Odpowiednia pielęgnacja pralki i pozbywanie się kamienia to najważniejsza kwestia, która pozwoli zachować sprawność naszego sprzętu oraz zadba o brak jakichkolwiek nieprzyjemnych zapachów. Oprócz oczywistych powodów, jest to także świetne rozwiązanie, aby nieco zmiękczyć ubrania i nadać im przyjemny dotyk.

Przeglądając zatem dostępne środki do czyszczenia pralki, warto pamiętać o tym jak wiele mogą one zrobić dla naszego prania oraz jak poprawiają wydajność i żywotność sprzętu. Jednakże, bardzo dobry środek do czyszczenia pralki nie jest tak prosty w znalezieniu, a na rynku mamy ogromną ilość najróżniejszych środków.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Calgon 3w1 Tabletki 1

Tabletki Calgon 3w1

9.9

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
Duzzit Czyścik Odkamieniacz do Pralki 250ml 1

Duzzit Czyścik

9.8

Tanie

Allegro Logo
Ludwik Płyn do czyszczenia pralki 250ml 1

Płyn Ludwik

9.7

Tanie

Allegro Logo
Tabletki odkamieniająceczyszczące do pralki Der Waschkönig 1

Tabletki Der Waschkönig

9.6

Tanie

Allegro Logo
 
empik logo
TABLETKI DO CZYSZCZENIA PRALKI 2 SZT CONDENSSA 1

Tabletki CONDENSSA

9.5

Średnia

Allegro Logo

Aby zatem zawęzić nasze poszukiwania i wybrać najlepszy środek do czyszczenia pralki, przygotowaliśmy zestaw, w którym nasi specjaliści umieścili 5 wysoce skutecznych i często polecanych preparatów z 2024 roku. Różnią się one co prawda formą aplikacji, a także częstotliwością oraz intensywnością, lecz każdy z nich na swój sposób gwarantuje wysoką skuteczność czyszczącą.

Tabletki Calgon 3w1

Tabletki do czyszczenia pralki Calgon 3w1

Nikomu nie trzeba przedstawiać firmy Calgon. Od dekad producent zajmuje się produkcją środków chemicznych, których zadaniem jest właściwa praca pralki oraz czyszczenie – zarówno samego sprzętu jak i naszych ubrań. Kostki oferowane w zestawie są uniwersalne i świetnie sobie radzą w przypadku każdego rodzaju pralki.

Calgon oferuje nam aż 60 sztuk tabletek. Jest to oferta 3w1, a każda tabletka działa jako odkamieniacz i ma także za zadanie chronić pralkę przed kamieniem, brudem oraz oczywiście brzydkim zapachem. Warto zwrócić uwagę na to, że czołowi producenci urządzeń czyszczących, w tym Bosch, Siemens i Whirlpool, polecają korzystanie z tego produktu.

Unikalna formuła Calgon oferowana jest w odświeżonej, najnowszej wersji. Jednakże, raz jeszcze sprawdzone związki chemiczne takie jak polikarboksylany znalazły się w składzie. Te natomiast odpowiadają za zmiękczenie wody, a co za tym idzie tabletki zapobiegają przed osadzaniem się kamienia w przyszłości.

Należy natomiast pamiętać, że są to tabletki prewencyjne. Oznacza to, że nie należy ich stosować w przypadku, kiedy osad już się odłożył. Z uwagi na to, producent zaleca korzystanie z tabletek odkamieniających już przed pierwszym użyciem pralki. Jednakże, nawet po późniejszym rozpoczęciu środek jest w stanie skutecznie ochronić przed kolejnymi zabrudzeniami.

Pomimo wysokiej ceny za ten zestaw, Calgon oferuje nam bardzo dobry stosunek ilości tabletek do wartości produktu. Z uwagi na to, że zalecane jest każdorazowe użycie, bardzo szybko się on może skończyć.

R

Zalety

• Najlepszy środek prewencyjny do ochrony;
• Ochrona 3 w 1;
• Zestaw na 60 prań;
• Dobry stosunek ceny do ilości tabletek.
Q

Wady

• Do każdorazowego stosowania;
• Nie rozpuszcza osadu, który już się odłożył.

Duzzit Czyścik Odkamieniacz do Pralki 250ml

Duzzit Czyścik Odkamieniacz do Pralki 250ml

Jeżeli zależy nam na produkcie, który będzie w stanie pozbyć się już osadzonego kamienia, to zachęcamy do wyboru produktu firmy Duzzit. Jest to świetna opcja, która pomimo bardzo ograniczonej wielkości starczy nam na bardzo długo.

W przeciwieństwie do poprzednika, ten preparat dostępny jest w formie płynu. Stosujemy go także inaczej, bo należy wymieszać 50 ml roztworu produktu z 4 litrami wody, a następie wyczyścić szufladę pralki. Po wypłukaniu pozostałą zawartość wlewamy z powrotem do pralki i włączamy cykl prania bez żadnych dodatkowych środków piorących i bez ubrań.

W cenie otrzymujemy bardzo małą buteleczkę, która pomieści wyłącznie 250 ml preparatu. Jednakże, z uwagi na to, że na jedno czyszczenie potrzebna jest wyłącznie 1/5 wielkości, a stosowanie produktu zaleca się raz na 3 miesiące, to preparat ten wystarczy nam na bardzo długo – na o wiele dłużej niż zwycięzca rankingu przy o wiele niższej cenie.

Należy natomiast pamiętać, że jest to rozwiązanie przygotowane wyłącznie do czyszczenia już ubrudzonej, zakamienionej pralki. Innymi słowy, w przypadku dłuższych interwałów bądź bardzo twardej wody, odłożony kamień i brud może doprowadzić do sporych uszkodzeń, gdyż środek nie działa w żaden sposób prewencyjnie.

R

Zalety

• Bardzo niska cena;
• Zawartość jednego pojemnika wystarczy na ponad rok;
• Bardzo długie przerwy pomiędzy kolejnymi czyszczeniami;
• W miarę skuteczne czyszczenie pralki z kamienia.
Q

Wady

• Brak właściwości prewencyjnych;
• Przeciętna wydajność w pozbywaniu się innego osadu oraz brudów.

Ludwik Płyn do czyszczenia pralki 250ml

 Ludwik Płyn do czyszczenia pralki 250ml

Kolejne rozwiązanie znajdujące się na naszej liście jest niezwykle ciekawe z kilku względów – począwszy od właściwie dobranego składu bezpiecznego dla pralki, poprzez wysoką skuteczność w likwidowaniu brzydkich zapachów i usuwaniu kamienia, a skończywszy na przystępnej, wręcz budżetowej cenie.

Po bardzo niskich kosztach możemy zakupić 250 ml płynu do czyszczenia. Ludwik to firma, która od lat znajduje się w najwyższym topie, jeśli chodzi o produkcję środków czyszczących – czy to do naczyń, czy dobre tabletki do zmywarki, czy właśnie do elementów na których bardzo często osadza się kamień, w tym pralek.
Podobnie jak i zwycięzca dzisiejszego zestawienia, tak i ten nowy model zagwarantować nam może niezwykle skuteczną pracę oraz nową kompozycję. To ona odpowiedzialna jest za to, że otrzymujemy niezwykle ciekawy i dobrze dobrany produkt z silnymi właściwościami czyszczącymi.

Co ciekawe, warto pamiętać o tym, że środek ten świetnie radzi sobie także z elementami gumowymi i plastikowymi, a więc nie tylko pozbywa się kamienia z elementów metalowych, ale także dba o prawidłowe działanie pralki oraz jej inne funkcjonalności.

Należy jednak pamiętać, że mała pojemność oraz fakt, że z płynu trzeba korzystać dosyć często sprawia, że należy wyposażyć się w większą ilość płynu do długotrwałej ochrony.

R

Zalety

• Dobry stosunek ceny do ilości produktu;
• Uniwersalne działanie;
• Skuteczne zarówno w przypadku czyszczenia komponentów pralki, jak i elementów plastikowych i gumowych.
Q

Wady

• Mała pojemność – należy wyposażyć się w większe ilości płynu.

Tabletki odkamieniające+czyszczące do pralki Der Waschkönig

ranking fotelików samochodowych 15-36 kilogramów

Jeżeli powyższe produkty nie spełniają swojego zadania ze względu na wysoki poziom twardości wody oraz ze względu na duży osad, to warto przemyśleć zakup tabletek Der Waschkonig. Są to niezwykle skoncentrowane, oferujące wysoką skuteczność czyszczenia tabletki o innowacyjnej kompozycji.

W zestawie otrzymujemy dwa różne opakowania. W jednym znajdują się 2 sztuki tabletek do czyszczenia, a w drugim aż 18 sztuk odkamieniających. Oznacza to, że producenci zastosowali dwie różne kompozycje, co przełożyło się na wysoką skuteczność zarówno w przypadku czyszczenia pralki z osadu, brudu, czy kamienia, jak i w przypadku prewencyjnej ochronie przed przyszłymi zabrudzeniami.

Należy zwrócić uwagę, że eliminacja zanieczyszczeń i brzydkich zapachów, czy nawet pozostałości po innych, wcześniej użytych detergentach, jest wysoce skuteczne. Co ciekawe, jest to jeden z nielicznych producentów, który wykorzystuje moc aktywnego tlenu do walki z kamieniem.

Musimy także pamiętać o tym, że ta opcja jest nieco droższa, lecz niezwykle pozytywnie oceniana – zarówno przez ekspertów i specjalistów od higieny tego typu urządzeń, jak i w przypadku zwykłych użytkowników.

R

Zalety

• Bardzo dobra skuteczność;
• Dwie różne kompozycje dbające o czystość i przyszłościową ochronę;
• Pozytywne opinie;
• Rekomendacja ekspertów.
Q

Wady

• Wysoka cena.

TABLETKI DO CZYSZCZENIA PRALKI 2 SZT CONDENSSA

TABLETKI DO CZYSZCZENIA PRALKI 2 SZT CONDENSSA

Jeżeli zakup preparatu czyszczącego musi oznaczać najwyższą skuteczność i działanie Premium, to zdecydowanie polecamy wybór tabletek Condenssa. Jest to z pewnością najdroższa, ale także najmocniej działająca alternatywa dla zwycięzcy rankingu 2024 oraz pozostałych rekomendowanych środków.

Marka Condenssa znana jest z produkcji produktów, które mają za zadanie utrzymać czystość oraz pozbyć się kamienia, jaki powstaje podczas codziennego użytkowania pralki. Podobnie jak i poprzednia opcja, tak i tutaj znajdziemy aktywny tlen. Gwarantuje nam to najskuteczniejszą pracę oraz wysoką wydajność.

Co prawda w zestawie znajdziemy wyłącznie 2 tabletki, a dodatkowo opakowanie jest dosyć drogie. Jednakże musimy mieć na uwadze fakt, że w tej cenie producent gwarantuje nam czyszczenie i odświeżenie, a także przedłużenie żywotności pralki dzięki właściwej konserwacji.

Pamiętajmy także o tym, że stosowanie jest bardzo proste, a opinie niezwykle pochlebne. Wszystko to potwierdza, że jeśli koszty zakupu nie są u nas na pierwszym miejscu, to tabletki Condenssa mogą być najrzetelniejszym wyborem.

R

Zalety

• Bardzo skuteczne działanie;
• Czyszczenie, pielęgnacja i konserwacja – działanie 3w1;
• Wydłuża żywotność urządzenia.
Q

Wady

• Bardzo wysoka cena w porównaniu do ilości tabletek.

Dobry środek do czyszczenia pralki – dowiedz się jaki wybrać

Szukając właściwego produktu do pozbycia się kamienia, osadu czy innego brudu z komponentów pralki musimy zwrócić naszą uwagę na szereg istotnych elementów. Tylko kiedy te aspekty zostaną uwzględnione, będziemy przekonani o skutecznym wyborze, który dodatkowo nie okaże się niebezpieczny dla urządzenia czy później dla ubrań.

Preparaty do czyszczenia pralki dzielimy przede wszystkim na te w tabletkach, jak i w formie płynu. Ten wybór ma ogromne znaczenie – podobnie jak sposób stosowania oraz częstotliwość. Nie wolno także zapomnieć o składzie oraz o środkach przeważających, które to odpowiedzialne są za pozbycie się kamienia.

Dodatkowymi elementami, jakie pomogą nam w przemyślanym wyborze, są opinie środków do czyszczenia pralki, a także jego cena i stosunek ilości produktu do kosztów. Na tę ostatnią wartość wpływ ma także częstotliwość stosowania detergentu. Więcej informacji znajdziecie natomiast pod tym linkiem: https://treehouse.co/pl/blog/jak-wyczyscic-pralke-domowe-sposoby-na-czyszczenie-pralki.html.

Czyszczenie pralki - jak to zrobić

Tabletki czy płyn?

Podstawowym podziałem środków czyszczących jest oczywiście forma podania. Stosować można zarówno tabletki, jak i płyn. Przewagą tej drugiej formy preparatu do czyszczenia pralki jest oczywiście możliwość wyczyszczenia także półek, które najczęściej uzupełniamy proszkiem do prania czy płynem do płukania.

Tabletki to natomiast o wiele prostsza i szybsza opcja. Tutaj najważniejsze jest włączenie prania „na sucho”, czyli bez żadnej odzieży ani żadnych proszków. Po prostu wrzucamy kostkę do bębna i włączamy pralkę stosując się do instrukcji zawartych na opakowaniu producenta.

Duzzit Czyścik Odkamieniacz do Pralki 250ml

środek do czyszczenia pralki opinie

Tabletki odkamieniające Der Waschkönig

tani środek do czyszczenia pralki

Częstotliwość stosowania ma znaczenie

Okresowe czyszczenie nie tylko komponentów wewnątrz pralki, ale także plastików, gumy czy też półek na proszek czy płyn do płukania ma ogromne znaczenie. Po czasie brud i osad sprawiają, że zamiast pięknego zapachu, nasze ubrania, zaraz po wyciagnięciu z pralki, będą miały bardzo niemiłe powonienie. Dlatego tak istotne jest zadbanie o to, aby nasz sprzęt był czyszczony w określonych interwałach czasowych.

To, czy będziemy korzystać z tabletek do czyszczenia po każdym praniu czy zdecydujemy się na środek o wiele intensywniejszy, którego należy używać raz na 3 bądź 4 miesiące zależy wyłącznie od naszych preferencji.

Każde rozwiązanie ma swoje zalety – nieco słabsze tabletki będą co prawda gwarantowały wysoką jakość ochrony prewencyjnej, lecz nie poradzą sobie wtedy z pozbyciem się dużych osadów. Jednakże, ich cena jest bardzo niska, dzięki czemu ograniczymy wydatki.

Bardzo mocne, a przy tym skuteczne, środki będą co prawda droższe, lecz lepiej poradzą sobie z kamieniem i pomogą nam wydłużyć żywotność używanego sprzętu.

Pamiętajmy także o kompozycji

Skład tabletek czy płynu czyszczącego to kolejny istotny element. Odpowiednio skomponowany środek będzie wykorzystywał moc aktywnego tlenu, co jest świetnym rozwiązaniem do walki z uporczywym kamieniem.

Unikalne formuły renomowanych producentów oferują nam także polikarboksylany. To one odpowiadają za zmiękczenie wody oraz charakteryzują się właściwościami prewencyjnymi.

Calgon 3w1 Tabletki

środek do czyszczenia pralki

TABLETKI DO CZYSZCZENIA PRALKI 2 SZT CONDENSSA

dobry środek do czyszczenia pralki

Środek do czyszczenia pralki opinie oraz cena

Wsparcie swojej ostatecznej decyzji bazując o wiedze zdobytą przez innych użytkowników to niezwykle dobry pomysł, szczególnie kiedy nasza decyzja padła na znany i popularny środek. Zweryfikowane komentarze i uwagi zaoferują nam świeże spojrzenie oraz możliwość zweryfikowania deklaracji producenta.

Włącznie z opiniami bardzo ważne jest, aby zwrócić uwagę na ilość tabletek czy pojemność płynu, jaką przyjdzie nam kupić. Jeżeli jej cena jest wprost proporcjonalna do ilości oraz do częstotliwości stosowania preparatu, to będziemy mogli oszacować na jak długo dany produkt nam starczy oraz ile kosztować nas będzie miesięczna ochrona pralki.

Jak i czym wyczyścić pralkę? Zwycięzca rankingu 2024

Tabletki Calgon 3w1 to zwycięzca w dzisiejszym rankingu 2024. Produkt charakteryzuje się bardzo dobrą skutecznością, unikalną formułą, a także dużą ilością produktu. Wszystko to w dosyć przystępnej cenie, a także prosto od renomowanego producenta.

Ranking środków do czyszczenia pralki gwarantuje także kilka ciekawych alternatyw. Jeśli jednak żadna z nich nie przypadła wam do gustu, to zachęcamy do sprawdzenia poradnika zakupowego. Pomoże on nam w znalezieniu tego idealnego detergentu, który pozbędzie się brzydkiego zapachu, brudu, czy oczywiście osadu z kamienia.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki środek do czyszczenia pralki wybrać
Average rating:  
 0 reviews