Wieszak na rower miejski to świetne rozwiązanie w sytuacji, gdy nie masz zbyt dużo miejsca na przechowywanie jednośladu w domu lub mieszkaniu. Pozwala nie tylko zaoszczędzić miejsce, ale zwiększa też bezpieczeństwo przechowywania. Tym sposobem zabezpieczyć rower przed kradzieżą, ale i warunkami niekorzystnie wpływającymi na sam sprzęt. Sprawdź, dlaczego to rozwiązanie jest tak korzystne.

Wieszak na rower — w jakich sytuacjach jest potrzebny?

Rower miejski męski to często sprzęt dość sporych rozmiarów. Nie każdy dysponuje miejscem, aby komfortowo mógł stać w domu lub mieszkaniu. Jednoślady często lądują przypięte zabezpieczeniem na klatce, w piwnicy a niejednokrotnie również na dworze. Nie poleca się takich rozwiązań z wielu powodów. Sprzęt narażony jest w takich sytuacjach na kradzież, zniszczenie lub niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych. Idealnym rozwiązaniem do mieszkań, domu czy nawet garażu jest wieszak na rower miejski. Pozwala zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu, ponieważ nie musisz za każdym razem, kiedy planujesz wyprawę, przestawiać mnóstwa rzeczy w mieszkaniu, aby dostać się do roweru miejskiego. Męskie jego odpowiedniki to sprzęty często kosztowne. Dzięki zastosowaniu specjalistycznego wieszaka zawsze masz pewność, że Twój jednoślad jest bezpieczny. 

rower na wieszaku na scianie w salonie

Jakie są rodzaje wieszaków na rower miejski?

Wieszaki na rowery cieszą się nieustannie rosnącym powodzeniem, dlatego masz do wyboru mnóstwo ich rodzajów. W zależności od wyboru modelu pozwalają na zawieszenie jednośladu na różne sposoby. Najczęściej występujące to:

  1. wieszak rowerowy — hak
  2. wieszak sufitowy
  3. wieszak typu cycloc
  4. wieszak w formie półki
  5. stojak rowerowy

Od Ciebie zależy, na który się zdecydujesz, a także który model najlepiej sprawdzi się w Twoim mieszkaniu, domu czy garażu. Jedno co jest pewne, to zaoszczędzisz dzięki niemu sporo pieniędzy na serwisie jednośladu. Wystawienie roweru na oddziaływanie warunków atmosferycznych przez długi czas może spowodować nawet rdzewienie niektórych elementów, a to duży problem ciężki do usunięcia. Zyskasz też pewność, że żaden złodziej nie pokusi się o przywłaszczenie Twojego sprzętu ani nikt go nie uszkodzi. 

Wieszak na rower nie tylko do małych pomieszczeń

To prawda, że uchwyty na rower miejski męski zostały zaprojektowane z myślą o małych przestrzeniach. Mieszkania są coraz droższe zarówno kupno, jak i wynajem, dlatego wiele osób z oszczędności decyduje się na mniejszy metraż. Mnogość modeli wieszaków pozwala nawet na umieszczenie w uchwytach kilku rowerów naraz. Jednak rozwiązanie sprawdza się idealnie również dla osób posiadających mieszkania większe, domy czy nawet do garażu lub piwnicy. Dzięki zastosowaniu wieszaków na rower miejski masz zawsze do niego dostęp. Wybierając się na przejażdżkę łatwo i prosto zdemontujesz rower i zawsze masz do niego dostęp. Tylko od Ciebie zależy który rodzaj wieszaka wybierzesz i który model najlepiej się sprawdzi w Twojej strefie przechowywania. Warto zainwestować w tego typu rozwiązanie, bo dzięki niemu zaoszczędzisz na przyszłych serwisach jednośladu oraz zyskasz spokój, bo zawsze będziesz miał swój rower na oku.