Prawie zawsze wykańczanie wnętrz wiąże się z milionem pytań, obaw i wątpliwości. Dla wielu z nas wybranie konkretnej stylizacji wydaje się niemożliwe, skutkiem czego stają się aranżacyjne ekstrawagancje pozbawione klasy. Jak jednak stworzyć coś, co będzie stylowe i funkcjonalne? Poniżej przedstawiamy kilka rad, które z pewnością ułatwią Wam podjęcie prawidłowych, wnętrzarskich decyzji!

Nie wszystko na raz

Obecnie z naprawdę wielu stron bombardowani jesteśmy fantastycznie prezentującymi się wnętrzami, w których nie sposób jest się nie zakochać. W takim natłoku estetycznych bodźców niełatwo jest zachować zimną krew – wszystko wydaje się przecież takie piękne.  W obliczu tylu różnych stylów – pośród których wszystkie wydają się dobrym wyborem – trudno jest powstrzymać się przed chęcią stworzenia istnego miszmaszu. W takiej sytuacji naprawdę wyjątkowo rzadko udaje się stworzyć coś, co będzie reprezentowało przyzwoity poziom.

Nasza rada? Nie spieszcie się z podjęciem wyboru. Spokojnie wybierzcie jeden styl i się go trzymajcie. Obiecujemy, że efekt takich działań będzie o wiele ciekawszy, niż wykończenie wnętrza, w których jednocześnie jest wszystko i nic!

2

Daj się inspirować, ale tknij we wnętrza duszę

Nierzadko zdarza się, że to, co będzie idealne w jednym domu, może się zupełnie nie sprawdzać w innym. Dlatego też nie warto na siłę próbować stworzyć aranżacji, które będą identyczne z tymi, które widzieliście w gazetce dla projektantów czy w ulubionym serialu. Oczywiście nie ma nic złego w tym, by się inspirować ­– jest to wręcz wskazane!

Nie ma chyba nic gorszego niż budynek, którego wnętrza wyglądają, jakby pochodziły z katalogu dużej sieci sklepów. Budowla lub mieszkanie stają się przecież domem dopiero wtedy, gdy zapanuje w nich indywidualna atmosfera, z którą związane są niepowtarzalne wspomnienia. Naprawdę warto o tym pamiętać.

Funkcjonalność też jest ważna

Nawet najpiękniejsze domowe wnętrza byłyby niczym, gdyby były niefunkcjonalne i niepraktyczne dla swoich domowników. W wielu przypadkach nie wygląd, lecz właśnie wygoda użytkowania jest tym, co odczuwa się najbardziej podczas przebywania w dowolnym pomieszczeniu. Połączenie wysokiej praktyczności z fantastycznym wyglądem to coś, do czego naprawdę warto dążyć. Gwarantujemy, że w przyszłości podziękujecie sobie za tego typu rozsądne podejście do sprawy wykończenia wnętrz.

Podsumowanie

Wszystkie wnętrza warto urządzać bez pośpiechu i z wyczuciem. Należy pamiętać, aby w całym procesie wziąć pod uwagę nie tylko wygląd, ale też funkcjonalność czterech kątów, czy preferencje ich użytkowników. Jeśli zupełnie nie macie pojęcia co robić, jednym z pomysłów może być zlecenie wykończenia swoich wnętrz profesjonalnemu studiu jakim jest BB Construction z Gdańska.