Pewnie wiele razy zastanawiałaś się, czym wybielić firanki. Sprawdziłaś już setki proszków do prania, ale żaden nie przyniósł zamierzonego efektu. Firanki wciąż są szarawe, zwłaszcza gdy zaświeci słońce. Nie pomagają ani wyższe obroty, ani odmienne tryby pracowania pralki. Załamujesz się, bo nie chcesz kupować nowych firanek — przecież dopiero co je nabyłaś!

Z pomocą przyjdzie Ci nasz samouczek. Dzięki prostemu językowi i przydatnym poradom Twoje firanki będą lśnić czystością. Pozazdrości ich każda sąsiadka, każda ciocia czy inny gość odwiedzający Twoje mieszkanie. Czym wybielić firanki — z tymi wskazówkami będziesz już wiedzieć!

Od czego warto zacząć

Czego będziesz potrzebować, żeby twoje firanki kolorem przypominały świeży śnieg? Lista jest bardzo krótka:

Zacznijmy od tego, że czyste, schludne firanki to wizytówka twojego pokoju. Możesz mieć świetnie urządzany salon, ale jeżeli dobierzesz do niego zasłony zupełnie bez smaku — zepsuje to cały efekt. Śnieżnobiałe firanki to wizytówka gospodyni domu! A Ty przecież jesteś najlepszą z nich, prawda?
Pamiętaj, aby prać firanki za każdym razem, gdy będziesz myć okna. Nie będziesz ryzykować ich pobrudzenia, a dodatkowo czysta firanka i lśniące okno zrobią na Tobie piorunujące wrażenie.

Przy wyborze środka do wybielania firan możesz chwilę się zastanowić. Wolisz gotowe wybielacze czy metody naturalne? W tym artykule polecę Ci tę drugą opcję.

Spróbuj użyć soli kuchennej — wiele moich przyjaciółek potwierdza jej zbawienne działanie. Należy przygotować odpowiednio stężony roztwór — przepis znajdziesz poniżej.

Niektóre gospodynie domowe używają w odpowiedzi na pytanie: „jak skutecznie wybielić firany” używają proszku do pieczenia. To również bardzo prosty sposób opierający się na sporządzeniu zawiesiny. Najpierw moczymy firankę w misce z wysokimi ściankami lub wiadrze, a następnie wrzucamy do pralki. Efekt murowany!

W czym prać firanki, żeby były białe

7

Sporządź odpowiedni roztwór w misce z wysokimi ściankami lub wiadrze

Jeżeli wybierzesz opcję z solą kuchenną, to wsyp 7 płaskich łyżek stołowych do 5 litrów wody. Jeżeli interesuje Cię proszek do pieczenia — dodaj 1 torebkę również do 5 litrów wody.
7

Namaczaj firanki w wodzie

Pozostaw materiał w misce lub wiadrze na około 15 minut.

7

Wypierz firanki w pralce

Ustaw tryb prania rzeczy delikatnych, wrzuć proszek do białych tkanin i gotowe! Umieść firanki w bębnie i naciśnij start.

7

Rozwieś firanki, wyprasuj i zawieś

Tylko pięknie wyprasowane, schludne firanki sprawią, że Twoje pomieszczenie będzie wyglądało na zadbane i szykowne.

Znasz już domowe sposoby na wybielanie firanek

Mam nadzieję, że dzięki naszemu samouczkowi wybieranie firan to będzie pestka. Koniec z szarością — witaj, firanko w bieli! Jak sama pewnie zdążyłaś zauważyć, te triki są bardzo proste. Nie zrujnują Twojego portfela. Nie używasz sztucznych środków do wybielania firan — wspierasz środowisko! Dodatkowo wszystko możesz zrobić sama w domu, bez udziału osób trzecich.

Dlaczego szukałaś odpowiedzi, czym wybielić firanę? Jesteś początkującą gosposią i nie wiedziałaś, jak się za to zabrać? Czy może Twoja walka z szarością firan trwa już tak długo, że szukasz nowych rozwiązań?

Podziel się z nami opinią w komentarzu. Jeżeli ten samouczek ułatwił Ci życie, daj nam o tym znać. Dalej będziemy próbować sprostać problemom gospodarstwa domowego — zostańcie z nami!

Jeżeli odebrałeś pozytywnie nasz samouczek, nie zwlekaj i roześlij go w świat. Zamieszczenie go w social mediach być może rozwiąże problemy wielu innych gospodyń domowych.

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jak wybielić firanki - Poradnik
Average rating:  
 0 reviews