Aby utrzymać kominek w jak najlepszym stanie, należy raz na jakiś czas oczyszczać go z popiołu. Zamiatanie nie jest jednak do końca wydajne, a na dodatek bardzo często powoduje dodatkowy bałagan. W jaki sposób zatem wybrać dobry odkurzacz do popiołu?

Istnieje wiele firm, które zajmują się produkcją odkurzaczy, które możemy wykorzystać do czyszczenia popiołu. W wielu przypadkach to odkurzacze przemysłowe pomogą nam w tej kwestii. Co jednak powinno przykuć naszą uwagę podczas wybierania odpowiedniego urządzenia? W dzisiejszym zestawieniu przedstawimy pięć atrakcyjnych ofert. Różnią się one co prawda parametrami, lecz gwarantują satysfakcjonującą pracę.

Tworząc ranking 2024 kierowaliśmy się najważniejszymi parametrami, to jest mocą odkurzacza oraz maksymalnym ciśnieniem ssania, rodzajem zamontowanego filtra oraz szeregiem innych cech usprawniających odkurzanie. W tym uwzględniliśmy także opinie odkurzaczy do popiołu.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
ODKURZACZ PRZEMYSLOWY KERCH MULTI VC2000

KERCH MULTI VC2000

9.9

Tania

Allegro Logo
ODKURZACZ DO KOMINKA POPIOLU POWERMAT PM ESP 2000

POWERMAT PM-ESP-2000

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
ODKURZACZ PRZEMYSLOWY WARSZTATOWY EUROCRAFT ER2000

EUROCRAFT ER2000

9.7

Tania

Allegro Logo
ODKURZACZ PRZEMYSLOWY KARCHER WD3 BEZWORKOWY 1400W

KARCHER WD3 1400W

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
ODKURZACZ PRZEMYSLOWY GAS 35 L AFC BOSCH

BOSCH GAS 35

9.5

Droga

Allegro Logo
 
empik logo

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY KERCH MULTI VC2000

ranking fotelików samochodowych 15-36

Kerch to budżetowe rozwiązanie, które oferuje nam jednak bardzo wysoką moc odkurzacza, dostatecznie silne ssanie oraz niesamowicie bogaty zestaw wyposażenia. W połączeniu z żaroodporną konstrukcją, odkurzacz ten to jedna z najciekawszych okazji na rynku w 2024 roku.

Jest to odkurzacz bezworkowy, w którym znajdziemy dwa filtry: HEPA oraz tkaninowy. Wydłużają one żywotność silnika oraz gwarantują, że podczas pracy nie będziemy odczuwać nagłego spadku mocy. Oprócz tego, nie musimy martwić się o zakup worków.

Maksymalna moc odkurzacza to aż 2200 W. Należy jednak pamiętać, że pomimo tak dużej mocy, jego ssanie jest na poziomie przeciętnym. Spowodowane jest to zbiornikiem o pojemności maksymalnie 20 litrów. Aby utrzymać sprawność silnika, filtry należy często czyścić, co także skutkuje obniżoną mocą ssącą w przypadku zaniedbania filtrów.

Na uwagę zasługuje jednak zastosowanie żaroodpornej ochrony, która dotyczy rurki płaskiej i okrągłej oraz zbiornika. W ten sposób nie musimy czekać, aż popiół wystygnie.

R

Zalety

• Duża moc odkurzacza;
• Długi kabel zasilający;
• Wiele praktycznych rozwiązań;
• Żaroodporne wykończenie;
• Niska cena.
Q

Wady

• Szybko zapychające się filtry;
• Niskie ciśnienie ssania.

Zwycięzca rankingu 2024 charakteryzuje się również wieloma praktycznymi rozwiązaniami, między innymi uchwytem do transportu, uchwytem na przewód oraz pozycją parkingową. Design również zasługuje na uwagę ze względu na kompaktowość, niską wagę, a także wyposażenie odkurzacza w cztery koła poprawiające komfort użytkowania.

Cena również jest bardzo przystępna, co zdecydowanie zachęci niejedną osobę. Sporą jednak wadą jest wspomniana wcześniej moc ssąca, która ze względu na mały zbiornik oraz szybko zapychające się filtry może drastycznie spaść.

ODKURZACZ DO KOMINKA POPIOŁU POWERMAT PM-ESP-2000

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

Odkurzacz firmy Powermat to zdecydowanie najciekawsza oferta do sprzątania popiołu biorąc pod uwagę stosunek ceny do oferowanego wyposażenia. Jest to najtańsza opcja, która charakteryzuje się wystarczającą mocą ssąca do popiołu oraz dużą mocą urządzenia.

Model z końcówki 2019 roku gwarantuje nam trzy funkcje w jednym. Oznacza to, że oprócz funkcji dmuchawy i odkurzania, możemy także wykorzystać funkcję wydmuchu, co pozwala czyścić filtry oraz zbiornik w bardzo szybkim tempie.

Oczywiście producenci zdecydowali się zastosować tutaj bardzo mocny silnik o mocy nominalnej 1650 W. Na jego trwałość wpływa podwójny system filtracji: filtr HEPA oraz filtr z płótna. Bardzo dużą zaletą urządzenia jest jego bardzo bogate wyposażenie. Oprócz samego odkurzacza, możemy także liczyć na dodatkowe filtry workowe, trzy różne końcówki, rękawiczki, wąż ssący oraz sekcyjne rurki – 95 cm każda.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Odkurzacz kompaktowy i o niskiej wadze;
• Żaroodporne wnętrze;
• Bardzo bogate wyposażenie.
Q

Wady

• Szybko zapychające się filtry;
• Słabe ssanie.

Musimy również zwrócić uwagę na bardzo niską cenę oraz niezwykłą lekkość. Sprawia to, że odkurzacz jest kompaktowy oraz bardzo prosty w użyciu. Żaroodporne wykończenie oferuje nam możliwość odkurzania popiołu w temperaturze do 60 stopni Celsjusza.

Niestety, podwójny system filtracji bardzo obniża efektywność odkurzania, przez co jego moc ssąca jest bardzo ograniczona. To spora wada, gdyż oprócz popiołu, odkurzacz nie poradzi sobie z bardziej wymagającym brudem.

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY WARSZTATOWY EUROCRAFT ER2000

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

To, na co warto zwrócić uwagę w przypadku urządzenia firmy EuroCraft, to przede wszystkim możliwość korzystania z odkurzacza zarówno na mokro jak i na sucho. To, w połączeniu z wysoką mocą oraz żaroodpornym wykonaniem, gwarantuje ponadprzeciętną konstrukcję.

Warto oczywiście pamiętać o tym, że odkurzacz przemysłowy marki Eurocraft gwarantuje nam niezwykle dużą moc na poziomie 2200 W. Podobnie jak poprzednie produkty, tak i tutaj wykorzystano filtr HEPA. Co ciekawe, drugim filtrem jest filtr materiałowy. Oba zwiększają żywotność silnika. W przeciwieństwie jednak do poprzednich odkurzaczy, w tym konkretnym modelu nie odczuwamy tak dużych spadków mocy ssania.

Na uwagę zasługuje także żaroodporność. Filtry workowe oraz całe wykonanie wewnętrzne dostarcza nam ochronę do temperatury 60 stopni Celsjusza. Oczywiście pamiętajmy także o wyposażeniu odkurzacza. Otrzymujemy tutaj rurki teleskopowe, dzięki czemu możemy dostosować sobie ich długość.

R

Zalety

• Funkcjonalne urządzenie;
• Żaroodporne elementy;
• Duża moc;
• Praca na sucho i na mokro;
• Mocne ssanie.
Q

Wady

• Delikatna konstrukcja.

Z dodatkowych właściwości warto wspomnieć o możliwości regulowania mocy silnika, co natomiast przekłada się na regulację siły ssania oraz poziomu hałasu. Gwarantuje to możliwość dostosowania odkurzacza do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.

Z innych dodatkowych funkcji warto wspomnieć o funkcji odrzutnika, co przedłuża żywotność filtrów. W zestawie otrzymujemy dodatkowo ssawki podłogowe i szczelinowe, a od producenta możemy liczyć na dwuletnią ochronę. Niestety, jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia – konstrukcja jest bardzo delikatna.

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY KARCHER WD3 BEZWORKOWY 1400W

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli zależy nam na jak najlepszej jakości oraz solidnym wykonaniu, a przede wszystkim pragniemy otrzymać najwyższą moc ssącą, to warto przemyśleć zakup modelu WD3 od Karchera. To pewność oraz gwarancja najlepszego wykonania.

Odkurzacz oferuje nam co prawda przeciętną moc maksymalną, bo 1400 W. Jednakże, sama konstrukcja oraz technologia, jaką zastosowano w tym urządzeniu, sprawia, że do jeden z najlepiej ssących odkurzaczy na rynku. Gwarantuje nam wysokie ciśnienie oraz bogatą funkcjonalność.

Co ciekawe, zastosowano tutaj specjalny filtr kartridżowy, który oferuje nam pracę zarówno na mokro, jak i na sucho. Z dodatkowych funkcjonalności warto wymienić funkcję wydmuchu. Jeśli chodzi o design, to jest on bardzo przemyślany i oferuje nam wiele zmyślnych i praktycznych rozwiązań.

R

Zalety

• Bardzo dobre ssanie;
• Niezwykle solidne wykonanie;
• Najwyższa jakość odkurzania;
• Uniwersalne urządzenie odkurzające.
Q

Wady

• Brak żaroodpornych elementów;
• Dosyć mały zbiornik.

Pamiętajmy również o akcesoriach dodatkowych. Wszystko jest firmy Karchera, a więc mamy gwarancję solidnego wykonania, niezawodności i trwałości. Cena jest nieco większa, niż w przypadku innych odkurzaczy. Jednakże, różnica nie jest aż tak duża.

Opinie dobrego odkurzacza są w większości pozytywne. Ten konkretny model ma jedne z najlepszych ocen ze wszystkich odkurzaczy! Niestety, ma nieco mały zbiornik o wielkości 17 litrów oraz nie oferuje żaroodpornych elementów.

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY GAS 35 L AFC BOSCH

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Bosch oferuje nam najlepszy odkurzacz pod względem wydajności odkurzania. Wykorzystamy go nie tylko do sprzątania popiołu, ale również do wielu innych, o wiele bardziej wymagających prac przemysłowych.

Odkurzacz oferuje co prawda najniższą moc w zestawieniu, lecz prawie dwukrotnie lepsze ssanie potwierdzone maksymalnym ciśnieniem na poziomie 254 milibar oraz przepływ powietrza na poziomie 74l na sekundę oferuje nam niezwykle wydajne i oszczędne urządzenie.

Model cechuje się także bardzo dużym zbiornikiem oraz wysoką klasą ochrony przeciwpyłowej. Warto także pamiętać, że firma Bosch gwarantuje nam 3 lata gwarancji, co jest kolejną zaletą. Niemalże same pozytywne opinie potwierdzają nas, że pod względem wydajności odkurzania to jedno z najlepszych urządzeń na rynku w 2024 roku.

Dlaczego jest to jedno z najlepszych urządzeń, a nie najlepsze? Ze względu na swoją niezwykle wysoką cenę – kilkukrotnie wyższą niż w przypadku drugiego najdroższego urządzenia w rankingu.

R

Zalety

• Najlepsza siła ssąca;
• Do bardzo wymagających prac;
• Klasa ochrony przeciwpyłowej;
• 3 lata gwarancji.
Q

Wady

• Duża waga;
• Bardzo drogie urządzenie.

Odkurzacz do popiołu jaki wybrać? Poradnik zakupowy

Szukając idealnego urządzenia musimy mieć na uwadze kilka istotnych kwestii. Chodzi tutaj przede wszystkim o moc odkurzacza, siłę ssania oraz funkcjonalność. To właśnie te elementy wpłyną na jakość i komfort odkurzania.

Pamiętajmy jednak, że musimy także mieć na uwadze szereg innych czynników, które warunkują komfort użytkowania. Chodzi tutaj o samo wykonanie, o niezawodność danego urządzenia oraz o praktyczność. Co ciekawe, aby wybrać dobry odkurzacz, opinie powinny być nad wyraz pozytywne. Więcej informacji znajdziecie także w artykule: https://kratki.com/pl/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-odkurzacz-kominkowy-do-popiolu

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Moc odkurzacza oraz siła ssąca

Siła ssania odkurzacza oraz jego moc są ze sobą ściśle powiązane. Oczywistym jest, że im większa jest moc, tym większa jest prawdopodobna siła ssąca. Jednakże, musimy pamiętać, że istnieje wiele różnych czynników wpływających na wydajność odkurzania.

Jeśli chodzi o parametry, to moc odkurzacza powinna wynosić minimum 1000 W. Jeśli chodzi o górny zakres, to znaleźć możemy budżetowe odkurzacze przemysłowe na poziomie 2000-2500 W. Jednakże, siła ssąca, pomimo dużej zależności od mocy, zależna jest także od osprzętu oraz od tego jakie filtry (oraz ich ilość) zostały zamontowane w modelu. Bardzo łatwo znajdziemy sprzęt o w miarę niskiej mocy (około 1000 W), który będzie miał o wiele większe ciśnienie ssania niż urządzenia o mocy 2500 W.

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY GAS 35 L AFC BOSCH

odkurzacz do popiołu opinie

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY KERCH MULTI VC2000

najlepszy odkurzacz do popiołu

Funkcjonalność

Odkurzacze do popiołu to przede wszystkim odkurzacze przemysłowe. Od tych wymagamy oczywiście uniwersalności. Ta uniwersalność oznacza, że podczas odkurzania poradzimy sobie ze wszystkim. Począwszy od średnio gorącego popiołu, przez mokrą powierzchnię, a skończywszy na tynku i innym bardzo zabrudzonym terenie.

Warto zatem pamiętać o żaroodpornych elementach, a mianowicie o zbiorniku, rurach oraz wężach ssących. Ponadto uniwersalny filtr pozwoli nam odkurzać zarówno na sucho jak i na mokro.

Niezawodność powinna nas również zainteresować

Żywotność silnika poprawia zastosowanie dodatkowych filtrów. Bardzo często odkurzacze przemysłowe wyposażone są w dwa: filtr HEPA oraz tkaninowy. Pamiętajmy jednak, że budżetowe odkurzacze mają w zwyczaju oferować bardzo podstawowy system odkurzania, przez co filtry szybko się zapychają, co wpływa na obniżoną moc. Warto zatem poszukać nieco bardziej zaawansowanej technologii, przez co ssanie będzie o wiele efektywniejsze.

ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY KARCHER WD3 BEZWORKOWY 1400W

odkurzacz do popiołu poradnik

Najlepsze odkurzacze do popiołu 2024

Zwycięzcą w dzisiejszym rankingu jest ODKURZACZ PRZEMYSŁOWY KERCH MULTI VC2000. To bardzo dobry odkurzacz, opinie ma również satysfakcjonujące, a jego wykonanie i dobre ssanie gwarantuje nam zadowolenie podczas odkurzania.

Teraz już wiesz jaki wybrać odkurzacz do popiołu. Jeśli jednak nie chcesz wybrać jednego z polecanych w zestawieniu odkurzaczy, to dzięki poradnikowi zakupowemu będziesz w stanie wybrać idealne urządzenie dla siebie. Pamiętajmy dodatkowo o tym, żeby zwrócić szczególną uwagę na opinie odkurzaczy przemysłowych.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki odkurzacz do popiołu wybrać
Average rating:  
 0 reviews