Odpowiednie wyczyszczenie takich detali jak spoiny, które wypełniają szczeliny między płytkami, jest niezwykle trudne. To właśnie tam osadza się najwięcej brudu. Związki wiążące dodatkowo sprawiają, że ciężej jest taką powierzchnie czyścić, a dbanie o każdy centymetr fugi jest niezwykle czasochłonne.

Co należy zatem wybrać, aby w sposób skuteczny, szybki, a co najważniejsze w miarę budżetowy rozwiązać problem z brudnymi fugami? Trudno jest znaleźć odpowiedź na to jaki będzie najlepszy środek do czyszczenia fug. Istnieje bowiem szereg produktów, które charakteryzują się właśnie ponadprzeciętną wydajnością.

Aby jednak pomóc wam w wyborze, przygotowaliśmy dla was zestawienie, w którym omówimy cztery najciekawsze oferty z 2024 roku. Znajdziecie tutaj nie tylko informacji o opiniach środków do czyszczenia fug, ale także zbiór najistotniejszych parametrów, które pomogły we właściwym doborze produktów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
FORLUX CZYSTA FUGA SF 101

FORLUX CZYSTA FUGA

9.9

Tani

Allegro Logo
ISOKOR Descaling

ISOKOR Descaling

9.8

Średnia

Allegro Logo
HG Super ochrona fug

HG Super ochrona

9.7

Drogi

Allegro Logo
Clinex W3 Forte Plyn do Czyszczenia FUG w Sprayu

Clinex W3 Forte

9.6

Tani

Allegro Logo
 
empik logo

Bardzo dobry środek do czyszczenia fug FORLUX CZYSTA FUGA SF 101

ranking fotelików samochodowych 15-36

Produkt firmy Forlux oferuje nam dużą, bo aż litrową pojemność środka, który idealnie radzi sobie z gruntownym i detalicznym czyszczeniem spoin. Jest to jeden z najciekawszych produktów dostępnych na rynku, a ze względu na swoją skuteczność jeden z najlepiej działających.
Główną zaletą opisywanego produktu jest jego bardzo silny i skoncentrowany skład. Znajduje się w nim pH 1, co sprawia że jest to środek kwaśny i silnie żrący. Producent deklaruje niezwykle skuteczną moc czyszczącą.
Należy pamiętać, że preparat SF 101 używa się wyłącznie po uprzednim rozcieńczeniu z wodą. Zazwyczaj zaleca się stosunek 1:1, jednakże w przypadku silniejszych i cięższych do zmycia powierzchni stosunek ten może ulec zmianie. Jego unikalny skład sprawia, że najlepiej sobie radzi kiedy nie mieszamy go z innymi preparatami. Z tego względu firmy produkujące środek zabraniają łączenia go z innymi.
Oprócz bardzo dobrej siły czyszczącej, musimy również pamiętać o kosztach. Stosunek ilości płynu do ceny jest zadowalający i przystępny dla każdego. Nie jest to jednak produkt bez wad. Ze względu na swoje właściwości, produkt jest silnie żrący i może spowodować oparzenie skóry lub uszkodzić oczy. Z tego względu zaleca się korzystanie z SF 101 wyłącznie w rękawicach ochronnych.
Inną wadą może być brak dozownika, który sprawiłby, że stosowanie płynu będzie nieco bardziej komfortowe.

R

Zalety

• Dobry stosunek pojemności płynu do ceny;
• Niezwykle skuteczne czyszczenie;
• Duża pojemność;
• Do rozcieńczania z wodą – można stosować różne stężenia w zależności od potrzeb.
Q

Wady

• Wyłącznie do użytku w rękawicach ochronnych;
• Niekomfortowe stosowanie.

Alternatywą dla zwycięzcy będzie ISOKOR Descaling

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Niezwykle popularnym produktem, który wielokrotnie okazał się jednym z najskuteczniejszych środków dostępnych na rynku jest płyn do czyszczenia fug, który przygotowany został przez firmę ISOKOR. Seria Descaling gwarantuje nam ekspresowe czyszczenie fug ze wszystkich zabrudzeń.
Preparat idealnie radzi sobie w czyszczeniu spoin w łazience czy w kuchni. Dodatkowo warto zauważyć, że oprócz brudu prysznicowego, Descaling radzi sobie świetnie z osadem kamiennym. Jest to niezwykle istotne w mieszkaniach, gdzie znajduje się twarda woda.
W przeciwieństwie do zwycięzcy rankingu, tutaj otrzymujemy bardzo prosty i łatwy w obsłudze dozownik – tak jak w przypadku płynów do mycia szyb czy innych preparatów czyszczących. Oznacza to, że stosowanie jest bardzo proste i nie ryzykujemy wylania preparatu. W połączeniu z klarownym sposobem stosowania, Descaling to jeden z najlepszym produktów w tym zakresie.
Samo czyszczenie jest prostsze, niż w przypadku środka powyżej. Nie musimy tutaj rozcieńczać preparatu, a następnie nanosić go na brudną powierzchnię. Wystarczy rozpylić Descaling na czyszczoną powierzchnię, a po 3 do 5 minut przecieramy zabrudzenie i zmywamy czystą wodą.
Jest to jednak niezwykle drogi wybór, niemalże dwukrotnie droższy niż poprzednik. Dodatkowo musimy pamiętać o tym, że pomimo dużej pojemności, preparatu nie rozcieńczamy, a więc będziemy w stanie umyć mniejszą powierzchnię przy użyciu tej samej porcji.

R

Zalety

• Preparat bardzo prosty w użyciu;
• Nie wymaga rozcieńczania z wodą;
• Dozownik usprawniający nanoszenie płynu na zabrudzenia;
• Bardzo skuteczny.
Q

Wady

• Dosyć drogi;
• Szybko ubywa, gdyż należy wykorzystać większą ilość preparatu.

HG Super ochrona fug to z kolei najciekawsza oferta do ochrony

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

Jednym z najskuteczniejszych preparatów oferowanych w dzisiejszym rankingu środków do fug jest HG. W przeciwieństwie do poprzednio opisywanych preparatów, ten przygotowany został, aby skuteczne mycie fug było w przyszłości o wiele skuteczniejsze i szybsze.
Jeżeli nie chcemy dopuścić do sytuacji, w której fugi w naszym domu będą niezwykle trudne do wyczyszczenia, to należy przede wszystkim zabezpieczyć je specjalnym środkiem, dzięki któremu absorpcja wilgoci zostanie zredukowana do minimum, co spowoduje brak pleśni czy osadzającego się kamienia na fugach.
Oznacza to, że HG to idealne rozwiązanie do ochrony fug, a więc należy je zastosować na świeżo co wyłożone fugi bądź na odpowiednio wyczyszczoną powierzchnię. Charakterystyka produktu sprawia, że jest to bardzo wtrzymała powłoka, dzięki czemu nie ryzykujemy problemów z wtórnym ubrudzeniem.
Warto zauważyć, że osłona działa nie tylko na pleśń czy wilgoć i kamień, ale także na olej i tłuszcz! Gwarantuje to niezwykle trwałe i bezpieczne rozwiązanie także w kuchni. Jeśli chodzi o samo nakładanie, to tak jak zostało to już opisane wcześniej, powierzchnia powinna zostać wyczyszczona za pomocą specjalistycznych preparatów, które pozostawią spoiny między płytkami suche, czyste oraz wybielone i wyczyszczone. Wtedy nakładamy przewidzianą przez producenta ilość preparatu na fugi. Pamiętajmy, aby użyć do tego pipety, która znajduje się w zestawie.
Problematyczną kwestią opisywanego produktu jest z pewnością mała tolerancja popełnienia błędu podczas nakładania. W bardzo prosty sposób możemy przedawkować ilość preparatu, co może doprowadzić do zżółknienia fug.

R

Zalety

• Skuteczna ochrona;
• Ułatwiony sposób nakładania;
• Wysoka odporność na każdy rodzaj zabrudzenia.
Q

Wady

• Zbyt duża ilość preparatu może doprowadzić do zżółknienia fug.

Nieco tańszym wyjściem będzie Clinex W3 Forte Płyn do Czyszczenia FUG w Sprayu

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli zależy nam na skutecznym rozwiązaniu do czyszczenia fug, a przy tym szukamy budżetowego rozwiązania, to powinniśmy zdecydować się na Clinex. W3 Forte to płyn do fug, który pozwoli nam wyczyścić nawet najtrudniejsze zabrudzenia w spoinach czy nawet duże i uciążliwe zabrudzenia przy takich elementach jak krany, zlewy, wanny czy bidety.
Środek jest idealny również w przypadku miejsc, które od dłuższego czasu nie były czyszczone i warstwa brudu się nagromadziła. Miejmy także na uwadze fakt, że preparat jest bardzo często stosowany do pozbycia się rdzy oraz kamienia osadowego, co zagwarantowane zostało przez wysoce skondensowany skład. Znajdziemy tam, między innymi, wysokie stężenie kwasowości pH1, co pozytywnie wpływa na walkę z najtrudniejszymi zabrudzeniami.
Środek wyposażony został również w bardzo prosty i przyjemny w użyciu dozownik, który działa na takiej samej zasadzie jak psikane dozowniki w preparatach do mycia, na przykład, okien. W połączeniu z wysokimi ocenami oraz z niską ceną, jest to zdecydowanie jeden z najciekawszych produktów dostępnych na rynku.
Pamiętajmy jednak, że nie jest on tak skuteczny jak zwycięzca rankingu, co może wpłynąć na czyszczenie najbardziej zabrudzonych powierzchni.

R

Zalety

• Niska cena;
• Świetny stosunek ilości produktu do ceny;
• Dozownik ułatwiający korzystanie z preparatu;
• Wysokie stężenie kwasowości.
Q

Wady

• Nieco gorzej radzi sobie z bardzo ciężkimi zabrudzeniami.

Preparaty do czyszczenia fug i jak wybrać ten najodpowiedniejszy w 2024

Aby cieszyć się z czystego mieszkania, musimy dbać o każdy, nawet najmniejszy detal. Nic więc dziwnego, że bardzo często zapominamy o tym, aby w odpowiedni sposób doczyścić fugi. Te natomiast po wielu latach mogą być wypełnione pleśnią czy kamieniem, a tych problemów nie tak łatwo się pozbyć.

Musimy zatem wiedzieć jak znaleźć dobry środek do czyszczenia fug. Z tego względu podczas poszukiwań właściwego środka, musimy mieć na uwadze kwasowość. Dodatkowo musimy pamiętać o tak istotnej kwestii jak pojemność urządzenia oraz jego wydajność. Zwróćmy także uwagę na opinie środka do czyszczenia fug, gdyż w ten sposób upewnimy się co do skuteczności.

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Kwasowość niezwykle ważna

Coraz częściej spotykamy na preparatach oznaczenie pH-1 . Oznacza to, że stężenie kwasowości danego preparatu jest na niezwykle wysokim poziomie, nawet wyższym niż kwasowość soków żołądkowych. Jest to jeden z najważniejszych czynników wpływających na jakość produktu.

Fugi są niezwykle ciężkim elementem do wyczyszczenia ze względu na trudny dostęp oraz samą charakterystykę zabrudzenia. Z tego właśnie względu kwaśne preparaty są o wiele lepsze w walce z zanieczyszczonymi fugami.

FORLUX CZYSTA FUGA SF 101

środek do fug ranking

Clinex W3 Forte Płyn do Czyszczenia FUG w Sprayu

preparaty do czyszczenia fug

Zwróćmy szczególną uwagę na zastosowanie

Środowisko, w którym wyłożona została fuga, jest równie istotne. W kuchni fugi będą zdecydowanie bardziej tłuste niż w przypadku fug łazienkowych. Z tego względu musimy szukać takich preparatów, które zaoferują nam szczególnie skuteczne czyszczenie do tłuszczu czy oleju.

Jeśli jednak szukamy środka do łazienek, to warto pomyśleć o preparatach dobrze radzących sobie z kamieniem. Twarda woda ma w zwyczaju pozostawiać osad ze względu na swoje właściwości chemiczne. Dlatego musimy mieć na uwadze różne parametry. Oczywiście są także uniwersalne produkty, aczkolwiek będą one droższe.

Pamiętajmy także o funkcjonalności

Produkt z dozownikiem będzie z pewnością niezwykłym ułatwieniem podczas rozprowadzania preparatu na zabrudzonej powierzchni. Warto oczywiście pamiętać, że funkcjonalność to także właściwe zabezpieczenie, gdyż niektóre z preparatów są silnie żrące i mogą spowodować poparzenia czy inne uszkodzenia.

Warto również pamiętać o specjalnym pędzelku do nakładania substancji o wysokim stężeniu kwasowości. To nie tylko poprawi wydajność, ale również zabezpieczy nas podczas nakładania preparatu oraz ograniczy możliwość nałożenia zbyt dużej ilości środka czyszczącego.

HG Super ochrona fug

dobry środek do czyszczenia fug

Opinie równie istotne

Przygotowując ranking środków do fug nie mogliśmy zapomnieć o tak istotnym czynniku, jakim są opinie innych osób. Otóż to właśnie w ten sposób możemy potwierdzić skuteczność działania danego środka do czyszczenia.

Musimy jednak uważać na te opinie, które nie zostały w żaden sposób potwierdzone. Chodzi tutaj o wiadomości sponsorowane lub te niepewnego pochodzenia. Dlatego powinniśmy czerpać informacje głównie z opinii potwierdzonych zdjęciowo lub zweryfikowanych przez stronę.

Ranking środków do czyszczenia fug 2024

Preparaty do czyszczenia fug oferować muszą wysoką skuteczność oraz prostotę w aplikowaniu, a przy tym bezpieczeństwo. Dodatkowo cena oraz opinie stanowią ważną część każdego zakupu. Wszystkie istotne kwestie dotyczące zakupu właściwego preparatu do czyszczenia fug zostały wymienione w powyższym poradniku orz szczegółowo opisane.

Jeśli jednak nie planujecie poszukiwań na własną rękę, to zachęcamy do zapoznania się z naszym zestawieniem. W nim miejsce pierwsze zajmuje FORLUX CZYSTA FUGA SF 101, który to jest najskuteczniejszym środkiem w całym zestawieniu. Co prawda brakuje tutaj dozownika wspomagającego naniesienie mieszanki. Jednakże, niski stosunek ceny do skuteczności i wydajności produktu sprawia, że to zdecydowanie jeden z ciekawszych wyborów na rynku w 2024 roku.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki środek do czyszczenia fug wybrać w 2020 - Nasze Opinie oraz Ranking
Average rating:  
 4 reviews
 by ksenia62

Ja po remoncie fugi doczyściłam środekim HG. Rewelacja, żaden nie dawał rady.

 by justyna kla

Szukam czegość bardzo skutecznego, bo mam mega problem z fugami. Ten pierwszy do mnie nie przemawia, zamównie Isokro.

 by wonka

Też moge polecić forlux. Ładnie domył mi fugi w kuchni, Poradził sobie z tłuszczem.

 by K_M

Białe fugi w łazience to był błąd życia....ciągłe czyszczenie. Masakra. Co chwilę zmieniam środki, bo wydaje mi sie, że żaden juz nie daje rady, ahhh