możliwości na to, aby zadbać o bezpieczeństwo telefonu. Najlepsze oferty będziesz mógł znaleźć przechodząc w podany link: etui na telefon. Świetną inicjatywą może być szkło hartowane na telefon lub specjalna folia, która będzie zapobiegała zarysowaniom.