Jakie będą najlepsze tabletki do basenu?

Nieważne czy jesteśmy właścicielami małego basenu, czy też ogromnego obiektu, który jest wolnostojący bądź na stałe umieszczony za naszym domem. W każdym przypadku odpowiednie czyszczenie basenu jest bardzo ważne, bo pomaga to utrzymać wodę w krystalicznie czystym stanie. Przy tym chronimy siebie i naszych bliskich przed groźnymi bakteriami i zanieczyszczeniami. A tych w pobliżu basenu czy nawet i w wodzie zbiera się bardzo dużo. Poznaj najlepsze bakterie do oczyszczalni biologicznej.

Aby wesprzeć użytkowników, postanowiliśmy stworzyć zestawienie, w którym omówiliśmy najlepszą chemię basenową, mianowicie tabletki do basenu. Z jakiego powodu powstał dzisiejszy ranking? Przede wszystkim z uwagi na trudności, na jakie kupując natrafiają podczas poszukiwania tego idealnego rozwiązania. Ponadto, doskonale zdajemy sobie sprawę z różnorodnych produktów dostępnych na rynku, tak więc w celu wyboru tabletek do basenu o najlepszej specyfikacji, przygotowaliśmy niemałą pomoc.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
1kg CHLOR DO BASENU TABLETKI MULTIFUNKCYJNE 20g 1

tabletki Ntce

9.9

Tania

Allegro Logo
Chlor do Basenu Tabletki Multi 1kg z Dozownikiem 1

tabletki Gotix

9.8

Tania

Allegro Logo
8w1 ZESTAW STARTOWY PREMIUM CHEMIA CHLOR DO BASENU 1

tabletki Aquapool 6kg

9.7

Droga

Allegro Logo
10w1 1kg CHLOR BASENU TABLETKI MULTIFUNKCYJNE 20g 1

tabletki Chemoform

9.6

Tania

Allegro Logo
CHLOR tabletki do basenu chemia basenowa 3kg 1

tabletki Gamix 3kg

9.5

Średnia

Allegro Logo

Jest to tak naprawdę zestawienie i analiza porównawcza ciekawych produktów dostępnych na rynku w 2024 roku, a także poradnik zakupowy w jednym. Dzięki zebranym tutaj informacjom każdy użytkownik będzie doskonale zdawał sobie sprawę z tego co należy zrobić i jakimi parametrami się kierować, aby mieć na oku najlepsze tabletki do basenu i wybrać opcję spełniającą nasze kryteria. Eksperci skupili się przede wszystkim na wydajności tabletek chlorowych do basenu, składzie, działaniu, a także na ilości sztuk w zestawie w stosunku do ceny.

CHLOR DO BASENU TABLETKI MULTIFUNKCYJNE 20g

tabletki do basenu ranking

Chlor do basenu marki Ntce ma postać wygodnych tabletek. Jedno opakowanie zawiera trzy kilogramy specyfiku dezynfekującego złożonego z trzech aktywnych substancji. Tabletki mają działanie bakterio-, wiruso- i grzybobójcze. Ich funkcją jest również nadawanie klarowności wodzie. Preparat powinno się stosować w wodzie o temperaturze 25 stopni Celsjusza.

Dezynfekcja musi być przeprowadzana w basenie, w którym nie ma żadnych osób. Należy stosować około 10 – 20 tabletek na 20 metrów sześciennych wody basenowej co siedem dni. Tabletki się wolno rozpuszczają, uwalniając do wody aktywny chlor, koagulant, stabilizator pH oraz środek glonobójczy. Przed użyciem użytkownik powinien sprawdzić aktualny odczyn pH wody basenowej, ponieważ tabletki należy wrzucać do wody o pH w przedziale 7,0 – 7,4.

Preparat stosowany regularnie zapobiega powstawaniu kamienia, dezynfekuje, stabilizuje poziom wolnego chloru, nabłyszcza i stabilizuje pH wody. Opakowanie ma postać wygodnego plastikowego słoiczka z nakrętką. Wieczko posiada specjalne zabezpieczenie przed dziećmi. Na opakowaniu umieszczono dokładną instrukcję użycia oraz wypisano środki bezpieczeństwa.

ok
 • Duże opakowanie;

 • Skuteczna dezynfekcja wody;

 • Wygodna forma.

nook
 • Niskiej jakości nakrętka.

Chlor do Basenu Tabletki Multi 1kg z Dozownikiem

tabletki multifunkcyjne do basenu

Preparat marki Gotix jest sprzedawany w formie tabletek; jedno opakowanie zawiera kilogram preparatu podzielonego na porcje po 20 gramów. W zestawie jest specjalny dozownik pływający, dzięki któremu nie ma potrzeby wrzucania tabletek bezpośrednio do basenu. Sprawia to, że specyfik można stosować także w basenach rozkładanych, ponieważ tabletki nie uszkodzą ścian z tworzywa sztucznego.

Preparat zabija bakterie, wirusy, glony i grzyby; wyrównuje pH wody, zapobiega osadzaniu się kamienia i dezynfekuje wodę. Dozownik ma kształt żarówki; po zdjęciu wieczka, należy umieścić odpowiednią ilość preparatu wewnątrz i dokładnie zamknąć, aż do usłyszenia kliknięcia. Następnie zbiornik włożyć do basenu i zostawić na parę godzin (najlepiej przeprowadzać dezynfekcję w nocy).

Dozownik powstał z syntetycznego tworzywa, które jest odporne na silne działanie chloru. Tworzywo nie wypuszcza żadnych szkodliwych substancji do wody i jest bezpieczne dla środowiska. Należy stosować jedną tabletkę na 2 metry sześcienne wody co 8 – 14 dni. Im intensywniejsze używanie basenu, tym częściej należy przeprowadzać dezynfekcję.

ok
 • Dozownik w zestawie;

 • Skutecznie podnoszą jakość wody;

 • Dobre opakowanie.

nook
 • Wysoka cena.

8w1 ZESTAW STARTOWY PREMIUM CHEMIA CHLOR DO BASENU

tabletki do basenu opinie

Kolejny produkt to cały zestaw startowy do dezynfekcji basenów składający się z ośmiu elementów. W pakiecie znajduje się kilogram chloru w granulacie „szok”, litr płynu antyglonowego, litr płynu Flock, 1,5 kilograma granulatu pH minus, kilogram granulatu pH plus, dziesięć pasków do pomiaru pH wody, dozownik pływający oraz poradnik dotyczący prawidłowego dbania o wodę w basenie.

Wszystkie granulaty i płyny są ważne przez 24 miesiące. Cały zestaw waży sześć kilogramów i stosowany zgodnie z zaleceniami producenta przyczynia się do ustabilizowania pH wody, zapobiega rozwojowi glonów, grzybów i bakterii, nabłyszcza, dezynfekuje, reguluje poziom chloru i poprawia przejrzystość wody. Preparaty należy stosować w dawce 15 gramów na metr sześcienny wody raz w tygodniu.

Wszystkie środki aktywne są w butelkach, jednak niektóre z nich mają wadliwe zamknięcie; należy unikać sytuacji, w których opakowanie będzie leżało, ponieważ zwiększa to ryzyko niepożądanego rozlania produktu i zniszczenie powierzchni, na której się znajduje. Dezynfekcję wody najlepiej jest przeprowadzać nocą przy użyciu załączonego dozownika.

ok
 • Zestaw ośmiu specyfików;

 • Książka w zestawie;

 • Paski do sprawdzania pH wody.

nook
 • Słabej jakości opakowania.
 •  

10w1 1kg CHLOR BASENU TABLETKI MULTIFUNKCYJNE 20g

chlor do basenu tabletki opinie

Tabletki Chemoform są w formie tabletek zawierających 20 gramów mieszanki dezynfekującej na bazie chloru. Jedno opakowanie zawiera łącznie kilogram preparatu, co przekłada się na około pięćdziesiąt tabletek. Preparat pełni aż dziesięć funkcji, odkamienia, neutralizuje glony i bakterie, dezynfekuje, klaruje wodę, flokuluje, stabilizuje wolny chlor, nabłyszcza i wyrównuje poziom pH.

Jedna tabletka zawiera 90% aktywnego chloru, koagulant, stabilizator pH i środek glonobójczy. Jedna tabletka, czyli 20 gramów preparatu jest przeznaczona do dezynfekcji dwóch metrów sześciennych wody. Środek należy stosować tylko wtedy, kiedy pH wody w basenie oscyluje w przedziale od 7,0 do 7,4 pH. W zestawie nie ma dozownika; można aplikować preparat bez dozownika, ale należy liczyć się z tym, że ściany z tworzywa sztucznego mogą się odbarwić.

Opakowanie jest plastikowe w formie słoiczka z zakrętką. Wieczko posiada specjalne zabezpieczenie przed przypadkowym otwarciem i przed dziećmi lub zwierzętami. Na opakowaniu znajduje się instrukcja stosowania, środki bezpieczeństwa oraz wszelkie niezbędne informacje dotyczące produktu.

ok
 • Mocne opakowanie;

 • Wielofunkcyjny;

 • Stosunkowo dobra cena.

nook
 • Bardzo długo się rozpuszcza.

 •  

CHLOR tabletki do basenu chemia basenowa 3kg

tabletki chlor do basenu

Kolejny preparat marki Gamix, tym razem sprzedawany w wiaderku zawierającym trzy kilogramy preparatu. Przekłada się to na 15 tabletek, w każdej znajduje się 200 gramów mieszanki z aktywnym chlorem, koagulantem, stabilizatorem pH i środkiem glonobójczym. Produkt można kupić również w innych opakowaniach, w pojemnościach jednego i pięciu kilogramów.

Preparat należy stosować w ilości jednej tabletki na 10 metrów sześciennych wody raz w tygodniu. Środek jest przystosowany do stosowania ciągłego. W przypadku mętnej wody producent zaleca zastosowanie większej ilości przy użyciu produktu Chlor Szok. Dezynfekcje najlepiej jest przeprowadzać wieczorem lub w nocy, kiedy nikt nie korzysta z basenu.

Tabletki należy wrzucać do wody, tylko gdy jej pH mieści się w przedziale od 7,0 do 7,4. Produkt posiada certyfikat nr 3151/07 wystawiony przez Ministerstwo Zdrowia; dokument potwierdza, że preparat jest bezpieczny dla środowiska i nie powoduje uszczerbku na zdrowiu. Pojemnik ma wieko, ale nie posiada żadnych dodatkowych zabezpieczeń, dlatego należy je przechowywać w trudno dostępnym suchym i zacienionym miejscu.

ok
 • Duże opakowanie;

 • Do ciągłego stosowania;

 • Sześć funkcji w jednym produkcie.

nook
 • Tabletki są bardzo duże, nie mieszczą się do standardowych dozowników.

 •  

Chlor do basenu tabletki, kapsułki i inne akcesoria – dowiedz się co czyści najskuteczniej!

Przedstawiliśmy w powyższym zestawieniu tabletki multifunkcyjne do basenu, produkty o specjalistycznym działaniu, a także opcje budżetowe, nieco droższe czy też charakteryzujące się świetnymi opiniami. To wszystko sprawia, że w ostatecznym rozrachunku produktów o ciekawych parametrach i pożądanych właściwościach jest wiele.

Aby pomóc wszystkim i każdemu z osobna, nasi eksperci przygotowali powyższą analizę, w której uwzględniliśmy produkty większe, mniejsze, skuteczniejsze, bardziej budżetowe, a także wielofunkcyjne tabletki do basenu 5w1. A to wszystko po to, aby zagwarantować użytkownikom obszerną wiedzę i jak najwięcej informacji przydatnych przy własnoręcznych poszukiwaniach produktu idealnego. 

W poradniku zakupowym uwzględniono najistotniejsze wskazówki jak, chociażby, skład tabletek i ich działanie. Ponadto, istnieją też tabletki multifunkcyjne do basenu, a więc należy też sprawdzić ich właściwości. Musimy mieć też na względzie skuteczność i wydajność, a także stosunek ilości tabletek chlorowych do basenu do ceny. Pozytywnie opinie z pewnością okażą się pomocne podczas przeglądania odpowiedniej oferty. Ciekawych informacji udzieli nam także ta strona:

https://neomaniak.pl/jak-utrzymac-czysta-woda-w-basenie-jak-uzywac-chemii-basenowej

Chlor w tabletkach do basenu, czyli co nieco o składzie

Zastanawiając się nad tym która propozycja będzie dla nas najwłaściwsza, nie sposób nie wspomnieć o składzie, bo to przecież najistotniejszy aspekt zakupu tabletek do czyszczenia basenu. To właśnie odpowiednio skonstruowana formuła odpowiedzialna będzie za wolne rozpuszczanie tabletki, aczkolwiek wysoką wydajność gwarantującą odpowiednią kwasowość wody.

Utrzymanie prawidłowego pH jest bardzo istotne, bo pozwala to uniknąć problemów związanych z pojawiającą się rdzą na metalowych elementach basenu w przypadku niskiego pH. Wartość pH za wysoka może natomiast spowodować, że środki chemiczne będą działały mniej efektywnie, a to doprowadzi do powstawania osadów wapiennych. Jeśli więc nie zadbamy o pH, które będzie idealnie dostosowane do naszego ciała.

Chlor do Basenu Tabletki Multi 1kg z Dozownikiem

tabletki multifunkcyjne do basenu
chlor w tabletkach do basenu

CHLOR BASENU TABLETKI MULTIFUNKCYJNE 20g

tabletki do basenu ranking

Wydajność, czyli co ile należy czyścić basen danym preparatem

Kolejna bardzo istotna kwestia, jaką musimy poruszyć przed podjęciem ostatecznej decyzji, to wydajność sprzętu. Jak wiemy, jeden preparat może działać przez dwa tygodnie, inny przez miesiąc, a jeszcze inny przez 3-5 dni. Jeśli, dodatkowo, każda kapsułka jest droga, to ostateczny rozrachunek sprawia, że produkt w żaden sposób nie jest atrakcyjny.

Dlatego należy zwrócić uwagę na deklarowaną przez producenta wydajność i sprawdzić jak często należy korzystać z tabletek i w jakich ilościach, aby zabezpieczyć nasz basen. Tutaj różnica między jednym użytkownikiem, a drugim, będzie bardzo duża z uwagi na to, że mniejszy basen potrzebować będzie mniej czyścika, a większy, jak się pewnie domyślacie, więcej. 

Dobrą wydajnością będzie 10 gramów produktu na każdy 1m3 wody basenowej. Co do częstotliwości aplikacji preparatu, raz na tydzień to absolutne minimum, jeśli mowa o trwałości produktu i czasie działania. Rzecz jasna opcje z lepszą wydajnością, które dodatkowo wymagają czyszczenia raz co 2 tygodnie będą o wiele ciekawsze, lecz także i droższe.

Tabletki do basenu 5w1, 8w1, a może o sprecyzowanym działaniu?

Następną rzeczą do uzgodnienia podczas szukania idealnego preparatu do czyszczenia basenu jest wielofunkcyjność. Producenci prześcigają się w nazywaniu swoich produktów multifunkcyjnymi tabletkami do basenu i gwrantują aż do 10 właściwości w jednej tabletce. Prawda jest taka, że choć rzeczywiście dany produkt może pomóc w wielu różnych sytuacjach, to jego jedynym zadaniem jest kontrola poziomu pH i ilości chloru, a pozostałe “właściwości” są tylko pozytywnymi konsekwencjami czyszczenia basenu danym preparatem.

O wiele lepiej sprawdzi się zestaw startowy bądź komplet różnorodnych czyścików, który może nazywać się 5w1 lub 8w1, ale nie dlatego, że jedna tabletka jest do wszystkiego. W takich kompletach mamy 5 lub 8 różnych preparatów, które ostatecznie mają bardzo pozytywny wpływ na jakość wody, dbając o basen z każdej możliwej strony.

8w1 ZESTAW STARTOWY PREMIUM CHEMIA CHLOR DO BASENU

tabletki do basenu opinie

CHLOR tabletki do basenu chemia basenowa 3kg

tabletki chlor do basenu

Stosunek ilości do ceny

Choć nie jest to najistotniejsza kwestia, to i tak bardzo ważne jest zakupienie sprzętu charakteryzującego się bardzo dobrym stosunkiem ilości produktu do ceny. Chodzi tutaj o to, aby zakupić bardzo duże opakowanie, które starczy na dłużej i okaże się promocyjne z uwagi na większą liczbę aplikacji w tej samej cenie.

Tutaj musimy jednak pamiętać o tym, że najlepiej policzyć zapotrzebowanie preparatu na jedno czyszczenie (z uwagi na różną wydajność produktów), a następnie przeliczyć koszt i tą wartością kierować się przy ostatecznym wyborze.

Podsumowanie rankingu – Tabletki do basenu 2024

Chlor w tabletkach do basenu to z pewnością jeden z najskuteczniejszych i najszybszych sposobów na wyczyszczenie basenu i nieważne czy to ogromny basen wkopany czy też nieco mniejsza opcja także o stacjonarnej charakterystyce. Musimy jednak pamiętać, że dobry chlor do basenu w formie tabletek będzie wymagał od nas zweryfikowania składu i skuteczności działania, a także wielu innych kwestii dodatkowych.

Rzecz jasna musimy też pamiętać o tym, że produkt musi charakteryzować się dobrą ceną i wieloma innymi aspektami. Jeśli te wszystkie parametry to dla nas za dużo, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z rankingu i wybrać jeden z polecanych produktów. Szczególnie atrakcyjny wydaje się numer jeden zestawienia, mianowicie 1kg CHLOR DO BASENU TABLETKI MULTIFUNKCYJNE 20g. Ma to związek ze świetną skutecznością i sporą ilością preparatu uwzględniając cenę. 

Zobacz też artykuł: basenowa pompa ciepła.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie tabletki do basenu wybrać
Average rating:  
 0 reviews