Sen to nieodzowny element życia każdego człowieka. Nie da się ukryć, że przeciętnie śpimy 8h dziennie, co stanowi ⅓ naszego życia. Patrząc bardzo całościowo, staramy się dbać o figurę, kondycję, zdrowo odżywiać, unikać szkodliwych substancji, a przy tym wszystkim bardzo często zapominamy o najważniejszym aspekcie, czyli śnie. W efekcie mało kto z nas zwraca uwagę na materace, decydując się albo na stosunkowo tanie rozwiązania, albo na te popularne. A szkoda, bo bardzo często koło noso przechodzą nam produkty mogące dosłownie odmienić nasz sen, powodując ty samym,  że będziemy na co dzień czu li się o wiele lepiej. Dlatego też poniższy artykuł, przybliży Wam nieco bardziej podstawowe aspekty na jakie warto zwrócić uwagę, decydując się na zakup tego typu produktów.

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych produktów z 2024 roku, które naszym zdaniem stanowią godne uwagi rozwiązania. Oczywiście owe podsumowanie, może także posłużyć jako punkt wyjścia, do dalszego (już samodzielnego) poszukiwania tego typu rozwiązań.

Materac 200×220 PERFECT MAX kokos lateks

ranking fotelików samochodowych 15-36

Materac 200×220 PERFECT MAX kokos lateks – 24cm to bardzo ciekawe rozwiązanie, które cieszy się dość sporą popularnością wśród klientów. Otrzymujemy tutaj produkt, o wadzę całkowitej 39 kg oraz wysokości 24cm. Jest on antyalergiczny i posiada zdejmowany pokrowiec, który bez problemu można prać. W efekcie całość stanowi dość rozsądny wybór dla każdego, kto boryka się z problemem alergii. Jego wymiary to 200×220 cm, zaś twardość to H4/H4. Jego największą zaletą jest trwałość zapewniona przez 9-strefową formatkę sprężyn kieszeniowych, które dodatkowo zostały wzmocnione przez specjalny system elastic pocekt zapobiegający pękaniu i przecieraniu się kieszonek. Co więcej znajdziemy tutaj doskonałej jakości piankę poliuretanową o dużej elastyczności, także zauważymy tu obecność naturalnych elementów jak kokos lateksowany, mający duże właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. W ostatecznym rozrachunku materac ten stanowi bardzo dobre rozwiązanie, dla każdego, kto poszukuje wysokiej jakości za bardzo rozsądną cenę.

R

Zalety

-komfort leżenia;
-duża twardość;
-jakość wykonania;
-trwałość;
Q

Wady

-niekorzystny stosunek jakości do ceny;

Materac MINIOR 90×200 lateks HR

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Materac MINIOR 90×200 lateks HR wysoko elastyczny to bardzo ciekawy produkt oferujący porządną jakość za rozsądną cenę. Jest to produkt jednoosobowy o wymiarach 90cmx200cm i wysokości 14 cm. Jego twardość to (góra )H2 – miękki, (dół) H3 – średnio twardy. Całość została zaprojektowana w taki sposób, aby zagwarantować nie tylko wysoki poziom wygody, ale też znakomitą elastyczność i doskonałe dopasowanie się do kształtu ciała użytkownika. Zewnętrzny pikowany pokrowiec został wykonany z wysokiej jakości materiałów o właściwościach hipoalergicznych. Co więcej jest łatwo ściągalny, dzięki czemu bez problemu można go wyprać. Sama elastyczność tego rozwiązania została osiągnięta dzięki użyciu perforowanego lateksu, który dodatkowo ma właściwości antygrzybiczne. Ostatecznie więc jest to bardzo ciekawy produkt, idealny dla każdego kto szuka czystości i wygody.

R

Zalety

-komfort leżenia;
-elastyczność
-jakość wykonania;
-trwałość;
Q

Wady

-brak informacji od strony klienta;

Materac TAURUS 80×200 HR 9 stref visco memory

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Materac TAURUS 80×200 HR 9 stref visco memory to rozwiązanie, które pod kątem parametrów jest dość zbliżone do wcześniej opisywanego modelu. Zbliżone – bo posiada w sobie kilka unikalnych cech, o których warto powiedzieć. Jego wymiary to 80×200 cm, zaś wysokość 14cm. twardość rozkłada się analogicznie: (góra )H2 – miękki, (dół) H3 – średnio twardy. Jedyną zasadniczą różnica jest obecność większej ilości warstw. Mowa tutaj m.in. o 2 cm profilowanej 7-strefowej piance termoplastycznej, która dostosowuje swój układ do nacisku ciała. Co więcej niweluje bóle kręgosłupa i poprawia krążenie krwi. Ponadto znajdujemy tutaj także 6cm strefową piankę wysoko-elastyczną zapewniająca doskonałą cyrkulację powietrza, jak i znakomite odprowadzanie wilgoci. Podsumowując – całość stanowi ciekawe rozwiązanie, za rozsądną cenę, dla każdego kto lubi wygodę i duży komfort leżenia.

R

Zalety

-bardzo miękki;
-elastyczny;
-łatwo wraca do pierwotnego kształtu;
Q

Wady

-brak informacji od strony klienta;

Materac 160×200 Lateks Antybakteryjny PROFIL

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Materac 160×200 Lateks Antybakteryjny PROFIL 24 cm to produkt dostępny w kilku wymiarach o wysokości 24 cm i twardości wynoszącej H3. Całość została zaprojektowana z myślą o największych potrzebach klientów. Dostajemy tutaj rozwiązanie opierające się na piance HR Kaltschaum, która to zapewnia nie tylko wygodę, ale także doskonałą wentylację. Wszystko to zapewnione jest za sprawą specjalnych właściwości warstwy perforowanej, która wykazuje właściwości masujące oraz ortopedyczne. Z drugiej strony stykamy się z naturalnym lateksem, który zapewnia wygodę leżenia, oraz jest hipoalergiczny. Ostatecznie produkt ten jest w stanie przypodobać się gustom każdego.

R

Zalety

– właściwości antyalergiczne;
– łatwo się czyści;
– prosta konstrukcja
Q

Wady

– mała elastyczność;

Materac PONTOS 180×200 lateksowy pianka nature

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Materac PONTOS 180×200 lateksowy pianka nature to produkt należący do znacznie wyższej półki cenowej. W zamian za to otrzymujemy wiele i to pod każdym kątem. Pod kątem twardości góra to H2, zaś dół H3. Wszystkie użyte materiały są certyfikowane i posiadają specjalne oznaczenia jakości. Na budowę materaca składa się m.in pikowany pokrowiec premium (ściągany i hipoalergiczny). Ponadto wyróżniamy tu 3 cm lateks mający znacznie większej porów, przez co cechujący się o wiele większą wydajnością podczas przepuszczania powietrza. Rdzeń stanowi 14 cm pianka energetyczna, wykonana m.in. z olejków roślinnych i cechująca się dużą elastycznością i odpornością na odkształcenia. Na końcu jest 3 cm lateks oferujący wysoki komfort, pochłaniający ciepło i stanowiący silną i wytrzymałą podstawę o właściwościach hipoalergicznych.

R

Zalety

-wysoka jakość wykonania;
-duża wygoda leżenia;
-elastyczność;
-łatwo wraca do pierwotnej formy;
Q

Wady

-produkt z wyższej półki cenowej;

Jaki materac lateksowy wybrać w 2024 roku?

Zanim przejdziemy do omawiania poszczególnych rodzajów materacy lateksowych skupmy się po prostu na wyborze dobrego materaca. Sam materac to konstrukcja, która powinna być tak zaprojektowana, aby zapewnić ciału odpowiednie podparcie w pozycji leżącej. Jeśli jest on dobrze wykonany, a także dobrany do użytkownika, to w efekcie pozytywnie wpłynie na komfort, jak i zdrowie oraz bezpieczeństwo podczas snu. Jest to o tyle istotne, gdyż w trakcie snu nasz organizm regeneruje siły i dba o kondycję kręgosłupa.

Jaki materac kupić? CZyli na co zwrócić uwagę?

Pierwsze i w sumie zasadnicze pytanie, to czy powinniśmy wybrać miękki, czy też twardy materac. Cóż istotne jest to, że przede wszystkim musimy zadbać o odpowiednie podparcie kręgosłupa. Z zasady przyjmuje się, że im twardszy materac, tym lepiej. Kiedyś miało to przełożenie na faktyczny stan, gdyż dawniej stosowano proste sprężyny bonelowe, przez co synonimem jakości była twardość. Aktualnie jednak wszystko zależy od wagi człowieka. jeśli będzie źle dobrana nośność, w stosunku do wagi użytkownika, może się okazać, że materac jest za twardy, a przez to śpi się po prostu niewygodnie. Możemy stwierdzić, że dobrze dobrany materac jest wtedy, gdy idealnie dopasowuje się do krzywizny naszego kręgosłupa.

W takim przypadku dobrze jest też sobie założyć, że materac powinien być tym twardszy, im cięższy będzie użytkownik. To jeszcze jednak nie wszystko, gdyż takie założenia sprawdzą się tylko gdy śpimy idealnie prosto. większość z nas lubi jednak zmieniać pozycje, nierzadko zasypiając na boku. Z tego też powodu trzeba zawsze sprawdzić, czy dany materac elastycznie dopasowuje się do ciała i pozwoli wystającym częściom, tj. ramiona i biodra się zagłębić, a kręgosłupowi przyjąć linię prostą (dowiedz się więcej na: https://sypialniaplus.pl/pol_m_Jaki-materac-wybrac-152.html).

Dobry materac lateksowy, sprężynowy, czy może piankowy?

Oprócz określenia twardości warto zastanowić się nad samą konstrukcją, czyli wnętrzem naszego materacu. Każda z opcji ma swoje wady, jak i zalety. Dzięki temu bez problemu dopasujemy je do naszych potrzeb.

Pierwszy omawiany rodzaj to materace kieszonkowe, czyli wykonane w oparciu o zastosowanie sprężyn kieszonkowych. ich największa zaletą jest obecność wielu różnych elastycznych punktów podparcia dla kręgosłupa, jak i szybkość i łatwość w dostosowaniu się do kształtu ciała. Zasada jest prosta – im więcej sprężyn – tym większa elastyczność. Co więcej są one ciche. Jednakże przy przyłożeniu dużej wagi punktowo, można się mocno zagłębić.

Drugi rodzaj to materace piankowe. Są one niezbyt skomplikowane, gdyż wykonane w całości z pianki poliuretanowej, bądź też z pianki termoelastycznej. To drugie rozwiązanie zwiększa swoją elastyczność, wraz ze wzrostem temperatury. Przejmując ciepło dopasowuje się do kształtu ciała i zapewnia odpowiednie ułożenie na całej powierzchni. Po odkształceniu pianka dość powoli wraca do pierwotnego położenia.

Ostatnią grupę stanowią materace lateksowe. Są to rozwiązania powstałe z połączenia lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. Mają wysoką trwałość i dużą elastyczność punktową. Wśród ich największych zalet należy wyróżnić przede wszystkim, znakomitą zdolność dopasowywania się do kształtów ciała. Co więcej są one antyalergiczne oraz antygrzybiczne.

LATEKSOWE

PIANKOWE

SPRĘŻYNOWE

antyalergiczne

bardziej sztywne

niska cena

duża elastyczność

wolno wracają do stanu pierwotnego

mała elastyczność

 

Zobacz też jaki materac kokosowy dla noworodka kupić.

Podsumowanie rankingu materacy lateksowych w roku 2024

W praktyce bardzo ciężko jest jednoznacznie wskazać, który z zaproponowanych przez nas produktów będzie najlepszym rozwiązanie. Wiele zależy tutaj nie tylko od zasobności portfela, ale także od naszych indywidualnych preferencji. Z tego też powodu, tak ważne jest, aby materace dopierać zgodnie z naszymi potrzebami, jak i kształtem naszego ciała. Nie zapominajmy, że powinny być one o 20 cm dłuższe niż my sami jesteśmy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki materac lateksowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews