Podobnie jak i standardowe żelazka, te wersje turystyczne mają za zadanie doprowadzić nasz ubiór do porządku poprzez właściwe go wyprasowanie. Ma to niezwykle istotny wpływ na prezencję człowieka, a dodatkowo para wypuszczana z urządzenia nadaje odzieży świeżości. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że na wakacje bądź na podróże biznesowe ludzie decydują się na mini żelazko turystyczne.

Zakup standardowego sprzętu nie jest proste z uwagi na mnogość dostępnych modeli oraz ogromnej liczby parametrów, na które musimy uważać. Dodatkowo przecież chodzi tutaj o to, aby zakupiony produkt charakteryzował się kompaktowością oraz mobilnością. To właśnie dlatego powstał ranking żelazek turystycznych 2024.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
ZELAZKO TURYSTYCZNE PODROZNE MALE SMOOTHER 1

Żelazko Esperanza 1200W

9.9

Tanie

Allegro Logo
 
empik logo
ZELAZKO TURYSTYCZNE MALE PODROZNE 1100W SKLADANE 1 1

Żelazko Lund 1100W

9.7

Średnia

Allegro Logo
Lafe ZPH201 1

Żelazko Lafe ZPH201

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
ROWENTA ZELAZKO TURYSTYCZNE DA1511 SKLADANA 1 1

Żelazko ROWENTA DA151

9.5

Drogie

Allegro Logo
 
empik logo
 
ZELAZKO TURYSTYCZNE ADLER AD5015 1

Żelazko ADLER AD5015

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 

To w nim przygotowaliśmy listę najciekawszych produktów z uwagi na ich cenę oraz popularność. Najistotniejsze okazały się jednak takie parametry i atrybuty jak moc urządzenia, rodzaj zasilania, waga i rozmiar, rodzaj stopy oraz funkcjonalność sprzętu. Dodatkowo opinie żelazek turystycznych pomogły w podjęciu finalnej decyzji.

Bardzo dobre żelazko turystyczne Esperanza ŻELAZKO TURYSTYCZNE SMOOTHER 1200W

Esperanza żelazko

Pierwsza propozycja w tym rankingu 2024 jest idealna dla tych, którzy szukają skutecznego, a jednocześnie niedrogiego żelazka. Produkt marki Esperanza ze stalową stopą oferuje długi, obrotowy przewód, dzięki czemu urządzenie będzie cechować się zdecydowanie dłuższą żywotnością. Żelazko w klasycznej kolorystyce przypadnie do gustu niejednemu użytkownikowi również z uwagi na bardzo prostą obsługę.

Uniwersalne żelazko od producenta Esperanza w rozmiarach turystycznych jest łatwe w przewożeniu oraz w przechowywaniu. Moc maksymalna 2200W starcza na skuteczne wyprasowanie odzieży wszelkiego rodzaju. Zasilanie 220-240V, 50-60HZ gwarantuje dodatkowo energooszczędny charakter urządzenia.

Produkt oferuje silny wyrzut pary, a także funkcję samodzielnego czyszczenia, co zwiększa jego parametry użytkowe. Żelazko posiada też zabezpieczenie przed kapaniem ANTI-DRIP oraz autorski system zabezpieczający przed kamieniem ANTI-CALC.

Niewielka powierzchnia stopy może utrudniać wykonanie niektórych czynności. Fakt ten wynagradza jednak bardzo niska cena zakupu a także dodatkowy tryb prasowania na sucho oraz w pionie. Żelazko Smoother z niewielką stopą jest dobrym produktem na wyjazdy.

R

Zalety

• Kompaktowe wymiary;
• Niska waga;
• Wiele funkcji dodatkowych;
• Atrakcyjna cena zakupu.
Q

Wady

• Niewielka stopa.

Lund ŻELAZKO TURYSTYCZNE 1100W SKŁADANE

małe żelazko turystyczne

Następne w zestawieniu żelazko oferuje użytkownikowi optymalne warunki do skutecznego wyprasowania wszelkiego rodzaju odzieży. Producent stworzył produkt oferujący tryb pary oraz swobodną regulację strumienia, dzięki czemu posługiwanie się żelazkiem jest bardzo łatwe. Uniwersalna biało-pomarańczowa kolorystyka a także obecność kabla obrotowego to dodatkowe atuty tego niewielkich rozmiarów urządzenia.

Żelazko parowe ze zbiornikiem na wodę o pojemności 80 ml posiada ceramiczną stopę, odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz zabrudzenia. Temperatura regulowana jest pokrętłem, a lampka kontrolna dodatkowo zapewnia łatwość obsługi.

Urządzenie o maksymalnej mocy 1100W gwarantuje dobrą jakość pracy. Choć jego waga może wydać się problematyczna w kontekście podróżowania, urządzenie oferuje składaną rączkę, która ułatwia przewożenie żelazka.

Dodatkowe funkcje, które są oferowane przez produkt to między innymi prasowanie na sucho, prasowanie z parą i uderzenie pary a także płynna regulacja temperatury. Dzięki nim praca z żelazkiem staje się przyjemnością, bez względu na lokalizację.

Idealne rozwiązanie, zarówno do domu, jak i do podróży służbowej. Pamiętajmy o jej wysokiej wydajności wyrzutu pary, która wynosi około 13 gramów na minutę.

R

Zalety

• Ceramiczna stopa;
• Wysoka wydajność;
• Tryb prasowania na sucho;
• Płynna regulacja temperatury.
Q

Wady

• Urządzenie jest dość ciężkie.

Małe żelazko turystyczne Lafe Żelazko podróżne ZPH201

żelazko turystyczne ranking

Niewielkich rozmiarów żelazko turystyczne producenta Lafe gwarantuje możliwość prasowania w pionie i poziomie, co zdecydowanie wpływa na komfort pracy z urządzeniem. Obecność blokady kapania gwarantuje dodatkowe zabezpieczenie przed poparzeniem, a ergonomiczna rączka ułatwia bezpieczne użytkowanie. Żelazko jest idealną propozycją do zastosowania w domu a także podczas podróży służbowej.

Urządzenie zostało zaopatrzone w stopę z nieprzywierającej, teflonowej powłoki, co ma znaczenie dla płynności użytkowania oraz bezpieczeństwa prasowanych ubrań. Pokrętło gwarantuje płynną regulację temperatury, nawet dla osoby początkującej.

Produkt o mocy 800 W zapewnia optymalne warunki do prasowania materiałów o niskim stopniu gniecenia się. Choć urządzenie nie posiada spryskiwacza, jest bardzo ergonomiczne, bo potrzebuje jedynie 220-240 V podczas pracy.

Składana rączka sprawia, iż żelazko można z łatwością przewozić w walizce czy torbie podróżnej. Kabel 1,8 m oraz tryb pracy w pionie i poziomie gwarantuje skuteczne prasowanie w dowolnych warunkach. Produkt polecany jest głównie w użytku turystycznym, z uwagi na dość niską moc.

R

Zalety

• Blokada kapania;
• Składana rączka;
• Żelazko łatwe w obsłudze;
• Dobra cena produktu.
Q

Wady

• Niska moc maksymalna;
• Brak spryskiwacza.

ŻELAZKO TURYSTYCZNE ROWENTA DA151

żelazko turystyczne cena

Kolejną propozycją jest żelazko turystyczne marki Rowenta, oferujące prasowanie w pionie, funkcję pary oraz jej bardzo dobre rozmieszczenie podczas prasowania. Wysokie parametry techniczne tego modelu sprawiają, iż produkt spełnia swoją rolę doskonale nie tylko w podróży, ale także w codziennym prasowaniu. Żelazko łączy w sobie wydajność i precyzję, zapewniając doskonały efekt końcowy.

Urządzenie producenta Rowenta oferuje dwunapięciowe zasilanie, co gwarantuje swobodne korzystanie z urządzenia w różnych krajach. System Microsteam 200 sprawia, iż para równomiernie się rozprowadza, dzięki czemu żelazko prasuje zdecydowanie lepiej.

Składana rączka ułatwia przewożenie żelazka, a wyprofilowana końcówka stopy zapewnia możliwość wyprasowania trudno dostępnych zakamarków np. kołnierzyka. Zbiornik na wodę o pojemności 70 ml umożliwia długą pracę urządzenia, bez konieczności dolewania wody.

Choć cena produktu jest dość wysoka, oferuje za to wysokie parametry użytkowe. Możliwość prasowania w pionie ułatwia dodatkowo posługiwanie się żelazkiem w różnych warunkach. Uniwersalny produkt o niewielkich rozmiarach sprawdzą się idealnie w domu i podczas wakacji.

R

Zalety

• Duży zbiornik na wodę;
• Tryb równomiernego rozprowadzania pary;
• Długi przewód zasilający;
• Precyzyjna końcówka stopy.
Q

Wady

• Wysoka cena urządzenia.

ŻELAZKO TURYSTYCZNE ADLER AD5015

mini żelazko turystyczne

Jeszcze inną propozycją jest żelazko producenta Adler, które stanowi połączenie dobrego prasowania za dość przystępną cenę. Żelazko o mocy 700 W ważące jedynie 0,42 kg idealnie sprawdzi się w podróży, a składana rączka z blokadą zapewnia zdecydowanie więcej miejsca w walizce. Urządzenie posiada kabel zasilający 1,3 metra. Nie jest to co prawda pożądana długość, lecz wciąż przyjemnie się z produktu korzysta.

Model AD5015 w kolorze niebiesko-białym można z łatwością spakować w walizkę lub torbę turystyczną. Ceramiczna stopa zapewnia optymalne warunki do prasowania ubrań, nawet przy niewielkiej mocy.

Urządzenie jest wolne od bisfenolu A, a więc przypadnie do gustu osobom dbającym o środowisko. Płynna regulacja temperatury prasowania zapewnia uniwersalne pokrętło, umieszczone w obudowie produktu.

Stopa teflonowa gwarantuje znacznie mniejsze przywieranie materiału oraz zapewnia dodatkowe zabezpieczenie prasowanych ubrań. Producent deklaruje aż 24 miesiące gwarancji na swoje żelazko. Innym atutem produktu jest również jego niska cena, idealna na każdą kieszeń.

R

Zalety

• Ekologiczna konstrukcja;
• Niewielkie rozmiary;
• Atrakcyjna cena zakupu.
Q

Wady

• Niska moc maksymalna.

Dobre żelazko turystyczne – sprawdź czym powinien się charakteryzować tego typu gadżet!

Powyższe żelazka charakteryzują się przede wszystkim odpowiednimi parametrami, które to w połączeniu z kompaktowością, gwarantują niezwykle wysoką wydajność pracy, a także pewność, że nawet jeśli są to mini żelazka turystyczne, to potrafią skutecznie prasować każdy rodzaj tkaniny. W jaki jednak sposób znaleźć idealny produkt na własną rękę?

Aby cieszyć się z tego, że wybraliśmy właściwe małe żelazko turystyczne, to pamiętajmy oczywiście o rozmiarze oraz o wadze. Z innych istotnych atrybutów należy uważać też na moc urządzenia oraz rodzaj zasilania. Dodatkowo pamiętajmy, aby urządzenie charakteryzowało się właściwym materiałem wykonania – szczególnie dotyczy to stópki.

Każde dobre urządzenie tego typu gwarantuje nam wysoką funkcjonalność oraz regulacje, co przekłada się na sprecyzowane prasowanie według naszych własnych wymagań. Oczywiście pamiętajmy, że cena żelazka turystycznego także odgrywa istotną rolę. Więcej informacji znaleźć można w poniższym artykule:https://domwporzadku.com/article/zelazko-turystyczne-jakie-sa-rodzaje-jakie-kupic

Moc żelazka oraz wydajność

Zainstalowanie w turystycznym gadżecie do prasowania mocnego silnika przełoży się na możliwość skutecznego prasowania. Co więcej, wysoka moc żelazka to także duża wydajność, czyli bardzo duża ilość pary produkowanej na minutę.

Zalecana moc dla urządzenia turystycznego jest przynajmniej 800-1000 W. Oczywiście im mocniejszy sprzęt, tym szybciej będzie on gotowy do pracy i lepiej sobie poradzi z trudnymi tkaninami.

Esperanza ŻELAZKO TURYSTYCZNE SMOOTHER 1200W

Esperanza żelazko

Esperanza ŻELAZKO TURYSTYCZNE SMOOTHER 1200W

Esperanza żelazko

Konstrukcja – wykonanie

W przeważającej grupie produkowanych żelazek, korpus wykonany jest zazwyczaj z trwałego ABSu, czyli tworzywa sztucznego. To, co jednak odgrywa najistotniejszą rolę, to wykonanie stopy. Chodzi tutaj o powierzchnię, która dotyka odzież i która odpowiada właśnie za prasowanie.

W żelazkach stosuje się kilka różnych materiałów, które to charakteryzują się wysoką odpornością na przywieranie oraz na rysowanie. Jednym z najpopularniejszych jest powierzchnia ceramika, która to nie jest może tak odporna jak tytanowa, lecz jest o wiele tańsza. Ceramika jest wysoce odporna, dlatego można bez problemu prasować ubrań z guzikami czy nawet suwakami.

Funkcjonalność

Funkcja pary, regulacja jego strumienia, regulowana temperatura za pomocą pokrętła, a dodatkowo różnego rodzaju zabezpieczenia – wszystko to ma pozytywny wpływ na to jak przyjemnie będzie nam się korzystało z danego urządzenia. Oczywiście im większa lista funkcjonalności, tym większa cena za produkt. Warto zatem określić te niezbędne dla nas i takich produktów poszukiwać.

Przede wszystkim pamiętajmy, że do prasowania zróżnicowanych materiałów należy znaleźć produkt z regulacją temperatury. Wybierzmy także produkt charakteryzujący się specjalnymi funkcjami jak na przykład Anti Drip czy Anti CAlc, które to gwarantują ochronę przed kapaniem oraz przed zbieraniem się kamienia. W połączeniu z funkcją samoczyszczącą, nasz potencjalny zakup będzie skutecznie działał przez bardzo długi czas.

Nie sposób zapomnieć o różnych trybach prasowania – czy to na sucho czy za pomocą prasowania parowego w pionie. Kluczową opcją może także być spryskiwacz.

Lund ŻELAZKO TURYSTYCZNE 1100W SKŁADANE

małe żelazko turystyczne

ŻELAZKO TURYSTYCZNE ADLER AD5015

mini żelazko turystyczne

Komfort, czyli waga oraz rozmiar

Waga wynosząca nawet do półtora kilograma zdecydowanie nie będzie pomocna, kiedy chcemy wybrać kompaktowy i idealnie przystosowany do podróży produkt. Male i lekkie żelazka z ceramiczną stopą mogą ważyć już niecałe pół kilograma czy nawet mniej, co pozwoli na przygotowanie lekkiego bagażu.

Rozmiar to kolejna kwestia, która to ma niebagatelny wpływ na komfort podróżowania i używania urządzenia. Oczywiście warto sprawdzić poszczególne wymiary, lecz pamiętajmy także o tym, że niektóre żelazka oferują możliwość złożenia uchwytu, co jeszcze bardziej poprawia komfort podróżowania i używania danego gadżetu.

Żelazko turystyczne cena w 2024 roku oraz opinie

Gdy już podejmiemy decyzję i wybierzemy kilka najciekawszych według nas produktów, należy następnie przejść do porównania poszczególnych produktów. Oprócz parametrów, wagi, użytkowości i funkcjonalności, warto sprawdzić ich cenę oraz stosunek ten do innych produktów.

Oszacowana w ten sposób wartość pokaże nam czy warto przepłacać za renomowany produkt czy lepiej wstrzymać się i wybrać nieco bardziej budżetową opcję, szczególnie kiedy opinie żelazka turystycznego będą bardzo pozytywne.

Dane z komentarzy bądź z recenzji należy oczywiście traktować z dozą niepewności, gdyż mają w sobie sporo subiektywności bądź mogą to być chwyty marketingowe. Jeśli jednak porównamy kilka produktów i zapoznamy się z opiniami z różnych stron, to będziemy mieli dosyć dobry obraz danego modelu.

ŻELAZKO TURYSTYCZNE ROWENTA DA151

żelazko turystyczne cena

Podsumowanie rankingu żelazek turystycznych 2024

Stosunkowo niska cena, długi okres gwarancyjny, a także szereg funkcjonalności oraz wysoka moc – to wszystko sprawia, że Esperanza ŻELAZKO TURYSTYCZNE SMOOTHER 1200W to dzisiejszy zwycięzca rankingu. Ma w sobie wszystko, czego rzeczywiście potrzebujemy.

Oczywiście bez wątpienia warto zapoznać się z alternatywami, które to mogą być lżejsze czy bardziej kompaktowe. To one pomogą nam w wyborze odpowiedniego produktu. Jeśli pragniemy znaleźć idealny produkt na własną rękę, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zrobić przy pomocy dzisiejszego poradnika zakupowego!

Żaden z produktów nie spełnia twoich wymagań? Sprawdź ranking parownic do ubrań: https://przemianydomowe.pl/jaka-parownica-do-ubran-opinie-ranking/

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jakie żelazko turystyczne wybrać
Average rating:  
 0 reviews