Odpoczynek we własnym dobrym basenie ogrodowym to z pewnością jedno z najprzyjemniejszych aktywności, na jakie właściciele domków jednorodzinnych i większych ogródków mogą sobie pozwolić. Czasami jednak pogoda nie sprzyja bądź po prostu jest za chłodno. Wtedy bardzo dobrym sposobem okazać się może pompa grzewcza do basenu.

Nasze zadanie nie jest jednak tak proste, jak mogłoby się z początku wydawać. Przede wszystkim mamy przed sobą ciężki wybór z uwagi na mnogość dostępnych modeli na rynku. Oprócz tego, nie każdy z nas jest ekspertem odnośnie urządzeń do podgrzewania cieczy, a te będą różnić się w zależności od wielkości zbiornika, jego charakterystyki i wielu innych atrybutów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
POMPA CIEPLA HEWALEX 10 KW OGRZEWANIE BASENU WODY 1

HEWALEX

9.9

Średnia

Allegro Logo
POMPA CIEPLA 51 kW basen do 30m3 ByPass 1

Steinbach 5000

9.8

Tania

Allegro Logo
Pompa ciepla BASEN Hydro Pro INVERTER 7 kw 1

Hydro Pro INVERTER

9.7

Średnia

Allegro Logo
POMPA CIEPLA 335 KW BASEN do 12m3 Intex Bestway 1

HOT SPLASH

9.6

Tania

Allegro Logo
Pompa Ciepla INVERTER PLUS IPHCR20 Basenowa 85 kW 1

Fairland IPHCR20

9.5

Droga

Allegro Logo
Pompa ciepla OKU MINI 4kW do basenu i SPA COP 519 1

OKU MINI

9.4

Tania

Allegro Logo

W tym celu postanowiliśmy stworzyć zestawienie pomp ciepła basenowych 2024, dzięki którym zdobędziesz dużą wiedzę na temat pompa ciepła dla basenów. W dzisiejszym zestawieniu eksperci uwzględnili aż sześć ciekawych produktów, z czego kazdy z nich charakteryzuje się świetnymi parametrami. W rankingu pojawiły się tylko te pompy grzewcza do basenu, które gwarantują nam sporą wydajność, dużą powierzchnię basenu, przepływ na wysokim poziomie, a także funkcjonalność umożliwiającą bezproblemowe użytkowanie sprzętu przez lata.

POMPA CIEPŁA HEWALEX 10 KW OGRZEWANIE BASENU WODY

basenowa pompa ciepła

Pompa Hewalex to model przeznaczony do ogrzewania basenów o powierzchni od 20 do 55 metrów kwadratowych. Pompa waży 57 kilogramów i jest zasilana sieciowo napięciem 230 V. Moc zasilania urządzenia wynosi 1,83 kW, moc grzewcza sięga 10,40 kW. Efektywność COP pompy to 5,68. W urządzeniu zastosowano czynnik chłodniczy R32.

Model ma 1001 milimetrów szerokości, 605 milimetrów wysokości i 418 milimetrów głębokości. DO produktu dołączono nowoczesny i niezwykle praktyczny moduł mWiFi, dzięki któremu można sterować pompą z poziomu telefonu. Oprócz tego w zestawie je także sterownik zabudowany na pompie. Służy od do wyboru trybu pracy i ustawiania temperatury wody w basenie. Dodatkowo panel sygnalizuje o ewentualnych awariach i błędach.

Dostępne tryby to automat, w którym działają ustawienia domyślne, grzanie oraz chłodzenie. Dodatkową funkcją jest rozmrażanie parowacza i ochrona przed zamrożeniem. Urządzenie łatwo się montuje i demontuje, np. na zimę. Pompę można stosować zarówno do basenów stałych, jak i do dmuchanych lub rozstawianych.

R

Zalety

• Wielofunkcyjność;
• Moduł Wi-Fi;
• Cicha praca.
Q

Wady

  • Stosunkowo duże wymiary.

POMPA CIEPŁA 5,1 kW basen do 30m3+ ByPass

pompa grzewcza do basenu

Pompa marki Steinbach cechuje się mocą grzewczą 5,1 kW i COP 6,1. Wykorzystano w niej czynnik chłodzący R32. Urządzenie pobiera moc na poziomie 0,84 kW i jest zasilane mocą 230 V. Model waży 34 kilogramy i mierzy 515 centymetrów szerokości, 70 centymetrów wysokości i 26,5 centymetra głębokości. Dużą zaletą jest tytanowy wymiennik wysoce odporny na chlor i sól.

Urządzenie podczas pracy generuje hałas o natężeniu 48 decybeli. Dzięki wbudowanemu timerowi użytkownik ma możliwość ustawienia czasu działania i zdecydować, w którym momencie pompa ma się wyłączyć. Kompresor Gree/Toshiba gwarantuje bezawaryjną pracę sprężarki. Maksymalny przepływ powietrza to 1200 metrów sześciennych na godzinę, przy czym optymalnym ustawieniem jest 4 m3/h.

Sterowanie odbywa się przy pomocy intuicyjnego panelu z wyświetlaczem LCD. Panel posiada sześć przycisków, a każdy z nich opisano właściwą ikoną. Dioda LED informuje o błędach i awariach. Pompa ma funkcję automatycznego rozmrażania, dlatego może znajdować się na zewnątrz nawet zimą. Urządzenie sprawdza się w przypadku każdego rodzaju basenu.

R

Zalety

• Wbudowany timer;
• Nieduże wymiary;
• Cicha praca.
Q

Wady

  • Stosunkowo niska moc.

Pompa ciepła BASEN Hydro Pro INVERTER 7 kw

pompa ciepła basen

Inwerterowa pompa ciepła Hydro Pro to model w czarnym kolorze. Urządzenie waży 55 kilogramów, a jego wymiary to 93 centymetry szerokości, 54 centymetry wysokości i 36 centymetrów głębokości. Model posiada moduł Wi-Fi umożliwiający sterowanie ze smartfona. Oprócz tego pompa ma również standardowy panel sterowania z dotykowymi przyciskami i wyświetlaczem LCD.

Współczynnik wydajności COP dla urządzenia to 8,5. Jest to model całoroczny, wytrzymuje w temperaturze do -5 stopni Celsjusza i ma funkcję automatycznego rozmrażania. Czynnikiem chłodzącym jest nietoksyczny gaz R32 zgodny z wymogami Unii Europejskiej. Pompa cicho pracuje, ponieważ zastosowano w niej niskoszumową sprężarkę obrotową oraz wentylator o zmiennej prędkości.

Niezawodny kompresor AC Inverter Mitsubishi wydajny transfer ciepła z otoczenia do wody. Pompa działa zmiennie w zakresie od 3,3 do 7 kW i pobiera moc od 0,43 do 1,32 kW. Model można stosować do każdego rodzaju basenu o maksymalnej objętości 25 metrów sześciennych. W trybie ogrzewania pompa działa w zakresie od 6 do 41 stopni Celsjusza; w trybie chłodzenia od 6 do 35 stopni Celsjusza.

R

Zalety

• Model całoroczny;
• Szeroki zakres ustawień temperatur;
• Moduł Wi-Fi gratis.
Q

Wady

  • Stosunkowo ciężka.

POMPA CIEPŁA 3,35 KW BASEN do 12m3 Intex Bestway

inwerterowa pompa ciepła do basenu

Pompa marki Hot Splash wyróżnia się oryginalnym designem – przypomina ona głośnik i jest kompaktowa. Waży 15 kilogramów, ma 370 milimetrów wysokości, 290 milimetrów szerokości i 310 milimetrów głębokości. Urządzenie jest dwukolorowe, niebieskie i czarne. Czynnikiem chłodniczym jest bezpieczny dla środowiska gaz R32.

W modelu zastosowano tytanowy wymiennik ciepła, który cechuje się wysoką odpornością na chlor i korozję. COP tej pompy wynosi 6,0. Produkt pobiera moc 560 Watów i zasilany jest napięciem 230 V. Moc grzewcza wynosi 3,35 kW; pompa nie może pracować w temperaturze niższej niż 10 stopni Celsjusza. Maksymalny przepływ powietrza to 700 metrów sześciennych na godzinę.

Do pompy dołączono wyłącznik RCD zwiększający bezpieczeństwo użytkowania. Wbudowany w pompę panel sterowania ma trzy dotykowe przyciski, a każdy z nich opisano odpowiednią ikoną. Przejrzysty wyświetlacz LCD pokazuje wszystkie informacje, takie jak aktualny tryb pracy, ustawienie temperatury i nawiew. Urządzenie można zamontować do każdego basenu zewnętrznego, którego pojemność nie przekracza 12 metrów sześciennych.

R

Zalety

• Kompaktowe wymiary;
• Ciekawy design;
• Wyłącznik RCD.
Q

Wady

  • Brak modułu Wi-Fi.

Pompa Ciepła INVERTER PLUS IPHCR20 Basenowa 8,5 kW

pompa ciepła basenowa

Urządzenie marki Fairland ma bardzo elegancki i prosty wygląd. Cała obudowa jest czarna. Wbudowany moduł Wi-Fi pozwala na połączenie pompy z aplikacją w smartfonie i umożliwia sterowanie z każdego miejsca z poziomu telefonu. Model przeznaczony do basenów o objętości do 170 metrów sześciennych. W zestawie jest wysokiej jakości pokrowiec (również czarny) zabezpieczający pompę podczas transportu lub przechowywania.

Pompa może pracować w temperaturach od -7 stopni Celsjusza wzwyż. Współczynnik efektywności COP oscyluje w przedziale od 14,8 do 7,4. Moc grzewcza urządzenia jest równa 8,5 kW. Chłodzenie wody można ustawić od 12 do 30 stopni Celsjusza, a grzanie od 18 do 40 stopni Celsjusza. Pompa bardzo cicho pracuje, generuje tzw. biały szum na poziomie podobnym do szeptu.

Model uzyskał renomowany certyfikat TUV potwierdzający jego wysoką jakość, bezpieczeństwo i trwałość. Niska klasa energetyczna A świadczy o energooszczędności urządzenia. Na bocznej ścianie zewnętrznej zlokalizowano bardzo dyskretny panel sterowania złożony z pięciu ikonicznych przycisków dotykowych i stosunkowo dużego wyświetlacza LCD.

R

Zalety

• Nowoczesny, elegancki design;
• Wbudowany moduł Wi-Fi;
• Pracuje w ujemnych temperaturach.
Q

Wady

  • Bardzo wysoka cena.

Pompa ciepła OKU MINI 4kW do basenu i SPA COP 5,19

Ostatni model to pompa ciepła Oku Mini przeznaczona do basenów o pojemności do 28000 litrów. W urządzeniu zastosowano kompresor japońskiej Marki Toshiba, a czynnikiem chłodzącym jest gaz R32. Model pobiera moc o wartości 0,81 kW i cechuje się mocą grzewczą na poziomie 4,2 kW. Model ma ładny design i biały kolor.

Pompa ma 363 milimetry wysokości, 396 milimetrów szerokości, 286 milimetrów głębokości i waży 24 kilogramy. COP pompy plasuje się na poziomie od 4,8 do 5,19. Minimalny przepływ powietrza to 2 metry sześcienne na godzinę. Moc grzejna wynosi od 3,1 do 4,2 kW i w zależności od działania urządzenie pobiera od 0,76 do 0,81 kW prądu.

Pompa ogrzewa wodę od 15 do 40 stopni Celsjusza i pracuje w temperaturze otoczenia od 8 do 43 stopni Celsjusza. Podczas pracy urządzenie generuje hałas o natężeniu 54 decybeli. Na bocznej powierzchni znajduje się mały panel sterujący wyposażony w cztery przyciski, dwie diody LED i niewielki wyświetlacz LCD.

R

Zalety

• Ładny design;
• Czytelny panel sterowania;
• Grzeje wodę do wysokich temperatur.
Q

Wady

  • Nie pracuje w niskich temperaturach otoczenia.

Nie wiesz którą basenową pompę ciepła najlepiej wybrać? Sprawdź poniższe wskazówki

Nieważne czy chodzi nam po głowie pompa ciepła do basenu stelażowego czy też propozycja dostosowana do basenów ogrodowych lub SPA. Wybrany przez nas produkt musi docelowo skutecznie ogrzać czy też w przypadku niektórych urządzeń chłodzić ciecz znajdującą się w zbiorniku – i najlepiej musi robić to szybko i zużywać przy tym mało prądu.

Wymagań z pewnością jest dużo, lecz nie powinniśmy rezygnować z produktu idealnego tylko dlatego, że jego poszukiwania mogą być nieco cięższe. Dlatego zachęcamy do sprawdzenia poniższych wskazówek i przeczytania poradnika w całości, bo pomoże to wybrać idealną pompę do podgrzewania wody w basenie. Co jednak oprócz samej mocy grzewczej powinno nas zainteresować?

Mocno związane z wyżej wspomnianym parametrem będą też, między innymi, szacowana wielkość zbiornika czy też efektywność podnoszenia temperatury. Oprócz tego, bardzo ważne jest też zweryfikowanie innych parametrów produktu czy też sprawdzenie kultury pracy. Funkcjonalność urządzenia to kolejna istotna kwestia, tak jak i jakość wykonania czy opinie. Dodatkowe informacje zostały zawarte tutaj: https://neomaniak.pl/ogrzewanie-wody-w-basenie

Pierwszą ważną kwestią będzie moc grzewcza

W Basenie pompa ciepła musi oferować nam jak największą moc grzewczą. To najistotniejszy czynnik wskazujący na to czy produkt poradzi sobie z nagrzaniem dużego basenu. Co więcej, to także wskaźnik czy możemy liczyć na szybkie uzyskanie docelowej temperatury czy też wybrana basenowa pompa ciepła będzie potrzebować sporo czasu do ogrzania całej powierzchni.

Dlatego warto sprawdzić ile dokładnie wynosi moc grzewcza. Wartości te są nadzwyczaj różne, bo mogą wynosić 10 kW, a mogą być też rozwiązania o mocy 5 kW czy 3 kW. Miejmy też na uwadze fakt, że moc grzejna nie jest równa z poborem prądu, bo ten zazwyczaj wynosi 20-30% tego, co oferuje w postaci ciepła.

Pompa Ciepła INVERTER PLUS IPHCR20

pompa ciepła basenowa

POMPA CIEPŁA HEWALEX

basenowa pompa ciepła

Kolejną istotną kwestią jest szacunkowa powierzchnia basenu

Pompy ciepła mają za zadanie ogrzać basen, jednakże to jaką powierzchnię uda im się ogrzać jest zależne od wielu czynników. W jednym przypadku pompa poradzi sobie ze zbiornikiem wynoszącym 10-15 m2, a w drugim bez problemu będzie to 50 m2. Czynników wpływających na to jest wiele.

Jednym z najważniejszych to, rzecz jasna, moc grzewcza, którą omówiliśmy powyżej. Z innych istotnych parametrów warto wspomnieć o tym czy basen jest kryty, czy też odsłonięty, a także musimy mieć na względzie temperaturę zewnętrzną czy docelową, którą pragniemy uzyskać.

Szacunkowa powierzchnia basenu pozwala nam określić czy dany produkt poradzi sobie z naszym zbiornikiem i to jedno z najprostszych wskazań, którym powinniśmy się kierować. Bardzo często są to jednak zawyżone deklaracje producenta przy wręcz idealnych warunkach, dlatego jeśli nasz basen ma powierzchnię 20 metrów kwadratowych, to szacunkowa powierzchnia basenu podawana przez producenta powinna wynosić minimum 30 m2.

Funkcjonalność też kluczowa

Następnym bardzo ważnym wyborem będzie sprawdzenie wszystkich funkcjonalności, jakie dana pompa do basenu piaskowa nie ma nam do zaoferowania. Mowa tutaj o wielu różnych udogodnieniach znacząco ułatwiające pracę urządzenia i pozwalające na komfortowe uzyskanie interesującej nas temperatury.

Z tych bardziej popularnych funkcji warto wymienić czujnik przepływu czy też możliwość ustawienia nie tylko grzania, ale też i chłodzenia. Co więcej, niektóre pompy wyposażone są w funkcję automatycznego rozmrażania, dzięki czemu nawet przy bardzo niskich temperaturach możemy przygotować sobie coś w stylu SPA czy nawet i jacuzzi.

POMPA CIEPŁA 5,1 kW basen do 30m3+ ByPass

pompa grzewcza do basenu

Warto przy tym zauważyć, że większość nowoczesnych pomp jest sterowana za pomocą wyświetlacza. To tam możemy ustawić temperaturę, którą później termostat będzie utrzymywał przez cały czas działania. Ponadto, niektóre produkty oferują możliwość automatycznej regulacji temperatury czy też możliwość ustawienia minutnika w celu późniejszych oszczędności.

Kultura pracy

Nieważne czy mowa tutaj o mini pompie ciepła do basenu czy też o produkcie zaprojektowanym do ogrzania ogromnych powierzchni jakim jest basen. Tym kryterium warto kierować się wybierając elektryczny odkurzacz do basenu. Zarówno inwerterowa pompa ciepła do basenu jak i ta bardziej klasyczna, tradycyjna wersja musi gwarantować wysoką kulturę pracy. A to, w głównej mierze, uzyskać możemy poprzez zastosowanie właściwej konstrukcji odpowiednio radzącej sobie z wyciszaniem pracy pompy.

POMPA CIEPŁA Intex Bestway

inwerterowa pompa ciepła do basenu

Jak najniższa emisja hałasu to podstawowy czynnik wskazujący czy mamy do czynienia z bardzo cichą basenową pompą ciepła czy też z ofertą nieco gorzej wyciszoną, a więc i produkującą więcej hałasu.

Dla niektórych to jedna z bardziej kluczowych kwestii, szczególnie kiedy pragniemy cieszyć się komfortem w ciszy i spokoju. Dlatego zawsze patrzmy na wartości decybeli, które nie powinny przekraczać 50 dB w przypadku standardowych basenowych pomp ciepła.

Pompa ciepła do basenu – podsumowanie rankingu 2024

Trudno wskazać która propozycja będzie finalnie najlepsza, bo ciekawych pomp ciepła do basenu stelażowego czy też do opcji dmuchanej lub SPA jest wiele. Jednakże, z pomocą dzisiejszego poradnika i zawartych w nim informacji możemy w stosunkowo łatwy sposób znaleźć idealny produkt łączący najlepsze cechy i gwarantujący atrakcyjną cenę.

Jeśli jednak własne poszukiwania nie są dla nas lub po prostu pragniemy rekomendacji godnej zaufania, to warto przyjrzeć się dzisiejszemu numerowi jeden. Choć POMPA CIEPŁA HEWALEX 10 KW OGRZEWANIE BASENU WODY nie jest najmniejszą opcją na rynku, to i tak świetnie sobie radzi z uwagi na swoje parametry i nadzwyczaj wysoką moc grzewczą i szacunkową pojemność basenu. Jeśli jednak wolimy mini pompy ciepła do basenu, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać się z alternatywami.

Kupiłeś basen do ogrodu? Znajdź najlepsze tabletki do basenu, które zachowają go w czystości.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Najlepsza pompa ciepła do basenu
Average rating:  
 0 reviews