Przydomowy ogród to idealne miejsce do odpoczynku oraz spotkań z rodziną i znajomymi. Aby był on funkcjonalny i estetyczny, warto zaaranżować go w odpowiedni sposób. Sprawdź, jak wybrać najlepszą altankę i komplet ogrodowy!

  1. Rodzaje kompletów ogrodowych
  2. Na co zwrócić uwagę wybierając komplet ogrodowy?
  3. Altanka ogrodowa – jaką wybrać?
  4. Altanka ogrodowa – z jakiego materiału?

Każdy właściciel ogrodu wie, że przydomowa przestrzeń to najlepsze miejsce do wypoczynku. Dlatego warto w odpowiedni sposób zaprojektować swoją strefę relaksu na świeżym powietrzu. Jeżeli szukasz praktycznych, a zarazem pięknych elementów wyposażenia ogrodu, to koniecznie przeczytaj ten poradnik!

Rodzaje kompletów ogrodowych

Na rynku są dostępne różne rodzaje kompletów do ogrodu. Zwykle składają się one ze stolika oraz, w zależności od zestawu, z krzeseł, ławek lub kanapy ogrodowej. Bardzo praktycznym wyborem jest składany, funkcjonalny komplet ogrodowy. Często wybierany jest również komplet kawowy, składający się z małego stolika i kompletu krzeseł. Innym rodzajem jest komplet jadalniany, w którego skład wchodzi duży stół oraz krzesła. Ciekawą propozycją może być również komplet wypoczynkowy, który składa się z wygodnej kanapy i niskiego stolika.

Na co zwrócić uwagę wybierając komplet ogrodowy?

Wybierając komplet ogrodowy warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, aby był on wygodny. Najważniejszą rolą mebli ogrodowych jest zapewnienie komfortowego wypoczynku. Zestaw do ogrodu powinien być wykonany z materiałów wysokiej jakości, odpornych na działanie czynników zewnętrznych. Meble ogrodowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Możesz zdecydować się m.in. na:

  • Meble ogrodowe wykonane z aluminium – są trwałe i łatwe w utrzymaniu;
  • Meble drewniane – wyglądają bardzo efektownie. Warto jednak pamiętać, że wymagają regularnej pielęgnacji;
  • Meble plastikowe – są stosunkowo tanie i łatwe w utrzymaniu;
  • Meble wykonane z rattanu, wikliny lub bambusa – pięknie prezentują się w każdym ogrodzie. Szybko się niszczą pod wpływem wody, słońca i niskiej temperatury, dlatego warto umieścić je np. pod dachem altany.

Altanka ogrodowa – jaką wybrać?

Altanka ogrodowa to praktyczny element wyposażenia ogrodu obok trampoliny ogrodowej dla dzieci, który skutecznie ochroni Cię przed słońcem, deszczem i wiatrem. Można w niej ustawić np. wygodny komplet ogrodowy, dzięki czemu altana będzie stanowiła doskonałe miejsce do letniego wypoczynku. Wybierając altankę, warto zwrócić uwagę na jej rozmiar. Powinien on być dopasowany do wielkości ogrodu oraz do ilości osób, które będą spędzały czas w altance. Jeżeli często organizujesz w swoim ogrodzie spotkania dla rodziny i znajomych, zdecyduj się na zakup większej altany. W sklepach dostępne są altany o różnych kształtach. Wybrany kształt powinien być dopasowany nie tylko do aranżacji ogrodu, ale także do Twoich preferencji estetycznych.

Altanka ogrodowa – z jakiego materiału?

Przy wyborze altany warto wziąć pod uwagę materiał wykonania. Bardzo popularnym, a zarazem tradycyjnym wyborem, są altanki drewniane. Niezwykle efektownie wyglądają również altany wykonane z połączenia różnych materiałów. Warto zwrócić uwagę m.in. na stylowe altany wykonane z metalowego stelaża i odpornej na działanie czynników zewnętrznych tkaniny. W nowoczesnym ogrodzie doskonale sprawdzi się również ekskluzywna i gustowna altanka ogrodowa wykonana z profili aluminiowych z dachem z poliwęglanu. Poliwęglan to materiał, który chroni przed promieniowaniem słonecznym i jednocześnie nie ogranicza dostępu światła. Warto pamiętać, że altanka ogrodowa powinna być dopasowana do aranżacji całego ogrodu. W klasycznym ogrodzie doskonale sprawdzą się przede wszystkim altanki drewniane, natomiast w nowoczesnej przestrzeni świetnie będą się prezentowały np. altany wykonane z poliwęglanu.

Meble ogrodowe i altanki są nieodłącznym elementem każdego funkcjonalnego ogrodu. Przy wyborze tych dodatków warto zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów. Są to przede wszystkim rodzaj, jakość i materiał wykonania.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Altanka i komplet ogrodowy – jak urządzić przydomową przestrzeń?
Average rating:  
 0 reviews