Płyn do mopa parowego – który będzie najlepszy w 2024 roku

Myjka parowa to wspaniałe urządzenie, ułatwiające sprzątanie w domu i w ogrodzie. Pokochaliśmy mopy parowe, także dlatego, ich działanie neutralizuje bakterie i zapobiega powstawaniu pleśni. Niektóre modele parownic mają wbudowany zbiornik na detergent. Taka opcja rozszerza możliwości sprzętu i sprawia, że powierzchnie są jeszcze czystsze.

Jeżeli masz właśnie taki model, z pewnością zastanawiasz się, jaki płyn do mopa parowego warto wybrać? W tym tekście postaram się porównać produkty wiodącej angielskiej marki, przedstawię ich wady i zalety. Dzięki temu, łatwo podejmiesz decyzję, który płyn wybrać.

Poznaj opinie eksperta na temat używania mopów parowych z płynem: https://multi-matic.pl/myjki-parowe-odpowiedzi-na-pytania-uzytkownikow/.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
VAX KONCENTRAT plyn do mopa parowego CYTRYNOWY

VAX Citrus

9.9

Tani

Allegro Logo
Plyn VAX Steam Detergent do mop parowy

Koncentrat VAX Steam

9.8

Drogi

Allegro Logo

VAX Steam Detergent Citrus Burst 1L

ranking fotelików samochodowych 15-36

Linia Vax Steam Detergent to produkty dedykowane mopom parowym. Zadaniem detergentu jest wsparcie działania pary. Mycie powierzchni z użyciem płynu jest o wiele bardziej efektywne.

Vax Steam Detergent Citrus Burst ma pojemność 1 litra i miły, cytrynowy zapach. Do mycia używa się niewielkiej ilości płynu. Ważne, aby wlewać go tylko do pojemnika przeznaczonego na detergenty. Produkt mieści się w średniej półce cenowej.

Płyn Vax usuwa tłuszcz i plamy, odkaża powierzchnie, zabija bakterie i grzyby. Radzi sobie z zabrudzeniami pozostawianymi przez domowe zwierzęta. Neutralizuje nieprzyjemne zapachy i pozostawia miły aromat.

Opinie użytkowników w większości są przychylne. Płyn pozostawia miły zapach w pomieszczeniu na długi czas. Jednak spore grono konsumentów uważa, że nie jest wystarczająco silny – nie widać poprawy działania mopa w stosunku do smug i plam na podłodze.

R

Zalety

• duża pojemność,
• pozostawia miły zapach na długi czas,
• rozsądna cena.
Q

Wady

• słabe działanie na smugi i plamy.

Koncentrat VAX Steam Detergent Citrus Burst 250 ml

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

W asortymencie tego samego producenta możemy znaleźć także dużo mniejsze opakowanie skoncentrowanego płynu. Co ciekawe, cena za 1 ml jest zbliżona do ceny zwykłego płynu. Koncentrat Vax ma cytrynowy zapach.

Działanie koncentratu jest podobne do działania płynu. Walczy z tłuszczem i brudem, bakteriami i grzybami. Mimo iż produkty na pierwszy rzut oka nie różnią się od siebie, koncentrat Vax Steam Detergent ma dużo lepsze recenzje.

Ogólna ocena działania koncentratu jest bardzo wysoka. Większość użytkowników zauważa poprawę działania mopa, w porównaniu do pracy bez detergentu. Ponownie miły, świeży zapach pozostaje na powierzchni na długo po myciu. Nakładki mopa wydają się dużo dużo brudniejsze – to znaczy, że płyn naprawdę działa.

R

Zalety

• kompaktowe opakowanie wygodne w użyciu,
• skoncentrowana formuła – do mycia używamy bardzo małej ilości,
• skuteczne działanie potwierdzone opiniami użytkowników.
• dobra cena.
Q

Wady

• brak.

Idealny płyn do mopa parowego

Myjki parowe są takie popularne z kilku powodów. Są skuteczne, wygodne i ekologiczne. Gorąca para czyści i dezynfekuje. Ich zwolennicy cenią sobie neutralność dla środowiska. Właśnie te aspekty są najważniejsze przy wyborze detergentu.

Czy jest on niezbędny? Nie. Czy jest potrzebny? Bardzo często. Chociaż uwielbiam mycie czystą wodą, to wiele zabrudzeń jest opornych na takie działanie. Płyn ma wspierać moc gorącej pary, odtłuszczać, usuwać smugi i koniecznie być przyjazny dla środowiska.

Dodatkowym bonusem jest ładny zapach, który pozostawia po sobie mycie z dodatkiem płynu. Detergent do mopa parowego musi dawać uczucie świeżości. Łatwe dozowanie małej ilości to także ważna cecha.

Musisz pamiętać, że płyn można używać tylko w modelach z dodatkowym zbiornikiem na detergent. Nie wolno wlewać go do zbiornika z wodą ani do bojlery. Takie działanie może nie tylko osłabić działanie mopa, ale nawet całkowicie go zniszczyć.

Nadal zastanawiasz się nad zakupem mopa parowego w 2024 roku? Obejrzyj filmik i dowiedz się jak wybrać najlepszy płyn do mopa.

Porównanie płynów do mopa parowego

Vax Steam Detergent i koncentrat Vax Steam Detergent mają podobne właściwości. Wspierają działanie parownicy, usuwają tłuszcz i brud, dają ładny zapach, dezynfekują. Płyn występuje w dużym opakowaniu, koncentrat ma zaledwie 250 ml.

Producent zapewnia, że Vax nie jest groźny dla środowiska naturalnego. Dużo przyjaźniejszy będzie koncentrat – do mycia używa się mniejszej ilości.
Jeżeli chodzi o skuteczność działania, usuwanie plam, zabrudzeń i smug – tutaj zdecydowanie wygrywa koncentrat. Konsumenci potwierdzają, że mycie z dodatkiem koncentratu Vax jest dużo bardziej efektowne.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

płyn do mopa parowego
Average rating:  
 0 reviews