Pralki ładowane od góry ranking to zestawienie, w którym poznasz najlepsze pralki dostępne na rynku. Ponadto przedstawimy Ci podstawowe pojęcia związane z takimi pralkami a także szczegółowo opiszemy wszystkie pozycje reprezentowane w rankingu.

Czego jeszcze możesz się spodziewać w przygotowanej przez nas treści? Plusów i minusów takiej pralki, porad jak zaoszczędzić na zakupie oraz oczywiście instrukcje jak stwierdzić czy dany model to najlepsza pralka ładowania od góry.

Warto zapoznać się ze wszystkimi modelami, które zostały wyselekcjonowane przez nasz zespół. Będzie to swoiste rozeznanie się w najpopularniejszych pralkach na rynku, które wyróżniają się stosunkiem ceny do jakości na tle innych produktów. Poznajmy zatem ranking pralek ładowanych od góry i znajdźmy urządzenie idealne.

Sprawdź nasz ranking najlepszych pralek ładowanych od góry dostępnych w 2024

Najlepsza pralka ładowana od góry to Whirlpool AWE60110

 

pralki ładowane od góry opinie

Pralka charakteryzuje się efektywnością energetyczną klasy A+, oznacza to, że zużywają nawet 10% energii mniej niż te klasy A. Prezentowany model to wolnostojąca pralka ładowana od góry o maksymalnym załadunku sięgającym 6 kg.

W pralce znajdziemy 2 programy prania: szybki oraz podstawowy (codzienny). Program szybki pozwala na wypranie tkanin w 15 minut przy temperaturze 30 °C. Jest to program do lekko zabrudzonych ubrań i świetnie nadaje się do odświeżenia garderoby.

Tryb codzienny pozwala na większy załadunek przy większej temperaturze 40°C i praniu 60 minutowym. Whirlpool AWE60110 pozwala nam regulować obroty wirowania, ustawienia temperatury.

Z dodatkowych opcji widzimy możliwość zaprogramowania opóźnionego startu. Urządzenie wytwarza hałas sięgający 58 dB, przy najwyższym poziomie wirowania. Dla niektórych minusem może być brak wyświetlacza jednak po zapoznaniu się z ustawieniami pralki używanie nie sprawia kłopotu.

Dodatkowo na obudowie znajduje się specjalna nakładka dla osób niewidomych, znacząco ułatwia ona korzystanie chorym osobom.

R

Zalety

 • stosunek ceny do jakości
 • wydajność
 • skuteczność prania
 • zużycie energii
Q

Wady

 • brak wyświetlacza
 • głośność

Jeżeli pierwsze miejsce Cię nie przekonało to koniecznie wypróbuj numer 2 w naszym rankingu

 

pralki ładowane od góry ranking

Drugie miejsce to model ELECTROLUX EWT1266EGW, pralka ta charakteryzuje się przede wszystkim wysoką klasa energetyczna A+++. Pralka jest ładowana od góry i oferuje pojemność do 6 kg.

Maksymalna prędkość wirowania to nawet 1200 obrotów na minutę. Pralka generuje hałas w wysokości 57 dB podczas prania natomiast przy wirowaniu osiągnąć może nawet 76 dB. Urządzenie posiada funkcję zegara, przez co możemy dowolnie modyfikować długość cyklu.

Dodatkowo istnieje możliwość opóźnienia rozpoczęcia programu o 3, 6 czy nawet 9 godzin. Pralka posiada system zabezpieczenia przed zalaniem, co w przypadku pralki wolnostojącej jest również istotne. Wymiary pralki to 40 x 60 x 89 cm. Wilgotność resztkowa wynosi ok 53%, co stanowi bardzo dobry wynik.

Model ten prezentuje się bardzo dobrze nie tylko pod względem wydajnościowym. Wygląd sprawia, że urządzenie świetnie wpasuje się w mieszkania o każdym wystroju. Gwarancja na pralkę ELECTROLUX EWT1266EGW wynosi 24 miesiące. Z pewnością jest to dobra pralka ładowana od góry.

R

Zalety

 • wydajność energetyczna
 • ciekawy wygląd
 • nowoczesny timer z opóźnieniem
 • nawet 1200 obrotów na minutę
Q

Wady

 • dostępność

Kolejna pralka to ciekawa alternatywa dla poprzedniego modelu

 

ranking pralek ładowanych od góry

PRALKA CANDY CCST 372L, model ten to A+++ gdy mowa o efektywności energetycznej. Dominujący kolor to standard, czyli biel. Wymiary pralki to 40 x 85 x 60. Maksymalny wsad osiągnąć może nawet 7 kg. Hałas wytwarzany przez pralke osiąga 61 dB podczas prania natomiast przy wirowaniu nawet 77 dB.

Pralka Candy CCST dostępna jest wraz z przejrzystym wyświetlaczem LED. Wyświetlacz pomaga wybrać idealny program, ilość obrotów oraz ustawić opóźnienie. Gdy mowa o programach należy zwrócić szczególną uwagę na ich ilość. Prezentowany model oferuje ich aż 15, można je dostosować do swoich potrzeb jak i posiadanego czasu.

Pralka Candy wygląda naprawdę schludnie i nowocześnie. Na duże uznanie zasługuje również jakość wykonania pralki. Do jej budowy użyto bardzo dobrych jakościowo materiałów, które z pewnością wydłużą żywotność pralki. Przy zakupie koniecznie sprawdźmy jaką gwarancje oferuje dany sprzedawca.

R

Zalety

 • efektywność
 • ładowność
 • zużycie energii
Q

Wady

 • głośność

Przedostatnie miejsce w rankingu to produkt definitywnie warty Twojej uwagi;

 

najlepsza pralka ładowana od góry

Pragniemy zapoznać Cię z pralką BOSCH WOT24255PL. Pralka ta charakteryzuje się przede wszystkim wysoką jakością wykonania. W produkcji zostały użyte bardzo dobrej jakości materiały, które wpływają pozytywnie na żywotność pralki. Klasa energetyczna to A+++, co gwarantuje Urządzenie pozwala na nawet 6.5 kg wsad.

Warto wiedzieć, że pralka posiada bardzo zaawansowany system sterowania, który sprawdza wagę ładunku i dobiera odpowiedni czas prania i ilość użytej wody. Pralka posiada także wbudowany timer, dzięki któremu możemy opóźnić rozpoczęcie wskazanego programu.

Ogromnym atutem jest przycisk start / stop, pozwala on na dokładanie oraz wyjmowanie ubrań z pralki nawet w trakcie uruchomionego programu. Wymiary pralki to 40 x 90 x 65 cm a waga to zaledwie 59 kg. Poziom wytwarzanego Gwarancja w przypadku tego modelu wynosi 24 miesiące.

R

Zalety

 • wyjmowany pojemnik na środki piorące
 • wiele programów
 • cicha
 • elegancki wygląd
Q

Wady

 • wysoka cena

Poprzednie propozycje nie odpowiadały? Wypróbuj PRALKA INDESIT BTWA61052GPL

 

dobra pralka ładowana od góry

Ostatnie miejsce w rankingu zajmuje PRALKA INDESIT BTWA61052GPL. Urządzenie to wyróżnia się nie tylko stosunkowo niską ceną przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości wykonania. Ponadto jest funkcjonalna i oferuje szeroki wybór ustawień.

Pralka Indesit posiada bardzo zaawansowany system wyważania, który automatycznie dopasowuje ilość obrotów wielkości wsadu. Dodatkowo wyposażona jest w system zapobiegający tworzeniu się nadmiernej ilości piany.

Pralka o wymiarach 40 cm szerokości, 60 cm głębokości oferuje aż 6 kg wsad. Klasa energetyczna urządzenia to A++. Prędkość obrotowa na minutę wynosi 1000, mamy oczywiście możliwość dostosowania jej do naszych potrzeb.

Mniejsza prędkość gwarantuje też cichszą pracę. Hałas wytwarzany podczas prania sięga 60 dB natomiast podczas odwirowywania nawet 78 dB. Urządzenie Indesit pozwala na ustawienie opóźnionego startu. Co do zużycia wody w skali roku wynosi ona ok 8500 L co stanowi bardzo dobry wynik. Średnie zużycie prądu natomiast ok 173 kWh co tylko podkresla jak oszczędna jest to pralka.

R

Zalety

 • niska cena
 • wydajność
 • funkcjonalność
Q

Wady

 • dostępność
 • standardowy wygląd

Pralka ładowana od góry – czym jest i dla kogo

Pralki to urządzenia które od wielu lat pozwalają nam się cieszyć czystymi, pachnącymi ubraniami bez dużego nakładu pracy. Pralki mają swój podział jednak dzisiaj zajmujemy się jedynie tymi, które ładowane są od góry.

W przypadku tych pralek należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wymiary. Pralki te z reguły zajmują mniej miejsca niż te wymagające zabudowy. Warto też wiedzieć, że przeważnie są one wyższe i węższe.

Oczywiście pralki są różne i z łatwością znajdziemy coś, co idealnie zmieści się w miejscu wyznaczonym na pralkę. Standardowe wymiary to jednak ok 80 cm wysokości, 40 cm szerokości oraz 60 cm głębokości. Wsad, z jakim mamy do czynienia, przeważnie wynosi 6 kg. Są jednak pralki ładowane od góry, które oferują większy załadunek który sięgać może nawet 8 kg.

Pralki te to świetne rozwiązanie dla osób, które często zmieniają miejsce zamieszkania ze względu na łatwość transportu. Jest to rozsądny wybór jeśli w mieszkaniu przebywają dzieci, które z reguły są bardzo ciekawskie i mogą nieumyślnie uszkodzić pralkę.

pralki ładowane od góry opinie

Klasa efektywności – czy ma znaczenie?

Korzystanie z pralki wiąże się z dwoma kosztami – pierwszym jest sam zakup pralki ładowanej od góry. Drugim kosztem jest oczywiście eksploatacja – łączne zużycie wody, prądu może w skali roku wygenerować nawet tysiące złotych.

Warto zatem zastanowić się nad zakupem o wysokiej klasie efektywności energetycznej. Klasa ta oznacza zużycie energii w trakcie jednego programu prania. Najlepszą klasa jest oczywiście A, najgorsza G. Należy zaznaczyć, ze w przypadku pralek znajdziemy informacje nie tylko o klasie efektywności energetycznej ale także klasie wirowania – która ma duży wpływ na to jak będą prezentować się nasze ubrania po wyjęciu z pralki.

Na pralce znajdziemy także informacje o klasie skuteczności prania. Tego wszystkiego jest naprawdę dużo i przy wyborze pralki kierujmy się taką, która jak najwięcej parametrów ma w klasie A. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór pralki ze znakowaniem A, A+, A++, A+++. Są to pralki niezwykle oszczędne i w skali roku pozwolą na spore oszczędności.

Jak wybrać najlepsza pralkę ładowaną od góry?

Analizując rynek widzimy jak wiele jest firm oferujących pralki ładowane od góry. Producenci oferują coraz to nowsze rozwiązania, które mają przyciągnąć naszą uwagę.

Warto jednak zatrzymać się na chwile i pomyśleć – co sprawia, że dana pralka jest warta swojej ceny. Omówiliśmy już klasy efektywności i wirowania, to jednak nie wszystko. W przypadku sprawdźmy na początku podstawowe parametry takie jak pojemność czy sterowanie.

Pojemność pralek ładowanych od góry zaczyna się od 4 kg do nawet 7 kg. Optymalna ładowność to ok 6 kg, co pozwala na skuteczna pracę pralki przy zachowaniu krótkiego cyklu prania. Pralki z większą ładownością mogą znacznie różnic się cenowo, dlatego warto przeanalizować naszą sytuację i wybrać ofertę adekwatną do naszego zapotrzebowania. Sterowanie w przypadku pralek nie jest zbyt kłopotliwe dla większości osób.

Osoby starsze, niepełnosprawne czy niewidome mogą mieć jednak problem. Warto zatem sprawdzić czy pralka oferuje przejrzysty, prosty panel obsługi lub specjalna nakładkę dla niewidomych.

Bezpieczeństwo i hałas

Pralki to z pozoru proste urządzenia o łatwej obsłudze. Należy jednak wiedzieć, że za każda technologią kryje się mniej lub bardziej bezpieczny mechanizm. W przypadku pralek mogą wystąpić zalania mieszkania, uszkodzenie ubrań oraz problemy skórne spowodowane nieprawidłowym procesem prania.

Z podstawowych systemów zabezpieczających upewnijmy się, że pralka posiada blokadę przed otwarciem, blokada taka jest niezwykle istotna, jeżeli w mieszkaniu są dzieci. Ważne by pralka posiadała system informowania nas o różnych usterkach czy problemach związanych z poszczególnymi elementami urządzenia.

Pralki ładowane od góry mogą generować większy hałas niż pralki te, które ładowane są standardowo – od przodu. Urządzenia te ze względu na to, że przeważnie nie są zabudowane potrafią emitować znacznie więcej hałasu od swojej konkurencji.

Pralki te w trakcie prania generują od 50 dB do nawet 55 dB natomiast sytuacja znacząco się pogarsza podczas wirowania gdyż może dojść do nawet 80 dB. Szukajmy zatem pralki, która generuje jak najmniej hałasu.

Pralki ładowane od góry opinie

Opinie to bardzo często poruszany przez nas temat. Nie dzieje się tak bez powodu, pralki ładowane od góry maja szerokie grono odbiorców dzięki swoim kompaktowym wymiarom. Poprzez nasz ranking wiesz jakie pralki są warte Twojej uwagi. Warto jednak wiedzieć na co zwrócić koniecznie uwagę podczas przeglądania pralek na własną rękę.

Opinie mogą nam dużo zdradzić na temat danego modelu, trzeba jednak wiedzieć gdzie ich szukać. Najlepszym źródłem opinii są porównywarki cenowe – są to serwisy z których pomocą w kilka chwil sprawdzimy ceny w różnych sklepach internetowych.

Dodatkowo strony te zawierają zakładkę opinii gdzie użytkownicy wystawiają swoje opinie. Warto sprawdzić czy interesujący nas model został oceniony. Przy sprawdzaniu skup się przede wszystkim na negatywnych opiniach gdyż właśnie minusy stanowić mogą największy problem.

Poświećmy naszą uwagę na komentarze po dłuższym użytkowaniu, przy zweryfikowanym zakupie. Podniesie to wiarygodność i pozwoli oszacować żywotność pralki.

Gwarancja

Wszystkie urządzenia objęte są gwarancją, warto jednak upewnić się jaki okres obejmuje oraz jaki ma charakter. Gwarancja w przypadku pralek ładowanych od góry przeważnie wynosi 24 miesiące jednak niektóre urządzenia mogą być objęte nawet 48 miesięczna gwarancje.

Pralki mogą ważyć 40-80 kg. Warto zatem zapewnić gwarancję typu door to door. Gwarancja taka sprawia, że naprawa, serwis oraz zwrot w pełni zapewnia producent. Jest to najlepszy rodzaj gwarancji dlatego szukajmy tego w ofercie sprzedającego.

Warto zorientować się czy producent oferuje rozszerzenia gwarancji podstawowej do door to door. Dodatkowo można pokusić się o wydłużenie gwarancji i ubezpieczenie jej o uszkodzenia mechaniczne, czyli takie, które spowodować mogliśmy my. Niestety usługa taka nie jest tania, jeżeli jednak pralka pracuje u nas dzień i noc a w domu biegają dzieci to może warto zaopatrzyć się w taką formę gwarancji.

W przypadku otrzymania niekompletnego zestawu należy od razu zwrócić urządzenie, najpóźniej w ciągu 14 dni.

pralki ładowane od góry ranking

Podsumowanie

Na dziś to już wszystko, co dla Was przygotowaliśmy. Z pewnością po zapoznaniu się z naszymi poradami będziesz w stanie znaleźć idealna pralkę do swojego mieszkania. Pragniemy zaznaczyć, ze wszystkie pralki ładowane od góry prezentowane w rankingu zostały wybrane na podstawie opinii zebranych w 2017 i 2018 roku.

Jesteśmy przekonani, że wyselekcjonowane przez nas pralki sprostają każdemu zadaniu. Przy wyborze pralki dla siebie koniecznie sprawdź wady i zalety, które wyszczególniliśmy w naszym rankingu. Pozwoli to uniknąć nieporozumień, rozczarowań i oczywiście stresu.

Szczególną uwagę należy poświecić zwycięzcy rankingu gdyż to właśnie ten model jest najczęściej kupowaną pralką ładowaną od góry w 2018 roku i posiada najmniejszy procent zwrotów czy reklamacji. Dodatkowo charakteryzuje się świetną klasa i wieloma użytecznymi programami. Decyzja należy do Ciebie i pamiętaj by podjąć ją rozważnie w oparciu o nasz poradnik i ranking.

[kkratings]
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaką pralkę ładowaną od góry wybrać
Average rating:  
 1 reviews
 by monika

Bosch. Mała, leciutka, Bardzo ładnie pierze, można ją bez problemu utrzymać w czystości. Ja zostałam tylko z synem , więc szkoda mi było zużywać tak dużą ilość wody do automatu poza tym trzeba było trochę tego prania uskładać. Ja jestem bardzo zadowolona. Tym co mają mało prania poleca ten produkt.