Sezon wiosenno-letni to początek spotkań przy grillu. Polacy uwielbiają spędzać czas z rodziną i znajomymi w ogrodzie lub nad rzeką, w oczekiwaniu na aromatyczne mięso lub warzywa z rusztu. Jeżeli też lubisz grillować, ale wiesz, że zbieranie chrustu czy rozniecanie ognia, to nie jest Twoja bajka, rozważ kupno dobrego grilla gazowego czy grilla elektrycznego. To wygodniejsza alternatywa, która możesz przetestować nawet na własnym balkonie. Poniżej prezentujemy katalog dostępnych modeli, które szczególnie chętnie wybierane są przez innych użytkowników.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
PRO 2w1 GRILL ELEKTRYCZNY OGRODOWY KALORIK 1

KALORIK PRO 2w1

9.9

Tani

Allegro Logo
Panini grill elektryczny Lund GRH 67420 1

Lund GRH 67420

9.8

Średnia

Allegro Logo
Grill elektryczny Silvercrest SEGS 2300 A1 1

Silvercrest SEGS 2300

9.7

Średnia

Allegro Logo
Grill elektryczny Severin 200W 1

Severin 200W

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
Grill elektryczny Suntec BBQ 9493 1

Suntec BBQ-9493

9.4

Drogi

Allegro Logo

Grill elektryczny domowy – opinie użytkowników

Poszczególne modele grilla różnią się pomiędzy sobą znacząco rozmiarem rusztu, dostępną mocą, czy dodatkowymi akcesoriami. Podpowiadamy, jak wybrać grill elektryczny, z którego zadowolona będzie cała rodzina.

Elektryczny grill stołowy marki Kalorik 2w1 Pro

grill elektryczny ogrodowy

Wysokiej jakości grill elektryczny belgijskiej marki Kalorik pozwala na to, aby spotkania rodzinne przy grillu trwały nawet zimą i jesienią. To dobry wybór dla wszystkich osób, które nie lubią żmudnego rozpalania płomieni, ręcznej regulacji temperatury czy noszenia butli z gazem. Proste, szybkie i zdrowe dania możesz przygotować bez grama dodatkowego tłuszczu.

Konstrukcja 2w1 umożliwia wykorzystanie konstrukcji stojącej lub ustawienie grilla bezpośrednio na stole. Ruszt jest regulowany na jednej z dwóch wysokości i łatwo możemy usunąć elementy grzewcze do mycia grilla. Nierdzewny grill ze zdejmowaną osobą został wyposażony w zdejmowaną osłonę i wyłącznik bezpieczeństwa. System zabezpieczeń zapobiega uruchomieniu urządzenia, dopóki nie zostało poprawnie złożone. Dzięki temu mogą z niego korzystać nawet dzieci pod opieką dorosłych. Maksymalna moc urządzenia to aż 2000 Wat. Dzięki temu planowane potrawy przyrządzimy szybko. Lekka i przenośna, aluminiowa konstrukcja pozwala łatwo przenieść sprzęt w dowolne miejsce i łatwo zorganizować piknik lub lunch.

R

Zalety

 • możliwość ustawiania grilla z nóżkami lub bez,
 • moc do 2000 Wat,
 • grill da się rozłożyć do czyszczenia,
 • szybkie przyrządzanie potraw.
Q

Wady

 • niedokładna regulacja temperatury.

Grill elektryczny Panini Lund GRH 67420

grill elektryczny ogrodowy z pokrywą

Elektryczny grill ogrodowy Lund to świetna propozycja dla osób, które szukają grilla do przygotowywania mięs, ryb i warzyw dla całej rodziny. Zastosowanie dwóch rodzajów płyty grzewczej, płaskiej oraz ryflowanej pozwala na dopasowanie powierzchni do rodzaju przygotowywanych produktów, a także szykowanie mięs bez dodatku tłuszczu, który spłynie na dół płyty. W zależności od potrzeb możemy wykorzystać grill elektryczny w ogrodzie lub, po odkręceniu nóżek postawić go na blacie w kuchni. Producent wyposażył model Lund w specjalny ociekacz i tackę na akcesoria, a także termometr, za pomocą którego możemy mierzyć czas przygotowywania potraw.

Dzięki wykorzystaniu wysokiej mocy (nawet 2400 W) płyta grilla szybko się nagrzewa, a przygotowywanie potraw trwa znacznie krócej, niż w przypadku klasycznych, tanich produktów. Przestronna płyta grillowa o wymiarach 47 x 34 cm pozwala przygotowywać na raz duże porcje jedzenia. To doskonały wybór, jeżeli planujemy robić grilla w większym gronie znajomych. Do wykonania grilla użyto wysokiej jakości stali nierdzewnej oraz emalii odpornej na wysokie temperatury. Dlatego będzie on nam służył przez wiele lat.

R

Zalety

 • duża moc grzałki,
 • łatwy do utrzymania w czystości,
 • dwa rodzaje powierzchni grillowej,
 • do wykorzystania w domu lub ogrodzie.
Q

Wady

 • zbyt delikatne mięso łatwo przywiera do powierzchni grzewczej.

Grill elektryczny Silvercrest SEGS 2300 A1

grill ogrodowy elektryczny

Grill elektryczny Silvercrest o mocy 2300 W nadaje się zarówno do smażenia, wędzenia, jak i grillowania. Może być wykorzystany zarówno w charakterze grilla stołowego, do użycia na blacie, jak i wolnostojącego, w ogrodzie. Zastosowany wysokiej jakości element grzewczy pozwala na płynną regulację termostatu, a dioda sygnalizuje osiągnięcie pożądanej temperatury. W pokrywie został zainstalowany termometr, dzięki któremu możemy lepiej kontrolować temperaturę w zakresie nawet do 400°C. Producent wyposażył model Silvercrest w systemy ochronne, zabezpieczające model przed przegrzaniem, a także automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa.

Najważniejsze elementy urządzenia jak ruszt grilla, płyta grillowa i reflektor grzewczy są w pełni przystosowane do mycia w zmywarce po ich uprzednim zdemontowaniu. Powierzchnia grzewcza została podzielona na cztery, równe części, na których możemy rozłożyć równomiernie przygotowywane potrawy.

W skład zestawu wchodzi ruszt grillowy ze stali nierdzewnej, płyta grillowa z odlewanego aluminium, kamień do pizzy i reflektor grzewczy. Producent zadbał nawet o odrębną komorę wędzarniczą i tacę ociekową na olej.

R

Zalety

 • bogate wyposażenie dodatkowe,
 • wysoka moc grzewcza,
 • płynna regulacja temperatury,
 • możliwość wędzenia potraw.
Q

Wady

 • aby opróżnić pojemnik na tłuszcz, trzeba rozkręcić całego grilla.

Grill elektryczny Severin

grill ogrodowy elektryczny ranking

Model Severin to ogrodowy grill elektryczny wyposażony w termostat do kontroli temperatury pieczenia. Szczelna pokrywa i dokładny termometr pozwalają przygotować pyszne kiełbaski, steki, czy grillowane warzywa. Płyta do grillowania została pokryta odporną na zarysowania powłoką ceramiczną, która zapobiega przywieraniu potraw i sprawia, że sprzęt jest łatwy w czyszczeniu. Ryflowanie płyty zapewnia większy odpływ tłuszczu. Dzięki temu potrawy są zdrowsze i smaczniejsze. Powierzchnia do grillowania ma 41 cm średnicy. Dzięki temu szybko i sprawnie przygotujemy posiłek dla całej rodziny.

Grilla można wykorzystywać w ogrodzie dzięki nóżkom z zintegrowanym stojakiem, ale po odkręceniu podstawy możemy postawić go bezpośredni na blacie. Taka konstrukcja sprawia, że urządzenie świetnie nadaje się do wykorzystania na balkonie (zintegrowana pokrywa ogranicza dymienie do minimum).

Moc grilla to 2000 W. Dodatkowo, został on wyposażony w diodę sygnalizującą osiągnięcie odpowiedniej temperatury.

R

Zalety

 • duża powierzchnia smażenia przyspiesza przygotowywanie posiłków,
 • płyta grzewcza pokryta powłoką ceramiczną,
 • moc 2000 W,
 • grill wyposażony w pokrywę z termometrem.
Q

Wady

 • brak możliwości sprawdzenia stanu potrawy bez podnoszenia pokrywy.

Grill elektryczny Suntec BBQ

grill elektryczny ogrodowy ranking

Elektryczny grill stojący może być wykorzystany zarówno w ogrodzie, jak i we wnętrzu pomieszczenia. Nóżki i system prowadniczy składają się łatwo, a całość nie zajmuje dużo miejsca i może być prowadzona jedną ręką na kółkach. Temperaturę grilla można ustawić pomiędzy 50, a 250 °C, więc łatwo dobierzemy metodę smażenia do typu przygotowywanej potrawy. Zdejmowana pokrywa z termometrem nie tylko chroni od wiatru, ale pozwala lepiej regulować temperaturę na płycie grzewczej.

Płyta została pokryta specjalną powłoką, która zapobiega przypalaniu się i przywieraniu potraw. W komplecie znajduje się taca ociekowa, która zbiera spływający tłuszcz i ułatwia oczyszczenie grilla z resztek jedzenia. W zestawie znajduje się uchwyt na sos, stojak z kołami, a także kamień do pizzy, na którym przygotujemy swoją własną wariację włoskiego rarytasu. Grill doskonale nadaje się do przygotowywania steków, szaszłyków, ryb i warzyw. Moc od 2000 do 2400 W skraca czas przygotowywania potraw.

R

Zalety

 • łatwo się składa i przechowuje,
 • duża moc grzewcza,
 • długi przewód zasilający (290 cm),
 • łatwy do utrzymania w czystości.
Q

Wady

 • powłoka zapobiegająca przywarciom łatwo odpryskuje

Jak wybrać ogrodowy grill elektryczny z pokrywą?

Tym, na co powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie ze sprzętem AGD, jest moc urządzenia. Jeżeli zależy nam na jak najszybszym przygotowywaniu posiłków, warto rozejrzeć się na sprzętem, który generuje 2000 W lub więcej mocy grzewczej. Dzięki temu nasze dzieci nie będą musiały czekać na obiad kilka godzin, a impreza ze znajomymi nie skończy się, zanim usiądziecie do stołu. Takie możliwości oferuje m. in. Elektryczny grill stołowy marki Kalorik 2w1 Pro oraz Grill elektryczny Panini Lund GRH 67420. Przygotują one posiłek znacznie szybciej niż maszyny, które producenci wyposażyli w grzałki o mocy kilkuset Wat.

Elektryczny grill stołowy marki Kalorik 2w1 Pro

grill elektryczny ogrodowy

Grill elektryczny Severin 200W

grill ogrodowy elektryczny ranking

Duże znaczenie ma także wielkość urządzenia. Im większa jest powierzchnia grzewcza, tym szybciej i więcej potraw możemy szykować jednocześnie. Duże grille sprawdzają się w ogrodzie, choć nie do końca nadają się na balkon. Jeżeli planujemy częste wyjazdy na działkę za miasto i nie dysponujemy samochodem wyposażonym w bardzo pojemny bagażnik, warto wybrać mniejszego grilla, którego dodatkowo można złożyć. Możliwość złożenia oferuje m.in. Grill elektryczny Suntec BBQ. Jeśli priorytetem jest duża płyta, dobrym wyborem będzie Grill elektryczny Severin lub Grill elektryczny Silvercrest SEGS 2300 A1. To świetne grille, które obsłużą wieloosobowe spotkanie.

Dobry grill to bezpieczny grill

Jeżeli mamy w domu małe dzieci, wybierając do domu grilla elektrycznego, musimy pamiętać, że także one chętnie będą z niego korzystały. Dlatego warto zwrócić uwagę na systemy zabezpieczeń stosowane przez producentów.

Może to być np. dioda sygnalizująca osiągnięcie pożądane temperatury, wyłącznik bezpieczeństwa, który chroni przed przegrzaniem, nienagrzewająca się rączka z tworzywa sztucznego lub pokrywa, która zapobiega pryskaniu rozgrzanych drobin tłuszczu na zewnątrz. Takie rozwiązania znajdziemy m. in. w modelach marki Kalorik 2w1 Pro i grillu elektrycznym Silvercrest SEGS 2300 A1.

Silvercrest SEGS 2300 A1

grill ogrodowy elektryczny

Grill elektryczny Suntec BBQ

grill elektryczny ogrodowy ranking

Zalety i wady korzystania z ogrodowego grilla elektrycznego

Coraz więcej osób przekonuje się do korzystania z grilla elektrycznego i jego zamiany z tradycyjnym, węglowym (tutaj znajdziesz ranking grilli węglowych: https://przemianydomowe.pl/jaki-grill-weglowy-opinie-ranking/). Na korzyść pierwszego rozwiązania przemawia szybkość przyrządzania potraw, a także prostota uruchamiania urządzenia. Wystarczy podłączyć przewód, wcisnąć przycisk i gotowe. Nie musimy rozdmuchiwać żaru, poszukiwać suchych patyków, ani złościć się po raz kolejny, że węgiel drzewny zamókł.

Z drugiej strony warto pamiętać o konieczności doprowadzenia zasilania z zewnątrz, dlatego warto szukać grilla z jak najdłuższym przewodem (model Grill elektryczny Suntec BBQ ma kabel o długości niemal 3 metrów). Niektórym osobom może przeszkadzać także mniejsza powierzchnia grzewcza niż ta, do jakiej przyzwyczaili się korzystając z tradycyjnych urządzeń węglowych. Grille elektryczne są także zazwyczaj nieco droższe, niż ich klasyczne odpowiedniki.

Jakie dodatkowe funkcje może posiadać grill elektryczny?

Droższe modele grilli elektrycznych mogą być wyposażone w różnego rodzaju, dodatkowe rozwiązania, które ułatwiają przygotowywanie posiłków. Jednym z nich jest wskaźnik poziomu wysmażenia. Za pomocą sygnałów dźwiękowych, urządzenie daje nam znać, na jakim etapie przygotowywania znajduje się aktualnie pieczone mięso lub inna potrawa.

Uzupełnieniem tej funkcji są gotowe programy grillowania. Jeżeli nie wiemy jeszcze, jak we właściwy sposób przygotować stek, czerwone mięso czy hamburgera, automatyczny program samodzielnie ustawi najważniejsze parametry.

Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość użycia pokrywy jako osłony wiatrowej. Taką funkcję posiada m.in. Grill elektryczny Suntec BBQ. Dzięki temu chłodne powiewy wiatru nie będą chłodziły przygotowywanych potraw.

Więcej informacji a temat tego, jak wybrać grilla elektrycznego do ogrodu, znajdziesz tutaj: https://www.morele.net/wiadomosc/jak-wybrac-grill-elektryczny-ktory-kupic-czy-warto/706/ lub tutaj: https://www.komputronik.pl/informacje/jaki-grill-elektryczny-10-porad/.

  Kalorik Lund Silvercrest Severin Suntec BBQ
Powierzchnia grzewcza 38 x 22 cm średnica 47 cm średnica 38,5 cm średnica 42 cm 46 x 35 cm
Moc 2000 W 2400 W 2300 w 2000 W 2400 W
Pokrywa Nie Tak Tak Tak Tak

Ogrodowy grill elektryczny – podsumowanie rankingu 2024

To oczywiste, że Polacy lubią spędzać czas przy grillu, dzieląc przyjemne chwile z rodziną i znajomymi. Wielu z nas oczekuje na rozpoczęcie sezonu grillowego z niecierpliwością. Jeżeli nie chcesz męczyć się z rozpalaniem grilla węglowego, manualnym regulowaniem płomienia, wybierz elektryczny grill ogrodowy.

Zobacz, jak Twoje dzieci cieszą się z uniwersalnego Kalorik 2W1 albo jak cieszą się z modelu Silvercrest SEGS 2300 A1, który wyjątkowo szybko przygotowuje potrawy. Z kolei modele Severin i Suuntec BBQ wyróżniają się dużą płyta grzewczą. Kup grilla elektrycznego i zobacz, jakie przyrządzanie pysznych potraw na wolnym powietrzu jest proste.

Artykuły Powiązane

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki grill elektryczny ogrodowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews