Elektryczna suszarka na pranie jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że zajmuje tyle miejsca co pralka. Nie musisz rozkładać wielkiej, tradycyjnej suszarki na pranie. Dodatkowo pranie w niej wysuszysz nawet w ciągu 35 minut niezależnie od pogody. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że wystawiłaś suszarkę z praniem na zewnątrz, aby pranie szybciej wyschło, a zmoczył je deszcz? Może chciałaś ubrać swoją ulubioną bluzkę, jednak po dwóch dniach suszenia w domu, ona nadal była wilgotna? Jeżeli tak, koniecznie sprawdź nasz ranking elektrycznych suszarek na pranie. Może dasz się przekonać do kupna takiego urządzenia?

Suszarka do prania ranking

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
SAMSUNG DV90M6200CW AirWash

SAMSUNG DV90M6200CW/EO

9.9

Drogi

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
empik logo
 
Neonet logo 1
 
PL logo RTVEuroAGD1
BEKO DPY 8506 GXB1 Superia

BEKO DPY8506GXB1

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
Neonet logo 1
Electrolux EDP12074PDW

Electrolux EDP12074PDW

9.6

Tani

Allegro Logo
 
PL logo RTVEuroAGD1
BOSCH WTN86200PL

BOSCH WTN86200PL

9.6

Tani

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
Neonet logo 1
 
PL logo RTVEuroAGD1
WHIRLPOOL HSCX80311

WHIRLPOOL HSCX80311

9.5

Tani

Allegro Logo
 
PL logo RTVEuroAGD1

Suszarka SAMSUNG DV90M6200CW/EO AirWash

suszarka do prania ranking

Suszarka tego producenta posiada najwyższą klasę oszczędności energii A +++. Dzięki temu masz pewność, że nawet częste używanie sprzętu, nie podniesie znacząco Twoich rachunków za prąd.

Jej wymiary wynoszą: wysokość 85 cm, szerokość 60 cm, a głębokość 65 cm. Zapewniają one możliwość załadunku nawet do 9 kg.

Jest to suszarka kondensacyjna z pompą ciepła. Potrafi efektownie suszyć ubrania w niższej temperaturze oszczędzając przy tym energię oraz chroniąc ubrania.

Samsung AirWash posiada wbudowane czujniki temperatury i wilgoci. Dzięki nim suszarka optymalizuje zużycie energii, a samo suszenie trwa tylko tyle, ile wymagają tego ubrania.

Ciekawym elementem jest funkcja Air Wash™. Dzięki niej Twoje ubrania będą wyjątkowo świeżo pachniały po każdorazowym zakończeniu suszenia. Ta pralko-suszarka wykorzystując podgrzane powietrze, eliminuje bakterie i wszystkie zapachy bez użycia wody, czy detergentów.

Wyposażona w filtr 2 w 1, suszarka ta doskonale wyłapuje zarówno kurz jak i włókna. Skuteczność filtra pozwala na jego rzadsze czyszczenie. Dodatkowym atutem jest fakt, że w momencie, gdy filtr ciepła będzie już wymagał wyczyszczenia, alarm Cię o tym poinformuje.

Inteligentny system suszenia OptimalDry™ działa dzięki czujnikom wilgoci, temperatury oraz czyszczenia wymienników ciepła. Chroni on Twoje ubrania. Masz pewność, że suszenie ich nie zniszczy. Ponadto optymalizuje zużycie energii, ponieważ w czasie pracy cały czas dostosowuje czas suszenia, uzyskując w ten sposób najlepszy efekt.

Krokiem w przyszłość, jaki zrobił producent tego sprzętu, jest wyposażenie urządzenia w system Smart Check. Dzięki specjalnej aplikacji na smartfonie lub iPhonie umożliwia rozpoznawanie i rozwiązywanie wszelkich problemów związanych z suszarką. Pozwala na diagnozowanie usterek i pomaga w rozwiązywaniu ich, bez konieczności wzywania specjalisty. Wystarczy jeden dotyk Twojej dłoni.

Producent zapewnia, że czas trwania programu w załadunku pełnym wynosi 188 minut, a częściowym 130 minut. Dodatkowo klasa wydajności skraplania przy załadunku pełnym oraz częściowym wynosi B. Suszarka jest także zaopatrzona w szeroką gamę programów suszenia. Są nimi: Bawełna, Delikatny, Do prasowania, Syntetyki, Ręczniki, Wełna, Pościel, Powietrze ciepłe, Program czasowy

Innymi atutami tej suszarki są funkcje takie jak opóźnienie startu pracy,czy programator elektroniczny. Dodatkowo posiada ona Smart Check, Diamond Drum i Oświetlenie bębna. Całością sterujemy za pomocą wyświetlacza elektronicznego.

Suszarka zaopatrzona jest w zbiornik na wodę, który należy opróżniać. Atutem jej jest blokada rodzicielska oraz możliwość montażu na pralce. Urządzenie to nie jest przystosowane do zabudowy. Poziom hałasu podczas użytkowania wynosi 65 dB.

W internecie poczytać można same pozytywy na temat tego sprzętu. Suszarka do prania opinie zawdzięcza pojemności, głośności oraz efektywności pracy.

Sprawdź suszarkę klikając tutaj.

R

Zalety

 • głośność

 • efektywność

 • oszczędność czasu

 • ładowność

 • zużycie energii

Q

Wady

 • trudna do oczyszczania

 • głośność

Suszarka do ubrań BEKO DPY 8506 GXB1 Superia

 

suszarka do prania opinie

Suszarka BEKO o klasie efektywności A+++. Wymiary suszarki wynoszą 84,6 cm, 59,5 cm i głębokości 60 cm. Załadujesz do niej aż 8 kg ubrań.

Wyposażona w pompę ciepła, która wykorzystuje chłodzący i grzewczy jej element sprawia, że suszarka dobrze suszy w optymalnej temperaturze, a ubrania są bezpieczne.

Automatyczny czujnik wilgotności sprawia, że suszarka sama wie, kiedy musi się wyłączyć. Wystarczy wybrać żądany poziom wysuszenia. Suszarka posiada także czujnik odpowiedzialny za to, by pranie było równomiernie wysuszone.

Bęben wykonuje obroty w obie strony, zapewniając jednolite suszenie całego wsadu. Jego delikatne ruchy sprawiają, że ubrania się nie gniotą.

Urządzenie to posiada programy takie jak: Bawełna, Delikatny, Syntetyki, Szybki, Program Baby Care, Jeans, Koszule/Bluzki. Dodatkowymi funkcjami, godnymi uwagi są zaś Oświetlenie bębna, Zmienny ruch bębna, Sygnał akustyczny końca programu, Wskaźnik czasu do końca programu.

Ważną cechą jest blokada drzwi oraz menu w języku polskim.

R

Zalety

 • funkcjonalność,

 • ładowność

 • czas pracy

Q

Wady

 • suszarka gniecie ubrania

Suszarka kondensacyjna Electrolux EDP12074PDW

 

suszarka do ubrań opinie

Suszarka firmy Electrolux posiada klasę efektywności elektronicznej A. Jej klasa suszenia także wynosi A. Maksymalny wsad do suszarki może mieć 7 kg. Samo urządzenie zaś ma 60 cm szerokości i 54 cm głębokości. Wysoka jest zaś na 85 cm.

Jej wyjątkowym atutem jest z pewnością zabezpieczenie przed dziećmi. Każdy wie, że małe dzieci kochają przyglądać się pracującym urządzeniom. Zdarza się, że dotykając panelu sterującego, zmieniają program lub temperaturę. Suszarka kondensacyjna Electrolux uniemożliwia im to poprzez zabezpieczenie panelu sterującego.

Czujnik wilgotności, w który wyposażona jest ta suszarka zapewnia dostosowanie czasu suszenia oraz zużycia prądu do aktualnego stanu ubrań. Sprawia to, że urządzenie pracuje tak długo, jak jest to konieczne, a Twoje ubrania są idealnie wysuszone.

Inną funkcją, która przydaje się w każdym domu sprawia, że nasze ubrania mają mniej zagnieceń. Zmienia ona specjalnie parametry suszenia, a nasze prasowanie staje się dużo przyjemniejsze.

Jest to wyjątkowa suszarka, którą możesz postawić w każdym miejscu w domu. Wszystko dzięki możliwości zmiany kierunku otwierania drzwiczek. Masz więc w każdym miejscu w domu komfort wkładania i wyjmowania ubrań.

Ta suszarka posiada także opcje opóźnienia startu suszenia. Dzięki temu dokładnie możesz zaplanować godzinę, w której ubrania będą wysuszone. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli posiadasz taryfę nocną i tańszy prąd, lub chcesz wyjąć pranie zaraz po powrocie z pracy.

Program, dzięki któremu możesz szybko odświeżyć dawno nie noszone ubrania, przywraca im świeżość i poczucie czystości. zamiast kolejny raz je prać, wystarczy włączyć ten tryb w suszarce.

Urządzenie to posiada specjalny program do wełny. Każdy wie, jak trudny do wysuszenia jest to materiał i jak łatwo go zniszczyć. Program ten gwarantuje bezpieczne suszenie ubrań. Jest to najlepsza suszarka do prania wełnianych ubrań.

Elektryczna suszarka na pranie Electrolux posiada opóźniony start, programy suszenia takie jak: bawełna, delikatny, do prasowania, do szafy, extra suche, mix, odświeżanie, sport/fitness, syntetyki i wełna. Steruje się nią poprzez elektroniczny programator, a wszystkie ustawienia pojawiają się na ekranie.

Dodatkowo przystosowana jest do zabudowy pod blat, a do dodatkowych opcji możemy także zaliczyć: czujnik wilgotności, mniej zagnieceń, możliwość zmiany kierunku otwierania drzwi, sygnał akustyczny końca programu oraz wskaźnik przebiegu programu.

Możemy do niej załadować nawet 7 kg ubrań. Klasa energetyczna tej suszarki to B. Zużycie energii w czasie załadunku pełnego wynosi 4,3 kWh, w momencie gdy zużycie energii w czasie załadunku częściowego wynosi 2,25 kWh.

Jeśli będzie ona załadowana do pełna, czas trwania programu będzie wynosił 131 minut, a jeśli załadowana będzie częściowo, 73 minuty. Klasa wydajności skraplania wynosi A, a poziom głośności to jedyne 65 dB.

Dodatkowo suszarka ta posiada blokadę panelu sterowania oraz blokadę przedwczesnego otwarcia drzwi. Do suszarki dołączony jest zbiornik na wodę.

R

Zalety

 • głośność

 • funcjonalność

 • cena

Q

Wady

 • pozostawia wilgotne ubrania

Suszarka do ubrań BOSCH WTN86200PL

 

najlepsza suszarka do prania

Suszarka do ubrań Bosch jest suszarką kondensacyjną. Można do niej załadować nawet 7 kg rzeczy. Klasa efektywności energetycznej, jaką posiada to B. Roczne zużycie energii elektrycznej wynosi 496 kWh. Jej wysokość wynosi 84,2 cm, szerokość 59,8 cm, a głębokość 59,9 cm.

Sterowana elektronicznie suszarka do ubrań pracuje bardzo cicho. To jedyne 65 dB.

Dzięki SensitiveDrying System, czyli specjalnie skonstruowanego bębna suszarki, jest ona najdelikatniejszą suszarką dla Twoich ubrań. Jest to dobra suszarka do każdego rodzaju tkaniny.

Urządzenie to posiada AntiVibration™. Specjalną konstrukcję, która jest wyjątkowo stabilna i cicha. Wszystko to dzięki ochronie antywibracyjnej.

Zastanawiasz się, czy ubrania po wyjęciu z suszarki będą idealnie wysuszone? Kontrolę nad tym sprawuje AutoDry. To on dopilnuje, by pranie nie wyło wilgotne, a jednocześnie było świeże i miękkie.

Całym urządzeniem możesz sterować dzięki intuicyjnemu panelowi do sterowania z wyświetlaczem LED. Sprawi on, że ta suszarka elektryczna nie będzie pobierała dodatkowej energii.

Cały czas, w jakim będzie prała trwa w załadunku pełnym jedyne 111 minut, a częściowym 69 minut. Zarówno w załadunku pełnym jak i częściowym klasa wydajności skraplania wynosi B.

Suszarka ta posiada wiele programów suszenia. Są to: Program Sport, Wełna, Program MIX, Antyalergiczny, Zimny, Program czasowy, Ciepły, Pierze/Puch, Koszule 15.

W czasie załadunku pełnego zużycie energii wynosi jedyne 4,08 kWh, podczas gdy w częściowym 2,33 kWh. Możemy z łatwością opóźnić start pracy suszarki, by mieć kontrolę nad tym, kiedy nasze ubrania będą suche.

Funkcjami dodatkowymi są: Start/Pauza, AntiVibration Design, Sensitive Drying System, Sygnał akustyczny informujący o zakończeniu programu, oraz Technologia AutoDry

Suszarka posiada zbiornik na wodę, który należy opróżniać. Możliwe jest jej montaż na pralce. Nie nadaje się pod zabudowę, ani pod zabudowę pod blat. Jej zaletą jest blokada rodzicielska, która uniemożliwia sterowanie nią przez nasze pociechy.

R

Zalety

 • jakość wykończenia

 • głośność

 • zużycie energii

Q

Wady

 • duże gabaryty

SUSZARKA WHIRLPOOL HSCX80311

 

dobra suszarka do prania

Suszarka typu Heat Pump firmy Whirlpool posiada technologię 6-ty zmysł. Maksymalny załadunek w programie bawełna wynosi aż 8 kg. Sterowana elektronicznie posiada menu w języku polskim. Jest to więc najlepsza suszarka do ubrań dla osób, które nie czują się pewnie używając języków obcych.

Gdy suszarka ta działa, zauważyć możemy, że jest bardzo cicha. Poziom hałasu jaki generuje wynosi jedyne 65 dB. Klasa efektywności elektrycznej tego modelu wynosi A+. Klasa efektywności skraplania w tej suszarce równa jest A. Czas suszenia przy pełnym załadowaniu wynosi 196 minut.

Whirlpool zaopatrzył swoją suszarkę w szereg programów służących do suszenia różnych materiałów. Są to: Bawełna, ECO Bawełna, Mieszane, Syntetyczne, Delikatne, Przewietrzanie, Wool Finish, Duży Wsad oraz Odświeżanie Parą.

Posiada ona również takie funkcje jak: Soft Move, Steam Care. Silnik Senselnverter sprawia, że pralka działa sprawnie i szybko. Możemy użyć programu, który nie zagniecie nam ubrań. Suszarka ta posiada także opcje opóźnienia czasu startu.

Najważniejsze jest jednak to, że możemy wyregulować stopień wysuszenia ubrań, a suszarka posiada zabezpieczenie przed dziećmi.

R

Zalety

 • ładowność

 • poziom hałaasu

 • regulowany stopień wysuszenia

Q

Wady

 • klasa energetyczna

Czym są elektryczne suszarki na pranie?

Elektryczna suszarka na pranie jest urządzeniem domowym, wielkością i wyglądem przypominająca pralkę. Do jej zadań należy wysuszenie wypranych wcześniej ubrać. Robi to niezależnie od pogody, oszczędzając Twój czas oraz chroniąc ubrania przed rozciągnięciem się, jak to się zdarza np ze swetrami na tradycyjnych linkach na pranie.

Dawniej suszarki takie były raczej wyciskarkami. Poprzez dociskanie wypranych ubrań, wyciskały z nich nadmiar wody, przez co skracały czas schnięcia. Dziś suszarki elektryczne działają wykorzystując różne metody. Wyróżniamy suszarki takie jak:

 • suszarki wywiewne

 • suszarki kondensacyjne

 • suszarki kondensacyjne z pompą ciepła

najlepsza suszarka do ubrań

Suszarki wywiewne

Zwane także suszarkami wywiewowymi, urządzenia te coraz rzadziej spotykane na rynku. Jak sama nazwa urządzenia mówi, wywiewają one parę wodną z wnętrza bębna, przez wąż o średnicy około 10 cm, na zewnątrz. Para wodna kierowana jest albo od razu na zewnątrz pomieszczenia, lub do kanału wentylacyjnego.

Suszarki kondensacyjne

Skraplają one parę wodną, która wytworzyła się w czasie suszenia w kondensatorze. Powstała w te sposób woda gromadzi się w pojemniku. Z niektórych urządzeń musimy ręcznie ją wylać, w momencie gdy inne z nich odprowadzają wodę od razu do kanalizacji.

Suszarka kondensacyjna z pompą ciepła

Jest to najnowocześniejszy typ elektrycznych suszarek na pranie. Skonstruowana jest w taki sposób, że umożliwia odzyskanie części energii cieplnej. Dzięki temu jest nie tylko wydajniejsza, ale także bardziej energooszczędna.

Najnowsza technologia pozwala na rozbudowanie funkcji elektrycznych suszarek na pranie. Dziś możemy kupić suszarkę, która posiada czujniki wilgotności, czy kontroluje wagę ubrań, które do niej wrzuciliśmy. Istnieją takie, które wygładzają tkaniny parą, a więc wstępnie prasują nam ubrania, a nawet takie, które umożliwiają nadanie ubraniom konkretnego zapachu.

Producenci przebijają się w pomysłach, a im nowocześniejsze urządzenie, tym większą pewność mamy, że suszenie będzie skuteczniejsze, a suszarka pobierze przy tym minimalną ilość energii elektrycznej. Jeżeli zdecydujemy się na suszarkę tego samego producenta, którego mamy pralkę, możemy postawić jedno na drugie, co zaoszczędzi nam miejsca.

Na co zwrócić uwagę wybierając suszarkę elektryczną?

Kupując suszarkę elektryczną warto sprawdzić jej pojemność. Także jej gabaryty są ważne. Nie każdy może sobie pozwolić na kupno suszarki, ponieważ wielkością przypomina pralkę. Dlatego też należy spojrzeć na jej wymiary, abyśmy mieli gdzie ją postawić. Najlepsza suszarka do ubrań prócz tych parametrów, posiada dodatkowe funkcje.

Jeśli zdecydujemy się na suszarkę tego samego producenta, którego pralkę posiadamy, możemy liczyć na ich kompatybilność. Innym rozwiązaniem jest kupno pralko-suszarki. Taki sprzęt 2 w 1 zajmuje dużo mniej miejsca, jednak jej możliwości są nieco mniejsze niż typowej suszarki na pranie. Taki sprzęt wysuszy jednorazowo nawet dwukrotnie mniej prania, niż jest w stanie wyprać.

https://www.youtube.com/watch?v=GTrtsg8Tlbk

suszarka do prania ranking

Słowem podsumowania

Wybierając suszarkę elektryczną do ubrań, musimy przemyśleć ten zakup. Warto spojrzeć na to, ile ubrań jednocześnie mamy do wysuszenia, a także na inne parametry.

Bardzo ważnymi cechami suszarki są klasy energetyczne i skraplania. Ta druga mówi nam o tym, z jaką dokładnością suszarka suszy, a klasa energetyczna, ile prądu będzie pobierało urządzenie. Sprzęt o najlepszych klasach jest droższy, jednak po przeliczeniu kosztów zakupu, a późniejszych rachunków w czasie esploatacji urządzenia, okazuje się, że opłaca się kupić droższą suszarką.

Mając pralkę danego producenta, można szukać suszarki tej samej firmy. Wiemy wtedy, że są one kompatybilne, możemy postawić jedną na drugą, dzięki czemu oszczędzimy miejsce. Wbrew powszechnej opinii suszarki elektryczne na ubrania nie są drogie w użytkowaniu, a komfort ich używania sprawia, że nasze ubrania będą suche o każdej porze roku, bez względu na pogodę.

Czy Wy wolicie suszenie tradycyjne na tak zwanych linkach na pranie? Czy posiadacie suszarkę elektryczną? Jaką suszarkę macie? Z jakich jej funkcji najchętniej używacie? Napiszcie nam o tym w komentarzu!

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Elektryczna suszarka do prania
Average rating:  
 0 reviews