Jakie promienniki gazowe będą najlepsze w 2024 roku? Sprawdź ofertę do mieszkania, do ogródka i do kuchni!

Prosta obsługa, mobilność, łatwy dostęp do przyjemnego ciepła zaraz po włączeniu, a także atrakcyjna cena. Wszystkie te zalety opisują właśnie promienniki gazowe ciepła. Urządzenia dostępne na rynku wykorzystywane są zarówno w gastronomii, jak i ogrodnictwie czy też podczas biwaków i innych wypadów. A to wszystko po to, aby zagwarantować nam i naszym gościom największy komfort czy też najlepszą skuteczność. 

Jednakże, na rynku dostępne są promienniki gazowe przemysłowe, jak i te mniejsze propozycje do mieszkań. Oprócz tego, bez problemu znajdziemy też promiennik gazowy z katalizatorem bądź, w przypadku sprzętów do mieszkań lub na biwak, promienniki kompaktowe o bardzo niskiej mocy. Aby mieć gwarancję tego, że wybrany przez nas produkt będzie charakteryzował się jak najlepszą sprawnością i sprawdzi się idealnie w danym środowisku, przygotowaliśmy dzisiejsze zestawienie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
PROMIENNIK GAZOWY NA BUTLE PIECYK NA GAZ SLONECZKO 1

promiennik Ravanson

9.9

Tani

Allegro Logo
Promiennik gazowy ceramiczny 1

Promiennik gazowy ceramiczny

9.8

Tani

Allegro Logo
Parasol grzewczy gazowy promiennik PIRAMIDA 1

Promiennik piramida Hendi

9.7

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
PIECYK GAZOWY GRZEJNIK 42 kW PROMIENNIK REDUKTOR 1

Promiennik Volteno OKG3000

9.6

Średnia

Allegro Logo

W rankingu 2024 znalazły się zarówno promienniki gazowe do mieszkania i na wyjazd, jak i opcje większe, w tym promienniki gazowe przemysłowe. Nasi eksperci kierowali się przede wszystkim wyborem produktów o odpowiedniej mocy, jakości wykonania czy też wagi. Ponadto mieli na względzie zużycie gazu, ciśnienie nominalne, a także szereg rozwiązań konstrukcyjnych ułatwiających użytkowanie promiennika czy też sprawiających, że użytkowanie sprzętu będzie bardzo łatwe. 

PROMIENNIK GAZOWY NA BUTLE PIECYK NA GAZ SŁONECZKO

promienniki gazowe ranking

Najlepszy promiennik gazowy oferuje marka Ravanson. Jest to urządzenie zasilane gazem propan-butan G30 o maksymalnej mocy 3,4 kW – przekłada się to na zużycie gazu na poziomie 0,20 kilograma na godzinę. Zestaw składa się z promiennika gazowego, węża, reduktora oraz uchwytu do mocowania na butli. Urządzenie po podłączeniu do gazu jest gotowe do pracy.

Produkt waży niecałe dwa kilogramy, dlatego jest odpowiednie do transportowania. Wymiary promiennika to 330 milimetrów wysokości, 245 milimetrów szerokości i 100 milimetrów głębokości. Urządzenie najlepiej sprawdza się na tarasach, w namiotach oraz w kamperach. Gazownik posiada wysokiej jakości ceramiczne płytki, po których rozprowadzany jest spalany gaz i w ten sposób produkt grzeje; w celu ochrony użytkownika i otoczenia zastosowano osłonę ze stalowej kraty.

Nie należy stosować promiennika w małych, zamkniętych pomieszczeniach; w przypadku używania produktu w namiocie, jedno skrzydło powinno pozostać otwarte. Metalowy uchwyt na butlę posiada regulację zacisku, dzięki czemu można stabilnie i bezpiecznie połączyć i ustawić dwa elementy.

ok
 • Wysoka moc grzewcza;

 • Regulowany uchwyt do butli;

 • Kompaktowe wymiary.

nook
 • Wysoka cena.

Promiennik gazowy ceramiczny

promienniki gazowe opinie

Kolejny promiennik gazowy został wyprodukowany w Turcji i cechuje się mocą 1,3 Wata. Urządzenie skutecznie ogrzewa obszar do 15 metrów kwadratowych i nie wolno stosować go wewnątrz zamkniętych pomieszczeń; Promiennik przeznaczony do używania w ogródkach, na budowie lub na tarasie. W zestawie z promiennikiem jest wąż i reduktor gazowy – dostępne są reduktory do różnych pojemności.

Urządzenie zużywa 102 gramy gazu na godzinę. Produkt waży dwa kilogramy (bez butli) i ma 27 centymetrów wysokości oraz 18 centymetrów szerokości. Ceramiczna powierzchnia ma zabezpieczenie w postaci stalowej kraty. Grzejnik można ustawić pod wybranym kątem, ponieważ posiada on regulację w postaci śruby.

Płytki nagrzewają się do temperatury 800 stopni Celsjusza i ogrzewają obszar w wyniku promieniowania. Promiennika nie wolno dotykać podczas pracy, ponieważ grozi to poważnym poparzeniem. Użytkownik może wybrać reduktor do butli o pojemnościach 0,5, 1, 2, 3, 4 i 11 kilogramów. Ceramiczna powierzchnia jest w kolorze beżowym, obudowa z przodu jest srebrna, z tyłu pokryta czarnym tworzywem.

ok
 • Możliwość ustawienia wysokości grzejnika;

 • Duży wybór reduktorów;

 • Niska waga.

nook
 • Średnia moc grzewcza.

Parasol grzewczy gazowy promiennik PIRAMIDA

promiennik gazowy do mieszkania

Produkt marki Hendi to lampa grzewcza wyróżniająca się wyjątkowo eleganckim designem. Model to wysoka wieża ze słupem grzewczym i specjalnie zaprojektowanym daszkiem rozprowadzającym ciepło po wybranej powierzchni. Urządzenie jest przeznaczone do użytku zewnętrznego, na tarasach, w ogrodach oraz w ogródkach w restauracjach i barach. Spód lampy jest czarny, reszta, tj. krata, jest w kolorze srebrnym.

W środku lampy zlokalizowano szklaną rurę – to przez nią przechodzi płomień. Rura powstała z niezwykle wytrzymałego szkła kwarcowego. W podstawie jest schowek na butlę z gazem, do którego można się dostać przez dyskretne drzwiczki. Obudowę grzejnika wykonano z aluminium. Boczne elementy są czarne. Urządzenie wyposażono w uchwyty umożliwiające stabilne przytwierdzenie go do podłoża.

Grzejnik posiada elektroniczny zapłon, przewód gazowy oraz reduktor ciśnienia. Specjalistyczna konstrukcja dachu zapobiega utracie ciepła i sprawia, że rozchodzi się ono głównie na boki, nie zaś do góry. Urządzenie bez butli waży około 30 kilogramów. Maksymalna moc grzewcza modelu wynosi 11,2 kW.

ok
 • Bardzo ładny design;

 • Wysoka moc grzewcza;

 • Specjalna konstrukcja rozprowadzająca ciepło na boki.

nook
 • Urządzenie jest ciężkie.
 •  

PIECYK GAZOWY GRZEJNIK 4,2 kW PROMIENNIK +REDUKTOR

promiennik gazowy z katalizatorem

Piecyk gazowy, który zajął ostatnie miejsce, może być stosowany również wewnątrz pomieszczeń. Zawdzięcza to specjalnej obudowie, która znacznie zwiększa jego bezpieczeństwo. Urządzenie ma 75 centymetrów wysokości, 42 centymetry szerokości i 37 centymetrów głębokości. Waży 8,5 kilograma i cechuje się trzema mocami grzania – 1,5 kW, 2,8 kW oraz 4,2 kW.

Do zasilania promiennik wymaga gazu propan-butan; produkt mieści butlę ważącą 11 kilogramów i ma specjalną rozkładaną podstawę. W zależności od ustawionej mocy grzania urządzenie zużywa minimalnie 110 gramów gazu na godzinę i maksymalnie 305 gramów na godzinę. Element grzewczy składa się z trzech płytek ceramicznych. W urządzeniu zastosowano zapalnik piezoelektryczny.

Piecyk ma trzy kółka z hamulcami, aby można było go w łatwy sposób przesuwać, nawet podczas aktywnego grzania. W zestawie jest reduktor do butli z gazem, wąż i rękawice robocze ze ściągaczami, powlekane gumą. Urządzenie zalicza się do klasy energetycznej A i jest łatwe w obsłudze; montaż również nie wymaga specjalnych umiejętności, wystarczy trzymać się instrukcji.

ok
 • Może być używany w zamkniętych pomieszczeniach;

 • Klasa energetyczna A;

 • Trzystopniowa regulacja mocy.

nook
 • Zajmuje dużo miejsca.

 •  

Dalej nie wiesz jakie promienniki gazowe na butlę powinniśmy przeglądać? Sprawdź poniższe porady!

Choć przedstawione w powyższym zestawieniu produkty charakteryzują się bardzo ciekawym wykonaniem i dobrymi parametrami, to nie wszystkie muszą spełniać nasze wymagania. Jak doskonale wiemy, wielu użytkowników ma konkretne wymagania co do działania promienników ciepła. Jeden kupujący może potrzebować sprzętu kompaktowego do ogrzania bliskich na biwaku, a inny wykorzystać produkt do o wiele większych pomieszczeń.

Dlatego tak ważne jest określenie celu, w jakim wybierzemy promienniki gazowe na butlę. Jeśli potrzebujemy produktu do zadań znacznie wykraczających niedzielne mityngi z przyjaciółmi, to o wiele lepiej sprawdzi się promiennik gazowy z katalizatorem i z bardzo dużą mocą. Dlatego kluczowe będzie zapoznanie się ze wszelkimi parametrami i aspektami przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Oprócz wyżej wspomnianej mocy, powinniśmy też uwzględnić zużycie gazu, a także sprawdzić pozostałe parametry, w tym ciśnienie nominalne. Oprócz tego, wszystkie dostępne na rynku promienniki ciepła będą charakteryzować się zróżnicowaną konstrukcją, stylistyką, a także wykonaniem. Dlatego zachęcamy do sprawdzenia tych aspektów i, jeśli czas na to pozwoli, uwzględnienie wielu innych dodatków – niektóre z nich zostały również omówione tutaj:

https://kb.pl/porady/jak-wybrac-promiennik-gazowy-rodzaje-ceny-opinie-wiodacy-producenci/

Zweryfikujmy konstrukcję

Pierwszą kwestią niezwykle ważną przy wyborze odpowiedniego „słoneczka” na gaz jest zweryfikowanie rozwiązania konsturkcyjnego. Wymienić można dwa podstawowe podziały. Mowa tutaj o promienniku rurowym, zwanym ciemnym, i ceramicznym, który określany jest jako promiennik jasny. Promiennik ceramiczne charakteryzuje się wysoką intensywnością, a rozgrzane płyty ceramiczne oddają ciepło o temperaturze sięgającej nawet i 800-1000 stopni Celsjusza.

Promiennik ciemny to inaczej promiennik rurowy. Tutaj powierzchnia temperatury oddającej ciepło wynosi już „tylko” 300-400 stopni Celsjusza. Ich budowa znacznie od siebie odbiega i charakteryzuje się innymi zaletami bądź też wadami. Niska intensywność w „słoneczkach” gazowych ciemnych spowodowana jest tym, że mieszanka spalana jest w długiej rurze. Natomiast ceramiczna oferta wykorzystuje zbiorniki na paliwo, w których dochodzi do spalania i rozprowadzania ciepła.

Promiennik gazowy ceramiczny

promienniki gazowe opinie
promienniki gazowe na butlę opinie

Następnie, sprawdźmy moc

Gdy już zapoznamy się z zaletami i wadami każdej konstrukcji, a także upewnimy się, że dany model jest wystarczająco wytrzymały i posłuży nam wiele lat, przyjdzie czas, aby zapoznać się z mocą grzewczą urządzenia. Choć produkt może wydawać się mocny i z uwagi na dużą powierzchnię moglibyśmy uznać opcję za dającą dużo ciepła, to bez konkretnych parametrów nie będziemy w stanie określić czy sprzęt poradzi sobie w danym pomieszczeniu czy też nie.

Parasol grzewczy gazowy promiennik PIRAMIDA

promiennik gazowy do mieszkania

Dlatego moc grzewcza to najlepszy i najprostszy sposób na zweryfikowanie tego czy produkt okaże się właściwym rozwiązaniem w poszukiwaniu mocnego i wydajnego promiennika gazowego czy też nie. Dlatego musimy porównać różne opcje, najlepiej w podobnym zakresie cenowym, i sprawdzić czy któraś z nich będzie wyróżniać się większą mocą od poprzednich.

Jeśli panel grzewczy ma służyć do ogrzania małego pomieszczenia, to moc do 3 kW będzie wystarczająca. Od 4-6 kW to moc zalecana w przypadku parasolu grzewczego do ogrzewania większych pomieszczeń. Jeszcze większa moc posłuży w przemyśle bądź w przypadku ogromnych powierzchni – nawet tych znajdujących się na zewnątrz.

Oprócz tego, warto też przyjrzeć się wydajności

Kolejna kwestia kluczowa przy poszukiwaniu idealnego piecyka gazowego w postaci promiennika to wydajność. Mowa tutaj o zużyciu paliwa, jakim jest gaz. Im lepiej skonstruowane urządzenie, tym będzie potrzebować mniej gazu do ogrzania płyty ceramicznej bądź rur. To natomiast przekłada się na uzyskanie większej ilości ciepła przy użyciu takiej samej ilości gazu.

Jakie więc wartości nas będą najbardziej interesować? Przede wszystkim w przypadku klasycznych promienników do domów lub małych pomieszczeń służbowych, zużycie gazu na poziomie 0,2 kg na godzinę jest bardzo atrakcyjne. Jeśli dodatkowo zasilanie odbywa się za pomocą popularnego w Polsce gazu propan-butan (LPG), to koszty eksploatacji są bardzo niskie.

PIECYK GAZOWY GRZEJNIK 4,2 kW PROMIENNIK +REDUKTOR

promiennik gazowy z katalizatorem

Podsumowanie rankingu – najlepszy promiennik gazowy 2024

Zwycięzcą rankingu zostaje bez wątpienia PROMIENNIK GAZOWY NA BUTLE PIECYK NA GAZ SŁONECZKO z uwagi na świetnie wykonanie, dobrą moc, a także odpowiednią wydajność pracy. Ponadto, sprzęt bardzo szybko się nagrzewa i jest w stanie przekazać bardzo dużo ciepła przy niskim, zużyciu. 

Jeśli jednak wolimy produkt charakteryzujący się większą mocą grzewczą czy też produkt o bardziej kompaktowych rozmiarach, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać się z pozostałą ofertą dostępną w zestawieniu. Jest to lista ciekawych opcji alternatywnych, która pokaże, że można znaleźć szereg różniących się od siebie modeli, które i tak będą świetnie sobie radzić w wybranych przez nas warunkach. 

Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie promienniki gazowe wybrać
Average rating:  
 0 reviews