Czyszczenie basenu to z pewnością żmudny proces, którego zazwyczaj nikt nie chce wykonywać. Jest to przede wszystkim czasochłonne zadanie, a przy okazji wymaga nieco kondycji. Dlatego coraz częściej mówi się o specjalnych urządzeniach oferujących szybkie i bezproblemowe czyszczenie lub tabletkach do basenu 5w1. Warto więc zapoznać się z dzisiejszym zestawieniem, w którym przedstawimy roboty do czyszczenia basenu o zróżnicowanej charakterystyce i innych właściwościach.

Jednakże, znalezienie idealnego odkurzacza do basenu nie jest tak proste jak mogłoby się wydawać. Przecież na rynku dostępne mamy najróżniejsze produkty o zróżnicowanym sposobie działania. Znaleźć możemy przecież ręczne zestawy sprzątające dostępne w budżetowym zakresie cenowym, standardowe odkurzacze basenowe w średnich widełkach, a także bardzo drogie, ale też i niezwykle efektywne autonomiczne roboty do czyszczenia basenu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
MOCNY ODKURZACZ BASENOWY SWIMMY 1600W OCZKA WODNE 1

Lavor SWIMMY

9.8

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
Bezprzewodowy Odkurzacz Basenowy Intex 28620 USB 1

Intex 28620

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
MOCNY ODKURZACZ DO BASENU BASENOWY OCZKA WODNEGO 1

GEKO

9.6

Średnia

Allegro Logo
Odkurzacz do CZYSZCZENIA dna BASENU ZESTAW Bestway 1

ZESTAW Bestway

9.5

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
ODKURZACZ DO OCZKA WODNEGO BASENU 1600W POMPA 1

TIP TSS 1600K

9.5

Średnia

Allegro Logo
Odkurzacz do basenu Tebas 7310 dno i sciany robot 1

Tebas 7310

9.4

Bardzo drogi

Allegro Logo

To wszystko sprawia, że trudno wskazać najlepszą opcję. Na nasze szczęście ratunkiem okazać się może ranking odkurzaczy basenowych 2024. Jest to zestawienie, w którym poddano analizie sześć różnych produktów. Co ciekawe, przygotowaliśmy recenzję najróżniejszych ofert od zróżnicowanych producentów. Dlatego w naszej liście pojawił się odkurzacz do basenu Bestway, odkurzacz basenowy Intex, a także szereg innych gadżetów, o których słyszeliśmy bądź też nie.

Odkurzacz do CZYSZCZENIA dna BASENU ZESTAW Bestway

odkurzacze do basenu

Zdecydowanie najciekawszym urządzeniem do czyszczenia basenu jest odkurzacz basenowy Bestway. Przede wszystkim jest on sprzedawany w zestawie ze składanym kijem teleskopowym o długości 90 centymetrów, sześciometrowym wężem, adapterem do pompy, dwoma zaciskami na rurę i dwiema różnymi szczotkami. Do uruchomienia odkurzacza niezbędna jej pompa filtrująca czy dobra pompa ciepła do basenu, którą należy dokupić oddzielnie.

Produkt charakteryzuje się bardzo łatwym montażem. Długi kij pozwala na dokładne wyczyszczenie dna basenu bez potrzeby wchodzenia do niego. Jedna końcówka przypomina spłaszczoną dyszę i świetnie zasysa zanieczyszczenia, a druga służy do polerowania dna i ścian. Urządzenie sprawdzi się dla każdego rodzaju basenu, zarówno dmuchanych i rozstawianych, jak i dla stałych.

Wąż powstał z mocnego, ale jednocześnie lekkiego i bardzo elastycznego materiału. Jego wnętrze pokryto śliską powłoką, która zapobiega powstawaniu złogów i ogólnie uniemożliwia przyczepianie się zanieczyszczeń do jej powierzchni. Odkurzacz basenowy Bestway łatwo się czyści, można go myć wodą. Wszystkie elementy konstrukcji są odporne nie tylko na wodę, ale również na chemię basenową, w tym chlor.

R

Zalety

• Kompaktowy i lekki;
• Dobre ssawy;
• Łatwy montaż.
Q

Wady

  • Do uruchomienia potrzebna jest pompa filtrująca.

MOCNY ODKURZACZ BASENOWY SWIMMY 1600W OCZKA WODNE

odkurzacz do basenu

Model marki Lavor to wysokiej jakości, profesjonalny odkurzacz basenowy o mocy 1600 Watów. Urządzenie cechuje się wysokim przepływem powietrza – 70 litrów na sekundę. Cały zestaw waży 9 kilogramów, a składa się on z odkurzacza, węża ssącego, węża do brudnej wody, czterech rur, czterech różnych ssawek oraz trzech filtrów. Odkurzacz może odkurzać suche i mokre powierzchnie.

Montaż jest intuicyjny i prosty. Wszystkie elementy łatwo ze sobą połączyć. W razie potrzeby do produktu dołączono instrukcję obsługi w języku polskim. Odkurzacz zasysa brudną wodę, następnie przepuszcza ją przez filtr i oddaje czystą wodę do basenu. Pozwala to zaoszczędzić wodę oraz energię elektryczną – nie trzeba ponownie ogrzewać basenu.

Odkurzacz zawiera trzy filtry: papierowy, do czyszczenia suchych powierzchni, piankowy, do czyszczenia mokrych obszarów oraz filtr do filtracji zanieczyszczeń – to właśnie ostatni rodzaj pozwala na oddanie czystej wody do basenu. W basenie zastosowanie znajdą dwie ssawki – szczelinowa i „na mokro”. Pozostałe dwie to ssawa do dywanów i ssawa „na sucho”. Nasadkę szczelinową można wykorzystać także w innych miejscach, np. w samochodzie.

R

Zalety

• Wysoka moc;
• Długa rura;
• Cztery filtry w zestawie.
Q

Wady

  • Bardzo ciężki.

Bezprzewodowy Odkurzacz Basenowy Intex 28620 + USB

odkurzacz do basenu cena

Zestaw czyszczący do basenu marki Intex to kolejny dobry produkt wykonany z dbałością o każdy szczegół. Pakiet zawiera bezprzewodowy odkurzacz, kij o długości 239 centymetrów, dwie końcówki czyszczące, kabel do ładowania (USB) oraz filtr. Zestaw jest bardzo lekki – całość waży nieco ponad 3 kilogramy. W urządzeniu zastosowano niezwykle mocny i wydajny akumulator Ni-MH.

Akumulator gwarantuje wysoką moc ssania i ładuje się około 50 minut. Rura powstała z trwałego aluminium odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Dzięki temu jest lekka i łatwo nią operować. Odkurzacz posiada dwie wymienne szczotki. Jedna z nich jest mała, płaska i zakończona gęstym włosiem – sprawdza się idealnie do zbierania uporczywych zanieczyszczeń z dna basenu. Druga jest większa i szersza, bardzo dobrze zbiera brud z dna i ścianek, a także je poleruje.

Większa szczotka ma dwa małe kółka, dzięki którym gładko sunie po powierzchni, bez ryzyka stworzenia zarysowań. Rura została dodatkowo wyposażona w wodoodporny przełącznik IPX8. Sprawia to, że użytkownik może zmienić ustawienia w zależności od tego czy odkurza basen pusty, czy napełniony wodą.

R

Zalety

• Długi kij;
• Lekki;
• Działa bezprzewodowo.
Q

Wady

  • Długi czas ładowania.

MOCNY ODKURZACZ DO BASENU BASENOWY OCZKA WODNEGO

odkurzacz do basenu ranking

Model polskiej marki Geko to wysokiej jakości, mocny odkurzacz do basenów, dobre Jacuzzi dmuchane i oczek wodnych. Ponadto urządzenie sprawdzi się także w roli standardowego odkurzacza używanego do sprzątania w domu lub w samochodzie. W zestawie jest odkurzacz na kółkach, dwa węże, składana rura teleskopowa, trzy różne ssawy oraz filtry.

Urządzenie pracuje z mocą 1400 Watów przy zasilaniu 230 V. Zbiornik mieści 30 litrów zanieczyszczeń i wody. Rura ssąca po złożeniu ma 1,5 metra, choć można ją złożyć w dowolny sposób, żeby była krótsza; składa się ona z czterech równych części. Wąż odprowadzający jest długi na dwa metry i cechuje się stosunkowo dużą średnicą o wielkości 52 milimetrów; dzięki temu nawet większe zabrudzenia swobodnie przechodzą do zbiornika.

Odkurzacz jest duży i dosyć ciężki, jednak dołączone kółka znacznie ułatwiają transportowanie i użytkowanie. Dwie końcówki ssące są małe i płaskie, zakończone twardym włosiem. Służą one do zdejmowania uporczywych zabrudzeń z dna basenu. Trzecia końcówka jest szeroka i zamiast włosia ma gąbkę, dzięki czemu doskonale zdejmuje szlam i poleruje powierzchnię.

R

Zalety

• Bardzo dobre końcówki ssące;
• Kółka transportowe;
• Duży zbiornik.
Q

Wady

  • Ciężki.

ODKURZACZ DO OCZKA WODNEGO BASENU 1600W Pompa do basenu ogrodowego

odkurzacz do basenu opinie

TSS 1600 K marki TIP to jeszcze inny rekomendowany odkurzacz przeznaczony do odkurzania powierzchni mokrych i suchych. Sprawdzi się w każdym rodzaju basenu oraz w jacuzzi i oczkach wodnych. Urządzenie pobiera prąd o napięciu 230 V i odkurza z mocą 1600 Watów. Produkt zdobył certyfikaty FFU/GS/CE/EMC, które potwierdzają jego trwałość, niezawodność i skuteczność.

Produkt waży 7,5 kilograma, jest zatem dosyć ciężki. Ten model nie posiada niestety kół, dlatego transportowanie może być problematyczne. Do urządzenia dołączono węża ssawnego o długości czterech metrów i średnicy 35 milimetrów, węża odprowadzającego o takiej samej średnicy i długości 1,5 metra, czteroczęściową rurę teleskopową o całkowitej długości dwóch metrów, ssawkę oraz worek filtrowy.

Urządzenie może odkurzać powierzchnie zanurzone na głębokości do 1,8 metra. Produkt automatycznie rozpoznaje stan zapełnienia zbiornika i również automatycznie go opróżnia. Rozsuwana końcówka ssąca jest płaska i zbudowana w taki sposób, aby uzyskać jak największe podciśnienie. Dzięki temu odkurzacz szybko i skutecznie usuwa wszelkie zabrudzenia z basenu.

R

Zalety

• Duży zbiornik;
• Rura o dużej średnicy;
• Sprząta na mokro i na sucho.
Q

Wady

  • Trudny transport; brak kół.

Odkurzacz do basenu Tebas 7310 dno i ściany robot

Tebas 7310 to atrakcyjny odkurzacz basenowy, który sprząta bez pomocy człowieka. Urządzenie ma postać robota poruszającego się na specjalnych gąsienicach. Jest ono kompaktowe i w pełni wodoodporne. Odkurzacz wkłada się na dno basenu i uruchamia; odkurzacz zaczyna jeździć po całej powierzchni i zbierać zanieczyszczenia.

Odkurzacz ma 37 centymetrów wysokości, 34 centymetry szerokości, 41 centymetrów głębokości i waży 9 kilogramów. Produkt przeznaczony jest do basenów nie większych niż 10 na 5 metrów i na głębokość 2,5 metra. Model jest zasilany kablem sieciowym, który również można zanurzać w wodzie. Jego długość to szesnaście metrów. Odkurzacz ma wysoką przyczepność, oprócz dna czyści także ściany basenu.

Szczotki wbudowane w dno urządzenia bardzo dobrze zbierają nawet przyczepiony do podłoża brud. Oprócz tego skutecznie pochłaniają szlam i resztki organiczne. Wszystko jest zasysane do pojemnika, który należy opróżnić po każdym użyciu. Wszystkie elementy konstrukcyjne są odporne na wodę oraz detergenty i chlor. Urządzenie automatycznie czyści baseny ogrodowe całoroczne przez dwie godziny i pracuje z mocą 100 Watów.

R

Zalety

• Czyści automatycznie;
• Dokładnie zbiera zanieczyszczenia z dna i ścian basenu;
• Wygodne opróżnianie pojemnika.
Q

Wady

  • Odkurzacz nie zbiera zanieczyszczeń pływających. 

Odkurzacze do basenu są bardzo ważnym gadżetem, ale którą opcję powinniśmy przede wszystkim uwzględnić w poszukiwaniach?

Jak dobrze wiemy, powyższa recenzja produktów została przygotowana dla użytkowników, którzy nie wiedzą dokładnie na jakie parametry zwrócić uwagę i które z poszczególnych opcji będą dla nich najlepsze. Są to więc bardzo zróżnicowane pod względem parametrów i sposobów pracy produkty. Jednakże, przedstawione propozycje charakteryzują się świetną wydajnością.

Nawet jeśli żadna z powyższych ofert nie przekonała nas do siebie, to możemy wykorzystać zdobyte informacje w celu znalezienia własnego produktu idealnego. Choć wydaje się to trudne, to tak nie jest. Ponadto, postanowiliśmy przygotować specjalny poradnik zakupowy, w którym umieściliśmy najważniejsze informacje odnośnie zakupu sprawdzonego urządzenia tego typu.

W poradach wskazaliśmy na takie czynniki ostatecznie wpływające na cenę jak, na przykład, typ urządzenia i wydajność pracy, moc sprzętu i pozostałe parametry związane z danym urządzeniem, ilość akcesoriów dodanych do kompletu, a także maksymalna głębokość zanurzenia czy też skuteczność pracy w różnorodnych warunkach. Więcej informacji na temat wyboru konkretnego sprzętu znajdziemy tutaj: https://czterykaty.pl/inspiracje/7,153170,27186503,odkurzacz-do-basenu-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie.html

Ręczny czy automatyczny?

Pierwszym czynnikiem wpływającym na to jaki sprzęt kupimy to, rzecz jasna, nasze własne oczekiwania, wielkość basenu, a także budżet, jaki chcemy poświęcić na dany produkt. Jak dobrze wiemy, im większy budżet, tym bardziej zaawansowane gadżety na nas czekają. Czekają na nas zatem produkty ręczne, a więc manualne zestawy czyszczące, standardowe odkurzacze, czy też bardziej zaawansowane samoczynne roboty sprzątające.

Każda z opcji ma swoje zalety. Najmniej awaryjnym rozwiązaniem wydaje się zestaw manualny, gdzie tak naprawdę nie stosuje się zaawansowanych silników, a cały proces czyszczenia wykonywany jest przez nas. Odkurzacze są bardziej zaawansowane, szybsze i też skuteczniej zbierają zanieczyszczenia. Musimy jednak pamiętać o tym, że ich trwałość jest nieco niższa.

Rozwiązaniem najdroższym będzie z pewnością robot samoczynnie sprzątający. Modele te wyposażone są zazwyczaj w gąsienice i szczotki, które pozwalają na poruszanie się po ścianach basenu i po dnie, zbierając każde zanieczyszczenie. Rozwiązanie to zyskuje w Polsce coraz to większą popularność z uwagi na to, że nie musimy sami posługiwać się odkurzaczami tego typu. Jednakże, ich cena jest bardzo duża – sięga nawet kilku tysięcy złotych.

Kompromisem bardzo dobrze sprawdzającym się w użytku domowych oczek wodnych czy basenów jest produkt elektryczny o stosunkowo dobrym wykonaniu, aczkolwiek o atrakcyjnej cenie z uwagi na dostosowanie narzędzia do pracy na mniejszych powierzchniach.

ODKURZACZ DO BASENU BASENOWY OCZKA WODNEGO

odkurzacz do basenu ranking

Bezprzewodowy Odkurzacz Basenowy Intex 28620 + USB MOCNY

odkurzacz do basenu cena

Duża moc, a wydajność pracy

Kolejna kwestia już jest powiązana z urządzeniami automatycznymi, a mianowicie standardowymi odkurzaczami do basenu bądź robotami sprzątającymi autonomicznie. Moc silnika zastosowanego w danym odkurzaczu wyrażana jest w watach i ma spore znaczenie w przypadku skuteczności pracy. W zależności od wybranego produktu, moc znamionowa wynosić może od 1200 W do nawet i 2000 W.

Nie polecamy ofert poniżej wartości minimalnej z uwagi na to, że łatwiej o przegrzanie sprzętu, a więc i jego uszkodzenie. Jak już wspomnieliśmy, wysoka moc to tak naprawdę możliwość uzyskania o wiele wyższego ciśnienia. To, jak się pewnie domyślamy, przekłada się na silniejsze ssanie zabrudzeń. Dodatkowo warto też wspomnieć o przepływie powietrza, który też jest zależny od mocy silnika i podciśnienia.

Funkcjonalność także kluczowa

Następną rzeczą do rozważenia przed podjęciem ostatecznej decyzji jest funkcjonalność wybranego przez nas rozwiązania. Im więcej opcji ułatwiających sterowanie czy dostosowanie produktu do naszych wymagań, tym łatwiej będzie użytkować sprzęt i sprawniej będzie on działać.

Dlatego pamiętajmy o tym, aby zawsze przyglądać się produktom funkcjonalnym, gdzie oprócz standardowych opcji możemy też skorzystać z systemów zapobiegających skręcaniu się kabli. Niektóre propozycje gwarantują też ulepszony system zbierania śmieci małych i średnich, przez co skuteczność obiektu jest jeszcze podwyższona.

Te najbardziej zaawansowane urządzenia, czyli roboty samosprzątające, mogą też być wyposażone w specjalny czujnik, który pod koniec sprzątania, przy niskim poziomie baterii, wraca do swojej stacji ładowania w celu przygotowania się na kolejny dzień pracy.

Odkurzacz do basenu Tebas 7310

robot do czyszczenia basenu

ODKURZACZ BASENOWY SWIMMY

odkurzacz do basenu

Odkurzacz do basenu opinie i cena

Nawet jeśli uwzględnimy wszystkie dane techniczne i atrybuty, to finalnie może się okazać, że wybrany przez nas produkt nie jest tak dobry jak producent deklarował. To dlatego, że nie przyjrzeliśmy się opiniom odkurzacza do basenu i tego co inni użytkownicy o nim sądzą. Jest to dosyć duży problem z uwagi na to, że bardzo często nie jesteśmy do końca świadomi czy deklarowane przez producenta parametry w rzeczywistości zagwarantują skuteczne sprzątanie.

Warto więc zapoznać się z opiniami innych osób i zobaczyć czy uwagi są pochlebne czy też nie. To jest oczywiście subiektywny sposób uzyskiwania informacji. Jednakże, ogromna liczba pozytywnych informacji to bez wątpienia plus, o którym powinniśmy wszyscy pamiętać.

Co więcej, musimy też porównać cenę poszczególnych produktów. Dokładniej chodzi tutaj o stosunek jakości sprzętu, jego parametrów i danych, a także dodatkowego wyposażenia znajdującego się w zestawie do finalnej ceny. Tak określimy wartość i to czy produkt rzeczywiście jest wart swojej ceny.

Odkurzacz do basenu – podsumowanie rankingu 2024

Trudno jest jednoznacznie wskazać najlepszy produkt na rynku w 2024 roku. Jednakże, jeśli zwrócimy uwagę na Odkurzacz do CZYSZCZENIA dna BASENU ZESTAW Bestway, to bez wątpienia zauważymy świetny zestaw budżetowy. Choć to tylko ręczny komplet sprzątający, to przygotowany został od sprawdzonej i renomowanej marki, dzięki czemu możemy liczyć na długie i bezawaryjne posługiwanie się sprzętem.

Rzecz jasna nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszukać odkurzaczy elektrycznych czy nawet i robotów samosprzedających. To, którą opcję wybierzemy, zależy w głównej mierze od naszego budżetu, ale także od wielkości basenu czy oczka wodnego, o który chcemy zadbać. Śledząc podane w poradniku aspekty uda nam się wybrać sprzęt zweryfikowany o dużej mocy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz do basenu wybrać
Average rating:  
 0 reviews