Na rynku w 2024 roku znajdziemy wiele poduszek ortopedycznych o pozytywnych opiniach użytkowników. Głównym zadaniem poduszki ortopedycznej jest zwiększenie jakości snu zarówno w sypialni, jak i podczas podróży. Bez trudności znajdziemy więc modele podtrzymujące zarówno podtrzymujące odcinek szyjny, jak i lędźwiowy kręgosłupa. Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się jaką poduszkę do spania wybrać? W dzisiejszym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości i z pomocą opinii o poduszkach z pianki termoelastycznej wybrać model idealnie dostosowany do Twoich potrzeb. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi przez nas modelami poduszek.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Poduszka ortopedyczna Qmed Standard Pillow

Qmed Stadard Pillow

9.8

Średnia

Allegro Logo
Poduszka lędźwiowa ortopedyczna odciążająca Qmed Lumbar Support

Qmed Lumbar Support

9.7

Średnia

Allegro Logo
Poduszka ortopedyczna Profilowana Dr. Sapporo Open

Dr. Sapporo Open

9.6

Droga

Allegro Logo
Poduszka podróżna ortopedyczna rogal na szyję QMED TRAVELLING PILLOW

Qmed Travelling Rogal

9.5

Tani

Allegro Logo
Qmed Standard Plus Pillow

Qmed Standard Plus

9.4

Droga

Allegro Logo
PODUSZKA ORTOPEDYCZNA DLA NIEMOWLĄT GOOD HEAD

GOOD HEAD motylek

9.2

Średnia

Allegro Logo

Skandynawska jakość

ranking fotelików samochodowych 15-36

Pierwszą propozycją poduszki ortopedycznej jest produkt szwedzkiej marki Qmed Stadard Pillow. Jest to poduszka o anatomicznym kztałcie, który zapewnia prawidłową pozycję głowy podczas snu. Wykonanie  z leniwej pianki sprawia, że poduszka ta dostosowuje się do kształtu głowy posiadacza, zapewniając przy tym odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa i złagodzenie występujących dolegliwości związanych z bólem kręgosłupa, karku czy głowy, napięciem nerwowym, a także bezsennością. Odpowiednie ułożenie i przytrzymanie głowy podczas snu możliwe jest za sprawą miękkiej i sprężystej pianki z jakiej wykonana została poduszka. Korzystanie z poduszki ortopedycznej firmy Qmed jest nie tylko wskazane przy występowaniu dolegliwości, ale także zapobiegawczo, aby poprawić komfort i jakość snu. Korzystanie z poduszki możliwe jest niezależnie od wieku. Poduszka posiada podwójną poszewkę, zewnętrzną i wewnętrzną, co umożliwia wygodne wyczyszczenie wierzchniej warstwy w pralce.

R

Zalety

– dopasowana do dużego grona klientów;
– znacznie poprawia jakość snu;
– wyrób przebadany medycznie;
Q

Wady

– zbyt wysoki profil.

Wygoda podczas siedzenia

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

O kręgosłup powinniśmy dbać nie tylko podczas snu, ale również podczas pracy, czy jazdy samochodem. Kolejna propozycja to również produkt firmy Qmed, jednak o nieco innym zastosowaniu. Poduszka Lumbar Support to produkt przeznaczony do użytku podczas siedzenia, gdyż jego główny, zadaniem jest podtrzymywanie części lędźwiowej kręgosłupa. Poduszka lędźwiowa wykonana została z pianki zapamiętującej kształt żeby zapobiegać i zmniejszać bóle występujące podczas zachowania niewłaściwej postawy siedzącej ciała. Poduszka ta sprawdzi się więc nie tylko u osób wykonujących siedzącą pracę biurową, ale również u osób, które dużo podróżują, a także związanych zawodowo z wielogodzinnym prowadzeniem samochodu. Produkt ten dopasowuje się do kształtu ciała, a dzięki zastosowaniu paska mamy możliwość przymocowania go do fotela samochodu czy krzesła biurowego, aby niezależnie od wykonywanych przez nas ruchów pozostawał na swoim miejscu. Poduszka posiada pokrowiec z materiału frotte, który z powodzeniem możemy prać.

R

Zalety

– możliwość korzystania w wielu miejscach;
– wspomaga utrzymanie prawidłowej postawy ciała;
– dzięki mocowaniu nie przesuwa się;
Q

Wady

– pasek mocujący zbyt krótki.

Oddychająca formuła

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Poduszka ortopedyczna Dr. Sapporo Open to produkt, który został dokładnie przemyślany i dopasowany do potrzeb wielu użytkowników. Na uwagę zasługuje fakt, iż poduszka dostępna jest w dwóch wariantach rozmiarowych, tak aby móc jak najlepiej trafić w potrzeby klienta. Dzięki wykonaniu z termoplastycznej pianki zapamiętującej kształt ciała, poduszka ta idealnie podpiera część szyjną kręgosłupa, a co za tym idzie pomaga w równomiernym rozłożeniu ciężaru ciała aby sen był komfortowy i wolny od bólu karku, głowy czy kręgosłupa. Poduszka posiada specjalne, otwarte komórki, które zwiększają przepływ powietrza, co sprawia, że sen jest spokojny, a rano nie budzimy się spoceni. Dodatkowo poduszka posiada welurową poszewkę, którą możemy w przypadku zabrudzenia wyczyścić ściereczką lub wyprać w pralce. Poduszka ortopedyczna polecana jest szczególnie osobom uskarżającym się na bóle kręgosłupa, zarówno te spowodowane zwyrodnieniami, jak i artretyczne. Produkt ten sprawdzi się także wspomagająco podczas leczenia urazów kręgosłupa szyjnego oraz przy zmianach dyskopatycznych. Poduszka umożliwia wygodny sen zarówno na boku, jak i na plecach.

R

Zalety

– specjalna formuła zapobiegająca poceniu się;
– wybór wariantu rozmiarowego;
– wysoka jakość produktu;
Q

Wady

– wymaga kilku dni adaptacji i dopasowania się do kształtu ciała.

Szerokiej drogi

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Następną propozycją poduszki ortopedycznej jest tzw. poduszka rogal. To kolejna propozycja dla osób podróżujących, chcących zwiększyć swój komfort snu podczas jazdy. Poduszka ortopedyczna Qmed Travelling Pillow to rozwiązanie znacznie poprawiające nasz komfort podczas wielogodzinnej podróży. Poduszka ta wspiera odcinek szyjny kręgosłupa, mamy więc pewność, że nawet podczas snu jesteśmy chronieni przed nagłym opadnięciem głowy, czy gwałtownym hamowaniem. Poduszka ta jest wykonana z pianki poliuretanowej, która jest wyjątkowo miękka i sprężysta, dzięki czemu założona poduszka na szyję nie jest wyczuwalna, a dodatkowo stanowi przyjemne oparcie podczas siedzenia czy snu zarówno w samochodzie, jak i w pozycji siedzącej. Poduszka posiada specjalne zapięcie na szyi, które zapobiega wysuwaniu się głowy i gwarantuje pozostanie poduszki na swoim miejscu, aż do momentu samodzielnego jej zdjęcia. Produkt ten idealnie sprawdzi się zarówno podczas podróży samochodem , jak i innymi środkami transportu, takimi jak pociąg, autobus czy samolot. Dzięki niewielkim rozmiarom, zabranie go ze sobą nie będzie stanowiło problemu. A możliwość wyprania poszewki sprawia, że możemy zachować higieniczność i po każdej podróży możemy wyprać pokrowiec w pralce.

R

Zalety

– niewielkie rozmiary pozwalające na zabranie jej ze sobą w każdą podróż;
– wykonana z miękkiej pianki;
– zwiększa komfort podróżowania;
– atrakcyjna cena;
Q

Wady

– jedna wersja kolorystyczna.

Zwiększony komfort snu

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Poduszka  Qmed Standard Plus Pillow to wyższa wersja prezentowanej w dzisiejszym rankingu poduszki ortopedycznej tego szwedzkiego producenta. Model ten został dodatkowo wyposażony w wycięcie na bark, co znacznie zwiększa komfort i jakość naszego snu. Dzięki temu specjalnemu wycięciu poduszka ta jest jeszcze bardziej uniwersalna i pasuje do większej ilości użytkowników, niż model niższy. W przypadku tej poduszki również została zastosowana technologia pianki memory, która ma za zadanie jak najlepiej dopasować się do kształtu ciała, przynosząc tym samym ulgę i odpoczynek po całym, intensywnym dniu. Model ten jest nieco większy od wersji standardowej, natomiast jej twardość pozostała na takim samym poziomie. Również w przypadku poszewki nie zaszły żadne zmiany, mamy możliwość wyprania wierzchniej warstwy zarówno ręcznie jak i w pralce. Poduszka ortopedyczna Qmed Standard Plus Pillow jest jednak najdroższą propozycją w dzisiejszym rankingu.

R

Zalety

– specjalne wycięcie podtrzymujące bark;
– dopasowanie do każdej osoby;
Q

Wady

– wysoka cena.

Dla najmłodszych

Ostatnią już propozycją w dzisiejszym rankingu to poduszka ortopedyczna skierowana dla dzieci od urodzenia, do ukończenia 2 roku życia. Warto pamiętać, że również u najmłodszych warto wracać uwagę na położenie głowy podczas snu, aby zapobiec powstawaniu nieprawidłowych wad postawy w przyszłości. Z pomocą przychodzi poduszka Good Head, czyli znany przez wielu rodziców „motylek”. Produkt ten ma za zadanie zapobieganie powstawaniu zniekształceniu główki przez okres jej kształtowania się i twardnienia kości czaszki. Dzięki skutecznej redukcji nacisku główki na podłoże, na którym leży nasza pociecha, poduszka ta nie tylko zapobiega, ale również leczy zniekształcenia, takie jak syndrom płaskiej główki, asymetrie ułożeniową czy kręcz szyi. Poduszka ta została wykonana ze specjalistycznego włókna Fill Ball, który w odróżnieniu od klasycznej pianki zapewnia sprężystość i cyrkulację powietrza, a tym samym chroni przed odparzeniami powstałymi z przepocenia się dziecka podczas snu. Poszewka została wykonana z bawełny co również zapewnia dodatkowy przepływ powietrza. Ważne jest, że poduszkę otrzymamy w trzech rozmiarach, a więc bez problemu dopasujemy rozmiar do wielkości główki naszej pociechy.

R

Zalety

– możliwość wyboru rozmiaru dopasowanego do wielkości dziecka;
– wykonanie z oddychających włókien;
– przewiewna poszewka z naturalnego materiału;
Q

Wady

 – konieczność zmiany poduszki wraz ze wzrostem dziecka.

Jaka jest najlepsza poduszka do spania? Opinie są podzielone. My ze swojej strony zebraliśmy cechy wspólne przedstawionych produktów w dzisiejszym rankingu w jednej tabeli.

Cecha

Skandynawska jakość

Wygoda podczas siedzenia

Oddychająca formuła

Szerokiej drogi 

Zwiększony komfort snu

Dla najmłodszych

wymiar 

52 x 32 x 11,5 cm

37 x 34 x 8 cm

50 x 35 x 10 (12) cm

30 x 35 x 9 cm 

54 x 33 x 12 cm

34 – 55 cm

wypełnienie

pianka memory

pianka memory

pianka memory

pianka poliuretanowa

pianka memory

włókno Fill Ball

gęstość pianki 

55 kg/m3

55 kg/m3

55 kg/m3

55 kg/m3 

55 kg/m3 

hipoalergiczność

TAK 

TAK 

TAK 

TAK

TAK

TAK

możliwość prania

TAK 

TAK 

TAK 

TAK

TAK

TAK

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące zakupu poduszki ortopedycznej, postaramy się odpowiedzieć na kilka najczęściej pojawiających się pytań.

Miękka, czy twarda? Jaką poduszkę wybrać?

Większość poduszek ortopedycznych posiada podobną twardość, co łatwo zauważyć w tabeli. Jednak znajdziemy na rynku poduszki nieco twardsze. Ta kwestia w większości zależy od indywidualnych upodobań, podobnie jak w przypadku wyboru materaca. Należy dopasować twardość do swoich preferencji?

Na co warto zwrócić uwagę?

Podczas zakupu warto pomyśleć, gdzie i kiedy będziemy najczęściej korzystać z poduszki i wybrać model dostosowany do naszych potrzeb. Ważne jednak, aby poduszka jaką wybierzemy posiadała zdejmowany pokrowiec, który znacznie ułatwi zachowanie czystości poduszki, a także wybrać model hipoalergiczny. Poduszki dostępne na rynku w większości wykonane są z termoelastycznej pianki dopasowującej się do kształtu ciała, warto jednak zwrócić uwagę, czy poduszka nie pokryta jest sztucznym materiałem, który powodowałby pocenie się podczas jej użytkowania.

Jaki model poduszki ortopedycznej w 2024 roku wybrać?

Wybierając poduszkę ortopedyczną często kierujemy się ceną. Nie zawsze jednak to co drogie jest dobre. Spośród przedstawionych w dzisiejszym rankingu 2024 poduszek, my wybraliśmy model idealny dla osób dużo podróżujących, gdyż wiemy, że to właśnie podczas podróży dochodzi do wielu uszkodzeń kręgosłupa. Dlatego poduszka ortopedyczna Qmed Travelling Pillow szczególnie przypadła nam do gustu. http://www.drewmebi.pl/rogal.html – łatwo zauważyć, że kształt jej dopasuje się do każdego użytkownika. Poduszka ta, co prawda skierowana jest głównie do osób podróżujących, natomiast idealnie sprawdzi się również podczas wypoczynku z zaciszu domowego fotela.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by olucia

W zasadzie nie wiedziałam, jak to zrobić, ale wydaje mi się, że dzięki wam mogę teraz kupić sobie idealną poduszkę ortopedyczną. NIe jest to może prosta sprawa, ale widać, że wam zależy na tym, aby klienci wiedzieli, czego chcą, stąd tak rzetelny poradnik. Dzięki!

 by rozkleja

Już kilka lat temu mój ortopeda zaproponował mi takie rozwiązanie, ale bałam się, że nie będę w stanie dokupić się takiej poduszki. Dziś okazuje się, że nie jest to wcale trudne, dzięki wam za ten wpis. Teraz już wszystko wiem. Uratowaliście mnie, super.  

 by miśka

Jak dobrze pamiętam, to mój brat miał właśnie taką poduszkę kiedyś. mówię o tej z trzeciej lokaty. Z tego co mi się przypomniało, to był zadowolony, więc ja sobie taką kupię. W końcu on zawsze kupował to co najlepsze. 

 by samotni

Z poduszkami ortopedycznymi to ja się jeszcze nie spotkałam. W zasadzie u nas w domu nie używa się takiego czegoś, ale wydaje mi się, że w razie problemów,  będę już wiedziała co kupić. I podobnie na pewno myśli wiele osób.