Magazynowanie odpadów biodegradowalnych to zdecydowanie bardzo ważny i kluczowy moment dla każdej osoby, która dba i pielęgnuje swój ogródek, sad czy pole. Naturalny nawóz, który powstaje po resztkach roślinnych, idealnie uzupełnia glebę w składniki ważne do odpowiedniego rozwoju naszych plonów. Z tego właśnie względu bardzo istotne jest znalezienie miejsca, do właściwego magazynowania przyszłego nawozu.

Takim rozwiązaniem jest kompostownik. Pojemniki te charakteryzują się przede wszystkim wieloma różnymi parametrami oraz różnym wykonaniem. Wiele osób zastanawia się zatem jaki wybrać kompostownik, aby spełniał wszystkie wymagania oraz oczekiwania. Zdecydowaliśmy się przygotować zestawienie, w którym pomożemy dobrać najlepszy kompostownik na rynku w 2024 roku.

Poniższy ranking przedstawia cztery bardzo ciekawe produkty, które cechują się przede wszystkim odpowiednią pojemnością, a także wielkością. Oprócz tego, musimy mieć na uwadze właściwe wykonanie, a także prostotę montażu. Co ciekawe, opinie kompostownika oraz cena i rodzaj gwarancji będą miały istotny wpływ na nasz wybór.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
KOMPOSTOWNIK MODUŁOWY 800L CZARNY DWUKOMOROWY 1

KOMPOSTOWNIK MODUŁOWY 800L

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
KOMPOSTOWNIK ECOSMART 880L 1

KOMPOSTOWNIK ECOSMART 880L

9.8

Średnia

Allegro Logo
KOMPOSTOWNIK 380L CZARNY MROZOODPORNY 1

KOMPOSTOWNIK 380L MROZOODPORNY

9.7

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
KOMPOSTOWNIK OGRODOWY MEGA COMPOSTER 650 L KETER 1

KOMPOSTOWNIK 650L KETER

9.6

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo

Nie wiesz czym usunąć gałęzie w ogrodzie? Zajrzyj tutaj: https://przemianydomowe.pl/luparka-do-drewna-opinie-ranking/

KOMPOSTOWNIK MODUŁOWY 800L CZARNY DWUKOMOROWY

ranking fotelików samochodowych 15-36

Jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy kompostownik dostępny na rynku w roku 2024, to ten oferowany przez firmę Prosperplast. Łączy on w sobie dużą pojemność, przemyślane wykonanie, a także sprawdzony i bezpieczny materiał. Wszystko to gwarantuje nam jeden z ciekawszych produktów tego typu w recenzowanym zakresie cenowym.

Przede wszystkim pamiętajmy, że jest to dosyć duży kompostownik. Oferuje on nam aż 800 litrów pojemności, a więc z powodzeniem możemy stosować go w przypadku magazynowania odpadów biodegradowalnych w ogrodzie o średniej-dużej powierzchni.

Rozmiarowo otrzymujemy tutaj produkt o szerokości 135 centymetrów i 86 centymetry wysokości. Głębokość wynosi natomiast 72 cm. Co więcej, jest to także w miarę lekkie rozwiązanie, gdyż kompostownik waży około 10 kilogramów.

Z innych zalet należy przede wszystkim wymienić bardzo prosty montaż – po otrzymaniu przesyłki wystarczy postępować zgodnie z instrukcją. Oprócz tego, benefitem korzystania z tego kompostownika jest przemyślana konstrukcja. Boczne ścianki wyposażone zostały w specjalne otwory. To one gwarantują odpowiedni proces kompostowania, a także dostarczają właściwe ilości wody.

Należy jednak pamiętać, że otrzymujemy tutaj bardzo cienki i delikatny materiał, co uważane jest za wadę. Oprócz tego, kompostownik jest dosyć drogi. Co ciekawe, pomimo prostego montażu, pojawia się wiele opinii zwracających uwagę na mało czytelną instrukcję – jest to natomiast sprawa subiektywna.

R

Zalety

• Duża pojemność;
• Przemyślana konstrukcja;
• Niska waga;
• Boczne ścianki z otworami.
Q

Wady

• Bardzo delikatny;
• Wysoka cena;
• Mało czytelna instrukcja.

KOMPOSTOWNIK ECOSMART 880L

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jeżeli zależy nam na tym, aby opinie kompostownika były w większości pozytywne, to jednym z najlepszych wyborów będzie zakup poprawionego modelu, jaki dostarczony został przez firmę Ecosmart. Otrzymujemy tutaj bardzo ciekawą opcję, która jest nieco cięższa, ale oferuje jeszcze większą pojemność.

880 litrów oraz kwadratowe wymiary sprawiają, że jest to jedna z ciekawszych ofert pod względem wykonania. Tak duża objętość idealnie nada się do dużych ogródków. Z uwagi na to, że całość wykonana została z polipropylenu, mamy tutaj do czynienia z nieco twardszym plastikiem, niż u konkurencji.

Jeśli chodzi o wymiary, to otrzymaliśmy kwadratowe wymiary. Sprawia to, że kompostownik o wiele łatwiej będzie umiejscowić w ogródku. Co ciekawe, producenci zastosowali kilka ciekawych funkcjonalności, które uprzyjemniają korzystanie z urządzenia.

Przede wszystkim zastosowano tutaj dzieloną pokrywę na zawiasach. Warto nadmienić, że do naszej dyspozycji jest o wiele bardziej przejrzysta instrukcja. Pozwala ona nam niemalże natychmiastowo zasiąść do montażu.

Z uwagi na wymiary, nieco niższe osoby mogą mieć problem z mieszaniem kompostu. Jest to czynność, którą producent rekomenduje wykonywać co jakiś czas. Oczywiście musimy pamiętać, że modułowa konstrukcja pozwala obniżyć część kompostownika, lecz ceną tego będzie mniejsza pojemność.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Prosty montaż;
• Bardzo duża pojemność;
• Modułowe wykonanie.
Q

Wady

• Bardzo wysoki;
• Duża waga.

KOMPOSTOWNIK 380L CZARNY MROZOODPORNY

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jeżeli poszukujemy nieco mniejszego rozwiązania, które jednocześnie będzie tańsze od pozostałych produktów przedstawionych w zestawieniu, to warto pomyśleć nad kompostownikiem o pojemności 380 litrów.

Ze względu na objętość, jest to bardzo małe urządzenie, który dodatkowo oferuje o wiele mniejszą wagę. Jeśli chodzi o parametry, to wysokość wynosi 83 cm, a szerokość 72 cm. Co więcej, podobnie jak i zwycięzca dzisiejszego rankingu, tak i ten model wyposażono w specjalne ścianki. Te oferują otwory, które to pozytywnie wpływają na przebieg kompostowania.

Co ciekawe, jest to także dosyć funkcjonalne urządzenie, gdyż kompostownik oferuje klapę górną i dolną, a więc możemy z łatwością nakładać, a następnie opróżniać kompostownik. Plastik, z którego urządzenie zostało wykonane, jest bardzo lekki, co dodatkowo poprawia komfort korzystania.

Należy jednak pamiętać, że konstrukcja ta jest bardzo delikatna, a sam montaż może sprawić nieco problemów. Jednakże, niska cena z pewnością sprawi, że wielu użytkowników uzna to urządzenie za dobre rozwiązanie.

R

Zalety

• Niska cena;
• Bardzo lekki;
• Kompaktowy rozmiar;
• Mrozoodporny.
Q

Wady

• Bardzo cienki i mało wytrzymały plastik;
• Mała pojemność.

KOMPOSTOWNIK OGRODOWY MEGA-COMPOSTER 650 L KETER

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli zależy nam na jak najwyższej jakości to warto pomyśleć o firmie Keter. Otrzymujemy tutaj najwyższą jakość wykonanie, bardzo dużą funkcjonalność, a także dodatkowy komfort użytkowania. Wszystkie te elementy sprawiają, że mamy do czynienia z niezwykle zaawansowanym rozwiązaniem, które, jako rezultat, jest bardzo drogie.

Jeśli chodzi o pojemność, to do dyspozycji otrzymujemy 650 litrów. Jest to dosyć przeciętna liczba. Jednakże, na uwagę zasługuje bardzo trwałe i odporne na warunki atmosferyczne wykonanie. Materiał to w dużej mierze tworzywo sztuczne. Plastik ten jest niezwykle solidny.

Co ciekawe, jest to bardzo dobry kompostownik głównie ze względu na dodatkowe funkcje, jakie oferuje. Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że jest to jedno z niewielu urządzeń na rynku, które gwarantuje specjalne elementy mrozoodporne.

Oprócz tego, znajdziemy tutaj również funkcję automatycznego otwierania, a także mocne zaczepy przytrzymujące klapę. Bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem zastosowanym przez producentów było zastosowanie wyjmowanej klapy, którą można ściągnąć z każdej ze stron. Co więcej, możemy później te klapy wykorzystać jako zbieracz do liści i trawy.

Niestety, jest to bardzo drogi wybór, szczególnie kiedy weźmiemy pod uwagę przeciętną pojemność, jaką kompostownik oferuje.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Stabilna i solidna konstrukcja;
• Mrozoodporny;
• Wiele funkcji usprawniających korzystanie z urządzenia.
Q

Wady

• Przeciętna pojemność;
• Wysoka cena.

Kompostownik jaki wybrać oraz na co powinniśmy uważać

Znalezienie idealnego kompostownika nie jest tak prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wybieramy przecież urządzenie, którego zadaniem jest tak naprawdę magazynowanie substancji, które później wykorzystamy jako nawóz. Co zatem powinno wpłynąć na naszą decyzję?

Urządzenia do magazynowania biodegradowalnych odpadów muszą przede wszystkim oferować nam wystarczający komfort użytkowania oraz oczywiście trwałość. Zwrócić uwagę należy także na pojemność oraz wymiary czy kształty, jeśli mamy ograniczone miejsce w ogródku.

Pamiętajmy, że opinie dobrych kompostowników, a także funkcjonalność będą miały niebagatelny wpływ na to jaki produkt finalnie wybierzemy. Więcej informacji na temat tych pojemników znajdziecie również tutaj: https://www.poradyogrodnicze.pl/kompostownik-w-ogrodzie/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Wykonanie kompostownika

Wysokiej jakości plastik, który zagwarantuje odpowiednią stabilność oraz solidność to podstawa, jeśli chodzi o wybór kompostownika. Warto zatem wybrać nieco cięższe urządzenie, gdyż jest wtedy o wiele większa szansa otrzymania trwałej konstrukcji.

Pamiętajmy także o tym, że trwałe wykonanie przekłada się również na bardzo dobrą odporność na warunki atmosferyczne. Jest to szczególnie istotne w przypadku tego produktu, gdyż magazynujemy przyszły nawóz na zewnątrz, a więc kompostownik będzie wystawiony na szkodliwe działanie promieni UV, wody czy śniegu.

KOMPOSTOWNIK OGRODOWY MEGA-COMPOSTER 650 L KETER

kompostownik opinie

KOMPOSTOWNIK ECOSMART 880L

kompostownik jaki wybrać

Bardzo ważna jest także pojemność

Powierzchnia ogrodu oraz ilość zbieranych resztek roślinnych to kolejne istotne kwestie, które będą miały wpływ na wybór naszego urządzenia. Przede wszystkim musimy pamiętać o tym, że wybrany przez nas kompostownik musi oferować odpowiednią pojemność.

Najczęściej wybiera się produkty o pojemności do 600 litrów w przypadku małych i średnich ogrodów, a te oferujące ponad 700 litrów do większych. Co więcej, warto także doliczyć około 100 litrów w przypadku, kiedy będziemy chcieli wyrzucać do kompostownika resztki kuchenne.

Zwróćmy uwagę na opinie

Co ciekawe, warto także wziąć pod uwagę informacje, jakie użytkownicy zostawiają w komentarzach danego modelu. W ten sposób określimy czy urządzenie jest proste w montażu, wystarczająco solidne, oraz komfortowe.

Opinie o kompostownikach są subiektywne, a więc nie możemy traktować tego jako jedyne źródło informacji. Warto jednak pamiętać o tym jako dodatkowym sposobie na dowiedzenie się co nieco o naszym przyszłym zakupie.

KOMPOSTOWNIK MODUŁOWY 800L CZARNY DWUKOMOROWY

dobry kompostownik

Podsumowanie rankingu kompostowników ogrodowych 2024

Ranking kompostowników przedstawił nam cztery bardzo ciekawe produkty, lecz zwycięzcą zostaje KOMPOSTOWNIK MODUŁOWY 800L CZARNY DWUKOMOROWY. Otrzymujemy tutaj bardzo pojemne urządzenie, które dodatkowo gwarantuje konstrukcję modułową oraz wystarczającą trwałość.

Jeśli jednak szukacie czegoś innego, to warto najpierw zapoznać się z poradnikiem zakupowym. To tam zawarte zostały najistotniejsze informacje odnośnie zakupu właściwego kompostownika.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki kompostownik wybrać
Average rating:  
 3 reviews
 by Rogalik

Widzę, że jak inni komentujący kupuję w Dom i Woda i jak oni musze stwierdzić, że kompostownik od tej firmy sprawdza się bardzo ładnie w moim ogrodzie.

 by Sowa

Świetnie opisane. Osobiście jednak nic mnie nie odwiedzie od kompostownika plastikowego, który kupiłem na działkę z Dom i Woda. Nieskromnie mówiąc to była jedna z najlepszych decyzji ostatniego roku.

 by Krycha

Dobry kompostownik to podstawa. Swój kupiłam w Dom i Woda i jestem bardzo zadowolona z tej inwestycji. Wiernie służy mi już ładnych parę lat.