Wypoczynek na tarasie nawet po zachodzie słońca i przy niskiej temperaturze? To możliwe. Należy jedynie wyposażyć się w odpowiedni parasol grzewczy.
Wypoczynek na świeżym powietrzu to forma relaksu preferowana przez zdecydowaną większość osób. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu piękna, słoneczna pogoda sprawia, iż siedzenie w czterech ścianach domu wydaje się dosłownie stratą czasu. Co jednak ciekawe to fakt, iż nawet moment zajścia słońca za horyzont nie musi oznaczać konieczności udania się do domu. Naturalnie dawniej pobyt na tarasie czy też w ogródku ulubionej restauracji po zachodzie słońca równoznaczny był z koniecznością założenia cieplejszej odzieży czy też otulenia się kocem. Dziś wspomniany kłopot rozwiązują nowoczesne parasole grzewcze.
Parasole grzewcze – co to takiego?
Parasole grzewcze zasilane są gazem z butli. Z tego też względu bywają również określane mianem promienników gazowych. Zasada ich działania jest niezwykle prosta i – w praktyce – polega na emitowaniu promieniowania podczerwonego. Wszystko po to, by wypoczynek na świeżym powietrzu możliwy był nawet przy niskiej temperaturze powietrza. Nic zatem dziwnego, że opisywane urządzenia są wykorzystywane zarówno w ogrodach i na tarasach domów prywatnych, jak i w letnich ogródkach restauracji czy też nocnych pubów. W dużym uproszczeniu można zatem stwierdzić, iż ten typ wyposażenia służy zapewnieniu komfortu cieplnego na otwartej przestrzeni.
Rodzaje parasoli grzewczych
Przyjmując za parametr podział ze względu na przeznaczenie, aktualnie na polskim rynku dostępne są dwa rodzaje parasoli grzewczych, które można zobaczyć np. na https://ogrodosfera.pl/parasole-grzewcze, a są to parasole elektryczne oraz gazowcze.
Parasole elektryczne – stworzone zostały z myślą o użytkowaniu zarówno na otwartej przestrzeni, jak i w pomieszczeniach zamkniętych np. halach czy też innych, dużych i trudnych do ogrzania powierzchniach. Jak wskazuje już na to sama nazwa, nie są one zasilane płynnym gazem z butli, a tylko sieciowo bądź też bateryjnie. A skuteczność parasoli elektrycznych? Ten typ urządzeń jest w stanie wytworzyć wyczuwalną temperaturę do nawet 20 stopni C.
Parasole gazowe – w odróżnieniu od parasoli elektrycznych – mogą być wykorzystywane wyłącznie na zewnątrz. Co ciekawe to fakt, iż są one w stanie ogrzać nawet teren o powierzchni aż 50m3. Z tego też względu parasole gazowe stanowią często wyposażenie ogródków restauracji. Nierzadko również znajdują zastosowanie podczas imprez plenerowych.
Jak działają parasole grzewcze?
Parasole grzewcze emitują promieniowanie podczerwone, które – wbrew pozorom – wcale nie ogrzewa powietrza. Jak się bowiem okazuje wspomniane promieniowanie przenika przez powietrze i dopiero w momencie zetknięcia się z przedmiotami bądź też ludzkim ciałem zamienia się w energię cieplną.
Jaki parasol grzewczy wybrać?
Duża popularność parasoli grzewczych sprawia, że z sezonu na sezon wzrasta ilość osób zainteresowanych opisywanym rozwiązaniem. Czym zatem kierować się podczas wyboru urządzenia? Jednym z najważniejszych parametrów będzie naturalnie przeznaczenie i miejsce umieszczenia parasola. Dostęp do prądu czy do wymiany butli gazowych jest również bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na zakup. Poza tym – w przypadku ogrzewaczy nabywanych z myślą o ogrodach czy też przydomowych tarasach – warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonano urządzenie. Rozwiązaniem najbardziej polecanym będzie w tym przypadku stal (ze względu na wytrzymałość i stabilność). Nie mniej ważna jest również moc grzewcza oraz oczywiście stylistyka.
Poznaj też najlepsze tanie trampoliny do ogrodu.