Majsterkowicze oraz profesjonaliści pracujący na co dzień w warsztacie i zajmujący się obróbką materiałów muszą korzystać ze szlifierek stołowych. Jest to podstawa, jeśli chodzi o wyposażenie każdego miejsca pracy. Uniwersalność oraz możliwość wykorzystania polerki stacjonarnej do wielu zadań sprawia, że jest to prawdopodobnie jeden z ważniejszych zakupów.

Niestety, szlifierka kątowa stołowa czy taśmowa to wydatek całkiem spory, a ze względu na różnorodność sprzętu, niekiedy również trudny. Z tego względu pojawia się wielu specjalistów, którzy starają się pomóc nam w ostatecznym wyborze. Warto natomiast zapoznać się z rankingiem szlifierek stołowych zaprezentowanych poniżej, aby wiedzieć dokładnie które elementy mają największe znaczenie.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Szlifierka TAŚMOWA TALERZOWA stołowa POWERMAT 500W 1

Szlifierka POWERMAT 500W

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
EINHELL TC US400 SZLIFIERKA STOŁOWA TAŚMOWA 1

Szlifierka EINHELL

9.8

Tania

Allegro Logo
SCHWARZBAU MD3215 szlifierka 1

Szlifierka SCHWARZBAU

9.8

Tania

Allegro Logo
SZLIFIERKA STOŁOWA 600W 200mm GBG 60 20 BOSCH 1

Szlifierka BOSCH GBG602

9.7

Droga

Allegro Logo
 
empik logo
 
SZLIFIERKA STOŁOWA TAŚMOWO TALERZOWA 600W 2w1 KRAFT DELE 1 1

Szlifierka KRAFT DELE

9.6

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo

W zestawieniu braliśmy pod uwagę przede wszystkim te szlifierki taśmowe stacjonarne, które wyróżniały się na tle konkurencji swoimi parametrami technicznymi oraz funkcjonalnością. Ceny, a także opinie szlifierek stołowych również miały znaczenie podczas kompletowania zestawienia.

Szlifierka TAŚMOWA TALERZOWA stołowa POWERMAT 500W

dobra polerka stacjonarna

Średni zakres cenowy za szlifierkę o wysokiej mocy dostarczonej przez renomowanego producenta – tym właśnie jest model PM-SSTT-500 od Powermat. Uniwersalność pracy, a także duże rozmiary taśmy i tarczy gwarantują nam wydajność oraz szybkość pracy, a przyzwoita prędkość obrotowa jeszcze bardziej usprawni szlifowanie.

Bardzo ważnym powodem dlaczego ta szlifierka znalazła się na pierwszym miejscu w zestawieniu jest jej wielozadaniowość. Dzięki zastosowaniu kilku trybów szlifowania, istnieje możliwość pracy wzdłuż, w poprzek, a nawet po skosie elementu drewnianego. Należy natomiast pamiętać, że całość dostosowana jest wyłącznie do drewna, tworzyw sztucznych i materiałów drewnopochodnych.

Nie jest to zatem szlifierka taśmowa stołowa do metalu. Nie poradzi sobie z twardszym materiałem, a możemy doprowadzić do uszkodzenia sprzętu. Warto natomiast pamiętać, że zastosowano tutaj kilka ciekawych rozwiązań, między innymi uchylny blat. Dzięki temu możemy dostosować kąt szlifowania modułu, a nawet pracować prostopadle do tarczy.

Z danych technicznych warto wspomnieć o prędkości obrotowej wynoszącej 1450 RPM. Jest to prędkość, jaką produkuje silnik. Jego moc natomiast, bez obciążenia, wynosi aż 500 W. Oznacza to, że mamy do czynienia z bardzo trwałym i polecanym produktem.

Brak możliwości regulacji obrotów oraz dosyć ograniczona ilość funkcji to główne wady, jakie posiada model PM-SSTT-500K. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to wciąż jedna z ciekawszych ofert w tym zakresie cenowym.

R

Zalety

• W miarę przystępna cena;
• Duża moc szlifierki;
• Możliwość szlifowania pod kątem prostopadłym dzięki regulacji kąta nachylenia;
• Duża powierzchnia taśmy szlifującej oraz tarczy.
Q

Wady

• Brak regulacji prędkości obrotowej;
• Niedostosowana do bardziej wymagających materiałów.

EINHELL TC-US400 SZLIFIERKA STOŁOWA TAŚMOWA

dobra  SZLIFIERKA STOŁOWA TAŚMOWA

Nieco droższym wyborem, który także gwarantuje nam niezwykle duże powierzchnie pasa szlifierskiego oraz tarczy, jest model TC-US400. Einhell to jedna z lepszych firm, jakie zajmują się produkcją tego typu szlifierek. Dodatkowo w zestawie otrzymujemy aż 5 taśm oraz 10 krążków, które charakteryzują się różnym stopniem gradacji.

Warto najpierw zapoznać się z parametrami urządzenia. Są one nieco mniej atrakcyjne niż w przypadku zwycięzcy. Moc silnika jest mniejsza, bo wynosi 375 W. Jednakże, twórcom udało się osiągnąć prędkość obrotową bez obciążenia wynoszącą także 1450 RPM. Jest to jednak cięższy produkt, co może negatywnie wpłynąć na komfort pracy, szczególnie kiedy szlifierka często zmienia swoje położenie.

Produkt gwarantuje nam jednak podstawową funkcjonalność, a mianowicie możliwość ustawienia kąta szlifowania. Regulacja odbywa się w zakresie od 0 do 45 stopni. Warto także pamiętać o tym, że system wymiany papierów został usprawniony dzięki zastosowaniu specjalnych papierów ściernych na rzep.

Einhell oferuje 2 lata gwarancji na produkt, co z pewnością uspokoi niektórych użytkowników i zagwarantuje im chociaż 2 lata bezproblemowej pracy. Istotną zaletą jest oczywiście włączenie do zestawu pełnego pakietu taśm i krążków, co ograniczy przyszłe wydatki.

Jednakże, zastosowanie paska klinowego oraz średniej jakości komponentów sprawiło, że niektórzy użytkownicy narzekają na awaryjność urządzenia. Dotyczy to przede wszystkim osób profesjonalnie wykorzystujących produkt.

R

Zalety

• Bardzo bogate wyposażenie dodatkowe;
• Podstawowe funkcje regulacyjne;
• Wysoka prędkość obrotowa;
• Bardzo prosta i szybka wymiana taśm i krążków szlifierskich.
Q

Wady

• Dosyć wysoka cena;
• Kiepskiej jakości komponenty wewnątrz szlifierki.

Szlifierka SCHWARZBAU MD3215

ranking szlifierek

Budżetowym rozwiązaniem, które dodatkowo charakteryzuje się kompaktowością oraz możliwością obrabiania metali, jest model MD3215. Jest to co prawda mniej uniwersalne rozwiązanie. Rzec by można, że jest to produkt przeznaczony wyłącznie do konkretnych prac i do konkretnych materiałów.

W niezwykle niskiej cenie otrzymujemy świetnie wykończoną szlifierkę, która oprócz szlifowania pozwala nam na obrabianie metali. Jest to produkt ślusarski, przeznaczony do warsztatów domowych oraz do tych profesjonalnych.

Jeśli chodzi o same parametry, to moc silnika wynosi 150 W. Wydaje się mało, lecz przy tak małym i nieskomplikowanym urządzeniu, daje nam to aż 2950 RPM. Zastosowanie utwardzonych kamieni ściernych oraz metalowej obudowy silnika gwarantuje wysoką trwałość i niezawodność, a silnik indukcyjny bardzo skutecznie i wydajnie przenosi moc na kamienie ścierne.

Szlifierka oferuje nam bardzo podstawowe dodatki i właściwości. Mowa tutaj, między innymi, o stopkach antywibracyjnych oraz o specjalnych mocowaniach, dzięki czemu przykręcimy szlifierkę do stołu. Zwróćmy dodatkowo uwagę na fakt, że same podpórki szlifierskie są regulowane, a w celu poprawy bezpieczeństwa, zastosowano szybki ochronne.

Jeżeli mała szlifierka stołowa to główny parametr zakupu, a dodatkowo pragniemy znaleźć urządzenie do obróbki twardszych materiałów, to warto przemyśleć ten zakup. Nie będzie to jednak odpowiednia opcja dla wielu innych prac ślusarskich i szlifierskich.

R

Zalety

• Duża prędkość obrotowa;
• Możliwość obróbki metali;
• Kompaktowy rozmiar;
• Niska cena;
• Bardzo trwałe wykonanie.
Q

Wady

• Bardzo ograniczona funkcjonalność;
• Niska moc silnika.

SZLIFIERKA STOŁOWA 600W 200mm GBG 60-20 BOSCH

SZLIFIERKA STOŁOWA 600W 200mm GBG 60-20 BOSCH

Jeżeli jesteśmy przygotowani na o wiele większy wydatek, lecz chcemy dzięki temu otrzymać najskuteczniejszą i najwydajniejszą szlifierką stołową, warto przemyśleć w takiej sytuacji zakup modelu GBG 60-20. Jest to jedna z najmocniejszych i najlepiej wykonanych szlifierek tego typu na rynku w 2024 roku.

Produkt wyposażony został w silnik indukcyjny, a więc w ten sam rodzaj co w przypadku poprzedniego produktu. Jednakże, tym razem producenci zaoferowali nam o wiele większą moc, która wynosi aż 600 W. Jeżeli zastanawiamy się jaka szlifierka stołowa do metalu będzie najlepsza, to będzie to z pewnością model od firmy Bosch.

Charakterystycznym elementem tego zakupu jest także bardzo duża prędkość obrotowa. Wynosi ona aż 3600 RPM, a więc przekłada się to na bardzo szybką i skuteczną pracę. Odnosi się to zarówno do szlifowania elementów metalowych, jak i usuwania zadziorów i rdzy, czy wygładzania spawów.

Znaczenie ma także samo zastosowanie. Oprócz elementów z litego metalu, produkt świetnie sobie radzi także z pochodnymi materiału i odlewami. Średnica tarczy szlifierskiej także zaskakuje swoją wielkością. Wynosi aż 200 mm, co jest najwyższym wynikiem w tym zestawieniu.

Musimy pamiętać jednak, że nie jest to szlifierka stołowa z regulacją obrotów, a dodatkowo z uwagi na zastosowanie wyłącznie tarcz szlifierskich, nie możemy korzystać z produktu w przypadku drewnopochodnych materiałów.

R

Zalety

• Bardzo wysoka moc;
• Duża prędkość obrotowa;
• Najlepsze wykonanie na rynku;
• 3 lata gwarancji.
Q

Wady

• Ograniczona funkcjonalność;
• Brak regulacji obrotów.

SZLIFIERKA STOŁOWA TAŚMOWO TALERZOWA 600W 2w1 KRAFT DELE

dobra SZLIFIERKA STOŁOWA TAŚMOWO TALERZOWA

Nieco przystępniejszą opcją jest model 2w2, jaki oferuje nam marka Kraft & Dele. To produkt wyposażony w dosyć mocny silnik oraz szereg udogodnień, które pozytywnie wpływają na wydajność pracy oraz na różne możliwości obróbki materiału. Jednak ze względu na dosyć niską cenę, nie możemy liczyć na wiele wyżej opisanych opcji, trybów pracy i funkcji.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na prostą budowę. Urządzenie oferuje nam aż 600 W mocy, co przekłada się na standardową prędkość taśmy wynoszącą 1450 RPM. Oprócz tego, twórcy wyposażyli urządzenie w dosyć duże powierzchnie szlifierskie – zarówno w przypadku taśmy, jak i tarczy. Wynoszą one odpowiednio 150 mm średnicy w przypadku tarczy i 100 x 914 mm w przypadku taśmy.

Szlifierkę wyposażono w metalową obudowę oraz specjalną osłonę. Podnosi to bezpieczeństwo i komfort pracy gdyż chroni nas przed iskrami. Co ciekawe, możemy dostosować moduł szlifierki talerzowej w zakresie od 0 do 45 stopni. Na uwagę zasługuje także możliwość ustawienia stolika taśmowego w pionie dzięki regulacji w zakresie 0-90 stopni.

Aby poprawić stabilność pracy, twórcy zdecydowali się wykonać blat z odlewu żeliwnego, a samą powierzchnię poddali procesowi frezowania. Pozytywnie wpływa to na przyczepność obrabianego materiału do stołu.

W tej cenie nie znajdziemy jednak wielu istotnych rozwiązań jak na przykład możliwość regulacji obrotów. Oprócz tego, nie jest to szlifierka taśmowa stołowa do metalu, gdyż zastosowane taśmy nie poradzą sobie z tak twardym materiałem.

R

Zalety

• Przystępna cena;
• Duża moc silnika bez obciążenia;
• Wystarczająca prędkość taśmy;
• Duże powierzchnie tarczy i taśmy, a także blatu roboczego;
• Spore możliwości regulacyjne kąta nachylenia tarczy i taśmy.
Q

Wady

• Brak regulacji prędkości obrotowej;
• Nie nadaje się do twardszych materiałów.

Jaka szlifierka stołowa będzie najlepsza? Sprawdź poniższe porady!

Dla wielu z nas zakup szlifierki stołowej wiąże się z zakupem popularnego modelu od renomowanego producenta. Nie zawsze jednak jest to najlepsze rozwiązanie, szczególnie kiedy popularne marki potrafią za samą nazwę życzyć sobie horrendalnie wysokich cen. Nawet profesjonaliści, którzy codziennie korzystają ze szlifierek mają tę zagwozdkę.

Warto z tego powodu dowiedzieć się jaka szlifierka stołowa okaże się najlepsza. Aby jednak to zrobić, musimy odpowiedzieć sobie na kilka istotnych pytań, gdyż to w większości od naszych oczekiwań i rodzaju prac, a także obrabianego materiału będzie zależeć ostateczny wybór.

Przede wszystkim musimy mieć na uwadze moc silnika, a także prędkość obrotową. Są to dwa parametry, które zawsze będą istotne podczas wyboru jakiejkolwiek szlifierki czy dobrej piły stołowej– czy do drewna, czy do metalu, czy bardziej uniwersalnego narzędzia. Oprócz tego, ważna jest także funkcjonalność oraz elementy regulacyjne. Komentarze i uwagi innych użytkujących okażą się równie pomocne. Więcej informacji znajdziecie natomiast pod tym linkiem: https://www.ebmia.pl/wiedza/porady/narzedzia-porady/szlifierka-stolowa-opinie-jaka-kupic/.

najlepsza szlifierka stołowa

Remontujesz dom i szukasz odpowiedniej szlifierki? Kliknij w link i wybierz najlepszy produkt: https://przemianydomowe.pl/najlepsza-szlifierka-do-gipsu-ranking-opinie/

Szlifierka do drewna, metalu, czy uniwersalna?

Zanim zdecydujemy się na konkretny model, musimy najpierw zastanowić się do obróbki jakiego materiału zakupiony sprzęt będziemy najczęściej używać. Szlifierki stołowe do drewna to bardzo popularna opcja i najczęściej wybierana przez amatorów oraz osoby, które prowadzą swoje własne, domowe warsztaty. Takie szlifierki cechują się wysoką jakością pracy oraz oczywiście wydajnością w przypadku drewnopochodnych materiałów.

Problem pojawia się kiedy będziemy chcieli wykorzystać szlifierkę do zeszlifowania, czy obrobienia materiału metalowego lub pozbycia się rdzy czy wygładzenia spawów. Wtedy klasyczna szlifierka nie poradzi sobie ze względu na nieodpowiednią powierzchnię szlifującą.

Do metali najczęściej wybiera się specjalnie przygotowanie kamienie szlifujące bądź specjalnie zaprojektowane tarcze szlifierskie. Są one zazwyczaj duże, o średnicy przekraczającej 180 mm. Inną opcją jest natomiast wybór uniwersalnej szlifierki. Jest ona jednak bardzo droga, często ponad dwukrotnie droższa od standardowej szlifierki dostosowanej do konkretnych materiałów. Zobacz też jaka tania grubościówka będzie najlepsza.

Szlifierka TAŚMOWA TALERZOWA stołowa POWERMAT 500W

szlifierka stołowa opinie

SZLIFIERKA STOŁOWA TAŚMOWO TALERZOWA 600W 2w1 KRAFT DELE

mała szlifierka stołowa

Moc oraz prędkość obrotowa

Gdy już zdecydujemy się na szlifierkę do konkretnego materiału (czy też uniwersalną), przed nami wybór mocy oraz prędkości obrotowej. W dużym skrócie te dwa parametry są od siebie zależne i im większa wartość, tym lepiej dla nas. Należy jednak uważać na kilka rzeczy.

Przede wszystkim prędkość obrotowa powinna być regulowana, dzięki czemu będziemy mogli dostosować sobie urządzenie do obrabianego materiału oraz naszych umiejętności. Standardowa prędkość obrotowa do prac przy materiałach takich jak drewno czy tworzywo sztuczne wynosi od 1400 do 2000 RPM. Jeśli jednak zamierzamy szlifować twardsze materiały, potrzebna będzie wyższa prędkość, sięgająca nawet do 3500-4000 RPM.

Moc to natomiast bardzo istotny parametr wskazujący czy wybrany przez nas produkt może zagwarantować nam odpowiednią prędkość przez długi czas bez ryzyka przegrzania urządzenia bądź jego uszkodzenia. Jeśli urządzenie o niskiej mocy osiąga bardzo dużą prędkość obrotową, możemy liczyć się z tym, że trwałość takiego silnika nie będzie tak dobra, jak w przypadku większych i mocniejszych jednostek.

Funkcjonalność i opcje regulacyjne

Kolejnym istotnym elementem podczas zakupu szlifierki jest dobór odpowiednich trybów i funkcji, jakie zastosowano w urządzeniu. Sprzęt szlifierki musi gwarantować nam udogodnienia w postaci regulowanych kątów czy także innych systemów poprawiających bezpieczeństwo i komfort pracy. Przykładem może być system Soft-Start, który odpowiada za płynne wchodzenie na obroty, co przekłada się na podwyższone bezpieczeństwo i poprawioną żywotność silnika.

Oprócz tego, istotne jest także znalezienie urządzenia oferującego nam regulowane obroty. Przełoży się to na precyzyjną pracę w przypadku zróżnicowanych materiałów, a także na możliwość dopasowania produktu do naszych wymagań. Z tego właśnie względu szlifierka stołowa z regulacją obrotów będzie bardzo dobrym zakupem dla każdego, zarówno profesjonalisty i amatora.

EINHELL TC-US400 SZLIFIERKA STOŁOWA TAŚMOWA

szlifierka stołowa ranking

SZLIFIERKA STOŁOWA GBG 60-20 BOSCH

szlifierka taśmowa stacjonarna

Szlifierka stołowa opinie 2024

Fora internetowe, blogi, a także komentarze na stornach aukcyjnych wypełnione są przemyśleniami oraz opiniami użytkowników, którzy zakupili dany produkt. Co prawda są to wyłącznie prywatne odczucia, a więc bardzo subiektywne źródło informacji. Pomoże nam jednak określić czy deklarowane parametry przekładają się w rzeczywistości na skuteczną i wydajną pracę.

Szlifierki stołowe to nie jest tani zakup, tak więc zapoznanie się z opiniami czy poradami specjalistów zdecydowanie pomoże nam w przyszłości, szczególnie kiedy nie jesteśmy doświadczeni w zakupie tego typu urządzeń.

Podsumowanie rankingu szlierek stołowych 2024

W dzisiejszym zestawieniu zwycięża Szlifierka TAŚMOWA TALERZOWA stołowa POWERMAT 500W. Jest to mocne i trwałe urządzenie, które co prawda nie oferuje nam uniwersalnej pracy, lecz świetnie radzi sobie z drewnem, tworzywem sztucznym, a także materiałami pochodnymi od drewna.

Jeśli jednak to nie jest to, czego oczekujemy, to warto przemyśleć nasz przyszły zakup szczególnie biorąc pod uwagę informacje, jakie znajdziecie w poradniku zakupowym. To one pomogą wam w doprecyzowaniu szlifierki do własnych potrzeb. Co więcej, taki zakup będzie się wyróżniał trwałością i niezawodnością, a także komfortem pracy.

Powiązane Artykuły

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką szlifierkę stołową wybrać
Average rating:  
 0 reviews