Opryskiwanie roślin oraz pól to bardzo ważne zadanie. W ten sposób ochraniamy florę przed chorobami, szkodnikami czy jakimikolwiek innymi problemami. Aby jednak robić to efektywnie i wydajnie, należy zakupić dobry opryskiwacz spalinowy. Ten charakteryzuje się nie tylko sprawnością, ale również wysoką funkcjonalnością.

W jaki jednak sposób należy wybrać urządzenie, które posłuży nam wiele lat oraz pomoże nam w bardzo szybki i dokładny sposób opryskać całe pole? Istnieje przecież szereg parametrów, które różnią się w zależności od tego który model wybierzemy i od jakiego producenta opryskiwacz będzie pochodził.

W dzisiejszym zestawieniu produktów z 2024 roku wzięliśmy pod uwagę pięć bardzo polecanych produktów. W naszym rankingu braliśmy pod uwagę szereg parametrów, w tym pojemność zbiornika oraz zasięg oprysku. Oprócz tego, pamiętaliśmy także o wydajności pracy (oraz efektywności) i o funkcjonalnych elementach czy wyposażeniu dodatkowym.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
OPRYSKIWACZ SPALINOWY PLECAKOWY DEMON

OPRYSKIWACZ SPALINOWY DEMON

9.9

Tani

Allegro Logo
YATO YT 85140 OPRYSKIWACZ PLECAKOWY SPALINOWY 16L

OPRYSKIWACZ YATO YT-85140

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
OPRYSKIWACZ SPALINOWY 20L WIELODYSZOWY GARDE TECH

OPRYSKIWACZ GARDE TECH

9.7

Tani

Allegro Logo
Opryskiwacz spalinowy plecakowy 15l 2.9KM Garden World

Opryskiwacz Garden World

9.5

Średnia

Allegro Logo
GEKO Opryskiwacz spalinowy turbinowy

Opryskiwacz spalinowy GEKO

9.4

Tani

Allegro Logo

OPRYSKIWACZ SPALINOWY PLECAKOWY DEMON

ranking fotelików samochodowych 15-36

Bardzo duża pojemność, niezwykle efektywne opryskiwanie oraz oczywiście niskie zużycie paliwa w połączeniu z niezawodnością sprawiły, że polski opryskiwacz Demon zwyciężył w dzisiejszym rankingu. Jest to jeden z ciekawszych produktów na rynku, który dodatkowo oferuje ciekawe gratisy.
Demon gwarantuje nam 20 litrowy pojemnik na substancje opryskowe. Jest to zatem spora pojemność. Oprócz tego, warto również pamiętać o zasięgu oprysku wynoszącym aż 12 metrów. Spowodowane jest to bardzo dużą mocą – 5,2 KM.

Co ciekawe, opryskiwacz wyposażony został w regulację mocy oraz 2 funkcje prądownicy czy dozownik granulatu. Sprawia to, że Demon to jeden z najbardziej udanych produktów tego typu. Model oferuje także bardzo dużą wydajność. Możemy wypryskiwać do 4 litrów płynu na minutę.

R

Zalety

• Bardzo duża moc;
• Wysoka wydajność wyrzutu płynu;
• Niskie zużycie paliwa;
• Duża pojemność.
Q

Wady

• Poszczególne elementy nieco delikatne.

W zestawie znalazły się także atrakcyjne dodatki. Mowa tutaj o lancy wyrzutowej, dodatkowej głowicy prądownicy (w wersji Turbo), oraz szeregu innych elementów wyposażenia. Co ciekawe, twórcy oferują nam również szelki przenośne, aplikator do granulatu oraz zestaw olejów do silnika.

Pomimo niezwykle precyzyjnego wykończenia, niektóre metalowe elementy mogą ulec uszkodzeniu, szczególnie jeśli opryskiwacz będzie nieumiejętnie użytkowany.

Co prawda otrzymujemy tutaj pojemnik o 4 litry mniejszy, lecz opryskiwacz charakteryzuje się bardzo dobrym zasięgiem opryskiwania oraz ponadprzeciętną wytrzymałością. Solidność wykonania wpłynęła jednak na cenę, która jest nieco wysoka.

Otrzymujemy tutaj nieco mniejszą moc, gdyż wynosi ona 2,9 KM. Jednakże, jest to wciąż wystarczająca liczba. Gwarantuje ona maksymalny zasięg opryskiwania na poziomie 12 metrów, co jest ponadprzeciętnym wynikiem. Oczywiście należy pamiętać, że mniejsza moc oznacza także nieco mniejszą wydajność. Z tego względu przez minutę maszyna jest w stanie wyrzucić maksymalnie 3 litry substancji opryskowych.

Co ciekawe, Yato YT-85140 gwarantuje nam niezwykle trwałe wykonanie oraz pewność, że urządzenie nie ulegnie uszkodzeniu przez wiele lat. Producent dodaje także dwuletnią gwarancję. Dodatkowo szelki oraz tylna wyściółka są bardzo wygodne, co poprawia komfort korzystania z urządzenia.

Należy także pamiętać, że opryskiwacz jest nieco lżejszy niż inne produkty z zestawienia 2024 roku. Waga bez płynów wynosi 12 kilogramów. Niestety, wadą jest nieco mniejsza pojemność oraz dosyć wysoka cena.

R

Zalety

• Bardzo trwałe wykonanie;
• Niska waga;
• Daleki zasięg oprysku;
• Akcesoria w zestawie.
Q

Wady

• Wysoka cena.

OPRYSKIWACZ SPALINOWY 20L WIELODYSZOWY GARDE TECH

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Bardzo atrakcyjnym wyborem, który niejednokrotnie polecany był przez wielu rolników oraz osób dbających o swoje rośliny, to wielodyszowy opryskiwacz GardeTech. Podobnie jak poprzedni produkt, oferowana moc silnika to prawie 3 KM. Jednakże, produkt ten gwarantuje niezwykłą wydajność.

Aż 7 litrów substancji opryskowej na minutę – tak szybko jesteśmy w stanie opróżniać zbiornik. Jego pojemność wynosi 20 litrów, a więc gwarantuje to bardzo duże i co ważniejsze szybkie opryskiwanie naszego pola.

Dodatkowo warto zauważyć, że opryskiwacz charakteryzuje się w miarę niską wagą – wynosi ona 12,5 kilograma. Wszystkie te zalety sprawiają, że jest to urządzenie warte polecenia. Oczywiście pamiętajmy, że zasięg opryskowy również jest satysfakcjonujący. Wynosi on 12 metrów.

R

Zalety

• Duża pojemność zbiornika na substancje zraszające;
• Bardzo dobra wydajność opryskowa;
• Niska waga;
• Duży zasięg natrysku.

Q

Wady

• Bardzo mały zbiornik paliwowy.

Problematyczna okazuje się jednak oszczędność urządzenia. Pojemność zbiornika wynosi tylko 0,6 litra, co przekłada się na bardzo krótki czas pracy. Maksymalnie pół godziny bez dolewania mieszanki paliwowo-olejnej.

Warto jednak pamiętać o kilku innych elementach, a mianowicie otrzymujemy tutaj dwuletnią gwarancję oraz szereg dodatków do zestawu w cenie. Ta natomiast jest nieco wysoka, na co również warto zwrócić uwagę.

Opryskiwaczu spalinowym plecakowym 15l 2.9KM Garden World

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Opisywany model to zdecydowanie najlepsza opcja dla osób szukających sprawdzonego, aczkolwiek nieco tańszego modelu. Opryskiwacz GardenWorld o pojemności 15 litrów oferuje nam dosyć dużą moc silnika oraz niską cenę.

Warto zauważyć, że produkt jest również bardzo lekki – waży tylko 12 kg. Oprócz tego, zbiornik paliwowy jest o wiele większy niż w przypadku poprzednio opisanego produktu. Silnik charakteryzuje się bardzo niskim spalaniem, dzięki czemu na jednym zbiorniku będziemy mogli pracować ponad 2 godziny.

Niestety, wydajność jest nieco gorsza – wynosi ona 2 litry na minutę. Oprócz tego, zasięg w poziomie to jedyne 7 metrów, a więc jest to jeden z najsłabiej pryskających opryskiwaczy. Jednakże, warto pamiętać o małym rozmiarze, co również ma końcowy wpływ na użytkowanie i komfort.

Warto także wspomnieć o tym, że jest to najlepszy opryskiwacz spalinowy, jeśli mamy małe pole do oprysku i najbardziej zależy nam na jakościowym, aczkolwiek tanim rozwiązaniu. Wtedy wybór ten będzie bardzo dobry.

R

Zalety

• Tanie urządzenie;
• Oszczędny silnik;
• Mały rozmiar;
• Niska waga;
• Duży zbiornik na paliwo.
Q

Wady

• Kiepska wydajność;
• Zasięg pryskania tylko 7 metrów.

GEKO Opryskiwacz spalinowy turbinowy

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Kolejnym wyborem, jaki polecamy w tym zestawieniu, to opryskiwacz firmy Geko. Charakteryzuje się niezwykle wydajnym silnikiem. Pomimo przeciętnej mocy wynoszącej 2,9 KM, jest to jedno z najciekawszych urządzeń dostępnych na rynku w roku 2024.

Gwarantuje nam zakres wyrzutu około 12 metrów, co zagwarantowane zostało poprzez zastosowanie specjalnej rurki doprowadzającej powietrze i tworzące podciśnienie. Oprócz tego, warto również zwrócić uwagę na wydajność wyrzutu.

4 litry płynu na minutę lub w przypadku proszku 6 litrów na minutę to bardzo dobre parametry, jeśli chodzi o wydajność. Oprócz tego, jest to produkt gwarantujący zbiornik o pojemności aż 20 litrów. Oznacza to, że otrzymujemy tutaj niezwykle efektywny produkt o dużych możliwościach oraz ponadprzeciętnej wydajności.

Co ciekawe, jest to również jeden z tańszych przedmiotów w zestawieniu, co jest zdecydowanie dodatkową zaletą. Niestety, producenci przygotowali dla nas gwarancje na tylko 12 miesięcy, co jest bardzo krótkim okresem.

R

Zalety

• Bardzo dobra wydajność;
• Pojemny zbiornik na substancje opryskujące;
• Duży zasięg wyrzutu;
• Oszczędny silnik.
Q

Wady

• Krótka gwarancja.

Jaki opryskiwacz spalinowy kupić? Dowiedz się już teraz na jakie elementy zwrócić szczególną uwagę

Wybranie odpowiedniego sprzętu nie tylko zagwarantuje nam bardzo szybką i skuteczną pracę na polu, ale również pewność, że nawet po kilkunastu miesiącach korzystania nie będziemy skarżyć się na żadne usterki czy inne problemy. Z tego właśnie względu należy przemyśleć wybór i mieć na uwadze nie tylko parametry techniczne, ale również opinie opryskiwaczy spalinowych i szereg innych czynników.

Przeglądając konkretne modele, pamiętajmy o ich mocy oraz o specyfikacji. Dodatkowo warto również mieć na uwadze gadżety czy wyposażenie dodatkowe. Dobry opryskiwacz spalinowy będzie nam również oferował oszczędny i mocny silnik, co przekładać się będzie na wydajność pracy. Zachęcamy do zapoznania się z dodatkowymi informacjami w artykule: https://www.zvami.tv/wiadomosci/s/197,jaki-opryskiwacz-plecakowy.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Planujesz prace w ogrodzie? Zobacz jaka jest dobra glebogryzarka spalinowa.

Silnik i jego moc

W opryskiwaczach spalinowych stosuje się zazwyczaj dwusuwowe silniki spalinowe. Odpowiedzialne one są za generowanie mocy, która to następnie warunkuje moc i zasięg wypryskiwania substancji na nasze pola. Należy zatem upewnić się, że silnik oferuje odpowiednią moc, aby zasięg rozpylania wynosił minimum 10 metrów.

Oczywiście stosuje się specjalne mechanizmy oraz systemy, które wspierają silniki spalinowe. Instalowane są specjalne rurki, które doprowadzają powietrze i tworzą podciśnienie, poprawiając maksymalny zasięg pracy.

GEKO Opryskiwacz spalinowy turbinowy

Opryskiwacz spalinowy turbinowy

OPRYSKIWACZ SPALINOWY PLECAKOWY DEMON

tani opryskiwacz spalinowy

Wydajność i oszczędność pracy

Bardzo ważnym elementem każdego silnika spalinowego jest jego oszczędność. Oczywiście należy mieć na uwadze to, że kultura pracy dwusuwowego silnika spalinowego pozostawia wiele do życzenia. Pamiętajmy jednak, że podczas wybierania odpowiedniego opryskiwacza powinniśmy także wziąć pod uwagę ile wynosi spalanie danego silnika.

Urządzenia charakteryzujące się spalaniem na poziomie 0,5l na godzinę pracy są zdecydowanie warte wyboru. Należy także pamiętać o odpowiednio dużym zbiorniku paliwowym – oferującym minimum 1l pojemności. W ten sposób będziemy mogli korzystać z opryskiwacza przez nieco ponad 2 godziny.

Oprócz tego, należy także pamiętać o wydajności, z jaką silnik jest w stanie wypryskiwać płyn bądź proszek. 4 litry na minutę to zdolność produkcyjna, która zdecydowanie zadowoli wielu użytkowników. Zagwarantuje to wystarczająco szybkie rozpylenie płynów znajdujących się wewnątrz zbiornika.

Komfort użytkowania

Na komfort użytkowania wpływ ma wiele różnych czynników – począwszy od wagi urządzenia, przez zastosowane szelki, a skończywszy na możliwości bezpiecznego operowania opryskiwaczem przy pomocy jednej ręki. Dodatkowo pamiętajmy o tym, aby plecki urządzenia oferowały miękki materiał. Czasami jednak producenci wstawiają tam plastikową obudowę, przez co urządzenie jest mało wygodne.

Warto szukać produktów o wadze nieprzekraczającej 13 kilogramów. Oprócz tego, pamiętajmy także o wielkości zbiornika na substancje opryskujące. Różnica wagowa między zbiornikiem 14 litrowym a 20 litrowym jest niezwykle mała, a dodatkowe 6 litrów pozwoli nam na o wiele dłuższe rozpryskiwanie substancji.

OPRYSKIWACZ SPALINOWY 20L WIELODYSZOWY GARDE TECH

opryskiwacz spalinowy opinie

Opryskiwacz spalinowy Garden World

opryskiwacz spalinowy cena

Opryskiwacz spalinowy opinie

Jeżeli zależy nam na bardzo dobrym wyborze, to warto przejrzeć także opinie opryskiwaczy spalinowych. To one pomogą nam zdecydować czy dane urządzenie rzeczywiście sprawdzi się do konkretnych zadań.

Pamiętajmy jednak, że większość opinii jest subiektywnych, a więc wpływ na nie mają prywatne doświadczenie użytkującego. Dlatego należy mieć na uwadze dodatkowe komentarze, lecz nie traktować ich jako główne źródło rzetelnych informacji.

Jaki opryskiwacz spalinowy plecakowy wybrać

Poradnik zakupowy przedstawiony powyżej pomoże wybrać najlepszy opryskiwacz spalinowy na plecy. Znajdziecie tam szereg użytecznych porad oraz wiadomości, dzięki czemu wasz wybór okaże się trafiony.

Jeśli oczywiście nie macie czasu na własne poszukiwania, warto przemyśleć zakup jednego z pięciu przedstawionych produktów. Zwycięzca rankingu, to jest OPRYSKIWACZ SPALINOWY PLECAKOWY DEMON, to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy opryskiwacz spalinowy, jaki dostępny jest w tym momencie na rynku. Oszczędny, niezwykle mocny, a przy okazji komfortowy w użytkowaniu i wydajny – to cechy dobrze przygotowanego opryskiwacza.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAKI OPRYSKIWACZ SPALINOWY WYBRAĆ
Average rating:  
 5 reviews
 by nomi_ami

Oh pamietam jak jeszcze niedawno męczyłam się z ręcznym opryskiwaczem. Odkąd mam spalinówke nawet chętnie robie oprysk sama ;D

 by vieczko

Po przeczytaniu rankingu wybór pada na demona, zachęciliście mnie zaletami a do tego niską ceną

 by mwl

Filmik od garde tech uratował mnie. Dokładnie pokazany montaż, działanie. Dla laika super!

 by rolpas

Używam yato już od kilku sezonów. Spoko jest, duża pojemność zbiornika stracza na duży obszar. Nie przeszkadza w chodzeniu.

 by szczena

Zupełnie przez przypadek trafiłem na ten artykuł. Dobrze dowiedzieć się, że można ułatwić sobie życie takim opryskiwaczem. Zaraz cos wybieram.