Doświadczenie i wiedza to dwa główne elementy, które wpływają na sztukę wędzenia. Są niezwykle ważne i to właśnie wiele praktyki pozwala nam tworzyć niesamowicie smaczne mięso, ryby, owoce czy grzyby. Warto jednak wiedzieć, że bez odpowiedniego sprzętu całe wędzenie może spełznąć na niczym.

Warto zatem pomyśleć o zakupie dobrej wędzarni do ogrodu, która nie tylko będzie bardzo wydajnym urządzeniem, ale zaoferuje również prostotę w korzystaniu i czyszczeniu. Ponadto warto także pamiętać o tym, żebyśmy mogli korzystać z wielu rodzajów wędzeń.

Dzisiejszy ranking przedstawi najlepszą wędzarnię ogrodową dostępną na rynku w 2024 roku. Oprócz tego, będziecie mogli sprawdzić kilka atrakcyjnych alternatyw, które pozwolą nam zastanowić się bliżej nad decyzją i wybrać najlepszą wędzarnie do naszego ogrodu. W rankingu braliśmy pod uwagę funkcjonalność urządzenia, zawartość zestawu, wymiary oraz oczywiście konstrukcję i jej jakość.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
WĘDZARNIA OGRODOWA DREWNIANA KOMIN DRZWICZKI 25DCM

WĘDZARNIA OGRODOWA DREWNIANA

9.9

Tania

Allegro Logo
WĘDZARNIA STALOWA METALOWA OGRODOWA WĘDZARKA

WĘDZARNIA OGRODOWA METALOWA

9.8

Tania

Allegro Logo
WĘDZARNIA WĘDZARKA AUTOMATYCZNA BORNIAK UW 70

WĘDZARNIA OGRODOWA BORNIAK

9.6

Droga

Allegro Logo
Wędzarnia ogrodowa model A95

WĘDZARNIA A95 dwupoziomowa

9.4

Średnia

Allegro Logo

WĘDZARNIA OGRODOWA DREWNIANA KOMIN DRZWICZKI 25DCM

ranking fotelików samochodowych 15-36

Nasz zwycięzca to przede wszystkim kompaktowa i dosyć tania opcja dla każdego, kto dopiero rozpoczyna swoją przygodę z wędzeniem. Jest to również ciekawy wybór dla nieco doświadczonych już osób. Czynnikami wyróżniającymi ten produkt od innych to przede wszystkim bardzo bogate wyposażenie oraz fakt, że na życzenie klienta producent zaimpregnuje drewno w naturalny sposób, co dodatkowo pozwoli nam uniknąć opłaty za opalenie.
Zwycięzca rankingu oferuje nam przede wszystkim duże palenisko wykonane z grubej blachy piecowej. Co więcej, sama komora wędzarnicza wyposażona została w drzwiczki, a do jej produkcji wykorzystano świerk skandynawski. W zestawie znajdziemy także podstawę wędzarni z metalu oraz dwie sztuki rur i kolano.
Na plus należy również wspomnieć o dodatkach, jakie zaoferowali nam producenci. Oprócz termometru, do naszej dyspozycji jest także 6 haków wędzarniczych ze stali nierdzewnej. Dodatkowo możemy liczyć na drewniane poprzeczki, deflektor oraz ruszt do paleniska. Akcesoria takie jak książeczka z przepisami wędzarniczymi, przyprawa ziołowe oraz łuczyna to uzupełnienie kompletu, jaki tutaj otrzymujemy.
Pamiętajmy także o tym, że twórcy odpowiedzialni za wędzarnie otrzymali europejski certyfikat jakości i promocji. Oferuje nam to gwarancje najwyższej jakości produktu, który nas nie zawiedzie. Jest to jedna z nielicznych wędzarni ogrodowych z tego typu certyfikatem.
Jedyną wadą, jaka dotyczy tego produktu to krótka gwarancja. Otrzymujemy tutaj tylko gwarancję producenta na rok. Jednakże, biorąc pod uwagę szereg innych zalet, certyfikat pewnego wyboru oraz oczywiście niską cenę, jest to zdecydowanie zwycięzca dzisiejszego rankingu 2024.

R

Zalety

• Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe; • Akcesoria i gadżety; • Certyfikat jakości; • Niska cena; • Bardzo dobre wykonanie; • Impregnowanie naturalne w cenie.
Q

Wady

• Krótki okres gwarancyjny; • Małe wymiary.

WĘDZARNIA STALOWA METALOWA OGRODOWA WĘDZARKA

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Wędzarnia ta została przygotowana z myślą o bardziej wymagających wędzarzach. Polski producent przygotował dla nas wędzarnie stalową, która została pokryta farbą termalną. Wytrzymuje ona aż do 500 stopni Celsjusza. Dodatkowo, warto wspomnieć o tym, że jest to o wiele bardziej pojemne urządzenie, a nie zajmuje aż tak dużo miejsca.
Do produkcji wykorzystano tutaj blachę zimnowalcowaną. 1 mm grubości blachy sprawia, że wędzarnia jest mocna i stabilna. Na wyposażeniu znajdziemy 2 poziomy uchwytów na drążki oraz 5 haków. Oprócz tego, producent dorzuca także termometr.
Jeżeli chodzi o funkcjonalność, to zamykanie wędzarni zakończone zostało gałkami. Zapobiegnie to oparzeniom oraz usprawni funkcjonowanie urządzenia. Zwróćmy także uwagę na fakt, że możemy tutaj wędzić na gorąco i na zimno!
Oprócz tego, miejmy na uwadze, że opisywana wędzarnia posiada także regulatory. Pozwolą one kontrolować dopływ powietrza. Wszystko to zostało przygotowane w bardzo dobry i precyzyjny sposób, co potwierdzają liczne pozytywne opinie.
Dwunastomiesięczna gwarancja to jednak bardzo krótki okres ochronny – podobnie jak w przypadku zwycięzcy rankingu. Oprócz tego należy pamiętać, że stalowe wykonanie sprawia, że produkt jest bardzo ciężki, a więc trudno będzie nam go transportować lub przenosić.

R

Zalety

• Bardzo stabilna wędzarnia; • Wędzenie na gorąco i na zimno; • Wysoka wytrzymałość cieplna; • Regulatory przepływu powietrza oraz rozprowadzenia dymu.
Q

Wady

• Dużo waży; • Tylko rok gwarancji.

WĘDZARNIA WĘDZARKA AUTOMATYCZNA BORNIAK UW-70

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli zależy nam na jak najwydajniejszej wędzarce, to model UW-70 od firmy Borniak będzie zdecydowanie najlepszym możliwym wyborem. Jest to bardzo duża, bo aż 70 litrowa wędzarnia. Dzięki temu możemy pomieścić tutaj nawet do 10 kg wsadu!
Sama szafa wędzarnicza wyprodukowana została z bardzo wysokiej jakości materiałów, co przekłada się oczywiście na trwałość urządzenia i jego wydajność. Dodatkowo w komorze umieszczono grzałkę o mocy 500 wat. Ta pozwala nam osiągnąć temperaturę nawet do 120 stopni Celsjusza.
Pomimo swoich ogromnych rozmiarów i dużej ceny, twórcy z firmy Borniak upewnili się, że nawet amatorzy będą w stanie obsłużyć urządzenie. Wystarczy je uruchomić i wcisnąć guzik! Za proces wytwarzania dymu odpowiedzialny jest generator dymu GD-01.
Głównym zadaniem generatora jest rozpalić wsypane zrębki i utrzymać je przez cały czas w stanie tlenia się. Dzięki temu wiemy, że wędzenie przebiegnie pomyślnie, gdyż właściwe spalanie drewna na to pozwoli. Oprócz tego, producenci zaoferowali nam również termostat. Ten natomiast reguluje temperaturę w komorze wędzarniczej. Po ustawieniu żądanej temperatury, nie będziemy musieli martwić się tą kwestią.
Zaletą tego produktu jest oczywiście ogromny zestaw, w którym, oprócz standardowego wyposażenia w postaci szafy wędzarniczej i generatora dymu, znajdziemy także misę ogrodową, poprzeczki, regulowane nóżki do szafy wędzarniczej, skraplacz, przykrywkę do dymogeneratora, miseczki na wodę oraz zestaw dziesięciu haków.
Warto pamiętać jednak, że maksymalna temperatura w przypadku tego urządzenia to 120 stopni Celsjusza. Niestety, produkt ten jest bardzo drogi – kilkukrotnie droższy od pozostałych produktów. Jednakże, szereg udogodnień oraz wieloletnia gwarancja sprawia, że jest to z pewnością ciekawy wybór.

R

Zalety

• Długa gwarancja; • Termostat odpowiadający za ustawienie i podtrzymanie żądanej temperatury; • Duży wsad; • Bardzo łatwa obsługa; • Automatycznie kontrolowane warunki zadymienia.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena; • Niska maksymalna temperatura.

Wędzarnia A95 z dwupoziomową komorą wędzarniczą

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

A95 to wędzarnia, która oferuje nam dwupoziomową komorę wędzarniczą. Oznacza to, że mamy więcej miejsca na produkty oraz możemy je lepiej rozłożyć. Ponadto warto zauważyć, że producent udostępnia nam różne wysokości komór. Zauważmy, że wędzarnia została zewnętrznie zaimpregnowana, co gwarantuje większą wytrzymałość.
Co ciekawe, twórcy przygotowali dla nas dwa modele palenisk. Na uwagę zasługuje również dach, który posiada prowadnice i zabezpieczenia, dzięki czemu nie musimy się martwić, że dach zsunie się z komory wędzarniczej. Dodatkowo znajdują się tam uchwyty, które pomogą nam go zdjąć. Regulacja dymu w komorze odbywa się ręcznie przy pomocy specjalnych przysłon.
Zestaw oferuje nam 8 haków typu S o uniwersalnym rozmiarze oraz 4 żerdzie. Oprócz tego, w wędzarni zamontowano termometr, który pokazuje temperaturę do 120 stopni Celsjusza oraz klucz płaski do montażu. Nie możemy zapomnieć też o dodatkowych akcesoriach jak na przykład drewienka do przepalenia wędzarni oraz zrębki wędzarnicze z olchy.
Co ciekawe, istnieje również możliwość wyboru kolorystyki oraz dekoracji na komorze. Wybrać możemy sosnę oregońską bądź dąb, a jeśli chodzi o dekoracje, to wybór jest spośród dwóch liści bądź loga firmowego.

R

Zalety

• Wiele ciekawych funkcjonalności; • Bogaty zestaw haków i dodatków; • Możliwy wybór kolorystyki i dekoru; • Bardzo pojemna komora wędzarnicza.
Q

Wady

• Dosyć wysoka cena.

Jaka wędzarnia ogrodowa będzie najlepsza? Sprawdź poradnik 2024!

Wybranie właściwego urządzenia do wędzenia nie jest tak łatwe, jak może się to wydawać. Istnieje szereg różnych czynników, które wpływają nie tylko na sam proces wędzenia, ale również na końcowy efekt oraz na funkcjonalność danego urządzenia.

Aby nie kupić kota w worku i nie rozczarować się, warto wiedzieć czym wyróżnia się dobra wędzarnia do ogrodu. Z tego względu należy pamiętać o funkcjonalności tych urządzeń i ich pojemności. Dodatkowo należy wziąć pod uwagę materiały, z jakich zostały wykonane. Oprócz tego, części w zestawie odgrywają bardzo ważną rolę, jak i dodatki oferowane przez producenta. Sprawdźcie również http://www.obud.pl/art,14657,jak-wybrac-wedzarnie–na-co-zwrocic-uwage-,d_ogrody.

Jakie materiały użyto do produkcji?

Istnieje szereg różnych materiałów, jakie poleca się w przypadku produkcji wędzarni ogrodowych. Przede wszystkim warto korzystać z wędzarni wykonanej z najwyższej jakości drewna niepomalowanego. Tego typu rozwiązanie pozwoli nam na wędzenie bez martwienia się o wilgoć czy o uszkodzenia, które mogłyby powstać przez zróżnicowaną temperaturę.

Warto wspomnieć, że niektórzy twórcy wolą korzystać ze stali. Póki nie zdecydujemy się na wybranie ocynkowanej powierzchni (która przy wysokich temperaturach jest trująca), nie powinniśmy martwić się czy to będzie drewno czy stal. Ważne jest jednak, aby dodatki metalowe były malowane farbą odporną na wysokie temperatury.

WĘDZARNIA OGRODOWA DREWNIANA KOMIN DRZWICZKI 25DCM

wędzarnie ogrodowe

WĘDZARNIA STALOWA METALOWA OGRODOWA WĘDZARKA

wędzarnia ogrodowa opinie

Komora wędzarnicza – jej rozmiar i funkcjonalność

Komora wędzarnicza powinna oferować nam dużą pojemność z maksymalnym wsadem wynoszącym minimum 6-8 kilogramów. Wtedy będziemy mogli przy jednorazowym użyciu zrębek uwędzić więcej żywności.

Oprócz rozmiarów, pamiętajmy o tym, żeby wnętrze oferowało nam funkcjonalność. Mowa tutaj o poprzeczkach, hakach oraz rusztach. Dodatkowo zwróćmy też uwagę czy komora wędzarnicza wyposażona została w specjalne regulatory, dzięki czemu będziemy mogli odpowiednio rozprowadzać dym w wędzarni.

Funkcjonalność urządzenia odgrywa równie ważną rolę

Za funkcjonalność odpowiadać będą takie opcje jak termostat. Pozwoli on nam regulować temperaturę w komorze i następnie utrzymywać ją przez cały czas. Dodatkowo pamiętajmy o specjalnych generatorach odpowiadające za wytwarzanie dymu w odpowiedniej ilości i o odpowiednim powonieniu czy o systemach wentylacyjnych regulujących przepływ dymu.

Dlatego najlepsza wędzarnia ogrodowa powinna oferować wiele różnych opcji dodatkowych, dzięki czemu samo wędzenie stanie się o wiele przyjemniejsze, a korzystanie z urządzenia będzie prostsze. Utrzymanie w czystości będzie natomiast bardzo łatwe.

WĘDZARNIA WĘDZARKA AUTOMATYCZNA BORNIAK UW-70

najlepsza wędzarnia ogrodowa

Wędzarnia ogrodowa opinie

Szukając tego właściwego urządzenia nie sposób pominąć komentarze innych osób. To właśnie dzięki opiniom wędzarni ogrodowych możemy wyrobić sobie zdanie na temat konkretnego modelu i czy w rzeczywistości jest on tak dobry jak deklaruje producent. Zwracajmy uwagę tylko i wyłącznie na opinie pochodzące od zweryfikowanych użytkowników.

Wędzarnia ogrodowa ranking – podsumowanie

Przygotowany przez nas ranking wędzarni ogrodowych oferuje cztery bardzo ciekawe wybory. Spośród nich to właśnie WĘDZARNIA OGRODOWA DREWNIANA KOMIN DRZWICZKI 25DCM okazał się zwycięzcą ze względu na pewne i jakościowe wykonanie, szereg gratisów oraz bardzo prosty, aczkolwiek przyjazny dla amatorów wygląd i funkcjonalność.

Jeśli jednak wolicie poszukać wędzarni na własną rękę, zachęcamy was do zapoznania się z powyższym poradnikiem. Pozwoli on zapoznać się z kluczowymi czynnikami wpływającymi na wydajność sprzętu.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką wędzarnie ogrodową wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by IL_ona

Tak jak ktoś tam wczęśniej pisał mała wędzarnia na niewielkie potrzeby jest ok, bo jak jest za duża to nie ma co wędzić. A robienie na zapas jest bez sensu, także ja jak najbardziej polecam drewnianą wędzarnie no. 1.

 by mrozek

Teść akurat ma czranę wędzarnie metalową (2). Dużo miejsca, sporo się zmieści, wszystko równo uwędzone. Sam zastanawiam się nad zakupem takiej samej.

 by INEZZZZ

Rok temu zmaówiła tą wędzarnie z numerem 1. Nie potrzebuje jakiejś wielkiej wędzerani ta spokojnie wystarcza. Super wędzi. Dobrze się prezentuje.

 by elinka88

Wędzarnia BORNIAK - świetna. Szczelna, trzyma temperaturę, stabilna, łatwa w obsłudze.

 by poulina

W tym roku nowe wyzwanie - wędzarnia. Już nie mogę się doczekać swoich szyneczek i serków. Na początek kupie niewielką, bo nie wiem czy się w to wciągnę ;P