Nierzadko zdarza się sytuacja, że po przekręceniu kluczyka w stacyjce nie jesteśmy w stanie odpalić silnika z uwagi na to, że akcja ta nie wywołuje żadnej reakcji. Jest to zwiastun rozładowanej już baterii. W niektórych przypadkach poziom rozładowania jest jeszcze niższy i nie pozwala nam nawet na otworzenie samochodu za pomocą centralnego zamka. W takiej sytuacji mamy dwa wyjścia – odpalić samochód za pomocą kabli lub, w przypadku drugiej opcji, skorzystać z prostownika.

Oczywiście trudno jest znaleźć prostownik z rozruchem, który to idealnie wkomponuje się w nasze wymagania. Musimy przecież wziąć pod uwagę szereg różnych parametrów, a także wybrać urządzenie dostosowane do danego sprzętu, bo akumulatory w motocyklach, samochodach osobowych, a także ciężarowych, różnią się od siebie i wymagają innych parametrów. Dlatego powstał dzisiejszy ranking prostowników z rozruchem 12/24v i 6/12v.

Ranking Prostowników z rozruchem w 2024 – Top 7 Najlepszych rankingów z rozruchem

Miejsce

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      

1

AUTOMATYCZNY PROSTOWNIK 6V 12V Z ROZRUCHEM AGM GEL 1

SATRA S-MORAY75

9.9

Tani

Allegro Logo

2

PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM 750A CLASS 700A LCD 12 1

CLASS 700A LCD

9.8

Tani

Allegro Logo

3

Prostownik rozruch 12V 24V DFC 50T Kupczyk 1

Kupczyk DFC-50T

9.7

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

4

ROZRUCH 12 24V PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM 200A 1

AL-FA 200A

9.6

Tani

Allegro Logo

5

PROSTOWNIK INWERTOROWY 12V 24V ROZRUCH LADOWARKA 1

BJC BC-600

9.5

Średnia

Allegro Logo

6

PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM KOMPRESOR URZADZENIE 4w1 XL 1

Winterstein 4w1 XL

9.3

Drogi

Allegro Logo

7

URZADZENIE ROZRUCHOWE ROZRUCH PROSTOWNIK PowerBank 1

PowerBank GEKO

9.2

Tani

Allegro Logo

W celu wyboru tego idealnego produktu, musimy przede wszystkim określić czy potrzebujemy sprzętu do rozruchu standardowego auta, do motocykla, czy może do ciężarówki. Ponadto istotne są poszczególne parametry i właściwości, w tym oczywiście napięcie wyjściowe i prąd wspomagający rozruch, funkcjonalność urządzenia, a także jego bezpieczeństwo, w tym ilość bezpieczników. Nie zapominajmy też o wadze, kompaktowości i o dodatkowych akcesoriach, a także o opiniach prostownika z rozruchem.

AUTOMATYCZNY PROSTOWNIK 6V 12V Z ROZRUCHEM AGM GEL

prostownik z rozruchem opinie

SaTra to marka, która przygotowała dla nas dzisiejszą ofertę, a w Polsce dystrybucją zajmuje się Bass Polska. Jest to więc renoma i pewność, że produkt bez problemu poradzi sobie z zadaniem. W tym przypadku jest to prostownik 6V/12V, a więc dostosowany zarówno do rozruchu akumulatorów motocyklowych, jak i tych samochodowych. Atrakcyjna cena i świetne opinie sprawiają, że to idealna opcja dla wielu z nas.

Przede wszystkim warto wspomnieć tutaj o tym, że model MORAY75 jest wystarczająco mocny i dobrze zaprojektowany, aby poradzić sobie z ładowaniem akumulatorów do 150 Ah pojemności. Oprócz tego, jego funkcjonalność jest z pewnością ponadprzeciętna, bo poradzi sobie świetnie z akumulatorami AGM, żelowymi, ołowiowo-kwasowymi, czy też ołowiowymi z elektrolitem.

Jeśli chodzi o same parametry, to prąd ładowania jest dwustopniowy i wynosi on max 12A, a prąd wspomagających rozruch to 75A. Jest to więc bardzo dobry prostownik z rozruchem, który idealnie poradzi sobie z uruchomieniem każdego auta osobowego czy jednośladu. Musimy natomiast pamiętać, że producent nie wyposażył urządzenia w przełącznik od zasilania, a ponadto gwarancja jest bardzo krótka.

R

Zalety

• Stosunkowo przystępna cena;
• Poradzi sobie z akumulatorami do 150 Ah 12V;
• W pełni metalowa obudowa;
• Współpracuje z wieloma typami akumulatorów.

Q

Wady

• Brak przełącznika od zasilania;
• Dosyć krótka gwarancja. 

PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM 750A CLASS 700A LCD 12/24V

prostownik z rozruchem bester

Kolejne urządzenie jest już o wiele droższe od poprzednika, lecz produkt przystosowany jest do pracy z o wiele pojemniejszymi, a więc i bardziej wymagającymi akumulatorami. Baterie 12V i 24V będziemy mogli bez problemu ładować za pomocą tego urządzenia, a świetnie parametry robocze oferują nam pewność, że opcja posłuży przez bardzo długi czas bez najmniejszych problemów.

Przede wszystkim istotne jest zweryfikować maksymalną pojemność akumulatora, jaką ten prostownik może ładować. W tym przypadku, model RIPPER CLASS 750 poradzi sobie bez najmniejszych problemów z akumulatorami do 900 Ah, a ich minimalna pojemność wynosić musi 60 Ah. Warto też zauważyć, że prąd rozruchu jest w tym przypadku o wiele większy i dwustopniowy w celu zapewnienia jak największego bezpieczeństwa dla naszego auta, urządzenia i oczywiście dla nas samych. Tak więc prąd rozruchu w przypadku napięcia 12 V wynosi 400 A, a w przypadku 24 V wynosi 700 A.

Tak wysokie parametry potwierdzają, że jest to idealny prostownik z rozruchem do diesla i poradzi sobie z nawet największymi jednostkami wysokoprężnymi, które mogły zaniemóc. Co ciekawe, opcja ta jest też wyposażona w zabezpieczenie termiczne, dzięki czemu transformator nie będzie się nadmiernie nagrzewał i nie dojdzie do jego uszkodzenia.

R

Zalety

• Bardzo wysoka sprawność;
• Możliwość ładowania całkowicie rozładowanych, bardzo dużych jednostek diesla;
• Zabezpieczenie termiczne;
• Możliwość ładowania akumulatorów do aż 900 Ah. 
Q

Wady

• Wysoka cena;
• Minimalna pojemność akumulatora do ładowania do 60 Ah.

Prostownik + rozruch 12V / 24V DFC-50T Kupczyk

dobry prostownik z rozruchem

Produkcja ta zachwyci każdą osobę, która pragnie znaleźć stosunkowo budżetowe rozwiązanie ze świetnymi parametrami. Urządzenie wyposażone jest oczywiście w funkcję rozruchu, a także gwarantuje nam kilka przycisków pozwalających na odpowiednie ustawienie i użytkowanie sprzętu. Należy przy tym pamiętać, że produkt cechuje się świetnymi opiniami, co potwierdza jego skuteczność i dobre działanie.

Zwróćmy najpierw uwagę na podstawowe parametry. Model DFC-50T gwarantuje nam dwa stopnie ładowania. Jedno to normalne, a drugie szybkie (opcja boost). Jak już wyżej wspomnieliśmy, propozycja ta przystosowana jest do ładowania zarówno 12 jak i 24 woltowych akumulatorów. Niestety, producent gwarantuje wyłącznie kompatybilność z akumulatorami kwasowymi.

Z parametrów technicznych warto wspomnieć o tym, że w przypadku ładowania 12 i 24 woltowych akumulatorów, prąd ładowania jest podobny – wynosi on 20 A dla 12V i 30 A dla 24 V. Kluczowe natomiast jest to, że maksymalny prąd ładowania to 45 A. Nie jest to więc tak mocny sprzęt jak poprzednik, lecz cena jest również nieporównywalnie niższa.

Co do zakresu pojemności akumulatorów, to wynoszą one od 30 do 250 Ah dla 12V, a dla 24V wynosi od 30 do 300 Ah. Produkt dodatkowo zyskał stopień ochrony IP20, a prąd rozruchu wynosi 130 A. Jest to więc budżetowa opcja, która nie poradzi sobie przy bardziej wymagających opcjach.

R

Zalety

• Bardzo atrakcyjna cena;
• Duży zakres pojemności ładowanych akumulatorów;
• Stopień ochrony IP20;
• Możliwość ładowania akumulatorów 12V i 24V.
Q

Wady

• Kompatybilność wyłącznie z akumulatorami kwasowymi;
• Nie poradzi sobie z mocno rozładowanym akumulatorem o sporej pojemności.

ROZRUCH 12/24V PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM 200A

ROZRUCH 12 24V PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM 200A

Tym razem firma włoska oferuje nam produkt o bardzo trwałym wykonaniu, a sam fakt, że AL-FA znajduje się na naszym rynki od 20 lat świadczy o ich jakości i renomie. Produkt wyróżnia się na tle rywali świetną charakterystyką, a sama praca prostownika jest bezproblemowa. Choć dane techniczne nie są najwyższe, to w tym zakresie cenowym próżno szukać czegoś mocniejszego.

Opcja ta gwarantuje napięcie 230v o częstotliwości 60 Hz. Warto też wspomnieć o mocy w trakcie ładowania i w trakcie rozruchu. Tutaj producent podaje ją w kilowatach, a dokładnie wynosi 1 kW w przypadku ładowania i 6,8 kW w trakcie rozruchu. Jeśli chodzi o ampery, to producent podaje takie same wartości dla ładowania 12 i 24 woltowego, a mianowicie 45 A.

Jest to oczywiście prostownik rozruchowy, a więc możemy liczyć na bezproblemowe uruchomienie silnika za pomocą tego urządzenia. Prąd w trakcie rozruchu wynosi natomiast 200 A – zarówno dla 12 jak i 24V. Zaletą urządzenia marki AL-FA jest przede wszystkim zastosowanie bezpieczników – dokładnie są to 2×40 A.

Urządzenie nie jest jednak dostosowane do pracy przy bardziej wymagających akumulatorach. Przede wszystkim jest to rozwiązanie dla akumulatorów o pojemności do 500 Ah.

R

Zalety

• Bardzo niska minimalna pojemność ładowanego akumulatora;
• Bezpieczniki podnoszące bezpieczeństwo używania sprzętu;
• Atrakcyjna cena;
• Stopień ochrony IP20.
Q

Wady

• Niska wartość prądu ładowania – zarówno 12V jak i 24V.

PROSTOWNIK INWERTOROWY 12V 24V ROZRUCH ŁADOWARKA

prostownik z funkcją rozruchu

Podobnie jak i poprzednie rozwiązania, tak i ten prostownik charakteryzuje się stosunkowo dobrymi parametrami, a jego cena, choć dosyć wysoka, zwiastuje świetną skuteczność pracy, wysoką wydajność i pewność, że nawet w przypadku bardzo pojemnego akumulatora będziemy w stanie bez problemu poradzić sobie z rozładowaną bateria. Model BC-600 to również wysoki poziom bezpieczeństwa!

Jak wszyscy wiemy, im lepsze parametry i dane techniczne, tym lepsza skuteczność ładowania urządzenia. To właśnie dlatego model Bc-600 charakteryzuje się tak świetnymi parametrami pracy i gwarantuje szybkie ładowanie przy zachowaniu niskie jwagi samego prostownika. Sprzęt ten oferuje nam napięcie zasilania na poziomie 230V/50Hz, a to przekłada się na napięcie wyjściowe dostępne w zarówno wersji 12 woltowej, jak i 24 woltowej.

Jest to oczywiście prostownik z rozruchem, a więc jego możliwości rozruchowe także są dla nas istotne. Jeśli więc chodzi o sam prąd rozruchowy, to wynosi on 600 A i pozwoli na skuteczne obsłużenie większości akumulatorów. Obsługiwane akumulatory dostępne są w zakresie od 50 do 800 Ah, a więc niektóre z najmniejszych i najmniej wymagających akumulatorów samochodowych mogą nie być wystarczająco pojemne, aby być ładowane za pomocą tego prostownika. Bardzo duży górny zakres oznacza natomiast, że bez problemu urządzenie poradzi sobie z nawet największymi, najbardziej pojemnymi akumulatorami dostosowanych do motorów wysokoprężnych.

R

Zalety

• Bardzo wysoki poziom prądu rozruchowego;
• Duża maksymalna pojemność obsługiwanego akumulatora;
• Świetne parametry pracy;
• Bardzo niska waga;
• Klasa ochrony IP20;
• Wyłącznik z diodą sygnalizującą.
Q

Wady

• Stosunkowo wysoka minimalna pojemność obsługiwanego akumulatora;
• Stosunkowo duża cena.

PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM KOMPRESOR URZĄDZENIE 4w1 XL

Winterstein oferuje nam niezwykle zaawansowane urządzenie, które wyposażone zostało w swój własny akumulator i pozwala nam na ładowanie urządzeń bezprzewodowo. Napięcie tej stacji ładującej wynosi 12V, a więc jest to opcja przygotowana przede wszystkim dla użytkowników samochodów osobowych. Urządzenie jest niezwykle drogie, lecz z uwagi na swój stopień zaawansowania i funkcjonalność z pewnością przypadnie do gustu niejednemu użytkownikowi.

Przede wszystkim recenzję tego sprzętu należy rozpocząć od omówienia możliwości sprzętu. Jak wiemy, nie jest to wyłącznie prostownik. Produkt wyposażono również w funkcję rozrusznika. Oprócz tego, możemy też wykorzystać model Winterstein jako lampę oświetleniową czy też jako kompresor powietrza 50 l. Wszystko to sprawia, że w awaryjnej sytuacji nie znajdziemy lepszego sprzętu.

Produkt oferuje nam stosunkowo mocne parametry. Jego specyfikacja to, między innymi, prąd wyjściowy na poziomie 6A czy też ciśnienie kompresora osiągające ilość 17 bar. Ponadto warto też sprawdzić moc szczytową produktu, która to wynosi 900 A, a wspomaganie rozruchu dostępne jest do 400 A.
Warto oczywiście wspomnieć też o kompaktowości urządzenia – w tak małej obudowie udało się producentowi zamknąć cały sprzęt, który to jeszcze dodatkowo charakteryzuje się niską wagą i prostą obsługą. Niestety, ogromna cena może być barierą nie do pokonania dla wielu osób.

R

Zalety

• Urządzenie 4w1;
• Bardzo dobre parametry robocze;
• Świetne wykonanie i wysoka sprawność urządzenia;
• Kompaktowość i niska waga.
Q

Wady

• Niezwykle wysoka cena.

URZĄDZENIE ROZRUCHOWE ROZRUCH PROSTOWNIK PowerBank

Opisywane urządzenie, w przeciwieństwie do poprzednich produktów, jest o wiele bardziej uniwersalną propozycją. Jest to tak naprawdę powerbank, którego pojemność baterii wynosi 22000 mAh. Jest to więc o wiele więcej niż otrzymać możemy w standardowym powerbanku. Oczywiście pamiętajmy też o tym, że jakość wykonania urządzenia marki Geko jest bardzo wysoka. Prąd rozruchu wynosi co prawda wyłącznie 200 A, a maksymalny prąd to 400 A, lecz jest to z pewnością wystarczające do podładowania akumulatora samochodowego – o ile ten nie jest kompletnie rozładowany.

Oczywistą wadą. w porównaniu do innych produktów w podobnym zakresie cenowym, jest brak takiej mocy i sprawności jak bardziej wyspecjalizowane urządzenia. Producent zadbał jednak o to, aby sprzęt ten był o wiele bardziej funkcjonalny, dzięki czemu zastosował tutaj różne wyjścia – zarówno pod ładowarkę laptopów 12V, 16V i 19V, jak i ładowarki USB 5V – 1A i 2A.

W zestawie znajdziemy także ogromną liczbę dodatków. Oprócz samego PowerBanka, dostaniemy też kable rozruchowe, ładowarkę sieciową, ładowarkę samochodową, wymienne wtyczki DC, a także kabel zasilający telefoniczny.

R

Zalety

• Atrakcyjna cena rozwiązania;
• Możliwość ładowania ogromnej liczby urządzeń dodatkowych;
• Kompaktowe wymiary;
• Bardzo niska waga urządzenia.
Q

Wady

• W tej cenie zakupić można wydajniejszą opcję do ładowania akumulatorów samochodowych.

Jak wybrać dobry prostownik z rozruchem? Oto nasz poradnik 2024!

Każdy kierowca doskonale wie, jak istotną rolę w prawidłowym  funkcjonowaniu samochodu pełni akumulator. Przede wszystkim, jest on niezbędny do uruchomienia silnika, a w nowych modelach pojazdów, również do prawidłowego funkcjonowania elektroniki. Dzięki niemu działają komputery pokładowe, światła, radio, klimatyzacja i wszelkie inne elementy auta zasilane energią elektryczną.

Dlatego właśnie, gdy samochód nie chce nam odpalić powinniśmy sprawdzić, czy akumulator nie uległ rozładowaniu. Jest to bowiem  jedna z najczęstszych przyczyn awarii pojazdu. W takiej sytuacji przydatny będzie prostownik,  za pomocą którego naładujemy naszą baterię samochodową. Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór tych urządzeń, jednak szczególną uwagę warto zwrócić na prostowniki z rozruchem. Tutaj sprawdzisz ranking kompresorów 24l: https://przemianydomowe.pl/kompresor-24l-opinie-ranking/.

Oprócz tego,że ładują one akumulator, posiadają możliwość szybkiego uruchomienia auta z rozładowaną baterią. Jest to funkcja dodatkowa,niezwykle przydatna w awaryjnych sytuacjach. W wyborze odpowiedniego sprzętu pomocny może okazać się nasz poradnik i ranking prostowników z rozruchem.

Podpowiemy na co zwrócić uwagę, a jest to przede wszystkim wielofunkcyjność czy tryby pracy. Ponadto, zwrócić trzeba uwagę na to co dokładnie będziemy ładować (czy samochody osobowe, czy ciężarowe, czy po prostu jednoślady), a także na parametry robocze. Więcej informacji znajdziemy też tutaj: http://djx.pl/na-co-zwracac-uwage-przy-zakupie-prostownika-samochodowego/

Multifunkcyjność

Poszukując prostownika rozruchowego do samochodów osobowych, warto zwrócić uwagę na urządzenia multifunkcyjne. Najczęściej są one niewielkich rozmiarów, lekkie i poręczne. Dzięki temu w awaryjnych sytuacjach ich obsługa jest prosta i bezproblemowa.

Obecnie na rynku w roku 2024 dostępne są urządzenia, pełniące rolę rozrusznika, prostownika i profesjonalnego kompresora samochodowego 12v / 230v. Posiadają one również dodatkowe gniazda do zapalniczek, czy wbudowaną latarkę. Czyni je to praktycznym sprzętem, przydatnym każdemu kierowcy.

Pierwsze dwie funkcje są najważniejsze. Umożliwią nam one awaryjne odpalenie pojazdu i naładowanie akumulatora. Dzięki kompresorowi w szybki sposób uzupełnimy brakujące powietrze w oponach, a latarka umożliwi nam korzystanie z urządzenia w nocy, czy garażu, w którym panuje półmrok.

PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM KOMPRESOR URZĄDZENIE 4w1 XL

prostownik mikroprocesorowy z rozruchem

URZĄDZENIE ROZRUCHOWE ROZRUCH PROSTOWNIK PowerBank

prostownik z rozruchem

Prostownik z rozruchem i Powerbank w jednym urządzeniu

Ciekawym urządzeniem, wartym przetestowania, jest prostownik z rozruchem posiadający funkcję powerbanka. Jeśli często podróżujemy prywatnie, bądź służbowo może okazać się to dla nas dobrym rozwiązaniem.

W przypadku nagłego rozładowania akumulatora samochodowego w trasie, z powodzeniem użyjemy tego sprzętu, do ponownego odpalenia pojazdu. Podłączymy pod niego ładowarki do laptopów, telefonów komórkowych, nawigacji itp. Tego rodzaju sprzęt, jest przystosowany do różnego typu złącz USB i kabli zasilających.

Niewielka waga, rozmiar i mobilność tego urządzenia sprawiają, że z powodzeniem możemy mieć go zawsze w swoim samochodzie. Często producenci dołączają do prostownika  pełen zestaw przewodów dedykowany urządzeniu.

Prostownik inwerterowy

Coraz większą popularnością cieszą się nowsze modele prostowników z funkcją rozruchu tzw. inwertorowe. Charakteryzują się one tym, że automatycznie dostosowują pobór prądu, do zapotrzebowania akumulatora. Dzięki temu  zapobiegają przeładowaniu baterii i zwarciom.

W przypadku korzystania z funkcji rozruchowej, prąd dostarczany jest do baterii, dopiero w momencie uruchomienia pojazdu. Powoduje to stabilizację napięcia wyjściowego i zwiększa bezpieczeństwo użytkowania sprzętu.

Takie urządzenia wyposażone są również w systemy chłodzące, zapobiegające przegrzewaniu. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych pozwoliło zmniejszyć gabaryty tego typu prostowników. Dzięki temu są one poręczne i praktyczne.

PROSTOWNIK INWERTOROWY 12V 24V ROZRUCH ŁADOWARKA

prostownik z funkcją rozruchu

Napięcie prostownika

Napięcie prostownika powinno być równe napięciu akumulatora. W samochodach osobowych najczęściej występują baterie mające 12V. W dużych samochodach dostawczych, busach, czy maszynach rolniczych montowane są urządzenia, których napięcie wynosi 24V.

Znajomość tych parametrów jest istotna do efektywnego korzystania z prostownika. Jeśli jego napięcie będzie mniejsze niż napięcie akumulatora, będzie ładował się on dużo dłużej.

Jeśli jesteśmy właścicielami kilku pojazdów różnego rodzaju, warto zastanowić się nad wyborem prostownika o regulowanej mocy.

Dzięki temu, za pomocą jednego urządzenia, będziemy mieli możliwość naładowania akumulatorów o różnych napięciach z optymalną mocą i w możliwie najkrótszym czasie. Tego typu sprzęt może działać zasilając jedną, lub kilka baterii samochodowych jednocześnie, w zależności od sposobu ich  podłączenia.

PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM 12V/24V 200A ROZRUCH

ROZRUCH 12 24V PROSTOWNIK Z ROZRUCHEM 200A

AUTOMATYCZNY PROSTOWNIK 6V 12V Z ROZRUCHEM AGM GEL

prostownik z rozruchem opinie

Różne rodzaje akumulatorów

Większość akumulatorów, to akumulatory kwasowo – ołowiowe. Znaczna część prostowników jest dedykowana takim właśnie modelom. Występują jednak baterie samochodowe typu AGM i żelowe.

Są one coraz częściej wykorzystywane w nowszych modelach samochodów. Powinniśmy mieć to na uwadze poszukując odpowiedniego dla nas urządzenia. Dzięki temu sam prostownik będzie uniwersalny.

Niezależnie od tego, czy po jakimś czasie wymienimy w naszym pojeździe sam akumulator, lub nabędziemy zupełnie nowe auto – dobry prostownik z rozruchem  do różnego rodzaju baterii, będzie nam służył długo i efektywnie.

Profesjonalny prostownik, o dużej mocy

Jeśli pojazdy, o których akumulatory chcemy zadbać to busy, samochody dostawcze, lub maszyny rolnicze, powinniśmy rozważyć zakup profesjonalnego urządzenia o dużej mocy. Przy wyborze prostownika, zwróćmy uwagę na wartość, jaka jest jego prąd ładowania, a także na to jaka jest jego pojemność.

Aby prostownik skutecznie zasilał akumulator, wartość prądu ładowania, powinna odpowiadać 1/10 pojemności akumulatora. Istotnym jest, aby takie urządzenie posiadało amperomierz, który umożliwi nam kontrolę nad ładowaniem baterii i dokładny odczyt wartości chwilowego natężenia prądu.

Równie ważne są zabezpieczenia termiczne. Minimalizują one ryzyko przegrzania się urządzenia, a co za tym idzie poważnych awarii akumulatora. Mając te parametry na względzie, na pewno uda nam się dobrać odpowiedni transformator do pojemnych  silników benzynowych, jak i prostownik z rozruchem do diesla. Tego typu urządzenie to np. prostownik z rozruchem Bester.

Prostownik + rozruch 12V / 24V DFC-50T Kupczyk

dobry prostownik z rozruchem

Prostowniki mikroprocesorowe

Prostownik mikroprocesorowy z rozruchem, to dobry wybór dla niedoświadczonych kierowców, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze sprzętem samochodowym.

Są to intuicyjne w obsłudze urządzenia, które posiadają szereg zabezpieczeń przed konsekwencjami ich nieumiejętnego użycia.
Aby prostownik działał prawidłowo, należy podpiąć go odpowiednio do akumulatora. Powinniśmy przy tym, ściśle przestrzegać kolejności wykonywanych przez nas czynności. Jeśli będziemy próbowali podłączyć nie wyjęty akumulator, lub pomylimy porządek podpięcia przewodów – możemy doprowadzić do awarii.

Ten typ prostowników skutecznie nas przed tym chroni. Dzięki czujnikom zapobiegania przeciążeniu i odwrotnej biegunowości możemy mieć pewność, że naszemu akumulatorowi nie grozi awaria.

Najlepszy prostownik z rozruchem- podsumowanie rankingu 2024

Jak pokazuje nasz ranking prostowników z rozruchem 12/24v wybór tych urządzeń na rynku jest bardzo duży. Szukając tego rodzaju urządzenia, powinniśmy  wybrać ten, dostosowany do indywidualnych rekomendacji dla naszego pojazdu. Warto zwrócić jednak uwagę na pewne uniwersalne cechy sprzętu.

Nasz  ranking 2024 wygrywa prostownik SATRA S-MORAY75. Posiada on odpowiednie parametry techniczne takie, jak napięcie, prąd ładowania itp. Jest on też przeznaczony, do akumulatorów dieslowskich jak i benzynowych. Cieszy się również pozytywną opinią wielu dotychczasowych użytkowników. Dzięki temu powinien on spełnić swoją rolę, jako dobry prostownik z rozruchem, w większości naszych pojazdów.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki prostownik z rozruchem wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by muchos

Zainteresowął mnie ten powerbank, nie za duży a funkcje spełnia. Dla mnie bomba.

 by ruda

Pewnie jestem jedeyną kobietą czytającą ten ranking ;D no ale trzeba sobie w życiu radzić a kobiety też potrzebują prostownika w garażu. Ja biorę ten ze średniej półki cenowej BJC BC-600. Oby zdał egzamin.

 by czeer

moge polecić winterstein, u mnie ładuje samochody osobowe i robocze z duzymi akum.

 by szatyn7

Byłem nastawiony na kupczyka ale jak czytam, że nie poradzi sobie z akumulatorem o wiekszej pojemnosci to raczej z niego zrezugunje.

 by józiuuu

Bardzo dobrze że na pierwszym miejscu jest zwyczajny, tani prostownik. Uważam, że akurat przy prostpwnikach nie ma co świrować z drogimi, bo każde mają podobne parametry.