Jednym ze sprzętów, które nie rzucają się w oczy, ale spełniają istotną rolę w kuchni, są stojaki na ręczniki papierowe. Te niewielkie urządzenia pozwalają na szybkie odwinięcie potrzebnej ilości papieru, dzięki której możemy szybko zapobiec małej kuchennej katastrofie. Pozwalają one także na przetarcie blatu, szklanki, czy też na zebranie łyżeczki dżemu, która akuratnie spadła nam na podłogę. Poszukując odpowiedniego produktu do naszej kuchni warto zajrzeć do Internetu – znajdziemy tam całe bogactwo różnego rodzaju stojaków. Możemy więc wybierać pomiędzy metalem, drewnem, czy plastikiem, zaklętymi w bardzo różne rozwiązania techniczne oraz artystyczne. Design będzie miał dla nas znaczenie o tyle, że musi on pasować do kuchni, gdzie ostatecznie  nasz stojak się znajdzie. Jeszcze większe znaczenie ma funkcjonalność tego urządzenia, bo nic gorszego niż stojak niestabilny czy zacinający się. Ręcznik papierowy musi być dostępny zawsze i natychmiast – bez zbędnej zwłoki. To jedno z podstawowych kół ratunkowych w każdej szanującej się kuchni.

  1. Jak wybrać stojak na ręcznik papierowy?
  2. Jak wykorzystać stojak na ręcznik papierowy w aranżacji kuchni?
  3. Rodzaje stojaków na papier dostępne na rynku
  4. Stojak na ręcznik papierowy w nowoczesnej aranżacji wnętrz
  5. Jak wybrać stojak na ręcznik papierowy?

Nowa kuchnia, remont starej w mieszkaniu po dziadku, a stojaka na ręczniki brak. Na jaki  stojak na ręcznik papierowy się zdecydować? To pytanie musi paść wcześniej czy później w kontekście każdej nowoczesnej przestrzeni kuchennej. Wybór takiego urządzenia powinien być dokładnie przemyślany. Stojak powinien być przede wszystkim stabilny, mieć konstrukcję, która umożliwi założenie różnych rolek papieru, a także powinien być funkcjonalny na tyle, żeby ani dziecko ani starsza osoba nie miała problemów z jego codzienną eksploatacją. Nie od rzeczy będzie dodatkowy uchwyt, pomagający odrywać nam pożądaną ilość papieru. W przypadku, gdy nasz stojak nie jest zamontowany na stałe, powinien być on wyposażony w antypoślizgową podstawę lub nóżkę. Ułatwi to na pewno pozyskiwanie papieru w sytuacjach kryzysowych, a czego jak czego, ale wody i wilgoci w kuchniach nie brakuje.

Jak wykorzystać stojak na ręcznik papierowy w aranżacji kuchni?

Czasy, w których stojaki na ręczniki papierowe w naszych kuchniach były przypadkowymi nowinkami, bezpowrotnie minęły. Obecnie stojak taki staje się pełnoprawnym elementem pomieszczenia kuchennego. Powinien on się znajdować w łatwo dostępnym miejscu, tam gdzie najczęściej spodziewamy się używać ręczników papierowych. Nie powinno to jednak być miejsce zbyt bliskie źródłu wody, bo to grozi zachlapaniem suchych ręczników. Stojak może zostać więc elementem szafki kuchennej, zostać przymocowanym w okolicach blatu roboczego, na ścianie, itp. W kuchniach minimalistycznych dobrze sprawdzą się stojaki wykonane, z łatwej do czyszczenia, stali nierdzewnej. Stylizacje rustykalne albo śródziemnomorskie na pewno polubią stojaki drewniane z lakierowanego lub malowanego materiału. Ciekawym rozwiązaniem są także stojaki plastikowe, często zaopatrzone w różnego rodzaju elementy ubarwiające naszą kuchnię, jak figury zwierząt, itp. Taki stojak na ręczniki papierowe może być interesującym przedmiotem dla naszego dziecka, które patrząc na niego codziennie o poranku, chętniej będzie pochłaniać rzodkiewki albo sałatkę jarzynową. Dobrze jest myśleć o stojaku, jako o rzeczy nadającej kawałkowi kuchni konkretnego charakteru.

Rodzaje stojaków na papier dostępne na rynku

Obecnie na rynku jest dostępnych bardzo dużo różnorodnych stojaków do ręczników papierowych. Możemy wybierać pomiędzy stojakami metalowymi, drewnianymi, plastikowymi, ceramicznymi, itp. Ze względu na sposób ich montażu mamy stojaki relingowe, ścienne oraz stojące na blacie. Ciekawym rozwiązaniem mogą być urządzenia wielorolkowe, przeważnie wiszące na ścianie, na których możemy zamontować ręczniki papierowe, folię aluminiową oraz, np. papier do pieczenia. Daje to nam lepszą mobilność w kuchni, a co za tym idzie – oszczędza nasz czas, gdyż nie musimy otwierać kolejnych szuflad w poszukiwaniu rolki ręczników. Należy pamiętać by wybierać takie stojaki, które będą odporne na wilgoć oraz potencjalne uszkodzenia mechaniczne, bo o takie, podczas prac kuchennych, nietrudno. Funkcjonalny oraz ergonomiczny stojak na ręczniki na pewno ułatwi nam pracę w kuchni.

Stojak na ręcznik papierowy w nowoczesnej aranżacji wnętrz

Nowoczesne aranżacje wnętrz są wręcz stworzone do niebanalnych stojaków na papierowe ręczniki. Zwłaszcza wszelkie stalowe rozwiązania są tu na miejscu – zarówno te ze stali w swoim naturalnym kolorze, jak i te z metali pokrytych farbą. Można to sobie pozwolić także na różnego rodzaju ekstrawaganckie rozwiązania – w poszukiwaniu takich pomysłów najlepiej rozejrzeć się po stronach z nowoczesnym designem od różnych projektantów, których w sieci nie brakuje. Warto mieć stojak, na miarę naszych potrzeb, umożliwiający  nam sięganie po ręczniki papierowe wtedy, gdy będziemy ich naprawdę potrzebowali. Pamiętajmy bowiem, że nie wszystko musimy wycierać papierem, ale z drugiej strony nie musimy z nich całkowicie rezygnować.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

STOJAK NA RĘCZNIK PAPIEROWY - FUNKCJONALNOŚĆ I DESIGN
Average rating:  
 0 reviews