Czas na sen…

Nie zdajemy sobie do końca z tego sprawy, ale na sen przeznaczamy niemal 1/3 naszego życia! Powinniśmy więc maksymalnie zadbać o to, by łóżko było miejscem prawdziwego relaksu i odpoczynku. Poprawić jego jakość nie jest zbyt trudno – wystarczy dopasować do swoich potrzeb odpowiedni materac, rozmiar łóżka, a przede wszystkim wybrać odpowiednią pościel. Pościele nie spełniają wyłącznie funkcji estetycznych – choć oczywiście ogromny wybór dostępnych modeli sprawia, że każdy z pewnością znajdzie dostosowaną do jego upodobań, ale są one także tą warstwą, która ma najczęstszy i bezpośredni kontakt z naszą skórą.

Jak wybrać idealną pościel na lato?

Spokojny i niczym niezmącony sen ma ogromny wpływ na to jak czujemy się w ciągu całego dnia. Mówi się, że dorosły człowiek potrzebuje około 7-8 godzin snu, aby zregenerować swój organizm i móc w pełni sił funkcjonować w pracy, szkole, życiu codziennym. Choć realia są takie, że nie każdy może sobie pozwolić na taki czas spędzany w łóżku, to warto zmaksymalizować jakość warunków w sypialni. Jednym z kroków jest wybór odpowiedniej pościeli. Odpowiednio dobrana pościel pozwoli na przyjemniejszy sen. Latem, kiedy noce są krótkie i gorące, zawsze wybieraj pościel z naturalnych włókien.To one pozwolą Ci poczuć komfort termiczny, którego zaburzenie często jest przyczyną nocnych przebudzeń czy uniemożliwieniem szybkiego zaśnięcia. Odpowiednio dobrana pościel na lato powinna „oddychać” – tylko wtedy efektywnie wypoczniemy i nabierzemy sił.

Jakie materiały wybierać?

Bawełna, len, mieszanki tych materiałów oraz inne naturalne włókna (jak na przykład jedwab) pozwolą Ci poczuć w pełni błogi odpoczynek. Naturalne materiały sprawiają, że skóra może swobodnie oddychać, przez co nie odczuwamy gorąca, a tym samym nie przebudzamy się podczas snu i możemy pełniej wypocząć. Na cieplejsze noce nie polecają się pościele satynowe, polarowe, flanelowe czy wykonane z mieszanek włókien poliestrowych. Takie komplety pościeli zaburzą komfort snu sprawiając, że nie będziemy odczuwać swobodnego przepływu powietrza, natomiast gwarantowana jest wzmożona potliwość, a nawet podrażnienia skóry. W pełni naturalnym materiałem jest także satyna bawełniana – materiał stosowany w bieliźnie pościelowej, który jest w pełni naturalny, choć jego względy estetyczne dla niektórych przeważają nad „zwykłą” bawełną. Satyna bawełniana to cienki materiał, którego specjalny splot sprawia, że powierzchnia jest niezwykle gładka i zauważalny jest jej delikatny połysk. Pościele wykonane z tego materiału nie odbarwiają się, nie deformują. To propozycja warta przemyślenia, zwłaszcza na upalne lato!

Dla każdego coś miłego

Prócz wyboru odpowiedniego materiału, z którego wykonana jest pościel do Twojej sypialni, możesz bez trudu przebierać w najrozmaitszych wzorach i kolorach. Jak się okazuje, kolor czy wzór ma także wpływ na nasze nastawienie – przebudzając się w pościeli o intensywnym kolorze może ona dodać nam energii do działania, dla innych neutralne wzory i naturalne kolory – khaki, beż czy pudrowości będą gwarantem spokoju ducha. Dla jeszcze innych – kolorowe wakacyjne wzory: kwiaty, marynistyczne pasy okażą się najbardziej atrakcyjne. Dla każdego coś miłego – ogrom wzorów i kolorów pościeli idealnej na lato znajdziesz na stronie https://alena-firany.pl/posciel-na-lozko.html.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką pościel na lato wybrać?
Average rating:  
 0 reviews