Kto nie lubi się ubierać? Elegancko, młodzieżowo, na romantyczną kolację, czy też spotkanie z rodzinami lub na co dzień. Każdy z nas posiada szereg różnego rodzaju strojów, które co pewien czas wymienia nowe. Niemniej jednak, abyśmy mogli regularnie cieszyć się z naszych ubrań, musimy je odpowiednio wyprać, wysuszyć i wyprasować, a następnie tak umieścić w szafie, aby się nie pogniotły. Dla wielu z nas robienie prania, a już w najgorszym wypadku prasowania, stanowi prawdziwy dramat i rozpacz ,przez co staramy się unikać tego jak najczęściej. A co jeśli można, by było skrócić to wszystko i wyjmować z pralki ubrania już całkowicie suche. Do tego celu idealnie sprawdzi się pralko-suszarka. Niemniej jednak na rynku jest ogromna ilość modeli do wyboru i przez to pojawia się podstawowe pytanie – jaka jest najlepsza pralko suszarka?

Pralko suszarka opinie, czyli jaki produkt wybrać

Poniżej przedstawiamy kilka godnych uwagi produktów z zakresu pralko-suszarki, które idealnie sprawdzą się w naszych domach. Jeżeli więc poszukujemy tego typu rozwiązań, warto przyjrzeć się im bliżej.

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
HOTPOINT ARISTON AQD 1070 D 49 EU B

HOTPOINT-ARISTON AQD1070D

9.8

Średnia

Allegro Logo
 
empik logo
 
PL logo RTVEuroAGD1
SAMSUNG WD80J5A10AW

SAMSUNG WD80J5A10AW

9.7

Drogi

Allegro Logo
 
PL logo RTVEuroAGD1
AMICA AWDG7512CL

AMICA AWDG7512CL

9.6

Tani

Allegro Logo
ELECTROLUX EWW1685SWD

ELECTROLUX EWW1685SWD

9.5

Tani

Allegro Logo
 
PL logo RTVEuroAGD1
LG F4J6TG0W

LG F4J6TG0W

9.4

Średnia

Allegro Logo
 
emagpl logo table
 
PL logo RTVEuroAGD1
BEKO HTV 8733 XS0

BEKO HTV 8733XS0

9.9

Średnia

Allegro Logo

Nowoczesne rozwiązania w eleganckim opakowaniu

pralko suszarka ranking

Produkty, jakimi są pralko suszarki HOTPOINT-ARISTON AQD 1070 D 49 EU B, cechują się niezwykłą elegancją i jakością wykonania. Stykamy się tutaj z bogactwem programów, w tym między innymi z rozwiązaniem Woolmark Platinum Care, czyli technologią pozwalającą na pranie tkanin dotychczas przeznaczonych tylko i wyłącznie do prania ręcznego. Urządzenie to posiada także technologię pozwalającą na zachowanie niezwykle cichej pracy, tym samym nawet przy wykonywaniu dużej częstotliwości obrotów, będzie ono generowało ultra niskie dźwięki. Pralka przydaje się w szczególności tam, gdzie mamy dużą rodzinę. A gdzie jest duża rodzina, tam są też dzieci. Dlatego też HOTPOINT-ARISTON AQD 1070 D 49 EU B oferuje specjalne zabezpieczenie chroniące przed włączeniem pralki przez nasze pociechy. Maksymalny załadunek wynosi 10 kg, a w przypadku suszenia jest niewiele mniejszy, gdyż 8 kg. Dodatkowo pralka ta posiada klasę energetyczną A, a także bardzo czytelny i intuicyjny wyświetlacz LCD pozwalający na prostą i szybką obsługę. Ostatecznie uzyskujemy urządzenie, które sprawdzi się zarówno przy codziennym normalnym praniu, jak i przy bardziej wymagających tkaninach.

R

Zalety

 • cicha praca;
 • bogata liczba dostępnych programów;
 • duża pojemność;
Q

Wady

 • znaczne zużycie energii;

Bogactwo możliwości w jednym praniu

pralko suszarki opinie

Pralko-suszarka SAMSUNG WD80J5A10AW to znakomite rozwiązanie w szczególności, gdy mamy w naszej szafie ogromną ilość ubrań, o niezwykle delikatnej strukturze. Wszystko to za sprawą posiadania technologii Eco Bubble pozwalającej na skuteczne pranie nawet w bardzo niskich temperaturach. Całość opiera się o wykorzystanie unikatowego generatora bąbelków, który znacznie lepiej rozprowadza środki piorące od standardowej wody, tym samym pozwalajać na wydajniejsze pranie, przy mniejszej ingerencji w tkaninę. Oprócz tego urządzenia jest wzbogacone w funkcje aktywnej piany, pozwalającej na pozbycie się nawet uporczywych zabrudzeń, a także w technologie AirWash, czyli rozwiązanie umożliwiające odświeżenie tkanin za pomocą gorącego powietrza. Jako, że w przypadku SAMSUNG WD80J5A10AW stykamy się z połączeniem pralki i suszarki zostały tutaj wykorzystane specjalne grzałki, które są dodatkowo chronione przed uszkodzeniem oraz kamieniem. W efekcie uzyskujemy urządzenie, które z pewnością sprawdzi się w każdym domu i będzie służyło nam przez lata. Ostatecznie opisywana pralko suszarka cieszy się sporą popularnością wśród klientów, ze względu na swój korzystny stosunek jakości do ceny.

R

Zalety

 • wysoka jakość wykonania;
 • duża funkcjonalność;
 • znaczna pojemność;
Q

Wady

 • ogromne zużycie energii;

Ekologiczne podejście do prania

 

ranking pralko suszarek

Pralko suszarka AMICA AWDG7512CL to rozwiązanie, które stawiam bardzo mocno nacisk na ekologię. Stykamy się tutaj z szeregiem technologii, w tym między innymi Auto Sensorem oraz bawełną Eco, które służą ograniczeniu zużycia wody, jaki energii po to, by z jednej strony zminimalizować koszty użytkowania, a z drugiej chronić naturalne środowisko. Interesujące jest także to, że urządzenie posiada program antyalergiczny, czyli nowoczesne technologie pozwalające na dokładną eliminację wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń w tym między innymi roztoczy, jakie zalegają w naszych ubraniach, a które szkodzą alergikom. Owa pralko-suszarka jest znakomicie dostosowana w szczególności dla rodzin, które posiadają dzieci. W efekcie nawet jeżeli nie dopilnuje my naszych pociech, a one podczas prania zmienią program to AMICA AWDG7512CL im to uniemożliwi, a to wszystko za sprawą posiadanych specjalnych zabezpieczeń. Wśród atutów należy wyróżnić także intuicyjne sterowanie poprzez prosty panel kontrolny, które pozwoli na ławte wybieranie spośród szeregu dostępnych programów.

R

Zalety

 • płynna regulacja temperatury;
 • łatwa możliwość ustalenia dowolnego programu;
 • spora pojemność;
Q

Wady

 • głośna praca;
 • niezgodność oferty z rzeczywistością, czyli brak funkcji skróconego prania;

Właściwa ochrona dowolnych tkanin

 

najlepsza pralko suszarka

Rozwiązanie, jakim jest pralko suszarka ELECTROLUX EWW1685SWD cechuje się zastosowaniem nowoczesnych technologii, pozwalających na osiągnięcie podwójnej pielęgnacji prania. W efekcie dzięki bogactwu dostępnych programów istnieje możliwość wyprania oraz wysuszenia praktycznie dowolnej tkaniny bez ryzyka jej uszkodzenia. Dodatkowo zastosowana została technologia odświeżania włókien tkanin i usuwania z nich zagnieceń. Wszystko to za sprawą programu parowego, który w ostateczności pozytywnie wpłynie na prasowanie, jak i wyeliminuje niepożądane zapachy. Interesujące jest to, że urządzenie posiada także funkcję Time Manager, który pozwala na dostosowanie czasu prania, a także momentu włączenia w zależności do naszych aktualnych zajęć. Dodatkowo jako szczególny atut należy wyróżnić możliwości, jakie daje system OptiSense, które pozwala na automatyczne dobranie funkcji prania w stosunku do tkaniny jaką włożymy do bębna. W efekcie nawet jeśli nie wiemy z czego zostało uszyte dane ubranie, to nie musimy już się o to martwić, gdyż pralka sama dobierze odpowiednie programy.

R

Zalety

 • wysoka jakość wykonania;
 • dobra jakość prania;
 • szybkie suszenie;
Q

Wady

 • niekorzystny stosunek jakości do ceny;

Kompaktowe rozwiązanie do każdej łazienki

pralko suszarka jaka najlepsza

Pralko suszarka LG F4J6TG0W to rozwiązanie, które idealnie sprawdzi się praktycznie w każdej łazience. Posiada ona połączoną funkcję prania i szuszenia co pozwala na zaoszczędzenie miejsca w domu i większą przestrzeń dla rodziny. Interesujące jest to, że samo urządzenie jest praktyczne dla alergików, a to wszystko dzięki programowi Allergy Care. W efekcie umożliwia on wykorzystanie gorącej wody do stworzenia dezynfekującej pary, która w żaden sposób nie uszkadza naszych tkanin, a zarazem niweluje między innymi roztocza oraz inne czynniki alergiczne. Z pewnością to, co wyróżnia ją na tle konkurencji, to funkcja dodaj odzież. Nieraz każdemu nas zdarzyło się włączyć pranie, a po pewnym czasie zauważyć, że do rzuciliśmy pewnego ulubionego elementy ubioru. Teraz można to zmienić i wciskając tylko jeden przycisk, dodajemy wybraną odzież i później możemy kontynuować cały proces prania. W pralce LG zastosowano także napęd pozwalający na odpowiednie dostosowanie prania w zależności od włożonych tkanin, a to wszystko w otoczce niezwykle cichej pracy. Dodatkowo owa pralko-suszarka idealnie wkomponowuje się w pojęcie smartDOM, gdyż dzięki funkcji Tag On NFC pozwala na sterowanie jej przy pomocy telefonu. Ponadto dzięki temu jest wzbogacona o ponad 20 pozycji prania, które regularnie są powiększane, dając nam dostęp do wielu nowych możliwości. Rozwiązanie to umożliwia także diagnostykę w przypadku uszkodzenia, bez konieczności przyjazdu fachowców waszego domu.

R

Zalety

 • nowoczesne wykonanie;
 • szeroka gama możliwych programów;
 • cicha i dokładna praca;
Q

Wady

 • duże zużycie energii;

Wiele funkcji w jednym urządzeniu – dobra pralko suszarka

 

pralko suszarka opinie

Rozwiązaniem, jakim jest pralko-suszarka BEKO HTV 8733 XS0 pozwala nam na korzystanie z szeregu różnego rodzaju funkcji, które w ostatecznym rozrachunku znacznie skracają czas prania i suszenia ubrań. Jej niewątpliwą zaletą jest posiadanie silnika ProSmart Inverter, który należy do rozwiązań najnowszej generacji. W efekcie pozwala on na szybki start i płynną zmianę prędkości obrotowej, przy jednoczesnym wydzielaniu najmniejszego hałasu tym samym pozwalając na zrobienie szybkiego prania nawet w ciągu nocy (w szczególności, gdy o czymś zapomnimy). Rozwiązanie to posiada także funkcję Aqua Fusion, czyli możliwość dokładnego wykorzystania zadanego detergentu tak, aby się nie marnował, co w efekcie prowadzi do ograniczenia kosztów. BEKO HTV 8733 XS0 to pralko-suszarka i jako, że służy również do suszenia naszych ubrań została ona wyposażona w specjalne grzałki niklowane. W efekcie chronią one przed przepaleniem się oraz osadzaniem kamienia, a także w stosunku do standardowych grzałek są one znacznie bardziej odporne na liczne uszkodzenia. Wśród dodatkowych funkcji należy także wyróżnić polskojęzyczny panel, który w znacznym stopniu upraszcza funkcjonowanie całego urządzenia, który dodatkowo w połączeniu z intuicyjnym interfejsem daje nam niezwykłą wygodę podczas użytkowania.

R

Zalety

 • efektywność;
 • funkcjonalność;
 • niskie zużycie energii;
Q

Wady

 • głośność pracy;
 • czasem nie dosusza ubrań;

Pralka standardowa, czy pralko suszarka? Ranking pralko suszarki

Rozwój technologii jestem na tyle potężny, że aktualnie istnieje wiele różnych pomysłów oraz możliwości z jakich możemy korzystać po to, by móc polepszyć nasze życie. Dotykają one bardzo szerokiego spektrum naszych codziennych obowiązków w tym między innymi prania. Nie da się nie zauważyć, że w momencie jeżeli skorzystamy z urządzenia jakim jest pralko-suszarka zaoszczędzimy po pierwsze miejsce, a po drugie czas przy wykonywaniu prostych czynności związanych z odświeżaniem naszych ubrań. Niemniej jednak czy faktycznie warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Przyjrzyjmy się więc temu bliżej.

Standardowo każda pralka Posiada w sobie funkcję wirowania i im ona jest lepiej dostosowana do aktualnego naszego prania, tym samym pozwoli na lepsze pozbycie się nadmiaru wody. Niemniej jednak nie wpłynie to w żadnym stopniu na suchość naszych tkanin, a tym samym my będziemy zmuszeni do wygospodarowania dodatkowego miejsca po to, by móc je rozwiesić i poczekać aż wyschną. W takiej też sytuację niezmierną pomocą okaże się suszarka do ubrań w wersji automatycznej, która umożliwia włożenie pewnych ubrań i tkanin, a następnie odczekanie do czasu, aż zostaną wysuszone. Niemniej jednak posiadanie dwóch produktów, czyli pralki i suszarki oddzielnie wymaga ogromnej ilości powierzchni, która dla wielu z nas jest niedostępna. Weźmy na przykład taką łazienkę w bloku, gdzie dostępność wolnego miejsca jest bardzo ograniczona. Z tego też powodu wiele osób zastanawia się nad możliwościami pralko-suszarki. Głównym problemem jest to, czy faktycznie jest ona tak samo skuteczna, jak niezależne urządzenia w postaci pralki i suszarki. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jaki model, oraz jaką firmę wybierzemy do naszych potrzeb. Niemniej jednak właściwe urządzenie da nam taki sam, a nawet lepszy efekt od tego, które moglibyśmy się spodziewać w przypadku naturalnego suszenia, czy też prania. Jedyny mankament może być na poziomie zużycia energetycznego. Niestety, ale w przypadku połączenia, jakim jest pralko-suszarka nie możemy spodziewać się dość dużego ograniczenia zużycia energii. O wiele korzystniej tutaj wychodzą pojedyncze urządzenia, tym samym pozwalając na znaczne obniżenie kosztów, w szczególności w przypadku wydatków na wodę czy też na prąd. Niemniej jednak podsumowując całościowo, zarówno poświęcony czas, zakup urządzeń, czyli ich cenę, a także koszta jakie będziemy ponosić, pokazują one, że o wiele lepiej jest zainwestować w pralko-suszarkę. Jeżeli chcesz poznać więcej informacji na temat zalet pralko-suszarki lub też potrzebujesz bardziej naocznego udowodnienia ich funkcjonalności zajrzyj tutaj https://www.youtube.com/watch?v=UpAoA0dQZ1k. Zostaną Ci przedstawione możliwości jakie daje pralko suszarka w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.

dobra pralko suszarka

Pralko suszarka jaka najlepsza na rynku?

Ostatecznie to, na jakie urządzenie się zdecydujemy zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Niemniej jednak zastanawiając się nad zakupem pralko-suszarki warto uwzględnić kilka istotnych parametrów, które choć aktualnie mogą się nam wydawać mało ważne, to w przyszłości okażą się nieocenioną pomocą. Zacznijmy od tego, że rynek jest na tyle potężny, że w praktyce możemy spotkać się nawet z rozwiązaniami, które spełnią wszystkie nasze potrzeby. Najbardziej istotne z nich będzie ładowność bębna. W przypadku pralko-suszarek trzeba rozróżniać dwa rodzaje, to jest ładowność samej pralki i ładowność suszarki. Ta różnica wynika z możliwości urządzenia, a także jakości samego prania lub suszenia. W efekcie możemy się spotkać z maksymalnym obciążeniem pralki wynoszącym do 10 kg, a w przypadku ubrań do suszenia, maksymalnie do 7 kg co w efekcie skutkuje tym, że będziemy musieli suszyć pranie dzieląc je na dwie części. Poruszano już kwestię tego, że pralko-suszarki nie są aż tak oszczędne energetycznie, jak ich pojedyncze odpowiedniki. Niemniej jednak i tutaj wyróżniamy poszczególne klasy energetyczne, które będą miały wpływ na to, jak duże koszta poniesiemy. Dlatego też warto zwracać uwagę na klasę efektywności energetycznej, która może być przedziału od A do G, gdzie A będzie świadczyła o tej najlepszej i najbardziej korzystnej dla nas. Niemniej jednak musimy zdać sobie sprawę z tego, że uruchomienie opcji prania, a później suszenia zużyje ogromne ilości energii, na co musimy być przygotowani finansowo. Innym bardzo istotnym aspektem jest efektywność prania. Tutaj sytuacja może być dość sporna, bo wszystko zależy od tego, jakie urządzenie wybierzemy. W zależności od marki oraz modelu zetkniemy się z innymi technologiami, które mają zwiększyć jakość prania, a także umożliwić szybsze pozbywanie się plam, czy też pozwolić na łatwiejsze rozprasowywanie ubrań. Ostatnim również bardzo istotnym elementem są wymiary. Jakby nie patrzeć decydujemy się na pralko-suszarkę głównie z tego powodu, że potrzebujemy kompaktowego rozwiązania. Niestety w zależności od tego, na jakie urządzenie się zdecydujemy, możemy zetknąć się z innymi wymiarami, co czasem może być niezwykle kłopotliwe. Pamiętajmy także, że niektórzy producenci podają wymiary wewnętrzne, nie uwzględniając przy tym przykładowo odstających drzwiczek, czy też dodatkowych ozdobień, co w efekcie może być dużym utrudnieniem podczas umiejscowienia pralki w danym miejscu. Jeżeli więc chcemy uniknąć zdziwienia podczas wnoszenia pralki do domu, to zawsze dokładnie upewniajmy się na temat jej wymiarów.

Pralko suszarka dodatkowe funkcje

Oprócz podstawowych informacji warto także pamiętać o tym, aby nasza pralko suszarka była wzbogacona w dodatkowe możliwości. Mowa tutaj między innymi o szerokim wyborze programów do prania, czy też programów do suszenia, a także funkcję opóźnionego startu. W szczególności ta ostatnia będzie niezmiernie przydatne, gdyż pozwoli nam na zaplanowanie momentu, kiedy chcemy uprać dane ubrania. Co więcej, nie raz zdarza się sytuacja, w której zapomnijmy o tym, że w naszej szafie wieją pustki, gdyż wszystko jest brudne, a następnego dnia czeka nas ważne spotkanie. Dlatego też istotne jest, abyśmy znaleźli pralko-suszarkę, która pozwoli na cichą pracę w nocy tak, aby jednocześnie uzyskać idealne czyste pranie, bez nadmiernego hałasu. Ostatecznie podsumowując, pralko-suszarki są to rozwiązania, które łączą dwie funkcje w jednym urządzeniu, a zarazem zajmują dwa razy mniej miejsca niż osobne produkty. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii uzyskujemy rozwiązanie, które jest niezwykle korzystne i bardzo ułatwia nam sam proces pozyskiwania czystych ubrań, skracając go przy tym do minimum. Dlatego też mając taką możliwość, warto zastanowić się nad zakupem tego typu rozwiązań.

Jeżeli chcemy poznać więcej informacji na temat możliwości pralko-suszarek, a także elementów jakie powinny posiadać, warto odwiedzić w stronę https://www.digitaltrends.com/home/washer-dryer-buying-guide/, która zawiera w sobie spis najważniejsze informacje na temat tego urządzeń. Nie zapominajmy ,żeby patrzeć także na gwarancja, jaką przyznają producenci. Nie mowa tutaj tylko i wyłącznie o ewentualnym rozwiązaniu w przypadku zepsucia się urządzenia, ale też o tym, że dłuższa gwarancja da nam większa pewność, że zyskujemy wysoką jakość produktu, gdyż z innego powodu producent nie zarzekałby się, że wytrzyma ona nawet 20 lat. Ponadto nie zapoiminajmy, że pralko-suszarki z każdym rokiem się zmieniają dając nam coraz to nowsze i lepsze rozwiązania. Dlatego też, jeżeli my sami poszukujemy produktu, który będzie nas zadowalał przez wiele lat, to powinniśmy wybierać te rozwiązania, które dadzą nam najwięcej możliwości.

pralko suszarka opinie

Słowo podsumowania – pralko suszarki opinie

Przyglądając się powyżej zawartym informacją, a także elementom, które powinny zawierać sobie pralko-suszarki, a także porównując do tego przedstawione wcześniej produkty nietrudno wyodrębnić najlepszą pralko-suszarkę dostępną na rynku. Mowa tutaj oczywiście o rozwiązaniu, jakim jest LG F4J6TG0W, które idealnie wkomponuje się w funkcjonalność niezbędną na miarę XXI wieku. Stykamy się tutaj z połączeniem wysokiej jakości oraz nowoczesnych technologii z tradycyjnym zastosowaniem. W efekcie samo urządzenie jest bardzo praktyczne, wydajne, ciche w pracy i korzystne pod kątem cenowym w stosunku do otrzymywanej jakości. Dlatego też zastanawiając się nad zakupem pralko-suszarki warto uwzględnić je w swoich przemyśleniach.

[kkratings]
Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Pralko suszarka ranking
Average rating:  
 0 reviews