Aktualnie nawigacja samochodowa – w ogóle jakakolwiek podczas nawigacji nie jest dużym problemem choćby przez wzgląd na to że każdy z nas posiada swój własny telefon komórkowy w postaci smartfona z nielimitowanym dostępem do Internetu. Mogłoby się więc wydawać, że temat ten, jaki aspekt samych nawigacji samochodowych w czystej postaci jako urządzeń jest tutaj całkowicie zbyteczny i niepotrzebny Jednakże jeśli nad tym zastanowić nieco więcej to tak naprawdę niejednokrotnie, gdy wyruszamy w dość odległe podróże i nie mowa jest tutaj tylko o sąsiednim mieście, ale także na przykład o wyjeździe za granicę. Chociaż nawet posiadając pakiet internetowy pozwalający na korzystanie z telefonu poza granicami naszego kraju to wciąż będziemy zmuszeni do ciągłego na przykład ładowanie go co powoduje przegrzania baterii, jak i też zdajemy się tylko i wyłącznie na nasz mały ekran smartfona. Aby więc temu zapobiec bardzo szybko okazuje się że nowoczesne nawigację z bardzo dużą dokładnością lepszą od ruchu samochodowego czy też szerokim ekranem, sprawdzają się nieco przyjemniej i lepiej. Tym bardziej że nie ponosimy dodatkowych kosztów za ich użytkowanie. Z tego właśnie powodu warto zastanowić się nad zakupem takiej nawigacji, lecz zanim ruszę do sklepu przyjrzyjcie się nieco bliżej temu co powinna posiadać, by tym samym dowiedzieć się jaka jest najlepsza nawigacja ostatnich czasów.

Nawigacje samochodowe ranking

Poniżej specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy ranking kilku wybranych nawigacji, które naszym zdaniem w roku 2024 zyskiwały na tyle dużą popularność, że są one godne polecenia. Oczywiście owe podsumowanie można również wykorzystać jako punkt wyjścia do dalszego poszukiwania tego typu rozwiązań.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Tomtom GO 6250 Professional Truck

Tomtom GO 6250

9.9

Droga

Allegro Logo
 
NAWIGACJA VORDON 7

NAWIGACJA VORDON 7′

9.8

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
 
NAWIGACJA iGO Primo 7

NAWIGACJA iGO Primo7

9.7

Średnia

Allegro Logo
GARMIN DriveSmart 61 LMT S

GARMIN DriveSmart 61

9.5

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
Nawigacja gps MIO Pilot 15 LM

MIO Pilot 15LM

9.4

Tania

Allegro Logo
 
empik logo
 

Tomtom GO 6250 Professional Truck

ranking fotelików samochodowych 15-36

Tomtom GO 6250 Professional Truck to jedna z najciekawszych rozwiązań, która choć należy do produktów z wyższej półki cenowej posiada wszystko to co powinno się dać wysokiej jakości nawigacja samochodowa. Już na starcie producenci zastrzegają sobie że ich produkt będzie kierował się dożywotnim darmowym aktualizowanie map fotoradarów informowania o korkach, jak i aktualizowanie samego programu. Całość została wykonana w bardzo przyjemny sposób dość rozbudowany panelem dotykowym, a także kilkoma funkcjami głosowymi. Istnieje możliwość ustalenia nie tylko samej trasy, ale także opisania swojego samochodu, by tym samym bez problemu dopasować go do drogi którą będziemy przymierzać. W efekcie produkt ten sprawdzi się nie tyle co dla samochodów osobowych, ale także dla busów autokarów, jak i pojazdów ciężarowych. Dzięki temu nie zetkniemy się z sytuacją w przewożąc jakiś towar nagle okazuje się że jechaliśmy drogą na której znajduje się most dla nas za niski. Co więcej produkt ten posiada polskie menu, jak i komunikaty, a także specjalne możliwość planowania teraz z wyprzedzeniem. Całość została zawarta w bardzo kompaktowym, jak i przyjemnej obudowie.

R

Zalety

-duża funkcjonalność;
-jakość wykonania;
-dokładność;
Q

Wady

-głównie dla samochodów ciężarowych;

NAWIGACJA VORDON 7′ GPS 8GB

ranking fotelików samochodowych 15-36 testy

NAWIGACJA VORDON 7′ GPS 8GB DOŻYWOTNIO MAPY EUROPA to jedna z tych rozwiązań oferujących bardzo dużą dokładność pod kątem pokonywanych TRAS. Sam producent zapewnia tutaj, że dostajemy najnowszy model aktualnie na rynku z mapami Polski i Europy z dożywotnią aktualizacją. Sama nawigacja posiada 7-calowy ekran, a także rysik pozwalający na łatwiejsze sterowanie A dodatkowo w zestawie znajdziemy ładowarkę uchwyt, jak i oryginalne etui i instrukcja obsługi. Istotne jest to że całość cechuje się bardzo intuicyjnym interfejsem Pozwalającym na łatwe wyznaczenie trasy i przemieszczanie się docelowego punktu. Co więcej nawigacja pozwala na bardzo szybkie omijanie korków i takie ustalenie trasy, aby nie napotkać korków, a także specjalne unikanie fotoradarów, aby tym samym nie płaci za mandaty. Dzięki swojej dużej dokładności asystent pasa ruchu zapewni nam to, abyśmy zawsze skręcili w odpowiednim miejscu i nie pomylił drogi zjeżdżają na na bardzo rozbudowanym skrzyżowaniu. Oprócz samej nawigacji urządzenie posiada bardzo rozbudowane Multimedia pozwalające nie tylko na słuchanie muzyki, ale także odtworzenie filmu czy też że przeglądanie zdjęć i korzystanie z internetu. Całość jest bardzo łatwa w użytkowaniu, przyjemna w dotyku i posiada wysoką jakość wykonania.

R

Zalety

-duża funkcjonalność;
-rozbudowane multimedia;
-dokładność;
Q

Wady

-brak informacji od strony klientów;

NAWIGACJA iGO Primo 7″ 7010PRO

ranking fotelików samochodowych 15-36 kg

NAWIGACJA iGO Primo TIR CIĘŻARÓWKA 7″|7010PRO To niezwykle interesujące rozwiązaniem oferujące bardzo rozbudowane menu, jak i bogate funkcje. Dostajemy tutaj urządzenie o8 calowym ekranie i 8 GB pojemności wewnętrznej z wbudowanymi najlepszymi dostępnymi mapami Europy. W całość przeznaczona jest do samochodów ciężarowych. W efekcie tego już po pierwszym uruchomieniu podaję dane dotyczące naszego pojazdu, by tym samym idealnie dostosować do niego optymalną trasę. Istotne jest także to, że produkt ten uwzględnia również wagę załadunku. Samo urządzenie posiada także szereg dodatkowych funkcji. W przypadku w nawigacji mowa tutaj w szczególności o ochronie przed obecnością fotoradarów, czy też korkami, a w przypadku samych aspektów multimedialnych pozwala na odtwarzanie muzyki i filmów, czy też słuchanie radia, jak i korzystanie z internetu. Co więcej pozwala ona na jednoczesne obsługiwanie wielu aplikacji. Warto wskazać także, że oprogramowanie mówi języku polskim. Z dodatkowych zalet – w zestawie dołączona jest specjalna osłonka przeciwsłoneczna umożliwiające komfortowe korzystanie z urządzenia podczas słonecznego dnia.

R

Zalety

-duża funkcjonalność;
-rozbudowane multimedia;
-jakość wykonania;
Q

Wady

-tylko pojazdy samochodowe;
-niska trwałość

Nawigacja GARMIN DriveSmart 61 LMT-S WiFi Europa

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Nawigacja GARMIN DriveSmart 61 LMT-S WiFi Europa to bardzo ciekawe rozwiązanie łączące w sobie znakomitego towarzysza podróży z funkcjami telefonicznymi. Dostajemy tutaj wielodotykowy szklany ekran o wadze 250 g i przekątnej 7 cali. Samo urządzenie oferuje bardzo dokładną nawigację, jak i także funkcję zestawu głośnomówiącego dzięki czemu bez problemu możemy połączyć się z telefonem i wykonywać połączenia. Całość dostępna jest w języku polskim i posiada mapę polską oraz Europejską z dożywotnią bezpłatną aktualizacją. pod kątem technicznym dostajemy do tego niezwykle wygodne trójwymiarowe wizualizacje mapy, które są bardzo intuicyjne w obsłudze i ustaleniu trasy. Produkt ten sprawdzi się idealnie jako mapa samochodowa.

R

Zalety

-łatwa obsługa;
-dokładna mapa;
-możliwość korzystaniu z telefonu;
Q

Wady

-słaba jakość wykonania;
-brak dodatkowych funkcjonalności;

Nawigacja gps MIO Pilot 15 LM Dożywotnia Mapa EU45

dobry fotelik samochodowy 15-36 kg

Nawigacja gps MIO Pilot 15 LM Dożywotnia Mapa EU45 to produkty jednej z najbardziej popularnych Marek swego czasu pod kątem nawigacji GPS. Dostajemy tutaj matowy ekran o przekątnej 5 cala z bardzo rozbudowanym mapami i bardzo dużą jakością wykonania. Całość została udoskonalona w stosunku do swoich poprzednich bardzo rozwianych modeli i zawiera w sobie darmowe mapy 45 państw europejskich z bezterminowo aktualizacją. Oprócz tego dostajemy tutaj między innymi asystenta pasa ruchu, który wyznacza trasę, a także poinformuje nas o fotoradarach. Ponadto mapa będzie informowała o ograniczeniach prędkości, dostępnych najbliższych miejscach poi, a także wspomagała podczas parkowania. Posiada także funkcję przekazywania komunikatów głosowych i łączenia się z telefonem. Ciekawym elementem tego rozwiązania jest także możliwość wypowiadania nazw ulic którą musimy aktualnie skręcić dzięki temu zawsze będziemy wiedzieli, gdzie się znajdujemy, a także czy akurat poprawnie się przemieszczany.

R

Zalety

-łatwa obsługa;
-dokładna mapa;
-możliwość korzystaniu z telefonu;
-rozbudowane funkcjonalności dodatkowe;
Q

Wady

-mały ekran;

Dobra nawigacja samochodowa, na co warto zwrócić uwagę

Tak jak wspomnieliśmy na samym początku aspekt nawigacji samochodowych jest aktualnie przez wielu niedoceniany. Wynika to właśnie z faktu bardzo dużej popularności urządzeń mobilnych. Niemniej jednak nawet jeśli jesteśmy święcie przekonani że to właśnie telefon jestem w zupełności wystarczająca do tego, aby móc pojechać nawet na koniec świata to musisz wiedzieć o prostym fakcie, że jest to urządzenie mobilne i w momencie, gdy nawet korzysta z nawigacji i ktoś zacznie do nas dzwonić to połączenie przychodzące Zajmie cały ekran i albo będziemy musieli czekać aż się rozłączy, ale będziemy musieli wykonać kilka prostych czynności aby to odrzucić. Mowa tu o czynnościach, które w normalnych sytuacjach nie są kłopotliwe, jednakże przy odpowiedniej prędkości i dość dużym ruchu na drodze mogą spowodować niewiarygodnie duże niebezpieczeństwo. Z tego też powodu to właśnie w nawigacja samochodowa, jest bezpieczniejszym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają jej wbudowanych w własnym aucie.

Oczywiście wybór tego rodzaju urządzenia nie jest takie proste jak mogłoby się wydawać gdyż wciąż są to elektroniczne urządzenia multimedialne i jeżeli zdecydujemy się na pierwsze lepsze bardzo szybko się okaże że będą się one się cięły, czy też wymagały częstych napraw, tak jak jest to w przypadku jest tanich telefonów lub tabletów. Z tego też powodu Warto zwrócić uwagę na kilka bardzo istotnych kwestii.

Pierwszym aspektem jaki jest tutaj najbardziej istotny stanowią mapy. To od ich jakości i dokładności wiele zależy, w tym to czy dojedziemy do celu. Niedokładne mapy i rzadkie aktualizacja mogą być przyczyną tylko dodatkowo zmartwień i problemów. Jednakże to duży plus coraz więcej producentów oferuje nielimitowane aktualizacje (a do tego dożywotnie) dzięki czemu nie będziemy musieli się martwić o to, czy nasza nawigacja faktycznie zawiera aktualne ostatnie remonty, które miały miejsce na drodze.

Ponadto powinniśmy przyjrzeć się nieco bliżej samemu ekranowi. O ile nasze telefony zazwyczaj mają od 4 do 7 cali to tutaj również możemy spotkać się z tak małym urządzeniami Jednakże są też urządzenia znacznie większe. Wiadomo im większy ekran, tym lepsza obsługa i większy obszar śledzenia mapy. Rzecz jasna jest od kwestia mocno subiektywna, dlatego też każdy powinien dostosować rozmiar używając swoich potrzeb (zobacz porównanie nawigacji samochodowych.

Warto zwrócić uwagę także na aspekt pracy w dni słoneczne, gdyż nie raz nawet na przykładzie samych telefonów widać, że w momencie, gdy mamy bardzo słoneczny dzień, nasz telefon nawet przy dużej jasności jest niewystarczająca do tego aby odczytać jaka jest na nim treść. W przypadku słabej jakości nawigacji możemy spotkać się z taką sytuacją, dlatego też warto wybierać takie rozwiązania, które obsługują wysokiej rozdzielczości ponieważ będą one gwarantowały, że treść zostanie dobrze zaprezentowana.

NAWIGACJA SAMOCHODOWA

NAWIGACJA W TELEFONIE

działa tylko w samochodzie

zawsze pod ręką

wysoki poziom kierowania po trasach

mocno zużywa baterię

regularnie aktualizowana

regularnie aktualizowana

duży, poręczny ekran

mały ekran

Idąc dalej powinniśmy zwrócić uwagę na interfejs. Oczywiście musi być on czytelny, intuicyjny i najlepiej w języku polskim stąd też tutaj kolejną uwaga warto zwracać uwagę skąd pochodzi ten urządzenie, gdyż na rynku naszym znajduje się wiele produktów pochodzenia azjatyckiego, a przez co sam interfejs nie należy do tak oczywistych i rozsądnych jak mogłoby się wydawać (dowiedz się więcej na: https://www.komputerswiat.pl/poradniki/multimedia/nawigacja-samochodowa-jaka-wybrac-wszystko-co-warto-o-nich-wiedziec-przed-zakupem/614e2kx).

najlepszy fotelik samochodowy 15-36 kg

Z innych aspektów godnych uwagi to tutaj w szczególności wyróżnia się system operacyjny i nie każdy musi grać się na kwestiach technicznych to wiadomo że warto wybrać te rozwiązania, które będą najświeżej wydane, a także będą oferowały funkcje odblokowane, czyli umożliwiały nam wgranie dowolnej mapy bez ingerencji producenta, czy też jednego z autoryzowanych sklepów. Oprócz tego zwróć uwagę na obecność Bluetooth, transmitera FM, odpowiednich złączy, czy też jakości uchwytów. Nie zapominajmy także o dodatkowych funkcjach, gdyż bardzo często nawigację pozwalają nie tylko na nawigowanie, ale także odtwarzanie muzyki i filmów, zdjęć łączność z wifi, dostęp do sklepu i szeregu aplikacji czy też wprowadzenie asystenta pasa ruchu. No i najważniejsze nie zapominajmy o jakość, gdyż ona mówi no wszystko.

Kilka słów podsumowania – nawigacja samochodowa opinie

porównując informacje zawarte w części poradnikowe wraz z przedstawionymi produktami tak naprawdę to nawigacja MIO Pilot 15 LM zasługuje na nasze największe wyróżnienie. W zamian za rozsądną cenę uzyskujemy bardzo wysoką jakość, bardzo dokładna trasę i wiele przydatnych funkcji. Całość jest także bardzo poręczna jak i wygodna w użytkowaniu, a także intuicyjna. Ostatecznie szukając rozwiązania korzystnego pod kątem jakości do ceny nie znajdziemy nic lepszego na rynku w 2024 roku.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

JAKĄ NAWIGACJĘ SAMOCHODOWĄ WYBRAĆ
Average rating:  
 0 reviews