Akumulatory to w samochodach bądź innych pojazdach niezwykle istotna część. To właśnie dzięki nim w nawet najsroższą zimę będziemy w stanie odpalić samochód. Jeśli jednak przekręcenie kluczyka nie wywołuje żadnej reakcji, to mamy do czynienia z rozładowanym akumulatorem. Ten natomiast może być spowodowany nie wyłączonymi światłami, niesprawnym alternatorem odpowiadającym za prawidłowe ładowanie, czy po prostu leciwą baterią, która utraciła swoje właściwości.

Każdy z nas zatem potrzebuje zabezpieczenia, które w takiej sytuacji pozwoli nam uratować rozładowany akumulator chociażby po to, aby raz czy dwa dojechać do celu czy podłączyć transmiter FM Bluetooth. Problem pojawia się jednak, kiedy przyjdzie nam wybrać najlepszy prostownik w danym zakresie cenowym bez odpowiedniej wiedzy.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
PROSTOWNIK LADOWARKA DO AKUMULATORA 6V 12V LCD 5A 1

Prostownik Volt

9.9

Tani

Allegro Logo
 
PROSTOWNIK 12V 24V FUNKCJA SZYBKIEGO LADOWANIA 30A 1

Prostownik MAR-POL

9.8

Średnia

Allegro Logo
PROSTOWNIK SAMOCHODOWY Z ROZRUCHEM 12 24V 20 180A PM CD 50RWL 1

Prostownik Powermat PM-CD-50RWL

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Prostownik 6 12V 200Ah YATO YT 8301 1

Prostownik YATO YT-8301

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
 
prostownik 12V 6V 12 120 Ah LCD SENA 1

Prostownik SENA

9.4

Tani

Allegro Logo
 
empik logo

Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z ekspertyzy naszych specjalistów, którzy poświęcili sporo czasu na wyselekcjonowanie najciekawszych produktów na najbliższy rok. Jest to ranking prostowników 2024, w którym na uwadze mieliśmy napięcie wyjściowe, a także funkcjonalność oraz możliwości regulacyjne. Kluczowe natomiast jest zwrócenie uwagi na rodzaj akumulatora, jaki prostownik może ładować.

Najlepszy prostownik i zwycięzca dzisiejszego rankingu to bez wątpienia PROSTOWNIK ŁADOWARKA DO AKUMULATORA 6V 12V LCD 5A

dobry prostownik

Prostownik do akumulatora marki Volt to produkt stworzony w Polsce, oferujący doskonałe parametry techniczne w przystępnej cenie. Produkt o mocy 5 A przeznaczony jest do ładowania wszystkich typów akumulatorów 6V i 12V, co ma wpływ na uniwersalny charakter urządzenia.

Prostownik jest łatwy w obsłudze, dzięki obecności wyświetlacza LCD, a dodatkowo produkt cechuje się wysoką skutecznością. Prostownik producenta Volt Polska oferuje użytkownikowi niezawodność i skuteczność, dzięki obecności inteligentnego sterowana mikroprocesorem.

Po zakończeniu ładowania produkt automatycznie się wyłącza, dzięki czemu jest w pełni bezpieczna dla każdego rodzaju akumulatora. Przedmiot doskonale współpracuje z akumulatorami bezobsługowymi VRLA, kwasowymi z ciekłym elektrolitem, MF oraz kwasowo-ołowiowymi. Fakt ten wpływa na uniwersalny charakter niepozornego urządzenia.

Choć produkt oferuje dość niską moc, fakt ten rekompensuje obecność dodatkowego trybu zimowego, zwiększającego użytkowość prostownika. Narzędzie w przystępnej cenie o wadze zaledwie 0,4 kilograma posiada dodatkowe systemy zabezpieczające przed przeciążeniem akumulatora oraz samego urządzenia ładującego, co zwiększa jego bezpieczeństwo.

R

Zalety

• Łatwa obsługa;
• Uniwersalny charakter;
• Przystępna cena produktu.
Q

Wady

• Dość niska moc urządzenia;
• Niedostosowany do akumulatorów wysoko-woltowych.

Jaki prostownik kupić? PROSTOWNIK 12V 24V FUNKCJA SZYBKIEGO ŁADOWANIA 30A jest zdecydowanie wartym rozważenia 

tani prostownik

Urządzenie marki MAR-POL stworzone w Polsce to ważący 4 kg prostownik przeznaczony do użytku profesjonalnego. Czerwona skrzynka oferuje aż 30 A natężenia, co jest wynikiem imponującym jak na ten przedział cenowy. Urządzenie oferuje możliwość swobodnego i bezpiecznego ładowania akumulatorów 12V oraz 24V i funkcję szybkiego ładowania, co zwiększa możliwości użytkowe.

Prostownik wykonany z dobrej jakości tworzyw cechuje się trwałą konstrukcją i długą żywotnością. Istnieje możliwość wyboru trybu 12  i 24V, a także dwóch sposobów ładowania – MIN, stanowiące ładowanie normalne lub MAX, czyli szybkie. Te parametry decydują o uniwersalności produktu, jak również o swobodzie jego użytkowania.

Produkt pozwala naładować większość akumulatorów, dzięki oferowanej mocy natężenia na poziomie 30 A. Choć urządzenie nie jest najtańsze, oferowane parametry techniczne z pewnością ten fakt rekompensują.

Wbudowany w prostownik system inteligentnego chłodzenia jest dodatkowym zabezpieczeniem, zarówno samego prostownika, jak i podłączonego do niego akumulatora. Produkt z wysokiej półki posiada krokodylki wykonane z dobrej jakości tworzyw.

R

Zalety

• Bardzo wysoka moc urządzenia;
• Inteligentny system chłodzenia;
• Uniwersalny dla wielu akumulatorów.
Q

Wady

• Wysoki koszt zakupu produktu.

Kolejna ciekawa opcja to PROSTOWNIK SAMOCHODOWY Z ROZRUCHEM 12-24V 20-180A

jaki prostownik do samochodu

Prostownik przeznaczony do ładowania akumulatorów w samochodach obsługuje obiekty w przedziale 20-700Ah. Profesjonalne urządzenie znajdzie zastosowanie zarówno w kontekście użytku prywatnego, jak i profesjonalnego. Prostownik o kompaktowej konstrukcji jest łatwy w przenoszeniu, a oferowane przez niego parametry techniczne robią z niego doskonałe narzędzie do codziennego użytku.

Prostownik PM-CD-50RWL bez problemu ładuje akumulatory w przedziale 12V/24V, co jest imponującym parametrem, świadczącym o uniwersalnym charakterze urządzenia i możliwości ładowania akumulatorów samochodowych i ciężarowych.

Prostownik posiada funkcję rozruchu silników benzynowych oraz diesel, co wpływa dodatkowo na wielofunkcyjność produktu. Urządzenie posiada wbudowany amperomierz, dzięki czemu może osiągnąć dużą moc w trakcie pracy.

Ponadto, prostownik oferuje użytkownikowi wiele możliwości regulacji pracy, co ma znaczenie w przypadku użytku profesjonalnego. Choć urządzenie waży aż 10 kilogramów, oferuje wysokie parametry użytkowe. Dodatkowym atutem jest też obecność rączki do przenoszenia, która zwiększa komfort podczas transportowania urządzenia.

Prostownik PM-CD-50RWL został wykonany z metalu, dzięki czemu jest trwały i odporny na uszkodzenia mechaniczne. Jego solidność i świetne parametry przyćmiewają nieco wysoką cenę oraz bardzo dużą wagę.

R

Zalety

• Metalowa, solidna obudowa;
• Uniwersalny dla wielu urządzeń;
• Możliwość doboru parametrów pracy.
Q

Wady

• Urządzenie jest dość ciężkie.

Kolejny dobry prostownik to Prostownik 6/12V 200Ah YATO

najlepszy prostownik

Uniwersalny prostownik elektroniczny YATO YT-8301 sprawdza się idealnie dla urządzeń w przedziale 6/12V. Produkt o trwałej i odpornej na uszkodzenia konstrukcji cechuje się doskonałą żywotnością, a dzięki wskazaniu stanu naładowania produkt jest niezwykle przyjazny w użytkowaniu.

Prostownik posiada dodatkowe zabezpieczenia przed zwarciem, przeładowaniem i przepięciem, co gwarantuje bezpieczeństwo użytkowania. Opisywany w dzisiejszym zestawieniu model YATO YT-8301 jest urządzeniem dedykowanym użytkowi profesjonalnemu, jak również amatorskiemu.
Prostownik oferuje moc 8 A, co czyni go stosunkowo mocnym urządzeniem o uniwersalnym charakterze. Przedmiot idealnie nadaje się do ładowania akumulatorów w motocyklach, samochodach osobowych, a także w traktorach lekkich czy łodziach motorowych.

Urządzenie niweluje zjawisko gazowania się elektrolitu, co wpływa na zwiększoną żywotność akumulatora. Automatyczne ładowanie oraz miękki interfejs zapewniają dodatkowo łatwość obsługi niepozornego urządzenia.

Choć koszt zakupu prostownika nie jest najniższy, warto zainteresować się urządzeniem z uwagi na jego imponujące parametry użytkowe. Trójstopniowy proces ładowania, dziewięcio etapowy przebieg procesu ładowania oraz możliwość podglądu faktycznego stanu pracy urządzenia przemawiają za jego wysoką użytkowością.

R

Zalety

• Prostownik do wielu pojazdów;
• Dodatkowe systemy zabezpieczeń;
• Urządzenie poprawia żywotność akumulatora.
Q

Wady

• Wysoki koszt zakupu urządzenia.

Prostownik 12V 6V 1,2-120 Ah LCD SENA to jeszcze inna, bardzo ciekawa oferta

jaki prostownik kupić

Ładowarka do akumulatora producenta SENA to produkt w atrakcyjnej cenie, oferującej ładowanie dla urządzeń do 12V. Automatyczna kontrola naładowania akumulatora, obecność systemów zabezpieczających oraz niewielkie rozmiary urządzenia są z pewnością atutami, obok których trudno przejść obojętnie.

Obecność trybu zimowego gwarantuje możliwość pełnej kontroli nad pracą urządzenia, a system podtrzymania pamięci znacząco ułatwia użytkowanie. Niewielkich rozmiarów urządzenie o wadze 1 kilograma zapewnia optymalne ładowanie obiektów do 12 V.

Oferowana przez prostownik moc 6 A jest niewielka, jednak wystarczająca do skutecznej pracy. Automatyczny system kontroli naładowania gwarantuje, iż urządzenie zaprzestanie ładowania w odpowiednim momencie.

Produkt posiada dodatkowe zabezpieczenia, dzięki czemu nie powoduje zwarć i napięć w akumulatorze. Urządzenie oferuje też tryb zimowy oraz podtrzymanie pamięci, co ma znaczenie dla lepszej funkcjonalności niewielkiego prostownika.

Atrakcyjna cena produktu z pewnością wynagradza niewielką moc, która jest przez niego oferowana. Uniwersalna ładowarka współpracuje doskonale z bateriami 6V/12V, kwasowymi, żelowymi, SLA oraz AGM.

R

Zalety

• Niewielki rozmiar urządzenia;
• Przystępna cena zakupu;
• Automatyka produktu.
Q

Wady

• Niska moc urządzenia.

Jaki prostownik kupić w 2024 roku, aby cieszyć się z niezawodności i skuteczności?

Odpowiednio dobrany prostownik to podstawa. W każdym domu powinno znajdować się tego typu urządzenie, dzięki czemu w przypadku awarii akumulatora nie zostaniemy uziemieni na cały dzień czy nawet dłużej. Oczywiście kluczowe jest sprawdzenie wielu parametrów, gdyż ładowanie motocykli, samochodów osobowych, a pojazdów ciężarowych wymaga innych właściwości.

Aby zatem wiedzieć jaki prostownik kupić, musimy przede wszystkim określić rodzaj akumulatora, jaki będziemy ładować. Chodzi tutaj nie tylko o jego napięcie, ale także i o budowę. Są to dwa kluczowe elementy, które będą definiować przydatność prostownika.

Bardzo ważny jest czas ładowania, tak więc kluczowa będzie wartość Amperów, czyli prądu ładowania. Poza tym, sprawdźcie jakie są funkcje dodatkowe oraz czy w wybranym przez nas prostowniku znajdują się czujniki zbierające dane na temat pracy. Trwałość także będzie kluczowa. Więcej informacji znajdziemy również tutaj: https://www.motoautko.pl/Prostownik-samochodowy-na-co-zwrocic-uwage-przy-zakupie-ccms-pol-49.html

Napięcie akumulatorowe

Napięcie wyjściowe podawane jest w woltach i jest to najistotniejszy parametr, który musimy wziąć pod uwagę podczas kupowania prostownika do naszego własnego pojazdu. W zależności czy prostownik będzie służyć do ładowania motocyklu, pojazdu osobowego czy pojazdu ciężarowego, kluczowe jest wybranie spośród modeli 6-12 oraz 12-24V.

Każdy akumulator ma inne napięcie i żeby skutecznie i bezpiecznie ładować daną baterię, prostownik musi oferować nam identyczne napięcie wyjściowe. Dlatego akumulator 12 V należy ładować 12-woltowym prostownikiem.

Co ciekawe, ta wartość jest jedynie umowna, gdyż ładowanie standardowego, 12V akumulatora odbywa się przy korzystaniu nieco większego napięcia – 13-16V. Dlatego właśnie musimy sprecyzować do jakich konkretnie celów będzie nam to urządzenie potrzebne.

PROSTOWNIK SAMOCHODOWY Z ROZRUCHEM 12-24V 20-180A

jaki prostownik do samochodu

Prostownik 6/12V 200Ah YATO

najlepszy prostownik

Budowa akumulatorowa

Na rynku mamy do wyboru ogromną liczbę akumulatorów, które to różnią się od siebie nie tylko napięciem czy pojemnością, ale także i budową. Ta natomiast ma znaczący wpływ na niezawodność oraz na samo zastosowanie, gdyż przestarzałych bądź mniej stabilnych form baterii nie użyjemy do, na przykład, pojazdu.

Spośród akumulatorów żelowych, kwasowo-ołowiowych, kwasowych, czy typu AGM. Zanim zatem wybierzemy idealny dla nas prostownik, musimy wiedzieć jaki dokładnie rodzaj akumulatora mamy zamontowany w samochodzie, gdyż nie każdy sprzęt będzie w stanie naładować naszą baterię samochodową.

Prąd ładowania

Szczytowy i skuteczny – te dwa parametry będą kolejnym sposobem na określenie jakości danego prostownika. Prąd ładowania pozwala nam określić czas, w jakim dana bateria zostanie naładowana. Oczywiście istotne jest zwrócenie uwagi na to czy jest to prąd szczytowy, który utrzymywany jest wyłącznie przez bardzo krótki czas, czy prąd skuteczny, odpowiadający za długotrwałe ładowanie.

Wyrażany w Amperach, prąd ładowania skuteczny powinien wynosić przynajmniej jedną dziesiątą pojemności akumulatora. Oznacza to, że jeśli nasz samochód wyposażony jest w baterię 45 Ah, to wybrany przez nas prostownik musi oferować prąd ładowania na poziomie 5 A.

Zwróćmy natomiast uwagę na to czy poszukujemy produktu wyłącznie do naszego urządzenia czy może chcemy nieco bardziej uniwersalne rozwiązanie, gdyż standardowe akumulatory mają 45-60 Ah, lecz jest wiele pojazdów korzystających z akumulatorów o pojemności dochodzącej do nawet 100 Ah.

PROSTOWNIK SENA

jaki prostownik kupić

Funkcjonalność

Funkcja szybkiego ładowania, tryb zimowy, zabezpieczenie przed uszkodzeniem prostownika czy akumulatora – takie dodatki sprawiają, że dana opcja staje się o wiele bardziej atrakcyjna dla użytkowników. Pamiętajmy także o tym, że właściwy zakres regulacyjny gwarantuje dostosowanie prądu oraz szybkości ładowania w taki sposób, aby nie narazić siebie, prostownika, ani akumulatora na uszkodzenie.

Funkcje dodatkowe kosztują i to całkiem sporo. Warto zatem zacząć od opcji poprawiających bezpieczeństwo, a dodatkowe rozwiązania gwarantujące udogodnienia powinny służyć wyłącznie jako ciekawe akcesorium.

PROSTOWNIK 12V 24V FUNKCJA SZYBKIEGO ŁADOWANIA 30A

tani prostownik

PROSTOWNIK ŁADOWARKA DO AKUMULATORA 6V 12V LCD 5A

dobry prostownik

Sprawdźcie też opinie innych

O ile nie jest to najistotniejszy aspekt, tak uwagi innych produktów mogą okazać się przydatne, szczególnie kiedy nie jesteśmy pewni który spośród kilku, bardzo podobnych do siebie produktów, wybrać. Użytkownicy bardzo często oceniają trwałość produktu oraz czy rzeczywiście są one wystarczająco skuteczne podczas standardowych prac.

Należy jednak pamiętać o tym, że najpierw sprawdzić trzeba wszystkie parametry oraz dane techniczne zanim zapoznamy się z opiniami. Każdy użytkownik wybiera produkt odpowiadający jego własnym wymaganiom, dlatego musimy wiedzieć czy deklarowane przez producenta informacje spełnią nasze oczekiwania.

Podsumowanie rankingu prostowników akumulatorowych 2024

Jeśli jednak nie jesteśmy pewni jaki prostownik okaże się najlepszy, to najlepszym rozwiązaniem będzie PROSTOWNIK ŁADOWARKA DO AKUMULATORA 6V 12V LCD 5A. Świetna konstrukcja, wysoka trwałość, sporo funkcjonalności oraz wystarczający prąd ładowania w bardzo przystępnej cenie – idealne rozwiązanie dla mało pojemnych akumulatorów.

Jeśli jednak wymagamy większych Amperów, a dodatkowo zamierzamy korzystać z urządzenia do ładowania innych, bardziej wymagających baterii, to należy przede wszystkim zwrócić uwagę na prostowniki o innym napięciu wyjściowym i o większym prądzie skutecznym. Poradnik zakupowy, wraz ze wszystkimi zamieszczonymi tam informacjami będzie, świetnym źródłem wiedzy.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki prostownik wybrać
Average rating:  
 4 reviews
 by monk_p

Prosotwnik - rzecz niezbędna zimą, kiedy rozładuje się akumulator. Przekonałam się na własnej skórze w tamtym sezonie, więc teraz kupuje już na jesień.

 by koszarek

Z prostownikami jak z każdym innym sprzętem - to zależy. Zalezy jaki komu potrzebny. Ja nie korzystam za często to mam ten najtańszy i sprawdza się od lat.

 by Łukasz EK7

W warsztacie samochodowym mamy MAR-POL. Niezawodny sprzęt, ale drogi i zajmuje trochę miejsca

 by uszak

Zawsze kupuje YATO i tym razem się  nie zawiodłem. Solidny dobry sprzęt. Marka godna polecenia.