Czy zdarzyło Ci się myśleć o tym, co wdychasz, gdy wychodzisz na dwór? Czy kiedykolwiek myślałeś o tym, co może powodować smog? Zmian klimatycznych sam nie zmienisz, ale możesz się przed nimi chronić.

Warto zatem poszukać odpowiednich narzędzi to tego, by uchronić się przed działaniem smogu i innych zanieczyszczeń, które cały czas krążą w powietrzu. Niewątpliwie jednym z najskuteczniejszych obecnie sposobów jest zakupienie maski antysmogowej, która miałaby na celu ochronić płuca przed dostawaniem się do nich szkodliwych substancji.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
RwB Mask 10 filtrow zestaw

Maska RwB

9.9

Tania

Allegro Logo
Respro Cinqro Black L

Maska Respro Cinqro

9.8

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
Maska antysmogowa antypylowa – Czarna – PLusy i minusy

Maska antysmogowa antypyłowa

9.7

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
Maska antysmogowa sportowa Sport II Dragon L

Maska II Dragon

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

Maska antysmogowa RwB Mask 10 filtrów zestaw – poznaj wady i zalety

ranking fotelików samochodowych 15-36

Wysoka jakość, dbałość o szczegóły oraz innowacyjny design – to wszystko wyróżnia maskę antysmogową marki RwB. Doskonale przylega do ciała, chroni przed wdychaniem szkodliwych substancji i jest wygodna w noszeniu.

Maska została tak zaprojektowana, by radzić sobie z różnego rodzaju zanieczyszczeniami, między innymi dwutlenkiem węgla czy pleśń lub pył węglowy. Ponad 150 różnych substancji jest neutralizowane przez maskę i jej filtr.

Maska RwB Mask dysponuje nowoczesnym filtrem węglowym N99, który zatrzymuje zanieczyszczenia pyłów PM10 i PM2.5. Dodatkowo zmiana z aluminiowej na elastyczną nasadkę sprawia, że można łatwo zaciskać maseczkę, dzięki czemu właściwie przylega do nosa i w pełni może spełniać własną rolę. To wyróżnia ten model od wielu innych modeli konkurencji.

R

Zalety

– Praktyczny zacisk Hardnose, który lepiej trzyma maskę u nasady nosa;

– Praktyczny filtr działający nawet przez 20 godzin;

– Skuteczność wyłapywania nawet do 99% zanieczyszczeń z powietrza.

Q

Wady

– Brak systemu zapobiegającego parowaniu okularów;

– Kosztowne wymienianie filtrów po około dwóch miesiącach.

Maska antysmogowa Respro Cinqro Black L – Jakie ma wady i zalety?

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Wyjątkowa maska o nietypowym designie. Jest to jeden z najlepszych producentów masek smogowych na świecie, którego maski antysmogowe opinie mają wyjątkowo wysokie. To niezwykły rodzaj maski antysmogowej, której zadaniem jest filtrowanie powietrza, ale także dawanie maksymalnego komfortu. To maska, która nada się zarówno amatorom, jak i profesjonalistom w wykonywaniu codziennych czynności.

Najczęściej ten model wybierają fani jazdy na rolkach oraz biegacze. Jest ona przede wszystkim bardzo wygodna, ze specjalnymi zaworami, które sprawiają, że przepływ powietrza jest optymalny, a przy tym nie utrudniają wdechów i wydechów w trakcie uprawiania sportu. Co więcej, maska działa o rewolucyjny filtr L-resistance Hepa-Type™ oraz kombinacyjny filtr DACC™ + Hepa-Type™, który jest oparty o elektrostatycznie naładowane włókna. Respro Cinqro jest nowoczesną, doskonale wyposażoną maską, która dba o wygodę i zdrowie użytkownika.

R

Zalety

– Doskonały, nowoczesny filtr, który dzięki mikrowłóknom oraz węglowi aktywnemu wyłapuje cząsteczki zanieczyszczonego powietrza;

– Niebanalny design przypadnie do gustu każdemu;

– Idealnie dopasowana sylwetka maski sprawia, że jest to jedna z najlepszych masek antysmogowych dla biegaczy;

– Obrotowe zawory zapobiegają parowaniu okularów lub gogli, co tylko ułatwia uprawianie sportów;

– Obudowa z ruchomymi skrzydełkami pozwala dopasować maskę do kształtu twarzy i ułatwia przepływ powietrza.

Q

Wady

– Jedna z droższych masek antysmogowych na rynku;

– Podwójny filtr wymaga wymiany i nie może być używany jednocześnie.

Maska antysmogowa antypyłowa – Czarna – PLusy i minusy

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Uniwersalna, wysokiej jakości dobra maska antysmogowa wykonana z wytrzymałego neoprenu jest doskonałym produktem, który dba o Twoje zdrowie. Jest to prosta i łatwa konstrukcja, która nie wymaga wielkiego czyszczenia, a utrzymanie jej jest niezwykle mało wymagające. Maska ta służy do zatrzymywania cząsteczek znajdujących się w powietrzu, które mogą być szkodliwe dla ludzkiego organizmu.

Jej największą zaletą jest prostota konstrukcji. Nie ma wielu systemów, które często nie działają najlepiej, jest dość skromna, ale skuteczna, a przy tym to jedna z tańszych masek antysmogowych na rynku. Jest przewiewna i sprawdza się nawet w cieplejsze dni. Działanie opiera na obecności filtra węglowego, który pochłania cząsteczki PM 2.5, PM 10, spaliny, dwutlenek azotu czy dwutlenek węgla.

R

Zalety

– Prosta konstrukcja, która pozwala na noszenie maski każdemu – kobiecie, mężczyźnie i dzieciom;

– Wygodne zapięcie, miękka przewiewna konstrukcja dająca wrażenie lekkości i przyjemności podczas noszenia;

– Aluminiowy nosek do formowania maski do twarzy i umiejscawiania jej u nasady nosa. To wygoda, ale i lepsze działanie filtra;

– Dwa zawory membranowe, które odprowadzają wilgotne powietrze.

Q

Wady

– Mała ilość funkcji, zwłaszcza dla osób uprawiających sport lub będących aktywnymi;

– Raczej do użytku miejskiego, nie nadaje się do sportów wyczynowych.

Maska antysmogowa sportowa Sport II Dragon L – OPINIE, wady, zalety

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów
Jedna z najbardziej sportowych masek antysmogowych w rankingu 2019. To wyjątkowy produkt, który stworzono z myślą przede wszystkim o wyczynowcach, osobach, które kochają sport. Maska wielokrotnego użytku, z filtrem typu F1, z certyfikatem NIOSH, możliwa do prania. Przeznaczona zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.
Najnowsza maska sportowa od Dragona to sprzęt ułatwiający oddychanie zdrowym i czystym powietrzem. Elastyczny neopren o grubości 2,8 mm sprawia, że maska doskonale dopasowuje się do kształtu twarzy, a przy tym jest ochroną przed zimnem. Materiał, z którego ją wykonano jest mocny, trwały i łatwy w utrzymaniu – tak naprawdę wystarczy tylko przetrzeć zwilżoną szmatką. Plusem jest także elastyczny zacisk nosowy, który nie niszczy się łatwo, a przy tym jest wygodny w użyciu i stabilizuje maskę na twarzy.
R

Zalety

– Filtr N99 wyłapuje ponad 130 różnych substancji, wśród których są cząsteczki PM 2.5, PM 10 oraz kurz, pyłki roślinne, spaliny czy chlor. Neutralizuje też nieprzyjemne zapachy;

– Wytrzymała i wykonana z grubego, ale elastycznego neoprenu sprawia, że przylega do ciała, ale jednocześnie nie przeszkadza w uprawianiu sportu;

– Wygodne uprawianie sportu i aktywności fizycznej dzięki specjalnemu systemowi przepływu powietrza DRAGON Hex;

– Mocny rzep przeciwdziała odpadnięciu maski od głowy, a jego regulacja (aż do 7 cm) sprawi, że maskę łatwiej dopasujesz do każdego;

– Skuteczne kanały odprowadzania wilgoci i nadmiaru powietrza spod maski.

Q

Wady

– Jest to jedna z najdroższych masek antysmogowych na rynku;

– Nie nadaje się na cieplejsze dni.

Czy warto kupić maskę antysmogową – opinie

Jak podaje Wikipedia, maska antysmogowa to „określenie stosowane wobec sprzętu indywidualnej ochrony układu oddechowego mającego chronić użytkownika przed szkodliwym działaniem wysokich stężeń zanieczyszczeń powietrza zwłaszcza w rejonach zurbanizowanych i przemysłowych. Działanie masek antysmogowych polega na oczyszczaniu wdychanego powietrza z części bądź z większości substancji niebezpiecznych, takich jak np. aerozole atmosferyczne”.[1] Jak zatem wybrać maskę, by służyła do właściwych celów?

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Do czego wykorzystasz najlepszą maskę antysmogową?

Najważniejszą kwestią jest przeznaczenie maski antysmogowej. Musi być ona tak wykonana, by spełniała swoje zadanie za każdym razem, gdy tego potrzebujesz. Inna maska będzie potrzebna dla osób uprawiających sport, a inna dla tych, którzy chcą z niej korzystać w przestrzeni miejskiej.

Jakie parametry filtra są ważne?

Filtry. Zwróć uwagę na ich jakość i charakterystykę. Musisz wiedzieć, że nie każdy filtr działa z taką samą siłą i tak samo skutecznie. Dlatego musisz wybrać filtr, który będzie zbierał jak najwięcej cząsteczek z powietrza. Jest to kwestia Twojego bezpieczeństwa i zdrowia.

Kto nosi maski?

Maski zazwyczaj są polecane osobom aktywnym fizycznie. Nie muszą to być zawodowi sportowcy, ale osoby, które często przebywają na świeżym powietrzu zimą, a więc są narażeni na działanie smogu oraz jego składników, które mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie i życie.

Wykonanie może mieć znaczenie

Jeśli wybierasz swoją pierwszą maskę, musisz mierzyć się z tym, by dopasować ją odpowiednio. Większość modeli oferuje jakąś dozę możliwości regulacyjnych, jednak nie da się ukryć, że właśnie one są w tym momencie najważniejsze. Szukaj masek antysmogowych dobrych, które wykonane są z odpowiednich materiałów, są trwałe, łatwe w utrzymaniu w czystości i wygodne.

Sposób oddychania i wentylacja

Jeszcze jedną istotną kwestią całej procedury wyboru maski jest wentylacja. Niektóre gwarantują specjalnie przestawiane zawory, dzięki czemu para nie nachodzi na okulary osoby noszącej maskę. Jest to niezwykle ważne także w sportach, które wymagają założenia kasku i gogli. Sposób wentylacji powietrza w masce jest bardzo ważny i ma wpływ na komfort oddychania.

Zwracaj uwagę na opinie

To ważne, by maska antysmogowa opinie miała na odpowiednim poziomie. Dlatego niezwykle musisz zwrócić uwagę na nie przy wyborze. Często kierujemy się nie tylko ceną czy parametrami, ale także właśnie opiniami, które w rzeczywistości pokazują, jak to, co założył sobie producent ma urzeczywistnienie w codziennym użytkowaniu. Znajdź ranking maski antysmogowej i wybierz.

Która najlepsza?

Nie ma jednego modelu, który byłby lepszy od innych. Wszystko zależy od osoby, jej predyspozycji oraz tego, w jaki sposób będzie użytkowała maskę antysmogową. Warto zwrócić jednak uwagę na cenę oraz na sposób jej mycia. Niektóre mogą na tym polu sprawić Ci bowiem dość nieprzyjemną niespodziankę. Dlatego zawsze zastanów się, zanim podejmiesz decyzję. Kieruj się opiniami maski antysmogowej, które są najbardziej rzetelne.

Jaką maskę antysmogową wybrać? Ranking

Warto zwrócić uwagę na różnorodność masek antysmogowych. Są to dziś produkty oferujące wyjątkowo dużo w kontekście ochrony zdrowia, a przydawać się będą, nad czym można boleć, coraz częściej.

Jednym z najważniejszych aspektów okazuje się niewątpliwie stosunek jakości do ceny. Czasem lepiej zainwestować i wybrać solidniejszą ofertę, by później nie być zmuszonym zmieniać maski co i rusz.

O masce powinny pomyśleć nie tylko aktywne osoby, ale niemalże każdy mieszkaniec dużego miasta. Wybór maski do miasta jest dość prosty i nie wymaga wielkich nakładów finansowych, jednak można z łatwością się zawieść. Dlatego lepiej zainwestować więcej i wybrać maskę sportową, nawet jeśli nie jest przeznaczona tylko do codziennego użytkowania.

Wśród masek, które prezentowaliśmy, warto zwrócić uwagę na chyba najbardziej uniwersalną, a mianowicie na masę Respro Cinqro. Ma podwójny filtr, jest wygodna, ma niebanalny design, a przy tym nie jest maską zarezerwowaną dla sportowców czy ludzi aktywnych.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka maska antysmogowa
Average rating:  
 0 reviews