Ranking żarówek h7 na rok 2024 – sprawdź najciekawsze produkty już teraz!

Podróżowanie nocą samochodem nie należy do najbezpieczniejszych. W każdej chwili możemy napotkać na naszej drodze zwierzę czy mijać nieodpowiedzialnych pieszych, którzy w żaden sposób nie oznaczyli się na drodze. Dlatego tak bardzo istotny jest wybór właściwych żarówek H7.
H7 to modele żarówek, które montowane są najczęściej jako światła główne w samochodzie. Chodzi tutaj oczywiście o światła mijania i światła drogowe (tak zwane długie). Ich właściwa barwa, moc, a także żywotność są bardzo ważne dla każdego kierowcy, bo wpływa to nie tylko na komfort, ale także i bezpieczeństwo nasze i innych. Z tego właśnie względu musimy wiedzieć jakie żarówki h7 okażą się najlepsze.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser 1 1

OSRAM Żarówki H7

9.9

Drogie

Allegro Logo
 
empik logo
Philips Żarówki H7 Racing Vision 1 1

Philips Żarówki H7

9.8

Drogie

Allegro Logo
 
empik logo
ARÓWKA LED H7 S2 COB 1 1

LED S2 COB

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
H7 TUNGSRAM 12V 55W MEGALIGHT ULTRA 120 W5W 1

TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA

9.5

Tanie

Allegro Logo
 
empik logo
arówki LED H7 S4 360° COB 1 1

LED 360 COB

9.4

Tanie

Allegro Logo
 
empik logo
arówki LED 2x H7 SENSO S9 COB 12000Lm Dzień Noc 1

Żarówki LED SENSO

9.3

Średnia

Allegro Logo

W zestawieniu 2024 wzięliśmy pod uwagę 6 bardzo ciekawych zestawów, które charakteryzują się niezwykle wysoką wytrzymałością oraz bardzo dużą mocą. Dodatkowo tworząc listę zwróciliśmy uwagę na takie kluczowe parametry jak przybliżony zasięg światła, moc żarówki oraz ilość lumenów, a także temperatura barwowa. Istotną rolę odgrywa także sam zestaw i cena za produkt.

OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser

OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser

Na pierwszym miejscu znalazły się żarówki, które pochodzą od oryginalnego producenta. OSRAM to firma niemiecka, która charakteryzuje się najwyższą jakością oraz oczywiście renomą na cały świat. Jedne z najpopularniejszych akcesoriów oświetleniowych, jakie producent oferuje, to właśnie żarówki motoryzacyjne, w tym żarówki do świateł mijania oraz do świateł drogowych typu H7.

Produkt charakteryzuje się o 150% jaśniejszym światłem oraz bardzo dalekim zasięgiem świecenia, który wynosi nawet do 150 metrów. Należy przy tym pamiętać, że odpowiednio skonfigurowane położenie świateł oraz bezchmurna, bezmgielna pogoda zagwarantuje nam tak bardzo dobry wynik.

Oprócz tego musimy też pamiętać o tym, że OSRAM gwarantuje nam aż do 20% bielsze światło, szczególnie w porównaniu do standardowych żarówek halogenowych. Musimy także pamiętać o zastosowaniu technologii ablacji laserowej. To właśnie ona gwarantuje nam więcej światła.

Co ciekawe, producent gwarantuje także dodatkową lampkę USB, z której można korzystać zarówno w domu jak i w samochodzie, o ile posiadamy odpowiednie gniazdo. Musimy natomiast pamiętać, że podana cena jest bardzo wysoka i dotyczy ona jedynie jednej sztuki.

R

Zalety

• Bardzo wysoka jakość wykonania i żywotność;
• Do 150% jaśniejsze światło;
• O 20% bielsze światło niż w przypadku standardowych żarówek halogenowych;
• Zasięg świecenia aż 150 metrów.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena;
• Cena dotyczy sztuki, a nie kompletu.

Philips Żarówki H7 Racing Vision

Philips Żarówki H7 Racing Vision

Firma Philips oferuje nam akcesoria oświetleniowe o równie wysokiej cenie, lecz bardzo istotną różnicą jest tutaj zakup całego kompletu razem z dodatkiem w postaci światła USB, a nie pojedynczej żarówki. Jest to oferta wyróżniająca się bardzo wysoką mocą oraz temperaturą barwową, co z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom.

Decydując się na te żarówki, otrzymujemy homologację ECE. Jest to potwierdzenie, że produkty są zgodne z wysokimi standardami jakościowymi, a także sprawdzą się w najbardziej rygorystycznych warunkach.

Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to musimy przede wszystkim pamiętać o wysokiej mocy żarówek. 55 W to zdecydowanie wystarczające dla wielu z nas. Poza tym, jest to moc, jaką określają przepisy ruchu drogowego. Oprócz tego, pamiętajmy też o temperaturze barwowej wynoszącej 3500 K, co idealnie komponuje się w barwę ciepło-białą.

Musimy także pamiętać o lumenach, które to oznaczają ilość dostarczanego światła. Jest to oczywiście parametr występujący w przypadku wszystkich żarówek, nie tylko LEDowych. Tutaj mamy do czynienia z ilością 1500 lm. Nie jest to za dużo, lecz to wystarczająca ilość, aby zagwarantować jasne światło i bardzo wysoką wydajność na drodze.

R

Zalety

• Bardzo wysoka jakość wykonania;
• Duża moc żarówki;
• Temperatura barwowa to 3500 K;
Q

Wady

• Wysoka cena.

ŻARÓWKA LED H7 S2 COB

ARÓWKA LED H7 S2 COB

Bezpieczeństwo i komfort jazdy to dla każdego kierowcy kluczowa kwestia. Żeby wygoda była jeszcze większa, warto zadbać o odpowiednie oświetlenie. Żarówki LED HEADLIGHT S2 sprawią, że światła będą świeciły z jeszcze większą mocą, zwłaszcza w nocy, gdzie widoczność jest bardzo utrudniona.
Model LED H7 S2 to certyfikowany produkt z oznaczeniami znajdującymi się na obudowie. W zestawie znajdują się 2 szt. żarówek świateł mijania oraz drogowych. Produkt ten znalazł się w dzisiejszym zestawieniu dzięki wyróżniającej się na tle konkurencji niezwykle dużą jasnością. Pojedyncza żarówka ma 36W.

Cała budowa diod wykonana jest z wysokiej jakości tworzyw, a konkretny model diod to LED FLIP 1021 COB chip. Wierzch otoczony jest metalową obudową z elektronicznym radiatorem, który jest aktywny z wentylatorem. Samochody posiadające SANBUS mogą być wyposażone w żarówki LED HEADLIGHT, ponieważ dopasowanie tych dwóch elementów zapobiegnie powstaniu błędu z powodu przepalonej żarówki.

Strumień świetlny wynosi 16000 lm, zaś temperatura barwowa 6500 k. Napięcie tego typu żarówek to 12V. Żarówki te charakteryzują się dużym skupieniem światła (optymalną geometrią i rozmieszczeniem diod), co wpływa na maksymalny efekt emitowanego światła. Wadą tego rozwiązania będzie natomiast przeciętna kompatybilność, przez co pasować one będą do małej ilości modeli samochodów.

R

Zalety

• Maksymalna jasność o każdej porze;
• Aż 6500 K barwa koloru;
• Produkt wysokiej jakości;
• Brak błędu w przypadku przepalenia żarówki.
Q

Wady

• Mocno ograniczona kompatybilność.

H7 TUNGSRAM 12V 55W MEGALIGHT ULTRA +120% + W5W

H7 TUNGSRAM 12V 55W MEGALIGHT ULTRA 120 W5W

Firma Tungsram to innowacyjne podejście do biznesu oświetleniowego. Dzięki niekonwencjonalnym rozwiązaniom przedsiębiorstwo zyskało ogólnorynkową rozpoznawalność w branży świateł. Wyprodukowane przez Tungsram żarówki H7 są idealną alternatywą dla kierowców, którzy szukają tańszego zamiennika świateł ksenonowych dla swojego auta.

Zestaw żarówek halogenowych H7 z napięciem 12V i mocą 55W z serii Mega Light Ultra dzięki nietuzinkowemu rozwiązaniu w budowie dostarcza nam nawet o 120% więcej światła niż standardowa żarówka o tej samej mocy. Oświetlenie, jakie uzyskamy po ich zamontowaniu, zdecydowanie zwiększa nasze bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Warto przypomnieć, że wydajne i dobrze dobrane światło jest niezwykle ważne właśnie teraz – jesienią, kiedy na drogach szybko zapada zmierzch.

Jednym z ważniejszych atutów żarówek firmy Tungsram jest fakt, że są całościowo wypełnione ksenonem. Takie rozwiązanie jest przyjazne dla naszych oczów, ponieważ wytwarza najbardziej zbliżoną barwę do światła naturalnego, dzięki czemu nasz wzrok nie ulega zmęczeniu. Dodatkowo światło wydobywające się dzięki wypełnieniu ksenonowemu jest dwa razy silniejsze od światła zwykłych reflektorów halogenowych.

Oprócz zalet, które wpływają korzystnie na nasz wzrok, warto wspomnieć o walorach estetycznych i dobrym designie. Światło wydobywające się z żarówek H7 firmy Tungsram sprawia, że auto prezentuje się wyjątkowo dobrze i stylowo, co w dzisiejszych czasach jest na pewno pożądanym efektem.

Warto tutaj również zwrócić uwagę na sam fakt wymiany żarówek. Zaleca się jednoczesną wymianę w obydwu reflektorach, by wyeliminować ewentualną asymetrię, dlatego też dystrybutor w swojej cenie oferuje nam zestaw dwóch żarówek, co ułatwia nam zakup. Cena produktu jest zdecydowanie adekwatna do jakości i jednocześnie nie sprawia wrażenia wygórowanej na tle konkurencji. Należy natomiast pamiętać, że duża moc wpłynęła na żywotność, która jest po prostu bardzo krótka.

R

Zalety

• Dostarczenie o 120% więcej światła, które wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy;
• Wypełnienie ksenonowe, które pozytywnie działa na nasz wzrok;
• Duża wydajność przy użyciu niewielkiej mocy;
• Niska cena.
Q

Wady

• Krótka żywotność

Żarówki LED H7 S4 360° COB

arówki LED H7 S4 360° COB

Są to LEDowe żarówki typu H7, które oferują nam wysoką moc oraz bardzo dużą ilość lumenów. Oprócz tego, możemy też liczyć na bardzo jasną barwę światła oraz wysoką moc, dzięki czemu jest to świetne rozwiązanie jako zamiennik dla standardowych żarówek wolframowych.

Produkt charakteryzuje się natężeniem światła wynoszącym aż 16000 lm. Oprócz tego, są to diody LED typu Chip-On-Board, które osiągają niezwykle wysoką efektywność, szczególnie w przypadku lamp soczewkowych. Oznacza to, że będzie to świetne rozwiązanie w przypadku świateł mijania i świateł drogowych.

Każda żarówka składa się z 4 diod LED. Przekłada się to na równomierne emitowanie słupa światła, a to oczywiście oznacza bardzo dobre oświetlenie zarówno w dzień jak i w nocy. Innym bardzo dobrym przykładem jakości tego produktu jest wysoka moc zestawu wynosząca łącznie aż 80 W, a także barwa światła. 6000 K oznacza, że mamy do czynienia tutaj z barwą śnieżnobiałą.

Musimy natomiast pamiętać, że tak wysokie parametry mają jedną poważną wadę. Wydajność żarówek jest bardzo ograniczona, a ich żywotność może wynosić tylko 3 miesiące. Jest to jednak dosyć niska cena za produkt.

R

Zalety

• Bardzo wysoka ilość lumenów;
• Śnieżnobiała barwa światła;
• Wysoka moc żarówek;
• 4 diody na żarówkę.
Q

Wady

• Bardzo krótka żywotność.

Żarówki LED 2x H7 SENSO S9 COB 12000Lm Dzień/Noc

Najlepsze żarówki h7 powinny oferować nam wysoką ilość lumenów, a także dbać o wysoką żywotność i wystarczającą jasność do bezpiecznego i komfortowego podróżowania również nocą. Takie właśnie są żarówki SENSO, które w niskiej cenie gwarantują naprawdę dobre parametry.

Produkt przygotowany prze firmę SENSO oferuje nam moc żarówki 30 W oraz strumień światła 6000 lm. Należy zatem uważać, gdyż wiele osób mylnie określa żarówki podając moc całego zestawu, czyli sumując dwie żarówki.

Co ciekawe, temperatura bary światła to aż 6500 K, a więc gwarantuje nam to śnieżno-biały kolor. Jest to z pewnością przydatne oraz bardzo poprawia komfort jazdy. Musimy oczywiście pamiętać też o tym, że sam montaż tych żarówek jest bardzo prosty z uwagi na zastosowanie montażu typu Plug & Play.

Dobre żarówki h7 to takie, których żywotność pozwoli nam na bezproblemowe i wieloletnie korzystanie bez martwienia się o przepalenie. Żywotność w przypadku produktu od firmy SENSO szacowana jest na 50 000 godzin, a więc na nieco ponad 2000 dni ciągłego korzystania z żarówek.

Pomimo sporej ilości lumenów oraz odpowiedniej mocy, produkt nie charakteryzuje się aż taką jasnością i mocą jak w przypadku poprzednich produktów. W niskiej cenie otrzymujemy jednak żywotny produkt.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Wysoka żywotność;
• Śnieżno-biała barwa świateł;
• Bardzo prosty montaż.
Q

Wady

• Przeciętna moc;
• Niska jasność, szczególnie w nocnych, ciężkich warunkach.

Jakie żarówki h7 będą najodpowiedniejsze? Dowiedz się już teraz

Powyższy ranking żarówek h7 przedstawił sześć bardzo ciekawych produktów. Ich zadaniem jest dostarczenie odpowiedniego oświetlenia podczas nocnych podróży. Z tego względu kluczowe jest, aby ich parametry na to pozwalały. Kierując się najważniejszymi, udało nam się przygotować bardzo udaną listę. Na co jednak należy zwrócić uwagę, jeśli sami chcielibyśmy wybrać żarówki H7?

Przede wszystkim pamiętajmy o mocy żarówek oraz o jasności. Na jasność wpływ będą mieć takie parametry jak ilość lumenów, a także ilość diod występujących w jednej żarówce. Nie bez znaczenia jest także barwa wyrażana w Kelwinach.

Przygotowując żarówki h7 ranking, musieliśmy też pamiętać o dwóch innych, równie kluczowych elementach. Chodzi tutaj o cenę, a raczej stosunek jakości do ceny, a także opinie innych użytkowników. Co prawda nie są to najistotniejsze punkty, lecz zdecydowanie pomagają w podjęciu decyzji. Więcej informacji na temat żarówek h7 znajdziecie tutaj: http://koman.pl/jak-zarowke-h7-wybrac-do-samochodu/

 

arówki h7 1

Bardzo istotna jest moc oraz napięcie

Jednym z pierwszych aspektów, który ma zasadniczy wpływ na wybór żarówki, jest oczywiście ich moc oraz napięcie. Co ciekawe, prawo reguluje dokładnie jakie powinno być napięcie żarówek w samochodach osobowych i ciężarowych, dlatego w teorii nie powinno być dla nas to najważniejsze. Praktyka pokazuje jednak, że moc i napięcie odgrywa kluczową rolę.

W zależności od tego czy mówimy tutaj o żarówkach H7 LED, halogenowych czy ksenonowych, moc oraz napięcie może się różnić. Należy natomiast pamiętać, że w przypadku standardowych żarówek halogenowych, moc powinna wynosić 55 W, a napięcie 12 V. Według tych wartości musimy się kierować i dobrać wprost proporcjonalne w przypadku ksenonów i LEDów.

Philips Żarówki H7 Racing Vision

najlepsze żarówki h7

OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser

tanie żarówki h7

Kluczowa jest też jasność oraz zasięg świecenia

Nocne podróże wymagają od nas niesamowitego skupienia. Trudno natomiast pokonywać kolejne kilometry z oświetleniem, które nie jest w stanie zagwarantować nam odpowiedniej widoczności. Z tego właśnie względu musimy upewnić się, że wybrane przez nas żarówki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zasięg świecenia wynosił przynajmniej 100 metrów, a najlepiej 150 metrów.

Dodatkowo pamiętajmy też o jasności. Deklarowane przez producentów wydajności oraz efektywność świecenia mogą zagwarantować nam odpowiednie doświetlanie znaków oraz widoczność obszarów poza drogowych. Jasność ma oczywiście wpływ też na zasięg żarówek. Co ciekawe, za pojęciem jasności stoi szereg parametrów.

Sprawdź pozostałe parametry

Właściwości danej żarówki wyrażać można poprzez temperaturę barwową bądź ilość strumieni świetlnych. Te dwie specyfikacje techniczne są niezwykle kluczowe dla odpowiedniego doboru oświetlenia.

Z uwagi na to, że LEDy i tradycyjne halogeny bardzo się różnią pod względem tych parametrów, lecz ich aktualna moc oraz zasięg świecenia może być podobna, musimy mieć na uwadze to czy wybraliśmy standardową, wolframową żarówkę czy zdecydowaliśmy się na nowocześniejszy i bardziej oszczędny produkt, a mianowicie LED.

LEDówki charakteryzują się bardzo dużą ilością lumenów, często przekraczającą 10000 lm. Jeśli chodzi o barwę, to bardzo często gwarantują nam barwę śnieżnobiałą, która to jest uwielbiana przez wielu użytkowników samochodów. Możliwa jest ona dzięki temperaturze barwy wynoszącej powyżej 5000 K.

Żarówki LED H7 S4 360° COB

najlepsze żarówki h7

H7 TUNGSRAM MEGALIGHT ULTRA

żarówki samochodowe h7

Dlaczego opinie żarówek H7 mają tak duże znaczenie?

Z uwagi na to, że producenci stosują inne wytyczne i standardy podczas testów, bardzo często dochodzi do sytuacji, gdzie porównywalne parametry w dwóch żarówkach mogą dać skrajnie inną wydajność, żywotność czy też jasność. Dlatego tak istotne jest sprawdzenie co na temat konkretnego zakupu sądzą inni.

Nie zawsze warto kupować żarówki LEDowe, gdyż w tej samej cenie możemy znaleźć standardowe H7-mki z o wiele lepszą charakterystyką. Potwierdzeniem tego mogą być pozytywne opinie, które pochodzą od setek zadowolonych użytkowników.

Oczywiście jest to subiektywne źródło informacji. Jeśli jednak każda wypowiedź jest pochlebna na temat jasności bądź barwy, to jest to znak, że żarówki zdecydowanie spełniły swoją rolę i przypadły do gustu kupującego.

Podsumowanie rankingu żarówek samochodowych 2024

OSRAM Żarówki H7 Night Breaker Laser to bez wątpienia zwycięzca dzisiejszego rankingu. Żarówki te oferują nam niezwykle wysoki komfort i bezpieczeństwo podczas poruszania się nocą. Są o wiele jaśniejsze od konkurencji, a ich zasięg szacuje się na około 150 metrów.

Pamiętajmy oczywiście, że warto także sprawdzić czy jakaś z alternatyw nie spełni naszych oczekiwań, gdyż zwycięzca rankingu jest bardzo drogi. Oczywiście oprócz tego, kluczowe będzie też zapoznanie się z poradnikiem zakupowym, który to zawiera szereg przydatnych porad.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką żarówkę h7 wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by Mariusz

Od zawsze mam żarówki Osram i nie zamienie na żadne inne. Polecam

 by daszek

Wszystkie wydają się spoko. Nie testowałem to nie wiem jak jakość, ale po tym co przeczytałem chyba wypróbuje wszystkie.

 by melka

Zawsze przed zakupem patrze na opinie, teraz dolączyłam ranking i dzięki niemu kupie żarówki  Osram.

 by enia

Czy ma ktoś żarówki led senso i mógłby podzielić się doświadczeniem ? Cenowo wypadają rewelacyjnie, a jak jakość ?

 by klon

Philipsy są troche drogie, ale moim zdaniem warte swojej ceny. Długi żywot, solidne wykonanie.