Osobom nie posiadającym zmywarek do naczyń, przedmiot ten jest niezbędny do prawidłowego i komfortowego funkcjonowania w kuchni. Zmyte w zlewie naczynia muszą mieć miejsce, w którym wyschną przed następnym użyciem. Jak wybrać odpowiednią, dobrą suszarkę do naczyń?

Dzięki temu poradnikowi, będzie Ci znacznie łatwiej podjąć decyzję odnośnie zakupu konkretnego modelu do Twojej kuchni. Rdzewiejące suszarki do naczyń już więcej nie będą straszyły swoim wyglądem. Artykuł ten, został zbudowany na bazie ogromnej wiedzy specjalistów a także opinii suszarek do naczyń. Dzięki temu udało się zebrać najbardziej wartościowe informacje od ich użytkowników w roku 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
OCIEKARKA SUSZARKA RELING ZAWIESZANA 1

OCIEKARKA SUSZARKA RELING

9.9

Droga

Allegro Logo
SUSZARKA DO NACZYŃ MEBLOWA DO SZAFKI 80CM CHROM 1

SUSZARKA MEBLOWA

9.8

Tania

Allegro Logo
SUSZARKA DO NACZYŃ WISZĄCA 76 cm 1

SUSZARKA WISZĄCA

9.6

Średnia

Allegro Logo
SUSZARKA DO NACZYŃ WISZĄCA EPSILON 1

SUSZARKA WISZĄCA DWUPOZIOMOWA

9.5

Średnia

Allegro Logo

Pozwoliło to stworzyć zestawienie oraz bazę najpopularniejszych produktów, które cechują różne właściwości. Wybór odpowiedniego produktu, nigdy wcześniej nie był prostszy. Poniżej znalazły się cztery propozycje, w różnym zakresie cenowym. Co więcej, każda z nich, jest innej wielkości, więc w zależności od potrzeb, na pewno dobrze wpisze się w indywidualne potrzeby.

OCIEKARKA SUSZARKA RELING ZAWIESZANA

OCIEKARKA SUSZARKA RELING ZAWIESZANA

Wysoka jakość, innowacyjny wygląd i klasyczne właściwości. To główne filary, które cechują tę ociekarkę. Mocowana jest ona na relingach, co jest rozwiązaniem sprawiającym, że wykorzystanie przestrzeni w kuchni, stanie się jeszcze bardziej praktyczne.

Posiadacze małych kuchni, którzy mają w niej niewielki obszar do zagospodarowania, ucieszy fakt, że do odpowiedniej długości relingów, można dołączyć dodatkowe akcesoria. Mogą to być szafki, kosze czy inne kuchenne przedmioty. Taki sposób pozwoli zaoszczędzić miejsce w szafach.

Jest to fakt zasługujący na podkreślenie, gdyż w prezentowanym tu zestawieniu, ten produkt jako jedyny posiada taką możliwość. Do produkcji tej suszarki, użyto grubego stalowego drutu, który wpływa na jej żywotność oraz stabilność, co w przypadku tego rodzaju produktów ma duże znaczenie. Wkładając na nią duże ilości talerzy czy kubków i filiżanek, można mieć pewność, że suszarka wytrzyma obciążenie.

Za zbieranie spod mokrych naczyń wody, odpowiada bezbarwna tacka, wykonana z tworzywa sztucznego, uformowana w odpowiedni kształt. Jej właściwością jest wysoka wytrzymałość. W prezentowanym wariancie, występują dwie sztuki tacek, co zwiększa uniwersalność produktu.

Długość (45,5cm) i głębokość (26cm) suszarki pozwala na ułożenie średniej ilości naczyń. Wysokość (25cm) sprawia, że jest ona dość poręczna i wpasuje się w większość miejsc. Nie jest to oczywiście urządzenie bez wad. Mamy tutaj do czynienia z bardzo wysoką ceną, która odstraszy niejednego kupującego.

R

Zalety

• Wysoka jakość komponentów, z jakich została zrobiona suszarka;
• Estetyczny i nowoczesny wygląd;
• System mocowania, dzięki któremu można wykorzystać więcej miejsca w kuchni, pozwala także zamontować dodatkowe oprzyrządowanie;
• Niewielka, zmieści się w każdy zakątek.
Q

Wady

• Cena, która w porównaniu z innymi przedstawionymi produktami, jest najwyższa;
• Suszarka przeznaczona na kubki, talerze, filiżanki, jednak ciężko na niej umieścić sztućce.

SUSZARKA DO NACZYŃ MEBLOWA DO SZAFKI 80CM CHROM

SUSZARKA DO NACZYŃ MEBLOWA DO SZAFKI 80CM CHROM

Alternatywą jest dwupoziomowa (dwuczęściowa) suszarka, przeznaczona do montażu w szafkach kuchennych. Cechuje ją duża powierzchnia użytkowa, na której można suszyć wiele różnego rodzaju naczyń. Zatem, jej rozmiary sprawiają, że jest to produkt polecany większym gospodarstwom domowym, gdzie istnieje potrzeba suszenia większych ilości naczyń, niż w np. w wyżej opisywanej ociekarce.

Suszarka posiada dwie osobne części, niepołączone ze sobą – co jest ważną informacją odnośnie jej montażu. Model został wykonany z drutu, pokrytego specjalną powłoką chromową. Wpływa to na żywotność produktu oraz zmniejsza ryzyko pojawienia się rdzy do minimum.

Producent tego modelu oferuje go w różnych wymiarach, w zależności od potrzeb klienta i posiadanej przez niego szafki. Mogą to być wymiary (podana szerokość szafki): 40,45,50,60,70 i 90. Dzięki temu pojemna suszarka do naczyń, będzie mogła zostać zamontowana, nawet w niewielkich kuchniach. W zestawie oczywiście znajduje się tacka na wodę, wykonana z odpornego na uszkodzenia materiału.

Suszarka została zaprojektowana w ten sposób, aby na wyższym poziomie rozkładać szklanki, kubki, filiżanki itd., natomiast na dole, na specjalnych żerdziach, układa się talerze.

Jeśli chodzi o jej montaż w szafce, producenci udostępnili nam wiele sposobów wsparcia, w tym można skorzystać z filmiku instruktażowego. Przedstawione na nim metody z pewnością ułatwią montowanie suszarki oraz pozwolą spojrzeć na samą suszarkę z innej perspektywy – zachęcamy zatem do obejrzenia.

R

Zalety

• Dwupoziomowe powierzchnie użytkowe – pozwalają na wygodne rozłożenie mokrych naczyń;
• Atrakcyjna cena;
• Możliwość doboru różnych wymiarów suszarki.
Q

Wady

• Konieczność montażu w szafce.

SUSZARKA DO NACZYŃ WISZĄCA 76 cm

SUSZARKA DO NACZYŃ WISZĄCA 76 cm

W tym przypadku, mamy do czynienia z suszarką przeznaczoną do powieszenia na ścianę. W zestawie znajdują się uchwyty montażowe, dzięki której można ją umieścić na ścianie (niezbędne do tego, jest wykonanie odwiertów).

Jej konstrukcja jest prosta, posiada dwa, tak samo wyglądające poziomy, które nadają się do wyłożenia kubków, itp., jak również talerzy czy misek. W tym wypadku, do produktu dołączona jest jedna tacka, na którą trafia woda, z obu poziomów.

Ta suszarka może spodobać się osobom, które oczekują prostego rozwiązania, bez konieczności stylowego wyglądu. Nie przyciągnie ona bowiem wzroku, z uwagi na zwyczajną i prostą konstrukcje. Drut lakierowany proszkowo w białym kolorze, przyczynia się do wydłużenia żywotności tego artykułu codziennego użytku, który narażony jest przecież na różnego typu uszkodzenia.

Należy natomiast pamiętać, że musimy wykonać dodatkowe odwierty podczas mocowania suszarki. Jest to z pewnością pewna niedogodność.

R

Zalety

• Duża powierzchnia użytkowa;
• Uniwersalność;
• Dobra ochrona antykorozyjna,
Q

Wady

• Pospolity wygląd;
• Konieczność wykonania dodatkowych odwiertów w celu zamontowania suszarki.

SUSZARKA DO NACZYŃ WISZĄCA EPSILON

SUSZARKA DO NACZYŃ WISZĄCA EPSILON

Jest to ociekarka dwupoziomowa z dodatkowym koszykiem oraz widełkami na różne artykuły. Produkt ten, dedykowany jest osobom, które prowadzą gospodarstwo domowe, o niewielkiej liczbie mieszkańców, ponieważ na suszarce tej, zmieści się niewiele naczyń.

Produkt marki Epsilon będzie idealnym wyborem dla np. dwóch osób, gdzie nie istnieje potrzeba zawieszenia wielu, różnego typu naczyń w tym samym momencie. Suszarka została wykonana z drutu chromowanego, co wpływa nie tylko na jej estetyczny i nowoczesny wygląd, ale również na trwałość produktu. Są to ważne aspekty, ponieważ tego typu ociekarki są widocznym elementem każdej kuchni (chyba, że wiszą w szafce), a ich odporność na zamoczenie, jest testowana w codziennym użytkowaniu.

W ociekarce tej, oprócz półek na różnej wielkości talerzyki oraz kubki, został zamontowany koszyczek na sztućce. Jest to jedyny produkt w tym zestawieniu, który posiada dedykowany element, przeznaczony na tego typu przedmioty. Na uwagę zasługuje także wygodnie wysuwana tacka na wodę, której obsługa jest bardzo prosta, a ryzyko wylania wody podczas jej wysuwania – znikome.

Ostatnią, ale nie najmniej istotną informacją, jest sposób jej montowania. Można ją zawiesić albo postawić na blacie kuchennym. Zwiększa to jej uniwersalność, ponieważ praktycznie od razu po wyciągnięciu z pudełka, ociekarka może zostać użyta. Problematyczna wydaje się jednak ilość wolnego miejsca, przez co łącznie zmieści się tutaj mała ilość elementów.

R

Zalety

• Uniwersalność (suszarka może zostać zawieszona, lub postawiona);
• Konkurencyjna cena;
• Wieloczęściowa konstrukcja (pozwalająca zawiesić sztućce, talerze, kubki itd.).
Q

Wady

• Mieści łącznie niewiele przedmiotów.

Jaka suszarka do naczyń będzie najlepsza w 2024? Dowiedz się jak wybrać

Mnogość artykułów tego typu na rynku sprawia, że czasem trudno jest podjąć decyzję. Podczas wybierania ociekarki do swojej kuchni, trzeba wziąć pod uwagę wiele czynników. Opinie o suszarkach do naczyń do zawieszenia z pewnością pomogą osobom, które po raz pierwszy staną przed takim wyborem. W tym punkcie podpowiemy na co warto zwrócić uwagę, w przypadku suszarek nie tylko do zawieszenia, ale rozpatrując ten problem holistycznie.

Szczególną uwagę będziemy musieli zwrócić na wielkość wybranej przez nas suszarki. Oprócz tego, kluczowy wydaje się także sposób umieszczenia ociekarki w kuchni oraz poziom trudności montażu. Nie bez znaczenia jest także materiał, jaki użyto do wykonania najbardziej newralgicznych elementów.

Oczywiście miejmy na uwadze także opinie suszarek do naczyń do zawieszenia. Odgrywają one kluczową rolę. Podobnie ma się sytuacja z ceną, a także z gwarancją, jaką otrzymujemy na wybrany przez nas produkt. Należy natomiast pamiętać, że dodatkowe informacje znajdziemy także tutaj: http://kuchniosfera.pl/ociekarka-jaka-wybrac-i-gdzie-ja-ustawic/.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Wielkość suszarki

To jeden z najważniejszych aspektów. Jeśli gospodarstwo domowe jest liczne, a co za tym idzie, naczyń, które zostaną odstawione po umyciu, większe ilości – wtedy wybrać trzeba będzie suszarkę dającą większe możliwości.

W takim przypadku polecane będą suszarki nieco szersze. Niektórzy producenci mają w swojej ofercie modele suszarek o różnych szerokościach i to właśnie na to należy zwrócić uwagę. Jeśli tylko pozwala na to przestrzeń w kuchni, warto dokonać najpierw pomiarów ściany, na której ma wisieć suszarka do naczyń.

SUSZARKA DO NACZYŃ WISZĄCA EPSILON

suszarka do naczyń do zawieszenia opinie

SUSZARKA DO NACZYŃ WISZĄCA 76 cm

jaka suszarka do naczyń

Nie zapominajmy także o sposobie mocowania

W tym miejscu, można przejść do kolejnego determinantu wyboru tego produktu, czyli sposób umieszczenia ociekarki w kuchni.

Jest to rzecz wysoce indywidualna, większe suszarki na pewno wygodniej będzie powiesić na ścianie lub w szafce do tego przeznaczonej. Owszem, wiąże się to z dodatkowymi pracami w postaci wykonania odwiertów, lub w niektórych przypadkach nawet wykonaniem szafki specjalnie pod wymiar danej ociekarki.

Innym, dość ciekawym i praktycznym rozwiązaniem (jeśli tylko pozwalają na to wymiary kuchni) jest mocowanie suszarki na relingach. Wystarczy zamontować „pręciki” zwane relingami w odpowiednich miejscach w kuchni (często znajdują się w zestawie z suszarką, albo można dokupić je osobno) i powiesić na niej suszarkę. Plusem takiego sposobu umieszczenia, jest to, że do relingów można domontować dodatkowe przedmioty jak pojemniczki czy kosze na inne kuchenne narzędzia.

Innym sposobem usadowienia ociekarki w kuchni, jest jej postawienie, np. na blacie kuchennym lub półce. Takie rozwiązanie, może okazać się estetycznym, jeśli tylko wpasowuje się do ogólnej koncepcji urządzenia kuchni, a jej wielkość sprzyja takim decyzjom.

Materiał, z którego suszarka została wykonana

W dzisiejszych czasach, już większość suszarek do naczyń, jest wykonywana ze specjalnych komponentów, przeznaczonych do tego typu narzędzi AGD. Są to specjalne druciki, odporne na korozję i zniszczenia.

Podobnie jest z tackami na wodę, które są elastyczne, ale sztywne na tyle, aby utrzymać zebraną wodę. Dominującymi kolorami ociekarek, jest srebrny chrom oraz biały. Tacki zazwyczaj są dostępne w tym ostatnim kolorze.

Jeśli chodzi o wykonanie suszarki, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób montuje się i demontuje tackę na wodę. W niektórych przypadkach, zaczepy na tackę są zrobione w mało przemyślany sposób, tym samym utrudniając odlanie wody. Część ociekarek rozwiązała ten problem, stosując świetnie sprawdzające się otwory, które usprawniają wysunięcie tacki.

SUSZARKA DO NACZYŃ MEBLOWA DO SZAFKI 80CM CHROM

najlepsza suszarka wisząca

OCIEKARKA SUSZARKA RELING ZAWIESZANA

suszarka do naczyń opinie

Suszarka do naczyń opinie oraz cena

Modele przedstawione w tym artykule, nie należą do drogich, więc podczas ich wyboru cena nie jest ważnym determinantem. Owszem, istnieją modele droższe, nawet kilkukrotnie, jednak w tym artykule postawiono na budżetowe przedmioty o dobrym współczynniku jakość-cena.

Oprócz tego, warto wziąć pod uwagę dodatkowe koszty związane chociażby z montażem takiej suszarki (np. dokupienie szafki itp.). Jest to z pewnością istotny element, szczególnie kiedy sami nie jesteśmy złotą rączką i do montażu potrzebować będziemy fachowca.

Podsumowanie rankingu ociekaczy do naczyń

Ten segment artykułów gospodarstwa domowego, może na pierwszy rzut oka wydawać się obszarem niesprawiającym problemów. Jednak przed dokonaniem wyboru, istnieje kilka aspektów, które warto przemyśleć. Celem artykułu – poradnika, który macie Państwo przed sobą, było naświetlenie charakterystycznych cech dla tego typu produktów. Mamy nadzieję, że dzięki temu wybór okaże się prostszy, a być może któraś z proponowanych ociekarek, znajdzie się w Państwa domach.

Jeśli jednak nie planujecie poświęcać sporo własnego czasu na zapoznanie się ze wszelkimi niuansami, to warto przemyśleć zakup zwycięzcy dzisiejszego zestawienia. OCIEKARKA SUSZARKA RELING ZAWIESZANA jest co prawda nieco droga, lecz oferuje nam najlepsze parametry, świetne wykonanie, a także odpowiednio duży rozmiar.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką suszarkę do naczyń wiszącą wybrać w 2020
Average rating:  
 0 reviews