Rosnąca inflacja, drożyzna i niepewna sytuacja na wschodzie to realne problemy, z którymi musi mierzyć się każdy z nas. Nie brakuje osób, które zastanawiają się, jak w takiej sytuacji zabezpieczyć kapitał. Czy warto inwestować w nieruchomości w Gliwicach lub innych miastach?

Sytuacja na rynku lokali mieszkaniowych w Polsce

Nie bez powodu mówi się, że sektor usług deweloperskich w naszym kraju jest niezwykle stabilną formą lokowania kapitału. Bez względu na to, czy interesuje nas mieszkanie 4-pokojowe w Gliwicach, czy kawalerka lub bliźniak. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem można założyć, że będą to mądrze zainwestowane pieniądze. Dlaczego?

e208214a8c008dabd084ed63c52528e2

Wynika to z deficytu lokalowego, z jakim wciąż mierzymy się w Polsce. W zależności od źródła analizowanych danych, w ujęciu ogólnokrajowym, brakuje około 650 tysięcy do nawet dwóch milionów mieszkań. To właśnie dlatego takie inwestycje, np. mieszkania 2-pokojowe w Gliwicach rozchodzą się jak świeże bułeczki.

Stwarza to doskonałą okazję dla inwestorów, którzy chcą zabezpieczyć swój kapitał. Jeśli uznamy, że warto zainwestować środki w nieruchomości w Gliwicach, to dobrze byłoby wybrać dewelopera, który zapewnia najwyższą jakość, na przykład Dom100.eu, który oddaje właśnie Apartamenty Poezji III — osiedle wykonane w podwyższonym standardzie, które znajduje się w bardzo atrakcyjnej części miasta.

W obecnej sytuacji jednym z kluczowych czynników, który na to wpływa, jest inflacja. Wiele wskazuje na to, że jeszcze przez kilka lat będziemy borykać się z podwyższonymi wskaźnikami, zanim sytuacja się ustabilizuje i wróci do stanu sprzed 2020 roku.

Wysoka inflacja sprawia, że realne oprocentowanie lokat gotówkowych „nie nadąża” za realiami rynkowymi. Mimo tego, że takie pieniądze mamy fizycznie na swoim koncie w banku, to są one warte coraz mniej. Kupimy za nie mniej produktów, niż rok czy dwa lata temu. A więc — w ujęciu krótkoterminowym — ich wartość spada.

Rynek usług deweloperskich, który obejmuje także mieszkania na sprzedaż w Gliwicach, oferuje tutaj o wiele więcej. W lutym 2020 roku uśredniona cena za metr kwadratowy w mieście była zbliżona do czterech tysięcy złotych. Pandemia, inflacja i drożyzna wywindowały ceny, które dziś zbliżają się już do kwoty 5300 PLN za mkw.

Dynamika wzrostu jest więc bardzo duża. Co więcej, nieruchomości w Gliwicach raczej nagle nie zaczną tracić na wartości. Oznacza to, że w perspektywie długofalowej ulokowanie kapitału w mieszkaniu, apartamencie, czy domu, to o wiele lepszy sposób na pomnożenie gotówki, niż lokaty bankowe, czy papiery wartościowe średniego ryzyka.

Na jakie oferty nieruchomości w Gliwicach warto zwrócić szczególną uwagę?

Kryterium cenowe, mimo tego, że odgrywa pewną rolę, nie powinno być decydujące. Bardzo ważne jest odpowiednie skomunikowanie osiedla z tkanką miejską, dostępność usług towarzyszących, czy takie udogodnienia, jak stacja ładowania pojazdów elektrycznych, plac zabaw dla dzieci oraz garaże podziemne.

Wybieramy idealną sofę do salonu

Możliwość komentowania Wybieramy idealną sofę do salonu została wyłączona

Fotele uszaki – zalety i wady kultowego mebla

Możliwość komentowania Fotele uszaki – zalety i wady kultowego mebla została wyłączona

Garaż z pomieszczeniem gospodarczym – czy potrzebne jest pozwolenie na budowę?

Możliwość komentowania Garaż z pomieszczeniem gospodarczym – czy potrzebne jest pozwolenie na budowę? została wyłączona

Czy warto zdecydować się na rower holenderski?

Możliwość komentowania Czy warto zdecydować się na rower holenderski? została wyłączona

Jakie żarówki dekoracyjne wybrać? Podpowiadamy!

Możliwość komentowania Jakie żarówki dekoracyjne wybrać? Podpowiadamy! została wyłączona

Imitacja metalu w branży płytek ceramicznych

Możliwość komentowania Imitacja metalu w branży płytek ceramicznych została wyłączona

Pościel na lato – na jaki materiał pościeli się zdecydować? Podpowiadamy!

Możliwość komentowania Pościel na lato – na jaki materiał pościeli się zdecydować? Podpowiadamy! została wyłączona

Półki modułowe – w jakim wnętrzu się sprawdzą?

Możliwość komentowania Półki modułowe – w jakim wnętrzu się sprawdzą? została wyłączona

Zakochaj się w minimalizmie! X sposobów na minimalistyczne wnętrze

Możliwość komentowania Zakochaj się w minimalizmie! X sposobów na minimalistyczne wnętrze została wyłączona

Kiedy przydaje się wieszak na rower miejski?

Możliwość komentowania Kiedy przydaje się wieszak na rower miejski? została wyłączona