Jak poprawnie rozkładać i przechowywać basen ogrodowy stelażowy latem? Oto 5 pewnych porad

Baseny stelażowe to prawdziwy hit ostatnich lat, bijący rekordy popularności wśród osób, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą mieć w ogrodzie tradycyjnego basenu murowanego. Jednak aby ten przydatny gadżet służył nam jak najlepiej, należy właściwie o niego dbać. Oto kilka porad, które to ułatwią.

Po pierwsze: postaw na dobry produkt

To oczywiste, że nie wszystkie baseny stelażowe ogrodowe będą spełniały swoją funkcję tak samo dobrze. Kluczem do długiego i udanego użytkowania jest wybór modelu odznaczającego się wysoką jakością i bogatym wyposażeniem.

Baseny stelażowe dostępne w sklepie internetowym Dollo to połączenie obu wymienionych wyżej cech. Materiał TRITECH, z którego są wykonywane, wykazują dużą odporność na przebicia oraz uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo każdy basen ze stelażem Bestway sprzedawany jest w zestawie z pompą filtrującą i potrzebnymi do niej akcesoriami, wkładem filtrującym, matą ochronną, chemią basenową, dozownikiem do chemii, termometrem, łatkami naprawczymi, pokrywą oraz siatką do wyławiania. Dzięki temu basen nie wymaga żadnych kolejnych wydatków i jest gotowy do natychmiastowego rozstawienia oraz użytkowania.

Najlepsza pompa ciepła do basenu w 2022 roku – Nasze Opinie oraz Ranking

Po drugie: przygotuj podłoże

Przed przystąpieniem do rozłożenia basenu należy starannie wybrać miejsce, w którym ma stanąć. Powinno być dobrze nasłonecznione, ponieważ promienie słoneczne nie tylko szybko nagrzewają wodę, ale również uprzyjemniają kąpiele. Jednocześnie należy uważać, by nie znajdowało się tuż pod drzewem (z powodu spadających liści i pyłków, które mogłyby zanieczyścić wodę) oraz blisko źródeł prądu (ze względów bezpieczeństwa). Różnorodne rozmiary basenów stelażowych dostępnych na rynku pozwalają na dobór modelu, który idealnie zmieści się w przestrzeni, jaką dysponujemy.

Kiedy już wybierzemy lokalizację, przychodzi czas na przygotowanie gruntu. Bardzo istotne jest jego dokładne oczyszczenie z gałązek oraz kamieni. Powierzchnia powinna być możliwie gładka i pozbawiona nierówności. Musi być również odpowiednio twarda, by była w stanie wytrzymać spory ciężar basenu wypełnionego wodą.

 

Po trzecie: poprawnie rozłóż stelaż

Decydując się na kupno basenu stelażowego, otrzymujemy przydatną instrukcję, która przeprowadzi nas przez wszystkie etapy montażu. W zestawie znajduje się również mata ochronna, którą należy rozłożyć na powierzchni, na której planujemy postawić basen.

Jakiś czas przed montażem warto wyjąć z opakowania powłokę z tworzywa sztucznego i zostawić ją na słońcu. Nagrzany w ten sposób materiał stanie się bardziej elastyczny. Sama konstrukcja składa się z rurek, które należy połączyć przy użyciu specjalnych złączek. Cały proces składania basenów stelażowych trwa ok. 15 minut i nie wymaga wykorzystania żadnych narzędzi. Po tym czasie nasza prywatna strefa relaksu jest gotowa do użytku.

 

Po czwarte: zadbaj o czystość

Baseny stelażowe są bezpieczne zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Jednak aby korzystanie z nich było naprawdę komfortowe, trzeba dbać o to, by znajdująca się w nich woda zawsze była czysta. Bardzo ważne jest zamontowanie pompy filtrującej, która jest w stanie wyłapać większość zanieczyszczeń. Oprócz tego przydają się tabletki z chlorem zabijającym bakterie i inne drobnoustroje. Basen na stelażu Bestway ma w zestawie także siatkę, która przyda się do wyławiania większych śmieci, np. dużych liści lub patyków.

 

Po piąte: przykryj basen, kiedy go nie używasz

Utrzymanie basenu w czystości wymaga nie tylko jego regularnego oczyszczania, ale również działań prewencyjnych, które zapobiegną nadmiernemu zabrudzeniu wody. Najskuteczniejszym z nich z pewnością jest zakładanie specjalnej pokrywy ochronnej, gdy tylko nie zażywamy kąpieli. W ten sposób nie dopuszczamy do kontaktu basenu z zanieczyszczeniami i oszczędzamy wodę – jeśli bowiem właściwie zadbamy o ich czystość, baseny stelażowe bez przeszkód można napełniać tylko raz na cały sezon.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak poprawnie rozkładać i przechowywać basen stelażowy latem?
Average rating:  
 0 reviews