Dla wielu z nas muzyka to coś więcej niż tylko tło. To bardzo ważna sprawa, tak więc nie powinno nikogo dziwić, że melomanie czy po prostu więksi fani muzyki chcą wyposażyć się w kompaktową, podwieszaną wersję takiego urządzenia do kuchni. Pozwoli to umilić niejeden dzień, który możemy spędzić czy to na przygotowaniu posiłków na najbliższe dni czy w przypadku większych wyzwań kulinarnych – na przykład przed świętami.

Co jednak sprawia, że dane radio kuchenne podwieszane jest lepsze od konkurencji? Czy powinniśmy uwzględnić jakieś specyficzne elementy zanim podejmiemy decyzję? A może wystarczy, że będziemy kierować się podobnymi zasadami co w przypadku standardowego radia czy też innego odbiornika audio? Aby ułatwić wybór przygotowaliśmy dla was poradnik zakupowy, a także ranking, w który pojawiły się najciekawsze radia do kuchni podwieszane.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Radio kuchenne Bluetooth LCD FM podwieszane KM0817 1

Kruger Matz KM0817

9.9

Drogie

Allegro Logo
 
empik logo
Radio kuchenne BLAUPUNKT KR12SL PODWIESZANE TIMER 1

BLAUPUNKT KR12SL

9.8

Drogie

Allegro Logo
 
empik logo
radio kuchenne TERRIS podwieszane timer 3 kolory 1

TERRIS

9.7

Tanie

Allegro Logo
RADIO KUCHENNE PODWIESZANE 2 ALARMY 3 KOLORY 1

Silvercrest

9.6

Drogie

Allegro Logo

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że każde radio, nawet radio podwieszane, musi spełniać szereg parametrów dźwiękowych, aby cieszyć wysokiej jakości audio. Dlatego nie zaskoczy nikogo istotność takich aspektów jak moc wyjściowa, impedancja, czy po prostu pasmo przenoszenia. Dodatkowo musimy zwrócić uwagę na łączność i komunikację, rozmiary urządzenia, a także funkcje dodatkowe. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że mamy do czynienia z radiem podwieszanym do kuchni najwyższej jakości.

Radio kuchenne Bluetooth LCD FM podwieszane KM0817

radio podwieszane

Model KM0817 charakteryzuje się stosunkowo przystępną ceną i dobrym wykonaniem, a wymiary i funkcje dodatkowe gwarantują nam wszystko, czego tak naprawdę potrzebujemy. Ponadto, opcja ta wyposażona jest w kilka ciekawych dodatków. Świetne opinie to tylko potwierdzenie przydatności urządzenia.

Przede wszystkim warto sprawdzić najpierw funkcje i podstawowe informacje o tym radiu FM. Urządzenie wyposażone jest w wyświetlacz LCD, na którym znajdziemy podstawowe informacje takie jak ustawiona stacja, godzina, czy też w przypadku alarmów godzina alarmu.

Urządzenie komunikuje się dodatkowo za pośrednictwem interfejsu Bluetooth, dzięki czemu możemy włączyć naszą ulubioną muzykę i cieszyć się słuchaniem świetnych kawałków, Dla mniej wymagających osób do dyspozycji jest radio. Dzięki wbudowanej fali możliwe jest odbieranie częstotliwości na poziomie 87,5-108 MHz.

Z informacji technicznych, musimy pamiętać o paśmie przenoszenia w zakresie 40 Hz – 15 kHz, a także o mocy wyjściowej wskazującej na maksymalną głośność i jakość dźwięku – w tym przypadku jest to tylko 2x 0,4 W.

R

Zalety

• Przystępna cena;
• Funkcja Bluetooth;
• Możliwość zapamiętania 20 stacji;
• Automatyczne ustawianie częstotliwości.
Q

Wady

• Bardzo niska moc wyjściowa;
• Bluetooth tylko w wersji 2.1.

Radio kuchenne BLAUPUNKT KR12SL PODWIESZANE TIMER

radio podszafkowe

Kolejna opcja przygotowana w zestawieniu również jest radiem FM i ma zasilanie sieciowe. Ponadto, także oferuje automatyczne ustawianie częstotliwości i możliwość zapamiętania do 20 stacji.Różnica między tym modelem a poprzednim jest większa moc wyjściowa i kilka innych zmian, które marka Blaupunkt dla nas przygotowała.

Pierwszą i najważniejszą zmianą w porównaniu do poprzednio recenzowanego radia podwieszanego jest, oczywiście, większa moc. Tym razem moc wyjściowa wynosi 2 x 0,8 W RMS, co jest dwukrotnie lepszym wynikiem i, oczywiście, przekłada się to na o wiele lepsze brzmienie podczas słuchania stacji radiowych.

Z pewnością wadą tego rozwiązania będzie brak komunikacji Bluetooth. Oznacza to, że nie mamy możliwości podłączenia własnej muzyki. Ogranicza to więc możliwości słuchania naszych dźwięków. Oczywiście pamiętajmy, że z funkcji dostępnych wciąż mamy do wyboru zegar i alarm (czy też budzik), a także specjalną opcję brzęczyka. Wyłącznik czasowy pomoże nam natomiast podczas pieczenia czy gotowania i da znać w przypadku zakończenia prac.

R

Zalety

• Wysoka moc wyjściowa;
• Wiele funkcji dodatkowych;
• Oświetlenie LED.
Q

Wady

  • Brak komunikacji Bluetooth.

Radio kuchenne TERRIS podwieszane timer 3 kolory

radio podwieszane do kuchni

Podobnie jak w przypadku zwycięzcy rankingu, otrzymujemy tu podobną moc muzyczną radia z wieloma zbliżonymi parametrami i właściwościami. Cechy dodatkowe również sprawiły, że opcja ta okazała się atrakcyjna. Jednakże to dzięki niskiej cenie model ten uplasował się w zestawieniu.

Przede wszystkim należy zauważyć, że Terris to marka oferującą jedną z najciekawszych propozycji z uwagi na to, że model KR 674 jest bardzo tani, szczególnie kiedy porównamy go do innych opcji w zestawieniu. Co ciekawe, oferuje nam podobne funkcjonalności, co i pozostałe radia. Możemy, na przykład, ustawić do 20 stacji FM i skorzystać z funkcji podwójnego alarmu. Nie możemy też zapomnieć o tym, że oferta dostępna jest zarówno w kolorze srebrnym, jak i czarnym czy też białym.

Oferta nie jest może tak zaawansowana pod względem funkcjonalności jak w przypadku pozostałych opcji, ale energooszczędna opcja wyłączania podświetlenia czy też pamięć poziomu podświetlenia w połączeniu z elektryczną regulacją głośności daje nam świetną opcję w budżetowej cenie.

R

Zalety

• Bardzo atrakcyjna cena;
• 3 kolory do wyboru;
• Ciekawe opcje dodatkowe dostępne dla użytkownika.
Q

Wady

  • Nieco ograniczona funkcjonalność.

RADIO KUCHENNE PODWIESZANE 2-ALARMY 3 KOLORY

radio kuchenne podszafkowe

Następna propozycja wyróżnia się na tle rywali kilkoma atrakcyjnymi dodatkami. Przede wszystkim firma Silvercrest gwarantuje nam wiele kolorów modelu SKR 800 B2 do wyboru. Ponadto, to radio podszafkowe wyposażone zostało w wiele atrakcyjnych funkcji, dzięki czemu nie odstaje bardzo innym produktom, które przygotowane zostały przez producentów audio.

Co prawda mamy tutaj do czynienia z przeciętną mocą, lecz 2 alarmy i wbudowana antena FM wraz z automatycznym szukaniem stacji gwarantuje bezproblemowe słuchanie największych hitów na stacji, którą uwielbiamy. SilverCrest wyposażył ten model w duży wyświetlacz LCD, na którym znajdziemy szereg istotnych informacji. W tym znajdziemy 2 alarmy i możliwość ustawienia automatycznego wyłączenia po dwóch godzinach pracy.

Nie jest to oczywiście zaawansowane rozwiązanie. Choć mamy automatyczne ściemniacze, które gwarantują nam energooszczędność czy automatyczne ograniczenie jasności w godzinach nocnych, to jest to mocno ograniczona propozycja – bez komunikacji Bluetooth.

R

Zalety

• 3 kolory do wyboru;
• Ściemniacze gwarantujące energooszczędność;
• Atrakcyjna cena.
Q

Wady

  • Przeciętna jakość dźwięku.

Radio kuchenne podwieszane – jak wybrać, aby się nie zawieść? Poradnik zakupowy 2024

Słuchanie muzyki podczas przygotowania posiłku jest dla nas ważne, to pewne. Nie każdy jednak wie czym się kierować i na co dokładnie powinniśmy zwrócić uwagę, aby cieszyć się właściwym urządzeniem. Przedstawione powyżej oferty gwarantują ciekawe funkcje dodatkowe i jakość wykonania, a dodatkowo ich dźwięk jest na stosunkowo dobrym poziomie. Co jeśli oczekujemy czegoś więcej niż tylko “dobrego” dźwięku? W takiej sytuacji trzeba wiedzieć jakimi parametrami radio do kuchni podwieszane powinno wyróżniać się na tle rywali.

Dlatego przede wszystkim zwróćmy uwagę na to jaką moc ma nasze radio kuchenne podszafkowe. Ponadto, uwzględnijmy też rodzaj komunikacji, a także ilość funkcji dostępnych w urządzeniu. Z uwagi na to, że będzie to radio podwieszane do kuchni, musi ono też pasować do stylistyki. Dlatego istotne jest również zweryfikowanie kolorystyki.

Oczywiście z innych opcji pamiętajmy o zużyciu energii, a także o specjalnych atrybutach wpływających pozytywnie bądź negatywnie na komfort użytkowania sprzętu – w tym czytelność wyświetlacza, jego jasność i inne dodatkowe cechy. Więcej informacji na temat wyboru właściwego radia podwieszanego znajdziemy w poniższym linku: https://www.urzadzamy.pl/kuchnia/radio-kuchenne-jaki-model-radia-wybrac-do-kuchni-aa-sowE-19Tt-5CtD.html

Przede wszystkim pamiętajmy o mocy

Nieważne czy myślimy nad zakupem standardowego urządzenia audio czy właśnie mamy na uwadze kuchenne radio podwieszane, zawsze zwracamy uwagę na moc. Choć radia te nigdy nie dorównają swoim stacjonarnym odpowiednikom, to warto uwzględnić moc wyjściową, abyśmy wiedzieli czy wybrana oferta w choć małym stopniu zadba o właściwą jakość dźwięku wydobywającego się z głośników.

Większość przedmiotów tego typu oferuje moc wyjściową na poziomie 2 x 0,4 W RMS. Niestety, jest to dosyć mało i to absolutne minimum, o którym musimy myśleć. Zdecydowanie bardziej rekomendowana jest opcja 2 x 0,8 W RMS. Jest to wciąż nic w porównaniu do prawdziwego zestawu kinowego, lecz tutaj już zdecydowanie lepiej brzmią zarówno tony niskie, jak i wysokie.

Radio kuchenne BLAUPUNKT KR12SL PODWIESZANE TIMER

radio podszafkowe

Radio kuchenne Bluetooth LCD FM podwieszane KM0817

radio podwieszane

Oprócz tego, sprawdźmy funkcjonalność

Radio kuchenny musi przede wszystkim być jak najbardziej funkcjonalne jak się tylko da. Oznacza to, że nie możemy pozwolić sobie na zakup gadżetu ładnego bez dodatkowych opcji i regulacji. Musimy przede wszystkim upewnić się, że produkt zaoferuje nam możliwość dostosowania sobie sprzętu i jego poprawnego skonfigurowania w taki sposób, aby oferował nam jak największy komfort obsługi i użytkowania.

Z funkcji wartych wspomnienia jest oczywiście możliwość ustawienia alarmu, a nawet dwóch. Oprócz tego, bardzo ważne jest też wybranie radia gwarantującego bardzo czytelny wyświetlacz, na którym oprócz godziny znajdziemy też dodatkowe informacje odnośnie odsłuchiwanej stacji czy też, w przypadku nieco bardziej zaawansowanych opcji, utworów, które teraz słuchamy.

Jeśli chodzi o słuchanie własnej muzyki, to bez większych problemów możemy wybrać radio podwieszane wyposażone w Bluetooth. Komunikacja za pomocą takiego modułu, nawet jeśli będzie to tylko przestarzała wersja 2.1, jest niezwykle istotnym elementem dla każdego, komu zależy na własnej muzyce.

Inną kwestią istotną podczas wyboru u niejednego użytkownika będzie energooszczędność. Automatyczne wyłączanie radia po dwóch godzinach, specjalne przyciemnianie wyświetlacza w godzinach nocnych czy też po prostu zastosowanie nieco droższego, aczkolwiek trwalszego i bardziej ekonomicznego wyświetlacza – to wszystko ma ostateczny wpływ na oszczędność energii przez urządzenie.

Oczywiście naszą uwagę powinna przykuć też kolorystyka

Choć nie jest to tak ważna sprawa jak w przypadku radia kuchennego, to musimy pamiętać też o stylistyce. Podwieszane audio do kuchni jest zazwyczaj kompaktowe, a płytki mocujące pozwalają nam na umieszczenie sprzętu w niemalże każdym miejscu i w każdej konfiguracji. Niemniej jednak niewłaściwa kolorystyka może zaburzyć wygląd danej przestrzeni czy też i całej kuchni.

Dlatego sprawdźmy czy producent przewidział inną kolorystykę – jaśniejszą bądź ciemniejszą – i wybierzmy takie rozwiązanie, które idealnie uzupełni stylistykę kuchni. Oczywiście miejmy na uwadze fakt, że właściwe dobranie sprzętu to przede wszystkim sprawy techniczne, a kolorystyka powinna odgrywać jedynie poboczną rolę.

RADIO KUCHENNE PODWIESZANE 2-ALARMY 3 KOLORY

radio kuchenne podszafkowe

Stosunek jakości do ceny, a opinie radia kuchennego

Jak wszyscy wiemy, im więcej pochlebnych opinii na temat danego urządzenia, tym większe prawdopodobieństwo, że wybraliśmy właściwie. Niestety, subiektywna natura komentarzy ma to do siebie, że bardzo często nie znajdziemy tam rzetelnych i sprawdzonych informacji, a jedynie problematyczne kwestie indywidualnych użytkowników.

Dlatego tak istotne jest, aby oprócz samych opinii też sprawdzić oceny i wczytać się w zweryfikowane i potwierdzone informacje odnośnie interesującego nas radia. Ponadto uwzględnienie ceny w stosunku do ilości funkcji czy też jakości wykonania jest bardzo istotne. Im dłuższa gwarancja tym lepiej, bo pozwala nam wierzyć w to, że sam producent jest pewny swojego urządzenia.

Radio kuchenne TERRIS podwieszane timer 3 kolory

radio podwieszane do kuchni

Najlepsze radio kuchenne – podsumowanie rankingu 2024

Zwycięzcą rankingu bez wątpienia zostaje Radio kuchenne Bluetooth LCD FM podwieszane KM0817. W tym zakresie cenowym możliwość słuchania własnej muzyki dzięki Bluetooth, a także wiele innych opcji i usprawnień sprawia, że to jedna z najciekawszych ofert dostępnych w tym momencie na rynku.

Oczywiście jeśli myślimy nad tańszą opcją lub wręcz przeciwnie – potrzebujemy więcej mocy i lepszego dźwięku, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapoznać się z ofertą w zestawieniu. Alternatywy z listy są równie ciekawe. Innym wyjściem będzie zapoznanie się ze wskazówkami ujętymi w poradniku i, bazując na zdobytej wiedzy, znalezienie własnego, idealnego produktu.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie radio kuchenne podwieszane wybrać
Average rating:  
 0 reviews