Pralki ładowane od góry ranking to zestawienie, w którym poznasz najlepsze pralki dostępne na rynku. Ponadto przedstawimy Ci podstawowe pojęcia związane z takimi pralkami a także szczegółowo opiszemy wszystkie pozycje reprezentowane w rankingu.

Czego jeszcze możesz się spodziewać w przygotowanej przez nas treści? Plusów i minusów takiej pralki, porad jak zaoszczędzić na zakupie oraz oczywiście instrukcje jak stwierdzić czy dany model to najlepsza pralka ładowania od góry.

Warto zapoznać się ze wszystkimi modelami, które zostały wyselekcjonowane przez nasz zespół. Będzie to swoiste rozeznanie się w najpopularniejszych pralkach na rynku, które wyróżniają się stosunkiem ceny do jakości na tle innych produktów. Poznajmy zatem ranking pralek ładowanych od góry i znajdźmy urządzenie idealne.

Pralka charakteryzuje się efektywnością energetyczną klasy A+, oznacza to, że zużywają nawet 10% energii mniej niż te klasy A. Prezentowany model to wolnostojąca pralka ładowana od góry o maksymalnym załadunku sięgającym 6 kg.

W pralce znajdziemy 2 programy prania: szybki oraz podstawowy (codzienny). Program szybki pozwala na wypranie tkanin w 15 minut przy temperaturze 30 °C. Jest to program do lekko zabrudzonych ubrań i świetnie nadaje się do odświeżenia garderoby.

Tryb codzienny pozwala na większy załadunek przy większej temperaturze 40°C i praniu 60 minutowym. Whirlpool AWE60110 pozwala nam regulować obroty wirowania, ustawienia temperatury.

Z dodatkowych opcji widzimy możliwość zaprogramowania opóźnionego startu. Urządzenie wytwarza hałas sięgający 58 dB, przy najwyższym poziomie wirowania. Dla niektórych minusem może być brak wyświetlacza jednak po zapoznaniu się z ustawieniami pralki używanie nie sprawia kłopotu.

Dodatkowo na obudowie znajduje się specjalna nakładka dla osób niewidomych, znacząco ułatwia ona korzystanie chorym osobom.

R

Zalety

 • stosunek ceny do jakości
 • wydajność
 • skuteczność prania
 • zużycie energii
Q

Wady

 • brak wyświetlacza
 • głośność

Jeżeli pierwsze miejsce Cię nie przekonało to koniecznie wypróbuj numer 2 w naszym rankingu

 

pralki ładowane od góry ranking

Drugie miejsce to model ELECTROLUX EWT1266EGW, pralka ta charakteryzuje się przede wszystkim wysoką klasa energetyczna A+++. Pralka jest ładowana od góry i oferuje pojemność do 6 kg.

Maksymalna prędkość wirowania to nawet 1200 obrotów na minutę. Pralka generuje hałas w wysokości 57 dB podczas prania natomiast przy wirowaniu osiągnąć może nawet 76 dB. Urządzenie posiada funkcję zegara, przez co możemy dowolnie modyfikować długość cyklu.

Dodatkowo istnieje możliwość opóźnienia rozpoczęcia programu o 3, 6 czy nawet 9 godzin. Pralka posiada system zabezpieczenia przed zalaniem, co w przypadku pralki wolnostojącej jest również istotne. Wymiary pralki to 40 x 60 x 89 cm. Wilgotność resztkowa wynosi ok 53%, co stanowi bardzo dobry wynik.

Model ten prezentuje się bardzo dobrze nie tylko pod względem wydajnościowym. Wygląd sprawia, że urządzenie świetnie wpasuje się w mieszkania o każdym wystroju. Gwarancja na pralkę ELECTROLUX EWT1266EGW wynosi 24 miesiące. Z pewnością jest to dobra pralka ładowana od góry.

R

Zalety

 • wydajność energetyczna
 • ciekawy wygląd
 • nowoczesny timer z opóźnieniem
 • nawet 1200 obrotów na minutę
Q

Wady

 • dostępność

Kolejna pralka to ciekawa alternatywa dla poprzedniego modelu

 

ranking pralek ładowanych od góry

PRALKA CANDY CCST 372L, model ten to A+++ gdy mowa o efektywności energetycznej. Dominujący kolor to standard, czyli biel. Wymiary pralki to 40 x 85 x 60. Maksymalny wsad osiągnąć może nawet 7 kg. Hałas wytwarzany przez pralke osiąga 61 dB podczas prania natomiast przy wirowaniu nawet 77 dB.

Pralka Candy CCST dostępna jest wraz z przejrzystym wyświetlaczem LED. Wyświetlacz pomaga wybrać idealny program, ilość obrotów oraz ustawić opóźnienie. Gdy mowa o programach należy zwrócić szczególną uwagę na ich ilość. Prezentowany model oferuje ich aż 15, można je dostosować do swoich potrzeb jak i posiadanego czasu.

Pralka Candy wygląda naprawdę schludnie i nowocześnie. Na duże uznanie zasługuje również jakość wykonania pralki. Do jej budowy użyto bardzo dobrych jakościowo materiałów, które z pewnością wydłużą żywotność pralki. Przy zakupie koniecznie sprawdźmy jaką gwarancje oferuje dany sprzedawca.

R

Zalety

 • efektywność
 • ładowność
 • zużycie energii
Q

Wady

 • głośność

Przedostatnie miejsce w rankingu to produkt definitywnie warty Twojej uwagi;

 

najlepsza pralka ładowana od góry

Pragniemy zapoznać Cię z pralką BOSCH WOT24255PL. Pralka ta charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. W produkcji zostały użyte bardzo dobrej jakości materiały, które wpływają pozytywnie na żywotność pralki. Klasa energetyczna to A+++, co gwarantuje Urządzenie pozwala na nawet 6.5 kg wsad.

Warto wiedzieć, że pralka posiada bardzo zaawansowany system sterowania, który sprawdza wagę ładunku i dobiera odpowiedni czas prania i ilość użytej wody. Pralka posiada także wbudowany timer, dzięki któremu możemy opóźnić rozpoczęcie wskazanego programu.

Ogromnym atutem jest przycisk start / stop, pozwala on na dokładanie oraz wyjmowanie ubrań z pralki nawet w trakcie uruchomionego programu. Wymiary pralki to 40 x 90 x 65 cm a waga to zaledwie 59 kg. Poziom wytwarzanego Gwarancja w przypadku tego modelu wynosi 24 miesiące.

R

Zalety

 • wyjmowany pojemnik na środki piorące
 • wiele programów
 • cicha
 • elegancki wygląd
Q

Wady

 • wysoka cena

Poprzednie propozycje nie odpowiadały? Wypróbuj PRALKA INDESIT BTWA61052GPL

 

dobra pralka ładowana od góry

Ostatnie miejsce w rankingu zajmuje PRALKA INDESIT BTWA61052GPL. Urządzenie to wyróżnia się nie tylko stosunkowo niską ceną przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wykonania. Ponadto jest funkcjonalna i oferuje szeroki wybór ustawień.

Pralka Indesit posiada bardzo zaawansowany system wyważania, który automatycznie dopasowuje ilość obrotów wielkości wsadu. Dodatkowo wyposażona jest w system zapobiegający tworzeniu się nadmiernej ilości piany.

Pralka o wymiarach 40 cm szerokości, 60 cm głębokości oferuje aż 6 kg wsad. Klasa energetyczna urządzenia to A++. Prędkość obrotowa na minutę wynosi 1000, mamy oczywiście możliwość dostosowania jej do naszych potrzeb.

Mniejsza prędkość gwarantuje też cichszą pracę. Hałas wytwarzany podczas prania sięga 60 dB natomiast podczas odwirowywania nawet 78 dB. Urządzenie Indesit pozwala na ustawienie opóźnionego startu. Co do zużycia wody w skali roku wynosi ona ok 8500 L co stanowi bardzo dobry wynik. Średnie zużycie prądu natomiast ok 173 kWh co tylko podkresla jak oszczędna jest to pralka.

R

Zalety

 • niska cena
 • wydajność
 • funkcjonalność
Q

Wady

 • dostępność
 • standardowy wygląd

Pralka ładowana od góry – czym jest i dla kogo

Pralki to urządzenia które od wielu lat pozwalają nam się cieszyć czystymi, pachnącymi ubraniami bez dużego nakładu pracy. Pralki mają swój podział jednak dzisiaj zajmujemy się jedynie tymi, które ładowane są od góry.

W przypadku tych pralek należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary. Pralki te z reguły zajmują mniej miejsca niż te wymagające zabudowy. Warto też wiedzieć, że przeważnie są one wyższe i węższe.

Oczywiście pralki są różne i z łatwością znajdziemy coś, co idealnie zmieści się w miejscu wyznaczonym na pralkę. Standardowe wymiary to jednak ok 80 cm wysokości, 40 cm szerokości oraz 60 cm głębokości. Wsad, z jakim mamy do czynienia, przeważnie wynosi 6 kg. Są jednak pralki ładowane od góry, które oferują większy załadunek który sięgać może nawet 8 kg.

Pralki te to świetne rozwiązanie dla osób, które często zmieniają miejsce zamieszkania ze względu na łatwość transportu. Jest to rozsądny wybór jeśli w mieszkaniu przebywają dzieci, które z reguły są bardzo ciekawskie i mogą nieumyślnie uszkodzić pralkę.

pralki ładowane od góry opinie

Klasa efektywności – czy ma znaczenie?

Korzystanie z pralki wiąże się z dwoma kosztami – pierwszym jest sam zakup pralki ładowanej od góry. Drugim kosztem jest oczywiście eksploatacja – łączne zużycie wody, prądu może w skali roku wygenerować nawet tysiące złotych.

Warto zatem zastanowić się nad zakupem o wysokiej klasie efektywności energetycznej. Klasa ta oznacza zużycie energii w trakcie jednego programu prania. Najlepszą klasa jest oczywiście A, najgorsza G. Należy zaznaczyć, ze w przypadku pralek znajdziemy informacje nie tylko o klasie efektywności energetycznej ale także klasie wirowania – która ma duży wpływ na to jak będą prezentować się nasze ubrania po wyjęciu z pralki.

Na pralce znajdziemy także informacje o klasie skuteczności prania. Tego wszystkiego jest naprawdę dużo i przy wyborze pralki kierujmy się taką, która jak najwięcej parametrów ma w klasie A. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór pralki ze znakowaniem A, A+, A++, A+++. Są to pralki niezwykle oszczędne i w skali roku pozwolą na spore oszczędności.

Jak wybrać najlepsza pralkę ładowaną od góry?

Analizując rynek widzimy jak wiele jest firm oferujących pralki ładowane od góry. Producenci oferują coraz to nowsze rozwiązania, które mają przyciągnąć naszą uwagę.

Warto jednak zatrzymać się na chwile i pomyśleć – co sprawia, że dana pralka jest warta swojej ceny. Omówiliśmy już klasy efektywności i wirowania, to jednak nie wszystko. W przypadku sprawdźmy na początku podstawowe parametry takie jak pojemność czy sterowanie.

Pojemność pralek ładowanych od góry zaczyna się od 4 kg do nawet 7 kg. Optymalna ładowność to ok 6 kg, co pozwala na skuteczna pracę pralki przy zachowaniu krótkiego cyklu prania. Pralki z większą ładownością mogą znacznie różnic się cenowo, dlatego warto przeanalizować naszą sytuację i wybrać ofertę adekwatną do naszego zapotrzebowania. Sterowanie w przypadku pralek nie jest zbyt kłopotliwe dla większości osób.

Osoby starsze, niepełnosprawne czy niewidome mogą mieć jednak problem. Warto zatem sprawdzić czy pralka oferuje przejrzysty, prosty panel obsługi lub specjalna nakładkę dla niewidomych.

Bezpieczeństwo i hałas

Pralki to z pozoru proste urządzenia o łatwej obsłudze. Należy jednak wiedzieć, że za każda technologią kryje się mniej lub bardziej bezpieczny mechanizm. W przypadku pralek mogą wystąpić zalania mieszkania, uszkodzenie ubrań oraz problemy skórne spowodowane nieprawidłowym procesem prania.

Z podstawowych systemów zabezpieczających upewnijmy się, że pralka posiada blokadę przed otwarciem, blokada taka jest niezwykle istotna, jeżeli w mieszkaniu są dzieci. Ważne by pralka posiadała system informowania nas o różnych usterkach czy problemach związanych z poszczególnymi elementami urządzenia.

Pralki ładowane od góry mogą generować większy hałas niż pralki te, które ładowane są standardowo – od przodu. Urządzenia te ze względu na to, że przeważnie nie są zabudowane potrafią emitować znacznie więcej hałasu od swojej konkurencji.

Pralki te w trakcie prania generują od 50 dB do nawet 55 dB natomiast sytuacja znacząco się pogarsza podczas wirowania gdyż może dojść do nawet 80 dB. Szukajmy zatem pralki, która generuje jak najmniej hałasu.

Pralki ładowane od góry opinie

Opinie to bardzo często poruszany przez nas temat. Nie dzieje się tak bez powodu, pralki ładowane od góry maja szerokie grono odbiorców dzięki swoim kompaktowym wymiarom. Poprzez nasz ranking wiesz jakie pralki są warte Twojej uwagi. Warto jednak wiedzieć na co zwrócić koniecznie uwagę podczas przeglądania pralek na własną rękę.

Opinie mogą nam dużo zdradzić na temat danego modelu, trzeba jednak wiedzieć gdzie ich szukać. Najlepszym źródłem opinii są porównywarki cenowe – są to serwisy z których pomocą w kilka chwil sprawdzimy ceny w różnych sklepach internetowych.

Dodatkowo strony te zawierają zakładkę opinii gdzie użytkownicy wystawiają swoje opinie. Warto sprawdzić czy interesujący nas model został oceniony. Przy sprawdzaniu skup się przede wszystkim na negatywnych opiniach gdyż właśnie minusy stanowić mogą największy problem.

Poświećmy naszą uwagę na komentarze po dłuższym użytkowaniu, przy zweryfikowanym zakupie. Podniesie to wiarygodność i pozwoli oszacować żywotność pralki.

Gwarancja

Wszystkie urządzenia objęte są gwarancją, warto jednak upewnić się jaki okres obejmuje oraz jaki ma charakter. Gwarancja w przypadku pralek ładowanych od góry przeważnie wynosi 24 miesiące jednak niektóre urządzenia mogą być objęte nawet 48 miesięczna gwarancje.

Pralki mogą ważyć 40-80 kg. Warto zatem zapewnić gwarancję typu door to door. Gwarancja taka sprawia, że naprawa, serwis oraz zwrot w pełni zapewnia producent. Jest to najlepszy rodzaj gwarancji dlatego szukajmy tego w ofercie sprzedającego.

Warto zorientować się czy producent oferuje rozszerzenia gwarancji podstawowej do door to door. Dodatkowo można pokusić się o wydłużenie gwarancji i ubezpieczenie jej o uszkodzenia mechaniczne, czyli takie, które spowodować mogliśmy my. Niestety usługa taka nie jest tania, jeżeli jednak pralka pracuje u nas dzień i noc a w domu biegają dzieci to może warto zaopatrzyć się w taką formę gwarancji.

W przypadku otrzymania niekompletnego zestawu należy od razu zwrócić urządzenie, najpóźniej w ciągu 14 dni.

pralki ładowane od góry ranking

Podsumowanie

Na dziś to już wszystko, co dla Was przygotowaliśmy. Z pewnością po zapoznaniu się z naszymi poradami będziesz w stanie znaleźć idealna pralkę do swojego mieszkania. Pragniemy zaznaczyć, ze wszystkie pralki ładowane od góry prezentowane w rankingu zostały wybrane na podstawie opinii zebranych w 2017 i 2018 roku.

Jesteśmy przekonani, że wyselekcjonowane przez nas pralki sprostają każdemu zadaniu. Przy wyborze pralki dla siebie koniecznie sprawdź wady i zalety, które wyszczególniliśmy w naszym rankingu. Pozwoli to uniknąć nieporozumień, rozczarowań i oczywiście stresu.

Szczególną uwagę należy poświecić zwycięzcy rankingu gdyż to właśnie ten model jest najczęściej kupowaną pralką ładowaną od góry w 2018 roku i posiada najmniejszy procent zwrotów czy reklamacji. Dodatkowo charakteryzuje się świetną klasa i wieloma użytecznymi programami. Decyzja należy do Ciebie i pamiętaj by podjąć ją rozważnie w oparciu o nasz poradnik i ranking.

Kuchnia stanowi serce każdego domu, cic więc dziwnego, że aby móc właściwie z niej korzystać potrzebujemy wielu rodzajów urządzeń. Jednym z nich jest m.in. piekarnik z mikrofalą. Jednakże jeżeli mamy kuchnie przykładowo w bloku, która nie jest zbyt duża, bardzo często zmagamy się problem, jakim jest uzyskanie odpowiedniej powierzchni, dla tego typu rozwiązania. Dlatego też, aby móc cieszyć się z możliwości piekarników, powinniśmy zastanowić się nad produktami, które są dostępne pod zabudowę. Tutaj pojawia się główny problem, a mianowicie jak wybrać dobry piekarnik do zabudowy?

Piekarnik z mikrofalą opinie

Możliwości internetu pozwolą nam na dostęp do szeregu różnego rodzaju produktów, które związane są właśnie z tą tematyką. W efekcie podjęcie decyzji jest niezwykle trudne, dlatego też poniżej zamieszczamy ranking kilku przykładowych produktów, które warto rozważyć podejmując decyzję o zakupie piekarnika pod zabudowę.

1. Jakość i wygoda od dobrej marki

 

piekarnik do zabudowy ranking

SAMSUNG NQ50H5537KB to rozwiązanie, które pozwala nam na stworzenie kuchni doskonałej. Urządzenie jest kompaktowe i posiada funkcję grilla oraz mikrofali. Interesujące jest zastosowanie tutaj nowoczesnej technologii, która pozwala na łączenie różnych technik gotowania. W efekcie szeroki wybór możliwości programów pozwala na to, aby Twoje potrawy były niezwykle chrupkie i soczyste. Dodatkowo do urządzenia jest dodawane specjalne naczynie do gotowania na parze dzięki, czemu uzyskana żywność będzie cieszyła się niepowtarzalnym smakiem, a także będzie bardzo zdrowa. Piekarnik SAMSUNG NQ50H5537KB to rozwiązanie, które oferuje aż 50 litrów pojemności i w efekcie dostarczają możliwość przygotowania potraw dla dużych rodzin. Oprócz korzystnych funkcji pieczenia, posiada także możliwość rozmnażania, a także gotowania wielopoziomowego. Wszystko zostało otoczone łatwą i intuicyjną obsługą zewnętrznego panela, a także wzbogacone o system Steam Clean, który pozwala na czyszczenie parą. W efekcie, umożliwiając zachowanie ciągłej czystości. Stykamy się tutaj także z rozwiązaniem, jakim jest zawias Pre-stop, który pozwala na bezpieczne zamykanie drzwi, zwalniając sam mechanizm tuż przed zamknięciem, uniemożliwiając tym samym uderzeniem, jak i też powstanie hałasu.

R

Zalety

 • łatwość czyszczenia;
 • intuicyjna obsługa;
 • kontaktowa struktura;
Q

Wady

 • niekorzystny stosunek jakości do ceny;

2. Nowoczesne podejście do gotowania w kuchni

 

jaki piekarnik do zabudowy

PIEKARNIK SOLGAZ SP-34pm to rozwiązanie godne uwagi. Uzyskujemy elegancki i designerski wygląd, dostarczając przy tym samym produkt, który jest niezwykle kompaktowy, a także pozwalający nam na uzyskiwanie przepysznych potraw. Możesz w nim piec, gotować na parze, czy też podgrzewać za pomocą mikrofali. W efekcie uzyskujemy dostęp aż do 80 trybów automatycznej pracy pozwalającej na uzyskanie różnych warunków dla naszych potraw. Stykamy się tutaj z wysokim poziomem automatyzacji, który w momencie poinformowania naszego piekarnika o tym, jaką potrawę przygotowujemy, wszystko wykonuje on sam. Innymi słowy, wybierajac np. szparagi, wprowadzamy wagę, a urządzenia samo dopasuję moc i czas przygotowania. Rozwiązanie to jest niezwykle praktyczne i przyspiesza pracę kucharza. Poza tym piekarnik SOLGAZ SP-34pm to także wygoda i bezpieczeństwo, gdyż posiada odpowiednią blokadę, a także zabezpieczenie chroniące przed nagrzewaniem się jego frontu, dzięki czemu posiadają dzieci unikniemy ryzyka wystąpienia poparzenia. Model ten dostępny jest w wersji czarnej i posiada szerokość około 60 cm. Jego pojemność to 34 litry, pozwalając tym samym na pieczenie, aż dwóch blach ciasta lub też jednej dużej potrawy.

R

Zalety

 • kompaktowa struktura oszczędzająca miejsce w kuchni;
 • eleganckie wykończenie;
 • bardzo szybko się nagrzewa;
Q

Wady

 • słabo światełko;
 • możliwość użycia tylko jednej półki naraz;

3. Designerski wygląd dla naszej kuchni

 

piekarniki do zabudowy opinie

Piekarnik BOSCH CMG633BB1 to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się w wielu kuchniach, dodatkowo podwyższających ich elegancję. Stykamy się tutaj ze znakomitym wykończeniach, a także bardzo intuicyjnym panelem pozwalającym na uzyskanie dostępu do szeregu opcji gotowania. Produkt posiada ładowność na poziomie 45 litrów, a także drabinkowym prowadnice umożliwiające łatwe dostosowanie i rozmieszczenie poszczególnych potraw. Urządzenie to ma 6 funkcji, w tym m.in. termoobieg grill, a także termosondę, oraz praktyczny wyświetlacz i zegar. Niestety brakuje tutaj automatycznego czyszczenia, z jaki, możemy zetknąć się w przypadku innych konkurencyjnych rozwiązań. Niemniej jednak i tak wciąż zachwyca nas swoimi możliwościami. Obecna jest także technologia A+, pozwalająca na znaczne obniżenie ilości zużywanej energii. Dodatkowo piekarnik jest dostępny w kolorze czarnym, tym samym idealnie wkomponowuje się w większości stylistyk w kuchni.

R

Zalety

 • elegancja i jakość wykonania;
 • wygodny i kompaktowy;
 • funkcjonalny;
Q

Wady

 • brak automatycznego czyszczenia;
 • niekorzystny stosunek jakości do ceny;

4. Szybkie i praktyczne gotowanie

 

ranking piekarników do zabudowy

Piekarnik BOSCH HMG636NS1 to rozwiązanie godne uwagi. Należy on do serii 8, która posiada mikrofalę pozwalającą na błyskawiczne przyrządzanie każdego dania. Nie ma znaczenia, czy chcemy coś upiec, ugotować, czy też rozmrozić. Wszędzie urządzenie to sprawdzi się idealnie. Interesujące jest tutaj zastosowanie technologii PerfectChef pozwalające na automatyczne wybrani potrawę, którą przyrządzamy po to, żeby urządzenia samodzielnie dostosowało moc i energię oraz długość pieczenia. Dodatkowo zostało ono wyposażone w specjalną termosondę pozwalającą na automatyczne sprawdzanie jakość i soczystości pieczonego mięsa pozwalając tym samym dostosować precyzyjnie czas oraz intensywność grzania. Marka Bosch starała się w tym przypadku wykorzystać jak najbardziej nowoczesne technologie. W efekcie zastosowano również termoobieg 4D, dając tym samym naprzemienne kierunki obrotów wentylatora. Piekarnik dostępny jest w kolorze srebrnym, który idealnie wkomponuje się w wystrój kuchni, a ponadto nie widać na nim zabrudzeń. Obecne w nim jest, aż 9 funkcji pieczenia i 5 poziomów mocy. Istnieją także zabezpieczenia zamykania drzwi po to, aby nimi nie stukać i nie hałasować.

R

Zalety

 • wysoka jakość wykonania;
 • kompaktowy wymiar;
 • pojemność aż 67 litrów;
Q

Wady

 • fatalne sterowanie;
 • funkcja auto czyszczenia działa tylko na tylnej ścianie;
 • słaba relacja jakości do ceny;

5. Nowatorskie podejście do piekarników

 

dobry piekarnik

AMICA AMMB44E1GCI to piekarnik cechujący się precyzyjnym wyborem ustawień, dzięki czemu wykonywane przez nas potrawy będą posiadały odpowiednią chrupkość oraz soczystość. Mamy do czynienia z kompaktowym rozwiązaniem, w pełni sterowany elektronicznie i posiadającym termoobieg, który pozwala na regularne i odpowiednie odprowadzenie powietrza, by uzyskać optymalną temperaturę. Interesujące jest to, że posiada on także blokadę włączenia, czyli dzięki temu posiadają swoje małe pociechy, zwiększamy ich bezpieczeństwo. Dodatkowo AMICA AMMB44E1GCI cechuje się designerski wyglądem, a to wszystko dzięki obecności frontu ze szkła, które idealnie wkomponuje się praktycznie w każde wyposażenie i estetykę kuchni. Cała reszta została także wykonana ze stali nierdzewnej, dzięki czemu posłuży na jeszcze przez wiele lat, a obecność funkcji Touch Free chroni przed powstawaniem odcisków na jego powierzchni. Piekarnik posiada szereg funkcji w tym m.in. talerz obrotowy, rozmnażanie, czy też czasowy zegar, oświetlenie halogenowe, grill opóźnienie startu, a także 5 poziomów mocy, którą można dodatkowo dowolnie regulować.

R

Zalety

 • kompaktowy wymiar;
 • prosta obsługa;
 • duża liczba funkcji;
 • trwałość wykonania;
Q

Wady

 • brak automatycznego czyszczenia;

6. Idealne pieczenie każdej potrawy

dobry piekarnik do zabudowy

Piekarnik SIEMENS IQ700 CM633GBS1 to rozwiązanie, które pozwoli nam na idealne upieczeniu każdej potrawy. Wszystko to za sprawą obecności termoobiegu, który sprawia, że gorące powietrze dociera do każdej strony pieczonych przez nas z pokarmów. Posiada on także wbudowaną mikrofalę, pozwalająca na rozmnażanie pokarmów. Interesujące jest to, że oprócz prostego w obsłudze wyświetlacza, dosalajmy także możliwość wyboru automatycznego pieczenia w zależności od wybranej poprawy. Stykamy się tutaj z modelem wykonanym w kolorze czarnym, posiadającym pojemność 45 litrów, dzięki czemu umożliwia to pieczenie dwóch ciast lub dużej jednej potrawy. Piekarnik ten cieszy się sporą popularnością ze względu na korzystny stosunek ceny do jakości, a także designerski wyglądu, który dodatkowo podkreśla elegancji kuchni.

R

Zalety

 • intuicyjne sterowanie;
 • designerski wygląd;
 • duża liczba opcji do pieczenia;
Q

Wady

 • problemy w utrzymaniu odpowiedniej czystości;

Dlaczego warto wybrać piekarnik z mikrofalą?

Piekarnik jest to niezastąpiona narzędzie, które od wielu lat pomaga panią domu oraz kucharzom w przygotowywaniu niezapomnianych przygód smakowych w postaci różnego rodzaju potraw. Pierwotnie kojarzony był on tylko z funkcją pieczenia, dzięki czemu nasze potrawy mogły być możliwe do spożycia, uzyskując tym samym właściwą chrupkość oraz soczystość. Niemniej jednak okresu rozwoju technologii wprowadził szereg zmian w tego typu urządzeniach, dając nam dostęp do wielu nowych możliwości. W efekcie oprócz tego, że możemy teraz spotkać się z piekarnikiem z wbudowaną mikrofala, może to być dodatkowo także piekarnik kompaktowy, czy też parowy, a w wielu sytuacjach, w szczególności te droższe rozwiązania dają nam jeszcze więcej funkcji w jednym urządzeniu. Bardzo często w momencie, kiedy zastanawiamy się nad wyborem piekarnika mamy dylemat, dotyczący tego, jakie urządzenie powinniśmy wybrać. Ostatecznie odpowiedź na to nie jest zbyt prosta, gdyż w zależności od marki, modelu, a także szeregu innych funkcj,i będziemy mogli wykonywać inne potrawy, a także w wielu sytuacjach będzie to miało wpływ na ilość czasu, jaki spędzimy w kuchni.

piekarnik do zabudowy ranking

Wybór piekarnika, na co zwracać uwagę

Pamiętajmy, że aktualnie panuje moda na zdrowe odżywianie, czyli niezbędną funkcją będzie obecność pieczenie na parze. W efekcie uzyskane produkty będą posiadały swoje naturalne właściwości, a jednocześnie zapewniają niezapomniane przeżycia smakowe. Co więcej nie trudno zauważy, że wszędzie panuje pośpiech, który obecnie bardzo silnie towarzyszy nam w naszym codziennym życiu. Dlatego też potrzebujemy rozwiązania, które pozwoli nam na łatwe odgrzewanie wcześniej wykonanych potraw. W tym przypadku mikrofala jest idealnym rozwiązaniem, gdyż umożliwia ona uzyskanie optymalnej temperatury do tego, aby na nowo mieć ciepłą żywność. Co więcej, w wielu sytuacjach nowoczesność wiąże się z ekologią, dlatego też powinniśmy szukać takiego piekarnika, której po pierwsze będzie oferował dość dużą pojemność, by jednocześnie móc piec kilka potraw na raz, a po drugie będzie szybko się nagrzewa. W efekcie przełoży się to nie tylko na ograniczenie naszego czasu na uzyskanie wymarzonej potrawy, a także w znacznym stopniu będzie to korzystne dla naszego portfela, gdy zmniejszymy zużycie energii. Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na temat wyboru piekarnika zajrzyj na: https://www.youtube.com/watch?v=qSSi4lyNENY

Podejmując decyzję piekarnik z mikrofalą do zabudowy opinie

Kupując piekarnik, musimy pierwsze kolejności zdecydować się na to, jakie funkcje są niezbędne. Niektóre z nich mają grill, rożen obrotowy, termosondę, czy to jest opcję Stay Warm, pozwalają na utrzymanie zadanej temperatury nawet do dwóch godzin. Dodatkowo istnieje też możliwością rozmrażania oraz podgrzewania naczyń. Ostatecznie to, na jakie urządzenie się zdecydujemy, zależy tylko i wyłącznie od nas samych i od naszych aktualnych potrzeb. Niemniej jednak zastanawiając się nad wyborem piekarnika, powinniśmy uwzględnić trzy główne aspekty,. Mowa tutaj o częstotliwość korzystając z niego, obecność udogodnień, a także system samoczyszczenia, gdyż w wielu przypadkach nie będzie nam się chciało usuwać pozostałości po pokarmach (więcej informacji poznasz na https://www.choice.com.au/home-and-living/kitchen/ovens/buying-guides/ovens).

jaki piekarnik do zabudowy

Słowo podsumowania piekarnik z mikrofala opinie

Jeżeli interesuje nas piekarnik i mikrofala do zabudowy to na rynku istnieje wiele różnego rodzaju produktów, które mogą zaspokoić nasze potrzeby. Jednakże spośród powyżej rekomendowanych z pewnością największą uwagę należy przykuć do produktu SAMSUNG NQ50H5537KB, który oferuje niezwykle kompaktową strukturę przy jednoczesnym zastosowaniu nowoczesnych technologii. W efekcie uzyskały urządzenie, które umożliwi nam wykonywanie dowolnych potraw cechujące się wysoką jakością smaku, a także odpowiednią soczystością. Bogactwo także innych funkcji w tym między innymi automatycznego czyszczenia, pozwoli nam na ograniczenie czasu, tym samym sprawiając, że urządzenie SAMSUNG NQ50H5537KB jest godne uwagi.