Odpowiednia higiena i zachowanie czystość, nie tylko na samych, ale otaczających nas przedmiotów jest niezwykle ważna dla naszego zdrowia. Bardzo często jednak sama woda, jak i detergenty nie wystarczą i należy sięgnąć po znacznie mocniejsze rozwiązania. Doskonałym tego przykładem są myjki ciśnieniowe. Niemniej, jednak zanim zdecydujemy się na zakup takiego produktu, powinniśmy zastanowić się, jaka jest najlepsza myjka ciśnieniowa dostępna w 2024, która spełni nasze największe oczekiwania i pokona wszelakie zabrudzenia.

Myjka ciśnieniowa ranking 2024

Jeżeli interesują Państwa myjki ciśnieniowe ranking, który zamieszczamy poniżej, powinien pomóc wam w wyborze najlepszego produktu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
KARCHER K5

KARCHER K5

9.8

Drogi

leroy
 
Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
LAVOR SP160

LAVOR SP160

9.7

Tani

Allegro Logo
Riwall PRO

Riwall PRO

9.6

Średnia

Allegro Logo
KANWOD 220

KANWOD 220

9.6

Tani

Allegro Logo
STANLEY ECO JJM16

STANLEY ECO JJM16

9.3

Tani

Allegro Logo

1. Stawiając na markowe rozwiązania

jaka myjka ciśnieniowa

Firma Karcher od lat dostarcza na rynek unikatowe i niezwykle funkcjonalne produkty służące do pomocy w codziennych czynnościach. Nie inaczej jest w przypadku myjki ciśnieniowej KARCHER K5. Stykamy się tutaj z urządzeniem, które pozwoli nam idealnie wyczyścić samochód, meble, pomieszczenia, ogrodowego grilla, czy też nawet kamienie ogrodowe. Stykamy się tutaj z zastosowaniem systemu „plug’ n’ clean”, który pozwala na bezpośrednie podawanie środków czyszczących, a także szereg wygodnych rozwiązań pozwalających na łatwe przechowywanie akcesoriów do naszego Karcher’a. Interesujące jest to, że producent wbudował tutaj również system szybkozłączy, dzięki czemu w każdej chwili możemy przełączyć się na inny tryb mycia (inną końcówkę), nie marnując przy tym czasu. W wyposażeniu znalazł się ośmio-metrowy wąż wysokociśnieniowy, a także specjalny bęben pozwalające na jego łatwe zwijanie, dzięki czemu nie będzie się plątał podczas użytkowania, jak i przechowywania. W efekcie więc uzyskujemy rozwiązanie, które jest trwałe, niezawodne, funkcjonalne i bardzo wygodne w użyciu. Całość waży około 15 kg i jest umieszczona na plastikowych nowoczesnych kółkach z wcięciami, które pozwolą na łatwy jego transport. Przyglądając się szeregu opinii, z jakimi możemy zetknąć się w internecie na temat tego produktu, z pewnością nie zaskoczy nas to, że są one w większości pozytywne.

R

Zalety

 • wysoka moc urządzenia;
 • bardzo duży wybór akcesoriów;
 • duża jakość czyszczenia;
Q

Wady

 • przy praktycznie codziennym użytkowaniu możemy spotkać się ze znaczną awaryjnością

2. Rozwiązania do każdego domu

myjki ciśnieniowe ranking

Myjka ciśnieniowa LAVOR SP160 to idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w praktycznie w każdym domu. Stykamy się tutaj z wysokiej jakości pompą wykonaną z aluminium, dzięki czemu posiada ona dość dużą trwałość. Samo urządzenie zostało wyposażone w znaczną moc, a przez to wydajność dzięki czemu przyznano mu, aż szósty stopień sprawności czyszczenia. Kupując ten produkt wraz z zestawem uzyskujemy między innymi 8 metrowy wąż, pistolet ciśnieniowy z szybkozłączem, a także szereg różnego rodzaju szczotek i slide-rów, które pozwalają na łatwe czyszczenie nawet największych zabrudzeń. Maksymalny przepływ wody to 510 litrów na godzinę, a maksymalne ciśnienie to 160 BAR. W efekcie jest to rozwiązanie, które idealnie będzie sprawdzało się przy czyszczeniu między innymi tarasów, czy też samochodów. Niestety, choć sam produkt z pewnością może cieszyć się pozytywnymi opiniami, to wiele użytkowników skarży się na słabe jakościowo akcesoria, które pękają pod wpływem ciśnienia wytwarzanego, przez tą myjkę ciśnieniową.

R

Zalety

 • duża moc produktu;
 • łatwy w obsłudze;
 • trwałość myjki ciśnieniowej;
Q

Wady

 • akcesoria wykonane z niskiej jakości plastiku łatwo pękają pod wpływem zadanego ciśnienia urządzenia;

3. Kompaktowe rozwiązanie do każdych warunków

 jaką myjkę ciśnieniową kupić

Jeżeli interesuje nas kompaktowe rozwiązanie do każdych warunków pracy, to warto zastanowić się nad myjką ciśnieniową od marki Riwall PRO. Stykamy się tutaj z produktem, który oferuje nam maksymalne ciśnienie na poziomie 120 BAR, a także przepływ na poziomie 432 litrów na godzinę. Choć nie należy to do największych parametrów na rynku, to stanowi na tyle sprawne połączenie, że wystarczy ono do podstawowego użytku. Sama pompa została wykonana z aluminium, tym samym pozwalając na zwiększenie jej trwałości. Interesujące jest to, że urządzenie w stosunku do swej konkurencji jest niezwykle lekkie, gdyż jego waga to niewiele ponad 6 kg pozwalając tym samym na łatwe przemieszczanie. Oprócz standardowego wyposażenia możemy tutaj zetknąć się między innymi z kablem 5 metrowym, jak i wężem ciśnieniowym o podobnej długości (w zupełności wystarczy do przydomowych obowiązków). Dodatkowo producent wyposażył owy produkt w lance z regulowaną dyszą, jak i dyszą ogrodową oraz pompę z funkcją zasysania. Możemy się także zetknąć z półlitrowym zbiornikiem na detergent. Produkt ten należy do rozwiązań o dobrym stosunku jakości do ceny. Oczywiście nie uświadczymy tutaj bębnowego nawijak, co może skutkować problemami między innymi z plątającym się wężem, niemniej jednak zwracając uwagę na jakość wykonania, jak i możliwości tego produktu, to i tak będzie się ono znakomicie sprawdzało.

R

Zalety

 • korzystny stosunek jakości do ceny;
 • dużo trwałość produktu;
 • bogata liczba akcesoriów;
Q

Wady

 • brak bębna na wąż;
 • krótka długość węża, jak i kabla;

4. Czystość w każdym calu

myjka ciśnieniowa ranking

Jeżeli Poszukujemy rozwiązania, które będzie bogate w różnego rodzaju końcówki, pozwalające nawet na bardzo precyzyjne czyszczenie, to nie sposób przejść obojętnie onok myjki ciśnieniowej od renomowanej firmy KANWOD (model 220). Jako, że akcesoria stanowią kluczowy element warto przyjrzeć się im bliżej. Producent oferuje między innymi podstawowy pistolet ciśnieniowy, do tego regulowaną lancę, jak i lancę rurbo oraz szereg różnego rodzaju końcówek i patio (służy do mycia płaskich powierzchni), szczotkę do felg, a także możliwość tworzenia aktywnej piany. W efekcie uzyskujemy niezwykle kompaktowe i sprawne urządzenie, które idealnie wkomponuje się w codzienne potrzeby domostwa. Zostało ono także wyposażone w funkcję Autostop co oznacza, że po zwolnieniu spustu pistoletu myjka wyłączę silnik, a my tym samym oszczędzamy energię elektryczną. Nie dość, że rozwiązanie nie należy do najdroższych, to dodatkowym miłym zaskoczeniem jest fakt obecności zwijka bębnowego na wąż dzięki czemu nie będzie on się plątał przy przechowywaniu. Waga tego urządzenia to niecałe 10 kg, dzięki czemu bardzo komfortowo się je przetransportowuje.

R

Zalety

 • duża liczba akcesoriów/końcówek;
 • obecność uchwytów na akcesoria;
 • funkcja autostop;
Q

Wady

 • niewielka trwałość rozwiązania;

5. Gdy szukamy długiego czasu pracy

myjki ciśnieniowe opinie

Myjka ciśnieniowa STANLEY ECO JJM16 to rozwiązanie, które cechuje się dość długim (przynajmniej w stosunku do swojej konkurencji) czasem pracy. Mowa tutaj o jednej godzinie ciągłego funkcjonowania pozwalającego na uzyskanie wysokiej czystości. Została ona wyposażona w silnik nowej generacji o mocy 1600 W dzięki czemu nie musimy się obawiać jakikolwiek awarie. Oprócz tego będzie ona miała szereg różnego rodzaju akcesoriów pozwalających na czyszczenie wielu zabrudzeń, a także bębnowy zawijak na wąż, dzięki czemu o wiele łatwiej będziemy mogli go przechowywać, bez ryzyka poplątania, czy też uszkodzenia. Interesujące jest to, że producenci umieścili tutaj bardzo dokładny filtr wstępny, który będzie chronił sprawność naszej myjki przed zanieczyszczeniami znajdującymi się w wodzie doprowadzanej. Jeżeli więc poszukujemy rozwiązania, które będzie pasowało do serwisów, warsztatów, firm sprzątających, czy też domowych potrzeb to powinniśmy zastanowić się nad możliwości tego produktu. Innymi słowy jest to urządzenie uniwersalne o bardzo dobrym stosunku jakości do ceny.

R

Zalety

 • długi czas pracy;
 • bogata liczba końcówek;
 • duża moc;
Q

Wady

 • tylko 6 m węża, lecz na potrzeby codziennego użytku jest to wystarczające;

Jaką myjkę ciśnieniową kupić? czyli szukamy najlepszego produktu

Myjka ciśnieniowa to niezwykle interesujące rozwiązanie, nie tylko jeżeli posiadamy serwis, czy też sprzątającą, lecz nawet wtedy, gdy mamy własny dom, samochód, czy też przydomową działkę. Będzie ona nieocenioną pomocą w przypadku czyszczenia tarasów, samochodów, urządzeń mechanicznych, jak i szeregu rodzaju nawet drobnych elementów naszej zabudowy. Musimy być świadomi faktu, że nie każda myjka sprawdzi się tak samo dobrze w tych samych warunkach, dlatego też decydując się na zakup powinniśmy dokładnie zastanowić się do czego będzie ona wykorzystywana. W efekcie więc przyjrzyjmy się podstawowemu podziałowi, mówiącemu o tym, jaka myjka ciśnieniowa będzie niezbędna w zależności od rodzaju zastosowania.

najlepsza myjka ciśnieniowa

Myjki ciśnieniowe opinie czyli na co się zdecydować, by nie żałować

Jednym z najbardziej popularnych zastosowań myjek ciśnieniowych będą te do mycia samochodu. Nie można się dziwić. Jakby nie patrzeć nie każdy z nas lubi jeździć na automatyczne myjnie i tam płacić pieniądze, kiedy można to zrobić samodzielnie. Tutaj w praktyce sprawdzi się każdy model dostępny w sezonie 2024 niemniej jednak należy być świadomym, że im większe będą zabrudzenia i im większa jest ilość warstwa danego brudu tym będziemy potrzebowali większej mocy, jak i specjalnych akcesoriów do czyszczenia. W efekcie więc jeżeli nie preferujemy szalonego stylu jazdy i naszego pojazdu używamy tylko po typowy drogach, jak najbardziej zakup dowolnego modelu nie będzie tutaj kłopotliwy. W momencie jednak, gdy nasz samochód jest poddawany dość dużym zabrudzeniom (np. rajdy terenowe) powinniśmy szukać takich myjej, które będą posiadały odpowiednio duże ciśnienie.

Innym zastosowaniem myjek ciśnieniowych są myjki do okien. Oczywiście tutaj Zazwyczaj stosuje myjki parowe niemniej jednak to wciąż one podlegają pod myjki ciśnieniowe z tym, że mają niewielkie ciśnienie ( z reguły do 5 BAR). Istotne jest to, aby były one faktycznie odpowiednio dobrane, bo im będzie większe ciśnienie, tym samym może być większy nacisk, co doprowadzi do pęknięcia okna. Co więcej nie decydujemy się na zakup tego urządzenia, dopóki się nie upewnimy, że spływająca woda nie uszkodzi elewacji, a tym samym nie spowoduje to więcej problemów niż ręczne mycie.

Mówiąc o elewacji, bardzo często kupuje się właśnie pod nią specjalne myjki ciśnieniowe. Tutaj jednak wymagana jest już profesjonalne podejście w szczególności, gdy chodzi o detergenty do czyszczenia. Ponadto optymalnie byłoby, abyśmy zakupili urządzenie, które posiada regulację ciśnienia. Tym samym pozwoli nam to na dobór natężenia przepływającej wody w stosunku do rodzaju zabrudzenia. Ostatnim rodzajem najczęściej kupowanych myjek są myjki do czyszczenia kostki brukowej. Jako, że bruk stanowi jeden z najbardziej popularnych elementów przestrzeni zewnętrznej wokół domu to jego czyszczenie stanowi tutaj istotny aspekt. Musimy pamiętać że, aby zapewnić odpowiednią czystość naszego bruku wcale nie są wymagane odpowiednie środki chemiczne, ale po prostu dobra myjka ciśnieniowa o sporym ciśnieniu roboczym. Istotne jest także to, że tutaj wcale nie musimy się ograniczać, bo taka kostka jest niezwykle wytrzymała, a tym samym im większe ciśnienie, tym szybciej pozbędziemy się zabrudzeń. Dobrze jest także wybierać takich producentów, którzy będą oferowali odpowiednie końcówki do lepszego wyczyszczenia trudno dostępnych miejsc. (Więcej o myjkach ciśnieniowych dowiesz się tutaj: https://www.komputronik.pl/informacje/jaka-myjka-cisnieniowa-jak-wybrac/.)

Tak, czy inaczej zastanawiając się nad zakupem myjki ciśnieniowej powinniśmy brać pod uwagę jej moc, ciśnienie robocze, zestaw dysz i szczotek, a także długość węża. To ostatnie ma szczególne znaczenie, gdyż w momencie, gdy będziemy wykorzystywali myjkę na przykład do pracy, czy też w różnego rodzaju wymagających miejscach, to nie wszędzie wprowadzimy całe urządzenie. Dlatego też będzie niezbędna odpowiednia długość węża, by ułatwić nam mycie. W momencie jednak, gdy poszukujemy tego rozwiązania do przydomowych działań, to długość 5-6 metrów będzie w zupełności wystarczająca. Jeżeli dalej nie wiesz czym sugerować się przy wyborze, zajrzyj tutaj:

jaka myjka ciśnieniowa

Najlepsza myjka ciśnieniowa w roku 2024, czyli kilka słów podsumowania

Porównując to, co zostało zawarte w poradniku, z zaproponowanym przez nas produktami nie trudno znaleźć idealne i optymalne rozwiązanie w postaci myjki ciśnieniowej do naszego domu. Mowa tutaj oczywiście o produkcie, jakim jest STANLEY ECO JJM16. Oczywiście jego największą ograniczeniem jest to, że posiada tylko 6-metrowy wąż, Niemniej jednak do codziennych, przydomowych czynności jest to w zupełności wystarczające. Niewielka waga pozwalająca na łatwość przemieszczanie, duża liczba końcówek i wysoka moc sprawdzą się idealnie i pozwolą nam na łatwe usuwanie nawet najcięższych zabrudzeń. Dlatego też, jeżeli poszukujemy tego typu rozwiązania, powinniśmy zastanowić się nad tym produktem.

[kkratings]

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka myjka ciśnieniowa
Average rating:  
 7 reviews
 by Domi Wito

ja ze swojej strony mogę jeszcze polecić myjkę ciśnieniową Faworyt, też jest w dobrej cenie i absolutnie nic złego się z nią nie dzieje.

 by raz789

Jak dobrze pamiętam, to mąż jakiegoś chińczyka na Allegro kupił właśnie i wszystko działa. Może nie jest to Lavor czy Karcher, ale też daje radę. Ciśnienie w porządku, można powiedzieć, że i końcówki do mycia pianą ma… Wszystko w porządku. 

 by smutnażona

Zanim spojrzałam w ranking, powiedziałam sobie, że albo karcher albo lavor zajmą pierwsze pozycje i nie myliłam się. To sprzęt dla każdego, zwłaszcza że ceny są teraz dużo, dużo niższe niż kiedy to wchodziło. Jest różnica, i to spora.

 by milutu

Stanley to w ogóle ma dobre sprzęty, nie tylko myjki ciśnieniowe. Większość się udaje, zwłaszcza klucze i inne przyrządy mechanika. Nie wiem co prawda, jak jest z innymi przyrządami, ale to się sprawdza i to dobrze. 

 by poproszeglosniej565

Riwall Pro u nas nie dała rady. Może akurat trafiliśmy na wadliwy sprzęt, ale nie byliśmy zadowoleni, dysze się zapychały, wąż przeciekał… Potem nie żałowaliśmy, kupiliśmy Karchera i wszystko było ok, jak najlepiej. 

 by młodaa

Wszystkie te marki kupiłabym ,zdecydowanie tak. Są porządne, dobrze się je obsługuje, ale także i mają bardzo dobre standardy. TAKŻE jak dla mnie, to zdecydowanie warto się na nie pokusić, mimo że nie są tanie. 

 by blasit

Kenwood ma różne opinie, więc jeśli miałabym coś kupić, a nie stać byłoby mnie na najdroższego Kachera, byłby to albo Lavor (choć też nie jest tani) , albo Stanley właśnie. To dwie marki, że tak powiem, budzą moje zaufanie.