Ważne jest nie tylko to, że dana firma ma się czym chwalić, ale również to, jak to robi. Jeśli chcesz zorganizować ekspozycję, stałą lub czasową, koniecznie wybierz do niej gablotę, która musi zostać dopasowana pod różnymi względami. Jakimi? Wyjaśniajmy poniżej!

W zależności od charakteru

W sklepach do wyboru są wielorakie gabloty wiszące, które różnią się od siebie przede wszystkim przeznaczeniem. W ten sposób wyróżnia się modele do muzeów, które służą do ekspozycji przedmiotów o dużej wartości historycznej. Mają zapewniać odpowiednią prezentację, a jednocześnie muszą być na tyle skromne, aby nie odwracać uwagi widzów od ekspozycji.

Co trzeba wziąć pod uwagę, wybierając miejsce do ekspozycji? To na pewno:

 

  • wartość eksponatu,
  • charakter wystawy,
  • przeznaczenie,
  • indywidualne oczekiwania co do jej trwałości i wyglądu.

 

Duże znaczenie ma możliwość regulacji wysokości półek, dzięki czemu akcesorium w przyszłości będzie miało różne wykorzystanie. Zupełnie inny charakter mają modele ogłoszeniowe. Służą one do komunikowania się z klientami lub petentami, czyli po prostu są miejscem na ogłoszenia kierowane do określonej grupy. Powinny zapewniać łatwą obsługę, wysoką trwałość, a także czytelność.

Jeśli mają być zawieszone w szkole czy w przedszkolu, to nie mogą mieć ostrych rogów. Kolejną grupą tego typu wyposażenia są modele wolnostojące. Umieszcza się je tam, gdzie nie ma ściany. Nadają się do użycia zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków. Często mają charakter informacyjny, podaje się w nich różne szczegóły na temat okolicznościowych wydarzeń, wystaw, koncertów i tym podobnych. To także doskonała okazja dla firm, które chcą jak najlepiej zaprezentować się podczas wydarzenia branżowego. Z takich zamykanych gablot korzystają również jubilerzy.

Rozmiar ma znaczenie!

W poszukiwaniach gabloty należy pamiętać o określeniu wymiarów. Trzeba wyznaczyć liczbę przedmiotów do wyeksponowania, ich wielkości, a także rozmieszczenie – czy jedna półka wystarczy, czy może niezbędne będą co najmniej dwie? Koniecznie trzeba dowiedzieć się, czy na ścianie znajdzie się odpowiednio dużo miejsca na wywieszenie danego modelu.

Jeśli akcesorium służy głównie do prezentowania ogłoszeń, wówczas warto wybrać mniejszy model wiszący. Jednak gdy chcesz umieścić w gablocie np. dokumenty o dużej wartości sentymentalnej, a także dyplomy czy certyfikaty, to należy rozmieścić je, zachowując odpowiednie odstępy. Jeśli oprócz papierowych zaświadczeń, posiadasz również nagrody w innej formie – na przykład puchary czy statuetki – wówczas warto rozważyć wybór bardziej rozbudowanej gabloty, która w zasadzie jest już witryną ekspozycyjną z półkami.

Miejsce – wewnątrz czy na zewnątrz?

Dzięki nowoczesnym i wytrzymałym materiałom można umieścić wyposażenia w środku budynku lub na zewnątrz. Wiele zależy od tego, do kogo kierowany jest przekaz. Jeśli grupa odbiorców ogranicza się do osób, które często odwiedzają dany budynek, to najlepsze rozwiązanie stanowi gablota wewnętrzna – wygodna w użyciu, umieszczona w łatwo dostępnym miejscu. Z kolei modele zewnętrzne służą do przyciągania potencjalnych odbiorców lub podawania informacji dla ogółu.

W tym wypadku akcesoria muszą być zabezpieczone przed działaniem szkodliwych czynników z zewnątrz, w tym opadów czy ciągłego wystawienia na działanie promieni słonecznych. Do ich wykonania poleca się bezpieczne szkło akrylowe, które cechuje się dużą przezroczystością, a przy tym pozostaje odporne na działanie promieni UV. Z tego względu można je stosować nawet tam, gdzie szklana gablota jest poddana dużej transpozycji na słońce.

Na jaką ofertę się zdecydować?

Szukając odpowiedniego akcesorium, warto zwrócić uwagę na ofertę doświadczenie i zróżnicowaną ofertę producenta gablot. Wyroby od Arte-Bis spełniają odpowiednie normy bezpieczeństwa, a tworzywa wykorzystane do produkcji odznaczają się wysoką trwałością.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak dobrać odpowiednią gablotę?
Average rating:  
 0 reviews