Masz dość nieprzespanych nocy i obolałych pleców? Planujesz zmienić, a może po raz pierwszy kupić, materac? Jeśli gubisz się wśród wszystkich rodzajów materacy, podpowiadamy: materac kieszeniowy opinie ma najlepsze! Zarówno wśród rodziców dzieci w wieku szkolnym, jak i małżeństw śpiących na podwójnych łóżkach. Nawet osoby ze zwyrodnieniami kręgosłupa najczęściej wybierają taki typ materaca.

Co więcej, wcale nie musisz wydawać tysięcy złotych na zakup idealnie dobranego materaca. Ten ranking produktów dostępnych na rynku w 2024 roku powstał po to, żeby to udowodnić. Opiszę tutaj 5 modeli materacy na sprężynach kieszeniowych, a każdy z nich, na tle wszystkich dostępnych produktów, jest tani lub w bardzo przystępnej cenie. Wszystkie mają sprężyny kieszeniowe w budowie strefowej oraz dobre oceny użytkowników.

Materac kieszeniowy Dino

ranking fotelików samochodowych 15-36

Najtańszy materac w naszym zestawieniu. Dino ma współczynnik twardości H3 oraz 12 cm grubości. Dostępny jest w wymiarach: 70×160 cm, 80×190 cm, 80×180 cm, 90×180 cm.
Sprężyny kieszeniowe w materacu Dino mają 10 cm wysokości. Są podzielone na 9 stref o zróżnicowanej odporności na zgniatanie. Po obydwu stronach sprężyn znajduje się przekładna tapicerska z naturalnego filcu. Po jednej stronie dodano 2 cm warstwę pianki poliuretanowej dla podniesienia komfortu spania. Całość jest zapakowana w rozpinany pokrowiec.
Surowce użyte do produkcji tego materaca zostały oznaczone certyfikatami potwierdzającymi ich bezpieczeństwo dla człowieka i środowiska, m.in. Oeko-Tex Standard 100 i atestem PZH. Dodatkowo materac Dino powstał w technologii klejenia Hotmelt – wykorzystuje ona naturalne żywice i woski. Klej nie zawiera żadnych składników lotnych, nie wydziela więc zapachu.
Dino jest oceniany bardzo wysoko, trudno znaleźć krytyczne uwagi. Jest dość miękki, chociaż jego wysokość (12 cm) mogła by być nieco większa. Jak na produkt w tak niskiej cenie, spisuje się dobrze. Niestety można go kupić tylko do pojedynczego łóżka.

R

Zalety

• niska cena,
• dobre opinie,
• certyfikowane materiały.
Q

Wady

• tylko 12 cm wysokości,
• tylko do pojedynczych łóżek.

Materac kieszeniowy z kokosem Jantar

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Nieco droższy od poprzedniego, ale nadal bardzo tani materac kieszeniowy. Jantar dodatkowo został wzbogacony o matę z włókna kokosowego. Dostępne wymiary to: 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm, 120×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm, 200×200 cm.
Jantar to bardzo miękki i bardzo gruby materac. Twardość jest określana na H3 z jednej i H2 z drugiej strony, a wysokość wynosi aż 24 cm. Sprężyny kieszeniowe w tym materacu mają aż 18 cm i są podzielone na 9 stref. Sprężyny są zabezpieczone warstwami naturalnego filcu po obydwu stronach. Po jednej stronie znajduje się tylko 2 cm pianka poliuretanowa. Po drugiej oprócz warstwy pianki jest także mata kokosowa i włókno klimatyzujące. Materac ma rozpinany pokrowiec.
Surowce użyte do produkcji Jantara mają te same certyfikaty co poprzedni produkt i tutaj także zastosowano technologię Hotmelt. Ale ten materac ma nieco niższe oceny. Oprócz opinii, że jest wygodny, dobrej jakości i odpowiednio miękki, można znaleźć także informacje, że bardzo szybko się odkształca – już po miesiącu użytkowania robi się w nim zagłębienie.

R

Zalety

• szeroki wybór rozmiarów,
• mata kokosowa,
• bardzo wysoki – 24 cm,
• dwie warstwy pianki poliuretanowej.
Q

Wady

• wszystkie rozmiary mają 200 cm długości,
• szybko się odkształca.

Materac kieszeniowy z kokosem Opal

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Kosztuje tyle samo co Jantar i ma podobną budowę. Ale ten materac jest dużo niższy – ma zaledwie 17 cm wysokości. Jest też nieco twardszy, współczynnik twardości to H3 po jednej i H4 po drugiej stronie. Dostępne rozmiary to: 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm, 120×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm, 200×200 cm.
Sprężyny kieszeniowe w tym materacu mają 12 cm. Na nich znajduje się przekładka filcowa. Kolejna warstwa to pianka poliuretanowa. A z jednej strony materaca jest dodatkowo mata kokosowa i warstwa z włókna klimatyzującego. Opal również wykorzystuje certyfikowane materiały i technologię Hotmelt. Opal i opisany wyżej Jantar mają taką samą budowę, różnią się wysokością sprężyn. I ten współczynnik zmienia całkowicie odczucia użytkownika. Opal jest twardszy, ale okazuje się, że dla niektórych kupujących nie wystarczająco. To najczęściej spotykana uwaga krytyczna. Oprócz tego produkt wydziela silny zapach po rozpakowaniu. Pozostałe opinie są bardzo dobre.

R

Zalety

• szeroki wybór rozmiarów,
• mata kokosowa,
• certyfikowane materiały.
Q

Wady

• wszystkie rozmiary mają 200 cm długości,
• nie tak twardy jak w opisie,
• ma nieprzyjemny zapach.

Materac kieszeniowy z kokosem Forte Max

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Materac Forte Max kosztuje podobnie jak Opal, ale jego grubość to aż 24 cm. Posiada matę kokosową z jednej strony i jest tak sam wygodny jak materac kokosowy. Jest dość twardy: H3 i H4. Ma sprężyny kieszeniowe podzielone na 9 stref. Występuje w rozmiarach: 80×180 cm, 80×190 cm, 90×190 cm, 80×200 cm, 90×200 cm, 100×200 cm, 120×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm, 200×200 cm.
Podobnie jak w poprzednich produktach mamy tutaj sprężyny, dwie warstwy przekładki tapicerskiej, a następnie piankę poliuretanową. Z jednej strony znajduje się dodatkowo dość gruba mata kokosowa, a na niej włókno klimatyzujące. Rozpinany pokrowiec w tym przypadku jest wykonany z poliestru.
Materac Forte Max ma bardzo wysokie oceny we wszystkich sklepach. Jest dobrej jakości, nie ma informacji o szybkim odkształcaniu się. Jedyne uwagi krytyczne dotyczą twardości – wydaje się bardziej miękki, niż podane w opisie H3/H4.

R

Zalety

• Bardzo wysoki,
• bardzo szeroka rozmiarówka z różnymi długościami,
• certyfikowane materiały,
• mata kokosowa.
Q

Wady

• pokrowiec z poliestru.

Materac kieszeniowy masujący z serii profiledFoam

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Ostatni w naszym zestawieniu materac ma najwyższą cenę. Nieco różni się od poprzednich, ponieważ jako jedyny posiada profilowaną piankę. Jego wysokość to 21 cm, a twardość – H3. Dostępne rozmiary to: 80×200 cm, 90×200 cm, 120×200 cm, 140×200 cm, 160×200 cm, 180×200 cm.
Ten materac ma sprężyny kieszeniowe podzielone na 7 stref. Zostały zabezpieczone przekładką z filcu. A po obydwu stronach materaca znajduje się gruba profilowana pianka poliuretanowa – ma różne profile w poszczególnych strefach, dlatego daje efekt masażu i wysoki komfort. Producent podkreśla, że pianka bardzo dobrze przepuszcza powietrze. Materac jest zamknięty w zdejmowanym pokrowcu ze specjalnej dzianiny.
Wszystkie wykorzystane materiały są certyfikowane. Materac profiledFoam został wyprodukowany w systemie klejenia WaterGlue. Zastosowany klej bazuje na wodzie, dlatego jest bezpieczny dla człowieka i środowiska.
Użytkownicy tego materaca chwalą sobie profilowaną piankę. Wiele osób podkreśla, że materac jest miękki – ale podano wartość H3, która sugeruje średnią twardość. Można znaleźć informację, że jest zbyt miękki dla cięższych osób. Niestety pojawiają się opinie kwestionujące jakość tego produktu.

R

Zalety

• optymalna wysokość,
• profilowana masująca pianka,
• gruby pokrowiec,
• certyfikowane materiały.
Q

Wady

• źle opisana twardość materaca,
• wątpliwości co do jakości wykonania.

Sprężyny kieszeniowe – jak to działa?

Wszystkie opisane produkty bazują na sprężynach kieszeniowych, to znaczy, że każda z nich jest zamknięta w oddzielnym materiałowym pokrowcu. Sprężyny nie są ze sobą połączone. Przeciwieństwem są tzw. materace bonnellowe – tam sprężyny są wykonane z jednego drutu, łączą się ze sobą. Mogłaś/eś mieć do czynienia z tego typu wypełnieniem chociażby w starej wersalce.

Materac bonnellowy charakteryzuje się elastycznością powierzchniową – pod ciężarem człowieka uginają się wszystkie sprężyny jednocześnie, te które są bezpośrednio pod śpiącą osobą uginają się bardziej od innych. W efekcie cały materac podlega odkształceniu.

Materace ze sprężynami kieszeniowymi działają inaczej. Tutaj występuje elastyczność punktowa – każda sprężyna pracuje niezależnie od sąsiednich, uginają się tylko te, które zostały obciążone. Najczęściej obrazuje się to przez test szklanki z wodą – szklanka nie przewraca się, mimo iż ktoś ugina materac obok niej.

Czy to ważne? Tak. Po pierwsze ze względu na odpowiednie podparcie kręgosłupa i całego ciała. Po drugie przydaje się, kiedy nie śpimy sami. Na materacu sprężynowym nie poczujesz, że Twój partner cierpi na bezsenności i wierci się całą noc. Nieoceniona funkcja, gdy małżeńskie łóżko czasem dzieli się z dziećmi – można wymknąć się niepostrzeżenie, nie budząc malucha.

Idealny materac – jak wybrać?

Najlepiej byłoby… przespać się na nim chociaż jedną noc. Ale taka opcja może być trudna do zrealizowania. Jeżeli kupujesz materac on-line upewnij się, że masz możliwość zwrotu produktu, gdyby nie spełnił Twoich oczekiwań.

Bez względu na to gdzie kupujesz materac, koniecznie udaj się do najbliższego sklepu z materacami, żeby poleżeć na dostępnych tam produktach wystawowych. Jeżeli nawet w asortymencie nie ma nic, co odpowiada Twojemu gustowi, masz szansę zapoznać się ze skalą twardości określaną przez współczynnik H.

Zakres twardości to od H1 do H5, gdzie H1 oznacza materac bardzo miękki, a H5 – bardzo twardy. Połóż się na materacu, przekręć się na bok, wyczuj materac. Kiedy znajdziesz najbardziej wygodny – zapisz jego twardość. Lekarze polecają twardsze materace, zwłaszcza przy problemach z kręgosłupem.

W takim razie, jaki materac najlepszy? Porównajmy.

wysokość

twardość

rozmiarówka

dodatkowe cechy

Dino

12 cm

H3

Tylko pojedyncze

jednostronny

Jantar

24 cm

H3/H2

Pojedyncze i podwójne, dł. 200 cm

z matą kokosową

Opal

17 cm

H3/H4

Pojedyncze i podwójne, dł. 200 cm

z matą kokosową

Forte Max

24 cm

H3/H4

Pojedyncze i podwójne, dł. 180, 190 i 200 cm

z matą kokosową

profiledFoam

21 cm

H3 Pojedyncze i podwójne, dł. 200 cm

z profilowaną pianką masującą,

 

Bardzo ważna w wyborze materaca powinna być jego grubość. Zbyt cienki materac nie będzie odpowiednio podtrzymywać kręgosłupa, nie będzie też wygodny. Najmniejszą grubość ma materac Dino, największą – Jantar i Forte Max. Kupiłeś niewygodny materac? Sprawdź jaki dobry materac nawierzchniowy rozwiąże twoje problemy ze snem.

Jeżeli chodzi o twardość – każdy z nas ma indywidualne upodobania. Najtwardszy w rankingu 2024 jest materac Jantar, najbardziej miękki Forte Max – z tym, że ten ostatni ma też drugą, bardziej twardą stronę. Kierując się tylko opiniami użytkowników za najbardziej miękki materac musielibyśmy uznać profiledFoam.
Rozmiar – to bardzo istotna kwestia. Niektórzy wymieniają materac, a pozostawiają stelaż, który ma przecież określone rozmiary. Inni muszą znaleźć kompromis między niewielką sypialnią, a wygodą spania we dwoje. W każdym przypadku warto mieć jak największy wybór rozmiarów. Tylko Forte Max ma materace zróżnicowane szerokością i długością.

Wśród dodatkowych cech mamy jednostronność materaca Dino, matę kokosową występującą w Jantarze, Opalu i Forte Max, oraz piankę profilowaną w profiledFoam. Najwięcej dobrego może przynieść mata kokosowa i materace z kokosem są bardzo popularne. Pianka profilowana wpływa na wygodę, ale opinie o tym materacu są różne i trudno go polecić z pełną odpowiedzialnością.

Biorąc pod uwagę te wszystkie parametry, cenę, opinie użytkowników itd., najlepszy materac kieszeniowy w naszym zestawieniu to: Forte Max, ponieważ:

  • ma świetną grubość,
  • ma optymalną twardość,
  • po jednej jego stronie znajduje się mata kokosowa,
  • wszystkie materiały są certyfikowane,
  • jego rozmiarówka jest najszersza i ma różne długości,
  • opinie użytkowników są bardzo dobre,
  • wykazuje świetną jakość.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze materaca, tutaj znajdziesz filmik z dodatkowymi wskazówkami.

Poznaj też najlepsze maty masujące: https://przemianydomowe.pl/mata-masujaca-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki materac kieszeniowy wybrać
Average rating:  
 0 reviews