Podczas sezonu grillowego wielu z nas pragnie spędzić czas na świeżym powietrzu przy aromatycznej potrawie z grilla. Oprócz odpowiedniego kunsztu kulinarnego, należy również wyposażyć się we właściwe urządzenie, które pozwoli nam przygotować smakowite kąski.

Z tego względu przygotowaliśmy dziś dla was zestawienie 2024 roku, w którym przeprowadziliśmy analizę porównawczą pięciu bardzo dobrych produktów. Spośród nich, wybraliśmy najlepszy, który według nas idealnie łączy w sobie wysoką klasę wykonania, wydajność, solidną konstrukcję oraz przystępną cenę.

Próbując odpowiedzieć na pytanie jaki grill węglowy wybrać, postanowiliśmy skupić się na kilku istotnych kwestiach. Mowa tutaj o wadze i stabilizacji, ruszcie, oraz dodatkowych funkcjonalnościach czy gadżetach. Pamiętaliśmy także o tym, aby w rankingu wziąć pod uwagę opinie innych użytkowników, cenę oraz długość i typ gwarancji.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
GRILL WĘGLOWY ACTIVA ANGULAR 11245 1

ACTIVA ANGULAR 11245

9.8

Drogi

Allegro Logo
GRILL OGRODOWY

GRILL PÓŁKI POPIELNIK

9.7

Średnia

Allegro Logo
GRILL GRIL WĘGLOWY LUND GRILL

GRILL Lund

9.6

Średnia

Allegro Logo
Grill węglowy duży wózek Landmann 11523

GRILL Landmann 11523

9.4

Średnia

Allegro Logo
DUŻY GRIL GRILL OGRODOWY Z POKRYWĄ LUND

Grill Lund Pokrywa

9.1

Tani

Allegro Logo

GRILL WĘGLOWY ACTIVA ANGULAR 11245

ranking fotelików samochodowych 15-36

Activa Angular to grill, który zaskoczy nas jakością wykonania oraz oczywiście funkcjonalnością. Otrzymujemy tutaj dosyć ciężki, aczkolwiek niezwykle stabilny produkt, którego korpus wykonano ze stali.
Oferowany grill wyposażony został w pokrywę oraz w specjalną korbę, która pozwoli nam regulować wysokość misy paleniskowej. Co ciekawe, urządzenie oferuje wiele funkcji ułatwiających grillowanie. Bardzo dobrym przykładem mogą być półki boczne i dolne, które możemy także złożyć i rozłożyć.
Niezwykle ważnym elementem, który pozwoli nam kontrolować przyrządzanie potraw, jest wskaźnik temperatury. Termometr znajduje się w pokrywie. Oprócz tego, na uwagę zasługuje także wyposażenie grilla w 2 koła jezdne. Wspólnie ze stelażem tworzą niezwykle stabilną całość.
Fantastycznym urozmaiceniem jest także specjalny system grid in grid. Jest to żeliwny ruszt, który dodatkowo oferuje wymienny wkład okrągły. Z akcesoriów zdecydowanie warto wspomnieć o pokrowcu, jaki producent nam dostarcza. Niestety, spośród dostępnych urządzeń jest to najdroższy grill.

R

Zalety

• Wiele funkcji ułatwiających grillowanie;
• Duże możliwości konfiguracyjne półek;
• System „grid in grid”;
• Niezwykle solidne wykonanie;
• Pokrowiec w zestawie.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

GRILL OGRODOWY + 2 PÓŁKI + POPIELNIK + AKCESORIA

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Nieco tańszą ofertą jest kolejny opisywany w zestawieniu grill. Ten model został wykonany głównie ze stali, aczkolwiek najważniejsze elementy wykonano z lakierowanej proszkowo bądź emaliowanej stali nierdzewnej, co poprawia wytrzymałość.
Na uwagę zasługuje duży ciężar – aż 28 kilogramów. Jednakże, dwa kółka transportowe oraz stelaż z szerokim rozstawem gwarantuje bardzo stabilną konstrukcje.
Recenzując ten produkt nie możemy pominąć wielu atrakcyjnych ułatwień, jakie producenci tutaj oferują. Mowa tutaj o bardzo przestronnych i funkcjonalnych siatkach dolnych czy półkach bocznych. Oprócz tego, pamiętać należy również o tym, że pod spodem znajdziemy także szufladę na popiół.
Z funkcjonalności wymienić należy na pewno termometr. Co ciekawe, twórcy pragnęli jak najbardziej uprzyjemnić korzystanie z grilla. Tak więc zdecydowali się nawet zainstalować otwieracz do butelek oraz kilka haków, dzięki czemu szczypce do grilla czy inne narzędzia będą zawsze w tym samym miejscu.
W gratisie otrzymamy kompletny zestaw kulinarny do grilla, a mianowicie widelec do mięsa, szczypce oraz łopatkę. Oprócz tego będzie na nas czekać również dmuchawa. Wszystkie te zalety dostępne są w dosyć przystępnej cenie!
Należy jednak pamiętać, że dosyć sporą wadą urządzenia jest przeciętne wykonanie. Niektóre plastiki w grillu nie pozwalają na domknięcie drzwiczek. Dodatkowo, możemy je w bardzo prosty sposób porysować przez pokrętło otwierające.

R

Zalety

• Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe;
• Duża stabilność i łatwość w transporcie;
• Wiele funkcji dodatkowych;
• Otwieracz do piwa i haki na akcesoria grillowe.
Q

Wady

• Marnej jakości plastiki;
• Drobne wady konstrukcyjne.

GRILL GRIL WĘGLOWY POKRYWA POPIELNIK OGRODOWY DUŻY

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli zależy nam na bardzo dużym ruszcie, to produkt od firmy Lund będzie z pewnością wartościowym wyborem. Tutaj mamy do dyspozycji ruszt o wymiarach 71×35 cm. Oprócz tego, warto również wspomnieć o uchylnej pokrywie, która gwarantuje o wiele prostszy dostęp do paleniska.
Z funkcjonalności warto przede wszystkim wymienić ruchome przesłony. Pomogą nam one w regulacji cyrkulacji powietrza. Oprócz tego, warto również zauważyć, że możemy także zmienić pozycję popielnika. Jest on również wyjmowany, a więc doprowadzenie urządzenia do porządku po całym dniu grillowania będzie o wiele prostsze.
Grill wyposażony jest także w dwie półki górne, które możemy złożyć. Standardową, stałą półkę, znajdziemy na dole. Dodatkowo, funkcją ułatwiającą czynności kulinarne jest termometr. Wskaźnik temperatury znajdujący się na zewnątrz oraz regulowane przesłony pozwolą nam kontrolować płomień i temperaturę wewnątrz paleniska bez potrzeby ciągłego zaglądania wewnątrz.

R

Zalety

• Bardzo solidna konstrukcja;
• Szeroki ruszt;
• Wiele funkcji ułatwiających kontrolę temperatury wewnątrz grilla;
• Duża stabilność.
Q

Wady

• Mało czytelna instrukcja złożenia;
• Brak podkładek.

Grill węglowy duży wózek Landmann 11523

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

W przypadku grilla węglowego marki Landmann, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na bardzo solidne wykonanie oraz trwałą konstrukcję. Co ciekawe, jest to jeden z nielicznych węglowych grillów ogrodowych w tym zakresie cenowym, który oferuje nam komin w pokrywie. Oznacza to, że otrzymujemy tutaj również funkcję wędzarki!
Zauważmy, że rozmiar rusztu jest dosyć mały. Wymiary to 52,5 x 41,5 cm, a więc w porównaniu do poprzednich produktów, jest to nieco mniejsze rozwiązanie. Warto nadmienić, że bardzo stabilna konstrukcja oraz stalowe wykonanie sprawia, że produkt jest bardzo wytrzymałym rozwiązaniem.
Z funkcjonalności wymienić można składaną półkę boczną oraz dodatkową półkę dolną. Oczywiście znajdziemy tutaj także termometr w pokrywie, którym kontrolować będziemy temperaturę wewnątrz. Pamiętać należy także o regulacji wysokości misy paleniskowej. Do tego celu wykorzystywać będziemy korbkę.
Podobnie jak inne grille w zestawieniu, tak i producenci odpowiedzialni za ten konkretny model przystosowali urządzenie do naszych wymagań. Produkt wyposażono w dodatkowe uchwyty i haki na akcesoria kulinarne oraz wysuwane i wyjmowane palenisko.

R

Zalety

• Komin oferujący funkcję wędzenia;
• Bardzo stabilna, stalowa konstrukcja;
• Regulacja wysokości paleniska przy pomocy korby;
• Duża możliwość kontroli temperatury wewnątrz grilla.
Q

Wady

• Mały rozmiar rusztu.

DUŻY GRILL OGRODOWY Z POKRYWĄ 3 PÓŁKI

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Dobry grill dla początkujących kucharzy ogrodowych powinien przede wszystkim być prosty w obsłudze, funkcjonalny i dodatkowo oferować atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Budżetowym rozwiązaniem, które dodatkowo gwarantuje nam komfort użytkowania, jest właśnie opisywany produkt firmy Lund.
Jest to co prawda bardzo kompaktowy grill, który oferuje nam ruszt o rozmiarze 40×40 cm. Jednakże, zastosowanie 2 kół poprawia mobilność urządzenia. Na uwagę zasługuje także dodatek w postaci dwóch bocznych półek oraz jednej, większej półki dolnej.
Z funkcjonalności opisywany grill oferuje nam jedynie najbardziej podstawowe elementy. Mowa tutaj o regulacji obiegu powietrza oraz o regulacji wysokości rusztu. Jednakże, w urządzeniu nie znajdziemy wielu innych dodatkowych funkcjonalności.
Wadą tego urządzenia jest z pewnością jego konstrukcja. Stelaż oraz kółka są bardzo cienkie, a spasowanie pozostawia wiele do życzenia. Jest to jednak niezwykle tanie urządzenie, które idealny sprawdzi się w ogrodzie.

R

Zalety

• Bardzo tanie;
• Kompaktowe;
• Funkcje regulacyjne.
Q

Wady

• Mały rozmiar rusztu.

Jaki grill ogrodowy wybrać? Sprawdź już teraz najważniejsze parametry!

Dobry grill węglowy powinien przede wszystkim wyróżniać się stabilną konstrukcją. Pewność, że nawet po kilku latach będziemy mogli z powodzeniem przygotować ulubione potrawy na zewnątrz jest cechą charakterystyczną dla najlepszych urządzeń.

Aby zatem znaleźć ten jedyny grill węglowy, zdecydowaliśmy się przygotować dla was poradnik zakupowy. Oprócz powyższego zestawienia z pięcioma polecanymi produktami, pomożemy wam również zrozumieć jakie poszczególne atrybuty wpływają na wykonanie, funkcjonalność oraz użytkowość grilla ogrodowego.

Aby zatem odpowiedzieć na pytanie jaki grill ogrodowy wybrać, należy skupić się na konstrukcji urządzenia oraz rozmiarze. Tutaj ważną rolę odgrywa także rozmiar rusztu. Oprócz tego, funkcje termoregulacyjne są kluczowe. Więcej informacji odnośnie odpowiedniego zakupu znajdziecie na: https://www.agdmaniak.pl/31096/jaki-grill-kupic-na-co-zwracac-uwage/.

Jaki grill węglowy wybrać? Zwróćmy uwagę na konstrukcję

Jeżeli pragniemy znaleźć dobry grill, to przede wszystkim powinniśmy przeglądać tylko te grille węglowe z roku 2024, które wykonane zostały ze stali. Oferują one bardzo trwałą konstrukcję, a dodatkowo gwarantują duży ciężar. W przypadku grillów węglowych, dodatkowy ciężar poprawia stabilność.
Co ciekawe, duża waga nie oznacza gorszej mobilności. Coraz więcej urządzeń oferuje nam kółka transportowe. W ten sposób otrzymujemy stelaż z dwiema nóżkami oraz z kółkami do łatwiejszego przenoszenia grilla. Za właściwą konstrukcję odpowiadać także będzie grubość stelaża.

GRILL WĘGLOWY ACTIVA ANGULAR 11245

jaki grill węglowy

DUŻY GRILL WĘGLOWY LUND

dobry grill

Pamiętajmy o rozmiarze

Jeżeli chodzi o rozmiar, to chodzi tutaj przede wszystkim o wymiar rusztu. Im większy ruszt, tym więcej potraw będziemy mogli grillować na raz. Oczywiście na uwagę zasługuje także wymiar produktu.

Zmyślna konstrukcja pozwoli nam zachować przystępne wymiary grilla a przy okazji dostarczy nam ruszt o dużych wymiarach. Biorąc pod uwagę średnią ilość potraw, jaką zazwyczaj przyrządzamy grillując, ruszt powinien mieć przynajmniej 50×40 cm wielkości. Oczywiście szerokości oraz długości będą się różnić w zależności od wybranej marki i konstrukcji.

Termoregulacja oraz funkcje dodatkowe

Kluczową opcją pozwalającą zadbać nam o nasz posiłek jest regulacja temperatury wewnątrz grilla. O ile grille elektryczne ogrodowe z pokrywą i tanie grille gazowe pozwalają nam ustawiać temperaturę termostatem, w przypadku grillów węglowych sytuacja ma się nieco inaczej. Otóż za właściwe grillowanie wszystkich potraw odpowiedzialna będzie pokrywa z dodatkowymi otworami do regulacji cyrkulacji powietrza.

Oprócz tego warto również zakupić grill oferujący nam termometr oraz możliwość regulacji wysokości misy paleniskowej. Pozwoli to nam utrzymywać idealną temperaturę.

GRILL OGRODOWY + 2 PÓŁKI + POPIELNIK + AKCESORIA

grill węglowy ranking

GRILL WĘGLOWY ACTIVA ANGULAR 11245

jaki grill węglowy

Opinie oraz ceny za grill węglowy

Dobry grill to taki, który oprócz bardzo dobrych parametrów będzie równie dobrze sprawował się w codziennym użytkowaniu. Dlatego opinie innych osób będą z pewnością bardzo dobrym sposobem na zebranie dodatkowych informacji dotyczących danego produktu. Zwróćmy jednak uwagę tylko na te komentarze, które pochodzą od zweryfikowanych kupców.

Grill węglowy ranking – podsumowanie rankingu 2024

Do przygotowania najlepszych potraw z grilla potrzebna jest spora wiedza oraz umiejętności. To jednak jakość grilla odgrywa niezwykle ważną rolę podczas przygotowywania posiłków. Aby cieszyć się z dobrego wyboru, należy szukać produktów charakteryzujących się solidną konstrukcją, szeregiem funkcjonalnych usprawnień oraz opcjami pozwalającymi nam regulować temperaturę wewnątrz grilla. Oczywiście takie aspekty jak na przykład opinie innych użytkowników, cena bądź rodzaj i długość gwarancji również są istotne i należy o nich bezwzględnie pamiętać.

Jeżeli ilość atrybutów, o których powinniśmy pamiętać, jest zbyt duża, to zachęcamy do wybrania jednego z polecanych produktów w naszym rankingu. Zdecydowanym faworytem według naszych badań jest GRILL WĘGLOWY ACTIVA ANGULAR 11245 ruszt żeliwny. Bardzo dobra stabilność, funkcje dodatkowe oraz szereg innych komfortowych rozwiązań sprawia, że pomimo nieco wyższej ceny, to właśnie ten model zostaje zwycięzcą rankingu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki grill węglowy wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by PATMAT

Zachęcona waszym rankingiem kupiłam Activa angular. Nie żałuje jest zarąbisty. Wiele możliwości, różne konfirguracje. Znajomi pytali skąd go wzięłab, bo tak im się podobał.

 by natalii

Miałam girlla podpbnego do landa. Malutki, ale jak ktoś  nie ma miejsca to spoko. Teraz czaje się na angulara. Może jakaś promka wpadnie ;p

 by ME GI

Ja mam landmanna i jak dla mnie wystarczający. Fakt faktem ruszt mógłby być nieco większy, ale ten też daje radę. Po prostu wrzucam na ruszt mniejszymi porcjami. Jakośc wykonaniabardzo dobra.

 by daga

Mój 10-letni grill się wysłużył. Teraz też kupie coś solidnego na lata. Myślę nad tym pierwszym, z opisu i zdjęcia wynika, że jest bardzo konkretnie zrobiony.

 by gustaw47

Musze przyznać, że opcja numer 2 też jest niczego sobie. Martwi mnie tylko ta słaba jakość wykonania....