Odpowiedni wypoczynek to dla człowieka jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy, aspekt w codziennym życiu. Wybór materaca, który pomoże nam zająć jak najwygodniejszą pozycję do snu, jest istotny z wielu powodów. Przede wszystkim poprawia on jakość snu oraz gwarantuje wygodę i komfort, dzięki czemu nie martwimy się o bóle, które niekiedy pojawiały się po wypoczynku.

Co ciekawe, bardzo dobry materac nawierzchniowy to nie tak łatwy wybór. Szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę jak wielu producentów znajduje się na rynku. Każdy z nich deklaruje najlepszą jakość oraz pewność komfortu. Na co jednak należy zwrócić uwagę? Jaki materac nawierzchniowy będzie najlepszy?

W tym celu przygotowaliśmy dla was ranking materacy nawierzchniowych 2024. Oferują one nie tylko wygodę na najwyższym poziomie. Są to najlepsze materace nawierzchniowe na rynku, które cechują się świetną konstrukcją, zaawansowaną budową, a także możliwością doboru odpowiedniego rozmiaru. W zestawieniu pamiętaliśmy również o opiniach materacy nawierzchniowych. Sprawdź także ranking materacy kieszeniowych.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Materac nawierzchniowy 140x200 Visco 1

Materac nawierzchniowy Visco

9.9

Średnia

Allegro Logo
Materac nawierzchniowy Topper do Łóżek 1

Materac nawierzchniowy Topper

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Materac nawierzchniowy piankowy 120x200 2

Materac nawierzchniowy piankowy

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Nakładka na materac kokosowa visco 140x200 2

Nakładka kokosowa visco

9.6

Drogi

Allegro Logo
Materac nawierzchniowy 140x200 pianka PUR nakładka 1

Materac pianka PUR

9.5

Tani

Allegro Logo

Materac nawierzchniowy 140×200 Visco

ranking fotelików samochodowych 15-36

Recenzowany produkt gwarantuje nam przede wszystkim bardzo dopracowaną konstrukcję oraz budowę, w której przemyślano każdy szczegół. Oferta od firmy Visco charakteryzuje się także bardzo dobrymi, pozytywnymi opiniami, a także w miarę przystępną ceną oraz szeroką rozmiarówką.

Materac ten przygotowany został z materiałów, które cechują się właściwościami antyalergicznymi oraz antygrzybicznymi. Co więcej, producent sklasyfikowano także jako materac ortopedyczny, a ze względu na pikowany materiał, jest on bardzo ładny oraz trwały.

Z parametrów warto przede wszystkim zwrócić uwagę na możliwe wybory rozmiarowe. Przede wszystkim producent gwarantuje nam możliwość wyboru rozmiaru od w miarę kompaktowego, to jest 80×200 cm, do bardzo dużego aż 160×200 cm. Co więcej, autorzy dostarczają także możliwość wyboru wysokości materaca – od 4 do 8 cm.

Jeśli chodzi o pokrowiec, to został on wykonany z trzech warstw. Membranowy materiał jest antyalergiczny, a zastosowanie dobrej jakości zamka błyskawicznego pozwala szybko i bezproblemowo zdjąć i wyprać pokrowiec. Co ciekawe, autorzy nałożyli także cztery, szerokie i wytrzymałe gumki do zamocowania materaca.

Sama budowa materaca jest także warta uwagi. Wewnątrz zastosowano piankę termoplastyczną, które znana jest z właściwości przeciwodleżynowych. Co więcej, dopasowuje się ona do kształtu, a także zapewnia właściwą postawę podczas snu.

Z uwagi na to, że pokrowiec nie przepuszcza powietrza, ciało bardzo szybko się poci. Innymi słowy, nieoddychający materiał może wpłynąć na przyjemność korzystania.

R

Zalety

• Bardzo wiele opcji rozmiarowych;
• Możliwość wyboru wysokości materaca;
• Właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne;
• Właściwości ortopedyczne;
• Pamięć kształtu.
Q

Wady

• Nieoddychający materiał pokrowca;
• Ciało szybko się na nim poci.

Materac nawierzchniowy Topper do Łóżek

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Kolejna opcja przystosowana została do wielu różnych wielkości łóżek. Jednakże, nie będziemy mogli wybrać tutaj tak małych, kompaktowych rozmiarów, jak w przypadku powyższej opcji. Mamy tutaj do dyspozycji natomiast bardzo dobrze wykonany i komfortowy produkt o akceptowalnej cenie.

Twórcy przygotowali dla nas specjalne topper do łóżek, który oferuje zdejmowany pokrowiec. Ułatwia to utrzymanie materaca w czystości. Na uwagę zasługuje także wykorzystanie materiału pikowanego.

Z uwagi na ograniczoną wielkość, produkt dostępny jest wyłącznie dla materacy o szerokości od 120 do 200 centymetrów oraz o długości 200 centymetrów. Warto natomiast pamiętać, że produkt wykonany został z pianki wysokoelastycznej.

Ze względu jednak na charakterystykę materiału, sam materac jest dosyć twardy, co może nie przypaść każdej osobie do gustu. Oprócz tego, cena jest wysoka. Warto natomiast pamiętać, że w ofercie mamy także gwarancję na okres 2 lat.

R

Zalety

• Dobre wykonanie;
• Wysokiej jakości pianka wysokoelastyczna;
• 2 lata gwarancji;
• Duży rozmiar.
Q

Wady

• Brak możliwości doboru innej długości czy wysokości materaca;
• Nieco twarda powierzchnia.

Materac nawierzchniowy piankowy 120×200 nakładka

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Przygotowana oferta dotyczy wyłącznie jednej wielkości, lecz autorzy udostępnili nam możliwość wyboru jednej z siedmiu wysokości materaca. Produkt charakteryzuje się bardzo dużą liczbą pozytywnych komentarzy oraz oczywiście nieprzeciętnym wykonaniem.

Przygotowany pokrowiec jest pikowany obustronnie przy pomocy włókna klimatyzującego. Z uwagi na jego wysoką gramaturę, a także bardzo dobrą jakość wykorzystanej tkaniny mamy do czynienia z bardzo przyjemnym w dotyku produktem.

Co ciekawe, znajdziemy tutaj także zamek błyskawiczny, które znajduje się z aż 3 stron. To oczywiście pozwala nam na jeszcze szybie i efektywniejsze ściągnięcie pokrowca w przypadku jego prania. Tak samo jak i zwycięzca rankingu, tak i tutaj znajdują się gumy mocujące.

Warto pamiętać, że produkt uzyskał certyfikat Tekstylia Godne Zaufania, który według OKO-Tex Standard 100 jest materacem wolnym od substancji szkodliwych. Sprawia to, że mamy do czynienia z bardzo trwałym, a przede wszystkim bezpiecznym wyborem.

Jest to natomiast nieco droga opcja. Co więcej, nie możemy wybrać sobie wielkości, gdyż autorzy przygotowali dla nas wyłącznie wymiar 120×200 cm.

R

Zalety

• Duży wybór wysokości;
• Obustronnie pikowany z włókna klimatyzującego;
• Komfortowy w użytkowaniu zamek błyskawiczny;
• Certyfikat Tekstylia Godne Zaufania.
Q

Wady

• Brak innych wielkości;
• Nieco wysoka cena.

Nakładka na materac kokosowa + visco 140×200, 7cm

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jedną z najciekawszych nakładek pod względem jakości wykonania jest z pewnością oferta polska, która przygotowana została na bazie pianki termoplastycznej VISCO. Jest to produkt, którego konstrukcja składa się z czterech różnych poziomów.

Tak jak i poprzednia oferta, tak i tutaj znajdziemy materac, który uzyskał certyfikat Tekstylia Godne Zaufania. Gwarantuje to bardzo dobrą jakość wykonania oraz nietuzinkową konstrukcję. Co więcej, solidność ta potwierdzona została dwuletnią gwarancją.

Nakładka zbudowana została przede wszystkim z pianki poliuretanowej T-28. Jest to wewnętrzna część konstrukcji, której właściwości gwarantują odpowiednią twardość, a także chronią nas przed zapadaniem się. Dodatkowo stabilizuje ona kręgosłup.

Oprócz tego, warto także pamiętać o termoplastycznej piance VISCO, która to przybiera kształt ciała pod naszym naciskiem. Innymi słowy, jest to kolejny sposób na odciążenie kręgosłupa. Z uwagi na niwelowanie ucisku, pianka gwarantuje także o wiele lepsze krążenie krwi.

Wierzchnia część nakładki to mata kokosowa, która także polecana jest dla osób cierpiących na problemy z kręgosłupem. Jej główną cechą jest odpowiednia cyrkulacja powietrza, dzięki czemu cechuje się właściwościami antyalergicznymi oraz antygrzybicznymi.

Jest to niestety bardzo droga opcja – najdroższa w całym zestawieniu 2024.

R

Zalety

• Bardzo dobrej jakości wykonanie;
• Niezwykle dopracowana budowa;
• Materiały wspierające stabilizację kręgosłupa;
• Właściwości antyalergiczne i antygrzybiczne.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena.

Materac nawierzchniowy 140×200 pianka PUR

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Recenzowany produkt jest jednym z nielicznych, gdzie minimalna wysokość materaca wynosi 5 centymetrów. Produkt, podobnie jak i niektóra konkurencja, wyposażony została w cztery gumki mocujące. Te natomiast poprawiają stabilność i gwarantują bardzo proste nałożenie materaca.

Z uwagi na zastosowanie pikowanego pokrowca, mamy tutaj gwarancję trwałej i solidnie wykonanej konstrukcji. Trójwarstwowy, membranowy materiał jest także antyalergiczny, a wszyte suwaki pomogą nam w jego zdjęciu i wypraniu.

Dodatkowo pamiętajmy, że wnętrze produktu wykonane zostały z pianki PUR – T25, która to ma zwiększoną elastyczność oraz zapobiega odkształcaniu się. Jest to ponadto bardzo tania opcja.

Niestety, pomimo kilku dostępnych materaców, producent gwarantuje dosyć ograniczone możliwości rozmiarowe. Dotyczy to także wysokości, gdzie otrzymujemy wyłącznie dwie różne opcje.

R

Zalety

• Umiarkowanie tani materac;
• Solidne wykonanie;
• Właściwości antyalergiczne.
Q

Wady

• Mała ilość dostępnych rozmiarówek.

Jaki materac nawierzchniowy okaże się najlepszy w 2024 roku? Wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem

Z uwagi na to, że wybór materaca nawierzchniowego będzie miał wpływ na komfort spania, na który przecież przeznaczamy prawie 1/3 naszego życia, warto wybrać takie urządzenie, które charakteryzuje się jak najlepszą jakością.

Solidność to oczywiście nie wszystko – bardzo ważny jest świadomy wybór z uwagi na komfort oraz wsparcie naszych pleców. Z tego względu musimy pamiętać o materiałach, jakie wykorzystano do produkcji.

Dodatkowo pamiętajmy o tym, że istotne są także opinie materaców nawierzchniowych oraz certyfikaty, które dodatkowo potwierdzają jakość. Dodatkowe informacje na temat materaców znajdziecie w poniższym artykule: https://abcsypialni.pl/blog/pierwszy-materac-jak-wybrac-na-co-zwrocic-uwage/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Zwróćmy uwagę na materiał wykonania

Dobrze zaprojektowany materiał oferuje nam przynajmniej trzy różne warstwy. Mowa tutaj o warstwie wewnętrznej, która bardzo często składa się z pianki poliuretanowej gwarantującej odpowiednią termoplastyczność oraz odporność na odkształcanie.

Kolejna warstwa to, w zależności od wybranego modelu, termoplastyczna pianka gwarantująca odpowiednie podparcie kręgosłupa. Z uwagi na jej charakterystykę pianka ta oferuje również tak zwaną pamięć kształtu, dzięki czemu niwelujemy ucisk materaca, poprawiając krążenie krwi.

Trzecia warstwa to najczęściej zewnętrzne okrycie, a więc pokrowiec bądź mata. Jest ona zdejmowalna i oferuje właściwości antyalergiczne. Tutaj musimy pamiętać o tym, aby wybrany produkt gwarantował nam szybkie i bezproblemowe zdjęcie pokrowca.

Nakładka na materac kokosowa + visco 140x200

jaki materac nawierzchniowy

Materac nawierzchniowy 140x200 Visco

materac nawierzchniowy opinie

Rozmiarówka również istotna

Kolejnym aspektem, o którym musimy pamiętać, to wybranie producenta, który gwarantuje nam zróżnicowany wybór ze względu na rozmiar oraz wysokość materaca. Im większy wybór, tym lepiej dla kupującego.

Pozwoli to nam lepiej dobrać wielkość, a także wysokość materaca. Wysokość ma również bardzo istotne znaczenie, gdyż wpływa na miękkość bądź, w zależności od preferencji, twardość produktu.

Materac nawierzchniowy opinie bardzo istotne

Komentarze zostawione przez innych użytkowników zdecydowanie nam pomogą podczas wyboru. Oferują oni nam dodatkową wiedzę oraz dane dotyczące użytkowania materaca. Niestety, ze względu na subiektywność uwag kupujących, należy patrzeć na nie z przymrużeniem oka.

Oczywiście istnieje także możliwość, że wybrany materac nie będzie oferował zbyt dużej ilości komentarzy. W takiej sytuacji trzeba zastanowić się dlaczego jego popularność jest tak niska oraz czy brak innych użytkujących nie będzie także dodatkową informacją odnośnie jakości.

Materac nawierzchniowy piankowy 120x200

materac nawierzchniowy opinie

Podsumowanie materacy nawierzchniowych 2024

W dzisiejszym zestawieniu produkt zwycięzca to Nakładka na materac kokosowa + visco 140×200, 7cm. Oferuje nam on bardzo dobre parametry, wysoką jakość wykonania, a materiały użyte do konstrukcji są trwałe, komfortowe oraz idealnie wspierają prawidłową postawę.

Jeśli jednak szukacie alternatywy dla powyższych produktów, warto kierować się poradnikiem zakupowym meteracy lateksowych. Uwzględnione tam informacje pomogą nam w odpowiednim przygotowaniu do poszukiwań, a następnie do zakupu produktu.

Zobacz jaki materac kokosowy dla dziecka kupić.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki materac nawierzchniowy wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by emka77

Wykorzystuje piankę PUR w domku letniskowym. Nie jest to może produkt najwyższej jakości, ale na wakacje wystarcza. Plusem jest łatwość zakładania i ściągania z łóżka.

 by D.K.

Wybralam nakladkę kokosową i musze przyznać, że jakość wykonania jest rewelacyjna! Polecam!

 by selenaaa

Materac Visco używam na kanapie. Co do uwgi o poceniu się - my nie zauważyliśmy przez 2 miesiące użytkowania. U nas zdał egzamin.

 by JAgódka

Kupiłam materac nawierzchniowy z uwagi na to, że mam łóżko kontynentalne i pomiędzy materacmi robiła się szpara. Zdecydowałam się na materac Topper  jestem zadowolona. Cienki, ale wygodny, sprawdza się.