Masz dość stosowania jednocześnie kilku środków piorących, aby uzyskać zadowalający końcowy rezultat? Twoje pranie jest mało wydajne, a detergenty coraz droższe? Jeżeli tak, postaw na sprawdzone rozwiązanie, jakim są płyny do prania. Skoncentrowane formuły pozwolą na uporanie się z problematycznymi plamami. Dzięki instrukcji oraz miarce znajdującej się w zakrętce, dużo łatwiej rozdysponujesz płyn do komór pralki, unikając zbędnego marnowania produktu. Dzięki temu Twoje pranie będzie nie tylko czystsze, ale również bardziej ekonomiczne w perspektywie długoterminowej.

Aby uzyskać czyste, pachnące i ubrania należy korzystać z wysokiej jakości środków. Płyn do prania musi również pielęgnować tkaniny, dbając, aby włókna nie ulegały zniszczeniu. Bez odpowiedniego środka piorącego trudno zadbać o ubrania, aby wyglądały atrakcyjnie. Na rynku znajduje się wiele zróżnicowanych pod względem działania i formuły, produktów przeznaczonych do prania ubrań. Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem płynów do prania, w którym zawarliśmy wyłącznie wysokiej jakości produkty renomowanych producentów.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Woolite Plyn do Prania 1

Woolite Care

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
LOVELA Baby Mleczko do Prania Kolorow 1

LOVELA

9.8

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
Perwoll Renew Black Color Plyn do Prania 1

Perwoll Renew Repair

9.7

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
Surf Plyn do prania 1

Żel Surf

9.6

Tani

Allegro Logo
 
empik logo
Ariel Baby plyn do prania 1

Ariel

9.5

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo

Zestaw płynów do prania Woolite Care

płyn do prania ranking

Zestaw płynów Woolite stanowi obowiązkowe wyposażenie każdej gospodyni domowej. Dzięki płynom o skoncentrowanej formule, ubrania zostaną odpowiednio oczyszczone z tłustych plam i zabrudzeń. Płyny są skuteczne nawet w niskiej temperaturze, dlatego można je wykorzystywać również do pielęgnacji delikatnych tkanin.
Składniki, które mają zdolność wyłapywania barwników, zapobiegają zafarbowaniu jaśniejszych elementów. Bardzo łatwo je dozować, dzięki czemu zużywa się tylko wymaganą ilość specyfiku.

R

Zalety

 • innowacyjna technologia Fiber-Flex wykorzystująca działanie keratyny pielęgnuje ubrania,
 • zestaw zawiera trzy rodzaje płynów, które są niezbędne do efektywnego prania w domu.
Q

Wady

 • nie ma informacji, które jednoznacznie wskazywałyby, że jest to płyn bezpieczny dla dzieci.

Płyn w formie mleczka do kolorowych tkanin

tani płyn do prania

LOVELA to płyn hipoalergiczny w formie mleczka, skuteczny zarówno w wysokiej, jak i w niskiej temperaturze. Środek z powodzeniem zastąpi klasyczny proszek do prania. Produkt uzyskał pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. To dobre rozwiązanie w przypadku pielęgnacji ubrań dziecięcych już od pierwszych dni życia. Nie zawiera sztucznych barwników, fosforanów i alergenów oraz wybielaczy optycznych i enzymów. Płyn odpowiedni również dla dorosłych, którzy zmagają się ze schorzeniami takimi jak AZS (atopowe zapalenie skóry) oraz alergiami.

R

Zalety

 • płyn odpowiedni dla osób posiadających alergie, które nie mogą korzystać ze zwykłego środka piorącego,
 • nowoczesna formuła mleczka,
 • dobrze się wypłukuje.
Q

Wady

 • brak wybielaczy, toteż nie usunie problematycznych plam z powierzchni ubrań,
 • zabrudzenia można usunąć po wcześniejszym namoczeniu ich w zimnej wodzie z mleczkiem przez kilka godzin, co znacznie wydłuża proces prania.

Ochrona tkanin z Perwoll Renew & Repair

najlepszy płyn do prania

Technologia Renew & Repair wprowadzona przez markę Perwoll ochrania ubrania przed czynnikami szkodliwymi, które występują podczas prania. Producent zadbał, aby produkty nie posiadały dodatkowych barwników. Płyn nie tylko zabezpiecza tkaninę, ale również odnawia kolor. Właściwości płynu działają wygładzająco, oddziałując na chropowate włókna i wzmacniając ich strukturę, naprawiając uszkodzone mikrostruktury. Dzięki temu czarne ubrania nabierają głębi. Warto wspomnieć o wydajności, dzięki której pranie jest bardzo ekonomiczne.

R

Zalety

 • dodatkowo zabezpiecza tkaniny przed uszkodzeniem i odnawia mikrostruktury,
 • po praniu kolory ubrań nabierają głębi, dzięki czemu dłużej wyglądają jak nowe.
Q

Wady

 • stosunkowo wysoka cena,
 • posiada silne substancje zapachowe, które nie każdemu przypadną do gustu.

Żel do prania Surf

ranking płynów do prania

Tropikalna seria płynów do prania Surf to zdecydowanie propozycja dla osób lubiących intensywne zapachy. To najlepszy płyn do prania ubrań dla ludzi preferujących zapach świeżego prania, który przez długi okres czasu unosi się na ubraniach. Surf radzi sobie również z trudnymi do wyeliminowania tłustymi plamami. Skoncentrowana formuła usuwa codzienne zabrudzenia z białych i kolorowych ubrań. Innowacyjna formuła żelu sprawia, że jest to odpowiedni produkt do prania ręcznego oraz w pralce. Co ważne, żel piorący Surf dobrze radzi sobie z codziennymi zabrudzeniami na ubraniach m.in. z sosu pomidorowego, tłuszczu czy czekolady.

R

Zalety

 • piękny i intensywny zapach przywołujący na myśl tropiki,
 • z łatwością usuwa nawet stare plamy z czekolady i sosu pomidorowego,
 • odpowiedni do prania ręcznego oraz w pralce.
Q

Wady

 • intensywny zapach, który długi pozostaje na ubraniach może drażnić niektóre osoby,
 • nie rekomenduje się go osobom posiadającym alergie lub AZS.

Delikatny płyn do prania ubrań dziecka

dobry płyn do prania

Dobry płyn do prania Ariel to wybór dla rodziców małych dzieci. Bardzo dobrze radzi sobie z pozostałościami po jedzeniu dziecka, które trudno sprać z ubrań. Tkaniny na długo zachowują swoją miękkość. Środek piorący został przetestowany dermatologicznie na skórze wrażliwej, wyniki wykluczyły możliwość występowania podrażnień i zaczerwienień. Łagodna formuła pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty.

Ariel Baby ma delikatny zapach, który nie podrażnia. Zabija zarazki i bakterie w temperaturze od 20 do 95'C, a więc prać można w nim nie tylko ubranka, ale również kocyk i pozostałe akcesoria małego dziecka. Można go używać do prania ręcznego oraz w pralce automatycznej. Bardzo szybko się rozpuszcza, dzięki czemu nie tworzy nieestetycznego osadu na ubraniach. Nakrętka pozwala odmierzyć dokładną ilość płynu.

R

Zalety

 • pozwala ochronić skórę małego dziecka przed podrażnieniami,
 • pozytywnie przeszedł testy dermatologiczne,
 • skoncentrowana formuła powstała z wykorzystaniem wyłącznie bezpiecznych składników aktywnych,
 • dobrze radzi sobie z zabrudzeniami powstałymi po posiłku.
Q

Wady

 • mało wydajny w perspektywie długoterminowej,
 • w porównaniu do konkurencyjnych produktów jego cena jest wyższa.

Cecha/Produkt

Woolite

LOVELA

Perwoll

Surf

Ariel

Odpowiedni dla dzieci

NIE

TAK

NIE

NIE

TAK

Wydajny 

TAK

TAK

TAK

TAK

NIE

Przyjemny zapach 

TAK

TAK

TAK

TAK

TAK

Zabezpieczenie tkanin 

TAK

Brak informacji 

TAK

Brak informacji 

 TAK

Ranking płynów do prania 2024 – jak wybrać najlepszy produkt?

Pranie ubrań to regularna czynność w każdym domu. Dla niektórych jest to przyjemne zajęcie, dla pozostałych wręcz przeciwnie. Aby odpowiednio zarządzać czasem na pranie, konieczne jest korzystanie z wysokiej jakości detergentów, które w skuteczny sposób usuną brud z ubrań. W sklepach dostępnych jest wiele środków piorących, proszki, kapsułki, żele oraz płyny. Jednakże nieprawidłowe dozowanie substancji sprawia, że proces prania się znacząco wydłuża, a ubrania nie mogą zostać doprane nawet po długim okresie czasu. Jak wybrać odpowiedni środek piorący?

Czy płyn do prania jest najlepszą propozycją dostępną na rynku?

Dlaczego warto wybrać płyn do prania?

Proszki to detergenty, które używały nasze mamy. Kiedyś niezastąpione w usuwaniu nawet trudno dostępnego brudu, dziś zostają wypierane przez inne produkty. Zdecydowanie częściej korzysta się z płynów do prania dostępnych w większych opakowaniach lub w mniejszych kapsułkach.

Za wyborem płynu do prania przemawia fakt, że nie pozostawia on nieestetycznych plan na odzieży. Podczas stosowania proszku występują białe zacieki, szczególnie w przypadku ciemnych ubrań. Wówczas elementy garderoby wymagają kolejnych czynności piorących, które doprowadzą je do odpowiedniego stanu. Płyn do prania charakteryzuje się skoncentrowaną formułą, dzięki czemu jest wydajniejszy od proszku.

Płyn do prania – zalety i rodzaje

Produkty płynne do prania zaczynają dominować na rynku chemii gospodarczej. Dzięki zróżnicowanemu asortymentowi, wśród którego można odnaleźć płyny do prania zarówno kolorowych, białych tkanin, występują również środki do wełny, tkanin delikatnych i ubrań sportowych. Pozwala na to dobór odpowiedniego środka, w zależności od danej tkaniny. Skoncentrowana formuła płynu sprawia, że jest on bardzo wydajny i sprawdza się na dłużej. Ciecz najlepiej rozpuszcza się w temperaturze min. 40 stopni. Nie powoduje powstawania nieestetycznych smug na ubraniach, dzięki temu, że w przeciwieństwie do proszku rozpuszczają się całkowicie.

Będąc w sklepie z chemią gospodarczą, warto zwrócić uwagę na wiele opcji płynu do prania. Producenci, oprócz standardowego podziału produktów na płyny do kolorowego, białego i ciemnego prania, zalecają stosowanie innego produktu również do odzieży sportowej, wełny i jedwabiu. W przypadku osób posiadających alergie, rekomenduje się zastosowanie środków hipoalergicznych, odpowiednich dla delikatnej skóry.

Płyn do prania ubrań – jak wybrać najlepszy środek piorący?

Warto przede wszystkim zadać sobie pytanie czego oczekuje się od danego płynu do prania. Dla niektórych szczególnie istotny jest zapach prania, dla innych zdolność do rozpuszczania plam.

Dodatkowo warto zwracać uwagę również na wydajność detergentu. Większość producentów wyposaża butelki w specjalne dozowniki, aby lepiej dopasować ilość produktu do ilości prania. Nie zawsze płyn w dużym opakowaniu będzie równie wydajny, co produkt w mniejszej butelce. Warto dlatego czytać etykiety wraz z instrukcją odnośnie dawkowania środka piorącego. Uzależnione jest to głównie od skoncentrowania danej formuły.

Zwycięzca rankingu 2024 – jaki płyn do prania?

Zdecydowanym zwycięzcą rankingu płynów do prania jest producent Woolite, który oferuje zestawy środków piorących. W ofercie znajduje się płyn do białych, kolorowych oraz ciemnych tkanin. To absolutna podstawa efektywnego prania w domu. Formuła oparta na działaniu keratyny wzmacnia tkaniny, które przez długi okres czasu wyglądają jak nowe. Formuła z systemem Fiber-Flex zabezpiecza włókna przed utratą elastyczności. W konsekwencji czego, nawet po wielu praniach element ubioru prezentuje się atrakcyjnie i nie traci swoich właściwości.

Skoncentrowane płyny do prania Woolite z keratyną sprawiają, że stosowanie detergentów jest bardzo wydajne. Dawkowanie produktów jest bardzo ekonomiczne. To godny konkurent dla proszku. Środek nie pozostawia białych śladów na tkaninach, dzięki czemu zachowują one swój jednorodny kolor i odcień na dłużej.

Płyn do prania – producenci i opinie

Wybór płynu powinien zależeć w głównej mierze od indywidualnych preferencji. Produkty posiadają różne nuty zapachowe, jedne mogą być przyjemne i kojarzyć się z czystością, inne natomiast sprawiają wrażenie drażniących zmysł węchu. Aby dokonać właściwego wyboru, warto wspomagać się opiniami innych. Rozważając wybór odpowiedniego produktu warto zasięgnąć opinii na forach internetowych oraz wśród rodziny.

W przypadku płynu do prania dziecięcych ubrań konieczne będzie przeanalizowanie etykiety pod kątem szkodliwych substancji, które mogą zaszkodzić maluchom. Warto przekonać się, że płynny preparat nie powoduje powstawania smug na ubraniach. To usprawnia proces prania, gdyż stosując płyn nie trzeba wspomagać się dodatkowymi preparatami.

Płyn lub żel, w przeciwieństwie do innych środków piorących rozpuszcza się nawet w niskiej temperaturze, przez co nadaje się do prania również delikatnych tkanin. To bardziej ekonomiczne rozwiązanie dla osób, które chcą zacząć oszczędzać na praniu. Wszystkie przedstawione płyny posiadają skoncentrowaną formułę, która z powodzeniem zastąpi klasyczny proszek do prania.

Aby wydajniej zarządzać czasem i obowiązkami domowymi, warto obejrzeć filmik video „Dom dla początkujących: jak zrobić pranie?„, w którym można dowiedzieć się jak nie marnować detergentów i sprawić, żeby środki chemiczne były przydatne na dłużej.

Ponadto dla osób ciągle niezdecydowanych jaki płyn kupić, rekomenduje się zapoznanie się z artykułem dotyczącym znaczenia symboli na metkach ubrań. Znając oznaczenie danego symbolu można łatwiej podzielić pranie i uniknąć wyprania razem dwóch niepasujących do siebie artykułów.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaki płyn do prania wybrać
Average rating:  
 5 reviews
 by ania l.

Mój ulubieniec na 1 miejscu - bardzo słusznie. Polecam za piękny zapach i wydajność.

 by mańka47

Polecam surf! Mało znanny a dla mnie genialny. Dla mnie zapach jest zaletą a nie wadą. Pięknie pachnie, nie wiem jak komuś może przeszkadzać.

 by bella6

Szukam czegość nowego, bo znudził mi się lenor. Chyba zamówie woolite i surf, najbradziej mnie przekonały.

 by kladzia

Czarny woolite dla mnie bezkonkurencyjny. Zapach długo się trzyma, ubrania są miękkie i puszyste. Stosunek ceny do jakości ok.

 by mamucha

Ostatnio przekonałam się do płynu Lovela. Dobrze zmiękcza pranie i ma przyjemny, delikatny zapach.