Każdy z nas chciałby sprzątać dom jak najszybciej i jak najwydajniej. Czasami wykorzystujemy do tego drogie detergenty, które pozbywają się nawet najcięższych zabrudzeń. Co jeśli chcielibyśmy połączyć prostotę obsługi urządzenia z bezpieczeństwem i skutecznością? Bardzo ciekawym i nie tak drogim wyborem okazują się myjki parowe.

Są to urządzenia, które pozwalają nam w bardzo szybki i bezproblemowy sposób czyścić niemalże każdą powierzchnię. Trudno jest jednak znaleźć tę idealną, najlepszą myjkę parową z bardzo prostego powodu – na rynku znajduje się tylu producentów, że trudno jest zdecydować się na konkretny model.

W tym celu stworzyliśmy ranking myjek parowych 2024. Znajdziecie w nim 4 ostrożnie wybrane i szczegółowo zrecenzowane produkty, które będą odpowiadać wymaganiom każdej osoby. Podczas kompletowania zestawienia kierowaliśmy się szeregiem istotnych aspektów charakteryzujących jakościowe myjki, a mianowicie rodzaj zasilania oraz moc, wydajność sprzątania oraz oczywiście cena. Mieliśmy także na uwadze opinie myjek parowych!

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
KARCHER SC 3 MYJKA PAROWA

KARCHER SC 3

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
KARCHER WV 5 PREMIUM PRO HOME

KARCHER WV 5

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
CZYSCIK MYJKA PAROWA MALTEC HDS3000W

MALTEC HDS3000W

9.6

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
MYJKA PAROWA MALTEC HDS6000W

MALTEC HDS6000W

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

KARCHER SC 3 MYJKA PAROWA

ranking fotelików samochodowych 15-36

Karcher to firma, która od lat zaskakuje nas coraz to lepiej zaprojektowanymi maszynami do czyszczenia. Jedną z ciekawszych ofert, które charakteryzują się dużą uniwersalnością oraz skutecznością sprzątania, będzie model SC 3.
Oferowany zestaw gwarantuje nam przede wszystkim sporą moc, co oczywiście ma duży wpływ na czas podgrzewania. Warto jednak pamiętać, że producent doposażył swoje urządzenie w wiele gadżetów i akcesoriów, co poprawia uniwersalność urządzenia.
1900 W mocy w połączeniu z maksymalnym ciśnieniem pary oscylującym w okolicach 3,5 Bar sprawia, że ten konkretny model jest zdecydowanie jednym z najefektywniejszych sposobów do czyszczenia parą.
W zestawie znajduje się szereg dysz, dzięki czemu możemy dostosować sobie urządzenie do konkretnego aspektu sprzątania. Innymi słowy, parownica pozwala nam czyścić podłogi, wykładziny, okapy, płyty grzewcze, kabiny prysznicowe i wszystkie inne elementy.
Jak przystało na tego typu urządzenie, Karcher charakteryzuje się bardzo prostą obsługą. Co ciekawe, twórcy zaprojektowali model w taki sposób, że użytkownicy nie mają styczności z zabrudzeniami. Poprawia to dodatkowo komfort sprzątania.
Na uwagę zasługuje także bezpieczeństwo. Wprowadzono tutaj dwa systemy, które dbają o to, aby podczas użytkowania nie stała nam się krzywda. Mowa tutaj o specjalnym zaworze ciśnieniowym, który zapobiegnie przypadkowemu otwarciu bojlera. Innym zabezpieczeniem jest blokada, która chroni innych, na przykład dzieci, przed przypadkowym naciśnięciem pistoletu parowego.
Nie jest to jednak produkt bez wad. Jego cena jest o wiele wyższa niż w przypadku pozostałych ofert w zestawieniu. Ma na to jednak wpływ ogromna funkcjonalność oraz szereg dodatków i ekstra wyposażenie.

R

Zalety

• Wielofunkcyjne urządzenie;
• Wysoka skuteczność czyszczenia;
• Bardzo duże wyposażenie dodatkowe;
• Wysoka jakość wykonania.
Q

Wady

• Wysoka cena.

KARCHER WV 5 PREMIUM PRO HOME

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Jest to nieco tańsze urządzenie, gdyż nie jest to typowa myjka z dużą bazą. W przeciwieństwie do zwycięzcy rankingu, to kompaktowa, zasilana akumulatorkiem myjka do okien wykorzystująca parę. Jej mały rozmiar oraz wysoka wydajność w sprzątaniu pozwala w bardzo prosty i efektywny sposób wyczyścić wiele powierzchni.
Ze względu na charakter urządzenia, jego uniwersalność jest nieco mniejsza. Przykładowo nie wykorzystamy modelu WV 5 Premium do sprzątania tkanin bądź wykładziny czy dywanu. Pomimo tego, radzi sobie bardzo dobrze z parapetami, oknami, płytkami czy kabinami prysznicowymi.
Jak przystało na tę firmę, na wyposażeniu otrzymujemy szereg ssawek, koncentratów, padów z mikrofibry i innych gadżetów ułatwiających sprzątanie. Warto zauważyć, że dwa różne rozmiary ssawek pozwalają nam nie tylko na skuteczne mycie dużych powierzchni, ale również małych okien.
Samo urządzenie jest banalnie proste w obsłudze i na jednym ładowaniu będziemy w stanie umyć do 105 m2 powierzchni. Oznacza to, że czas pracy pozwala nam na mycie przez 35 minut. Zbiornik na wodę brudną ma 100 ml, co jest dosyć małą pojemnością. Innymi słowy, podczas pracy będziemy zmuszeni chociaż raz opróżnić zbiorniczek.
Nie zmienia to jednak faktu, że podobnie jak większy i mocniejszy brat z zestawienia, tak i ten charakteryzuje się bardzo dobrym wykonaniem, trwałością oraz przede wszystkim skutecznością. Warto dodać, że oprócz bardzo dobrej pracy, produkt wyposażony został we wskaźnik LED naładowania baterii oraz bardzo wygodny uchwyt, co w połączeniu z niską wagą idealnie współgra.
Dodatkowo istnieje możliwość wymiany baterii, co w przypadku dłuższych i dokładniejszych prac sprzątających będzie niebywałym ułatwieniem. Pamiętajmy jednak, że nawet z dodatkowym akumulatorem produkt przystosowany został do małych i szybkich prac i tylko do płaskich powierzchni wskazanych powyżej. Dodatkowo jak na tego typu urządzenie, jest to spory wydatek.

R

Zalety

• Bardzo dobre wykonanie;
• Wysoki komfort użytkowania;
• Niska waga;
• Bardzo bogate wyposażenie.
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Mała pojemność zbiornika na brudną wodę.

CZYŚCIK MYJKA PAROWA MALTEC HDS3000W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

W porównaniu do powyższych ofert, jest to budżetowe rozwiązanie, które z pewnością zachwyci niejedną osobę ze względu na swój atrakcyjny wygląd i ergonomiczny uchwyt. Jest to dodatkowo bardzo dobrze doposażona oferta.
Myjka parowa HDS 3000W to zasilana przewodowo myjka o mocy 900 W. Jest to co prawda dwukrotnie niższa moc, lecz zastosowana technologia pozwoliła producentom wytworzyć ciśnienie na poziomie 3 Bar. Połączywszy z efektowną grzałką, myjka potrafi tworzyć parę wodną do 135 stopni Celsjusza.
Jest to produkt gwarantujący bardzo dobrą i efektowną pracę, a 11 dodatkowych elementów wyposażenia ułatwi czyszczenie trudno dostępnych miejsc bądź uporczywych zabrudzeń. Warto oczywiście zauważyć, że w tych elementach znajdziemy specjalne końcówki ze szczotką, do mycia szczelinowego, czy do mycia szyb, luster i okien. Ponadto producent dołącza frotkę do tapicerki.
Z uwagi na przystępną cenę, oferta ta wydaje się być idealnym rozwiązaniem dla wielu osób. Pozornie urządzenie wydaje się mieć spory zbiornik na wodę. Jednakże, nie jest on większy niż w przypadku poprzednika, tak więc praca jest w taki sam sposób ograniczona. Tutaj jednak kabel zasilający może jeszcze bardziej utrudnić pracę.
Dodatkowo warto zwrócić uwagę na to, że urządzenie szybko się nagrzewa, a wiec jesteśmy gotowi do sprzątania prędko. Musimy mieć na uwadze jednak fakt, że nie jest to urządzenie przystosowane do walki z bardzo zabrudzonymi powierzchniami.

R

Zalety

• Niska cena;
• Szybko się nagrzewa;
• Bogate wyposażenie;
• Kompaktowy rozmiar.
Q

Wady

• Nie radzi sobie przy bardzo zabrudzonych powierzchniach.

MYJKA PAROWA MALTEC HDS6000W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Dosyć tanim wyborem, szczególnie w porównaniu do zwycięzcy rankingu, będzie inna oferta od firmy Maltec, a mianowicie model HDS6000W. W przeciwieństwie do nazwy modelu, ten oferuje moc na poziomie 1500 W. Co ciekawe, jest to urządzenie z większą mocą, niż numer jeden w zestawieniu!
Do dyspozycji otrzymujemy zbiornik o pojemności 1,4L oraz grzałkę oferującą maksymalną temperaturę na poziomie 135 stopni Celsjusza. Warto również zwrócić na uwagę na ilość elementów, których jest sporo.
Do wyboru mamy aż 20 części wyposażenia, w tym 3 częściową rurę do mopa, mikrofibry, końcówkę mopa, lejek, szereg końcówek do pracy z szybami, przedłużkami, wykładziną, i wieloma innymi materiałami, a także końcówki zagięte do trudno dostępnych miejsc oraz z nylonową szczotką.
Produkt cechuje się przede wszystkim bardzo dobrym wykonaniem oraz wysoką skutecznością pracy. Na uznanie zasługuje także łatwość, z jaką będziemy mogli obsługiwać opisywane urządzenie. Wszystko to sprawia, że mamy do czynienia z bardzo dobrze czyszczącym narzędziem.
Niestety, brakuje nam tutaj takiej trwałości, jak w przypadku innych produktów w zestawieniu. Oprócz tego, charakterystyka urządzenia sprawia, że przy sprzątaniu większych powierzchni nie jest tak skuteczna.

R

Zalety

• Niska cena;
• Bardzo bogate wyposażenie;
• Szybko gotowa do pracy;
• Duży zbiornik wodny.
Q

Wady

• Średniej jakości wykonanie.

Jaką myjkę parową powinniśmy zakupić w roku 2024? Wskazówki zakupowe

Wiele osób zastanawia się jaka myjka parowa okaże się najskuteczniejsza w walce z codziennymi zabrudzeniami. Nic dziwnego, że każdy chciałby wyposażyć się w najskuteczniejsze urządzenie na rynku, które dodatkowo kosztuje mało i wytrzyma wiele lat.

Czy musimy zgadzać się na kompromis i decydować na „mniejsze zło”? Aby wybrać jak najlepsze urządzenie za jak najmniej, przygotowaliśmy dla was bardzo przydatny poradnik zakupowy, w którym omówimy najważniejsze elementy jeśli chodzi o zakup myjki parowej.

Aby wybrać najlepszą myjkę parową do domu, musimy najpierw zastanowić się nad sposobem zasilania oraz nad jej mocą. Następnie warto zwrócić uwagę na wydajność sprzątania, co jest zależne od pojemności zbiornika. Z uwagi na charakterystykę urządzenia, istotna wydaje się również waga oraz sam komfort użytkowania, a także funkcjonalność. Więcej informacji znajdziecie również tutaj: https://matfiz24.pl/myjka-parowa-na-co-zwrocic-uwage-przy-wyborze.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Zasilanie oraz moc myjki

Myjki parowe zasilane są zazwyczaj kablowo. Istnieją jednak pomniejsze rozwiązania, przystosowane wyłącznie do sprzątania płaskich powierzchni jak na przykład okna, płytki bądź kabiny prysznicowe. Te natomiast spotykane są w formie bezprzewodowych urządzeń zasilanych akumulatorami.

Moc w urządzeniach sieciowych odpowiada oczywiście za maksymalne ciśnienie, z jakim produkty wytwarzają parę. Im większe ciśnienie, tym większe prawdopodobieństwo poradzenia sobie z bardzo zabrudzonymi powierzchniami. Musimy także pamiętać o tym, że moc odpowiada za efektywność grzałki. Im szybciej grzałka przygotuje urządzenie do pracy, tym lepiej dla nas.

KARCHER SC 3 MYJKA PAROWA

najlepsza myjka parowa

MYJKA PAROWA MALTEC HDS6000W

myjka parowa opinie

Pojemność zbiornika, a wydajność sprzątania

Jeżeli zabieramy się za długie sprzątanie, to warto mieć na uwadze pojemność zbiornika. Im jest ona, tym większe prawdopodobieństwo, że korzystając z produktu nie będziemy musieli w połowie sprzątania podładować urządzenia (jeśli jest akumulatorowe) ani opróżniać jego zbiornika.

Jeśli chodzi o zbiornik wodny, to warto szukać takich urządzeń, które oferują powyżej 1 litr pojemności. Oczywiście konkretne liczby są trudne do oszacowania, gdyż w przypadku kompaktowych, akumulatorowych urządzeń zbiornik na brudną wodę o pojemności 200 ml będzie wystarczający.

Komfort i waga

Im mniejsza waga, tym lepiej dla nas. W ten sposób podczas prac nie będziemy odczuwali dyskomfortu związanego z długim i męczącym trzymaniem urządzenia. Zwróćmy też uwagę na ergonomie oraz wykonanie uchwytu. Materiał wykonania będzie także istotny.

KARCHER WV 5 PREMIUM PRO HOME

jaka myjka parowa

Funkcjonalność, czyli bogate wyposażenie

Bogate wyposażenie to kolejny wskaźnik, który charakteryzuje bardzo ciekawą ofertę. Dodatkowe końcówki, ściereczki wysokiej jakości oraz zamienniki czy dodatkowe akumulatory pozwolą nam w jeszcze skuteczniejszy sposób czyścić i cieszyć się z urządzenia.

CZYŚCIK MYJKA PAROWA MALTEC HDS3000W

najlepsza myjka parowa do domu

Podsumowanie rankingu myjek parowych 2024

Najlepsza myjka parowa to zdecydowanie KARCHER SC 3 MYJKA PAROWA. Chociaż jest to dosyć kosztowny wybór, to urządzenie, jakie otrzymujemy, pozwoli nam zastąpić szereg innych gadżetów do sprzątania oraz uskutecznić sam proces. Bogate wyposażenie, wysoka moc, długa gwarancja oraz wygoda korzystania – to wszystko zalety modelu SC 3.

Jeśli jednak nie myślimy o powyższym zakupie, to warto zapoznać się z poradnikiem zakupowym. Znajdziecie tam szczegółowe informacje odnośnie najważniejszych cech odpowiedzialnych za wydajność myjek parowych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką myjkę parową wybrać w 2020 - Nasze Opinie oraz Ranking
Average rating:  
 5 reviews
 by szrama

Mały Maltec jest spoko dla średnich zabrudzeń, w kuchni nie bardzo daje rade, ale pomimo tego lubie go ;D

 by sańcia 44

Zamówłam Maltec, bo jest trochę tańszy. Mam nadzieje, że się sprawdzi. Koleżanka poleciła mi myjke parową do podłogi, ale ona ma innej firmy.

 by duśka

Porównałam obie firmy myjek parowych. Lepiej pracuej mi się na produktach od karchera, ale to tylko moje zdanie.

 by flora12

Mycie parowe jest REWELACYJNE. wszystkie zabrudzenia schodzą po jednym użyciu, dzięki czemu sprzątanie to przyjemność.

 by nelka

Od kiedy mama myjke karcher sc 3 mogłabym codziennie myć podłogę. Nie wymaga używania środków chemicznych co dla mnie jest ogromną zaleta, dodatkowo wszystko pieknie zmywa.