Wykonywanie cięć na różnego rodzaju materiałach to praca, z którą często mają do czynienia osoby lubiące pomajsterkować lub wykonujące poważne remonty. Czy chciałbyś również wykonać tego typu prace, ale chcesz uniknąć brudzącego i niezdrowego pyłu, który jest normalnością podczas przecinania materiałów?

Istnieje proste rozwiązanie: przecinarka do glazury na mokro. Przecinarki tego rodzaju zaopatrzone są w systemy wykorzystujące wodę do minimalizowania emisji pyłów. Kupienie przecinarki do glazury na mokro pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu na sprzątanie. Co więcej jednak, sprawa także, że praca przy cięciu materiałów jest znacznie zdrowsza dla naszych płuc.

Poniżej przedstawiamy ranking przecinarek do glazury na mokro z 2024, które posiadają systemy antypyłowe. Dzięki poniższemu spisowi możesz łatwo zorientować się, jakiego rodzaju przecinarki masz do wyboru. Przedstawiamy:

 • charakterystykę każdej z nich oraz

 • wyliczamy ich mocne i słabe strony.

Bierzemy pod uwagę zarówno

 • parametry techniczne,

 • jak i konkretne dodatki i elementy wymienionych urządzeń. 

Następnie przedstawimy zestaw najważniejszych informacji, w postaci poradnika, w którym:

 • przedstawimy najlepsze źródła wiedzy o przecinarkach do glazury na mokro,

 • wymienimy podstawowe parametry przecinarek,

Na koniec spróbujemy wytypować najlepszą przecinarkę do glazury z pośród wymienionych.

Przecinarki do glazury – ranking 2024

 

Obraz

Nazwa

Ocena 0-10

Cena

Sprawdź Cenę

      
Rubi DC 250

Przecinarka Rubi DC-250

9.8

Drogi

Allegro Logo
 
empik logo
Powermat PM PDG 1800

Przecinarka Powermat PM-PDG-1800

9.7

Tani

Allegro Logo
GÜDE GF180

Przecinarka GÜDE GF180

9.6

Średni

Allegro Logo
Eurotec

Przecinarka Eurotec

9.3

Tani

Allegro Logo

Przecinarka do glazury na mokro Rubi DC-250

przecinarka do glazury na mokro ranking

Przecinarka stołowa do glazury na mokro – Powermat PM-PDG-1800 

przecinarki do glazury ranking

Przecinarka firmy Rubi dysponuje mocą silnika 1100 W z jednoczesnym zabezpieczeniem termicznym. Dzięki ruchomej głowicy model tej charakteryzuje się dużą funkcjonalnością, która zwiększa komfort i szybkość pracy. 

Przecinarka DC-250 jest przeznaczona do cięcia

 • płytek ściennych,

 • płytek podłogowych,

 • gresów porcelanowych,    

Nadaje się również do cięcia płytek z kamienia naturalnego. 

 

R

Zalety

 • dysponuje napędem o mocy 1100 W z zabezpieczeniem termicznym,

 • pozwala na cięcie do grubości maksymalnie 90 mm.

 • długość cięcia skośnego bez limitu

 • jest wyposażona w układ bezpyłowy ZERO DUST

 • jest wyposażona w podwozie z zabezpieczeniem antykorozyjnym, pozwalającym na pracę w wilgotnych warunkach,

 • blaty stołu wykonane są z aluminium, które łatwo zdemontować i wyczyścić,

 • posiada składane nogi z kółkami, które ułatwiają transport,

 

Q

Wady

 • w wersji standardowej brak jest kabla zasilającego; należy dokupić go jako opcja dodatkowa,

To urządzenie zaprojektowane przez Powermat precyzyjnie tnie każdy rodzaj płytek. Idealnie spełnia swoje zadanie przy płytkach

 • z glazury,
 • z terakoty,
 • z gresu,

Ponadto nadaje się również do cięcia:

Przecinarka została skonstruowana w sposób, który umożliwia pracę na mokro. Dzięki temu do minimum została zredukowana ilość pyłów unoszących się podczas wykonywania cięć.

R

Zalety

 • posiada dużą moc silnika (1800 W)

 • nadaje się do cięcia niezwykle różnorodnych typów materiałów,

 • można nią wykonywać cięcia pod kątem 45 stopni (22mm) oraz 90 stopni (32mm),

 • stół wykonany z ocynkowanej stali o wymiarach 330×330 mm, posiada możliwość nachylenia do 45 stopni,

 • umożliwia pracę na mokro, 

Przecinarka do glazury na mokro – GÜDE GF180

przecinarka do glazury na mokro opinie

Ten model przecinarki został zaprojektowany z myślą o cięciu płytek ceramicznych, zarówno na potrzeby warsztatów domowych, jak i pracach wykończeniowych przy remontach. Dzięki wyposażeniu w diamentową tarczę tnącą o średnicy 180 mm gwarantuje wykonanie precyzyjnej pracy. Jest także wyposażona w stół o wymiarach 330×360 mm.

R

Zalety

 • dysponuje silnikiem indukcyjnym o mocy 600 W,

 • umożliwia wykonywanie cieć na długość 34 mm,

 • jest wyposażony w diamentową tarczę tnącą, 

 

Przecinarka do glazury na mokro – Eurotec

jaka przecinarka do glazury

Przecinarka Eurotec wykonana została przez niemieckiego producenta z przeznaczeniem do pracy na płytkach i innych elementach ceramicznych. Precyzję i jakość pracy zapewnia diamentowe ostrze, które umożliwia wykonywanie długich cięć pod kątem 45 i 90 stopni. dzięki temu, że wyposażona została w pojemnik na wodę, umożliwia bezpyłową pracę. 

R

Zalety

 • dysponuje silnikiem o mocy 1100 W,

 • dzięki zbiornikowi na wodę pozwala na bezpyłowe cięcie,

 • jest wyposażona w stół z stali nierdzewnej,

 • zintegrowana z szerokim stołem o wymiarach 385-395mm,

 • umożliwia cięcie pod kątem 90 stopni do 35mm,

 • umożliwia cięcie pod kątem 45 stopni do 12mm,

 

Przecinarka do glazury – jak wybrać

Wybór dobrej przecinarki do glazury wymaga, przede wszystkim, zapoznania się z dostępnymi ofertami oraz z podstawowymi kryteriami, które muszą spełniać przecinarki wysokiej jakości. 

1. Przecinarki do glazury – informacje

Najważniejsze informacje o przecinarkach działających na mokro, z gwarancją bezpyłowego procesu pracy przedstawione zostały powyżej. Krótkie zestawienie dobrej jakości przecinarek dostępnych w 2024 pozwala na wstępnie odsiać dobre modele od setek ofert dostępnych w internecie. Żeby wybrać z pośród nich warto sięgnąć po informacje z 3 źródeł

 • artykuły specjalistyczne,

Internet dostarcza nam wielu pożytecznych informacji, jeżeli tylko sięgniemy do odpowiednich źródeł. Warto poszukać branżowych stron, które oferują profesjonalną wiedzę o działaniu przecinarek. Rada ta przyda się przede wszystkim tym, którzy nie mieli okazji pracować z tego typu urządzeniami, a chcieliby sobie wyrobić rzetelną opinię. Do dyspozycji mamy m.in. takie strony jak narzedzia.pl (https://www.narzedzia.pl/artykuly/jaka-przecinarke-do-glazury-wybrac-praktyczny-poradnik,5046.html).

 • filmy przedstawiające działanie przecinarek,

Internet to także skarbnica krótkich filmów, które w łatwy i przystępny sposób pokazują naocznie działanie przecinarek, również tych pracujących na mokro. Możemy na przykład zobaczyć, jak sprawdza się, opisana wyżej przecinarka Rubi DC-280                                  (https://www.youtube.com/watch?v=wws9fpUUlbs&t=11s).

 • opinie znajomych,

Jeżeli mamy także możliwość, warto oczywiście wypytać znajomych, którzy posiadają przecinarki do glazury na mokro, lub przynajmniej meli kiedyś okazję pracować na takich urządzeniach. 

dobra przecinarka do glazury na mokro

2. Przecinarki do glazury – opinie

Nie jest złym pomysłem zwrócić uwagę na opinie w internecie, jakie możemy znaleźć na temat wymienionych przecinarek. Trzeba jednak zachować ostrożność oceniając ich miarodajność.

3. Przecinarki do glazury – parametry

przecinarka do glazury na mokro ranking

Przy wyborze przecinarek do glazury na mokro warto przede wszystkim uzbroić się w wiedzę o podstawowych parametrach tych urządzeń. To dzięki tym informacjom możemy trafnie ocenić jakość produktu i wybrać ten, który najbardziej służy zaspokojeniu naszych potrzeb. Sprawdź też jaki wybrać dobry tani laser krzyżowy.

Na co zwrócić uwagę? Najważniejsze są 3 cechy przecinarek do glazury:

1. Długość i wysokość cięcia

Od stosownej długości cięcia zależy jakość cięć, jaką możemy uzyskać posługując się przecinarką, dlatego to jedna z najważniejszych technicznych własności tego urządzenia. Długość cięcie to parametr pozwalający określić jak długie cięcie możemy wykonać za jednym razem. Odpowiedni dobór wymaga wzięcia pod uwagę wielkości materiału, który chcemy przyciąć.

Analogicznie, głębokość cięcia to parametr określający maksymalną głębokość materiału, który możemy skutecznie ciąć. 

2. Moc silnika

Jeżeli mamy zamiar wykonywać intensywne i czasochłonne zadania przy pomocy przecinarki, powinniśmy zwrócić uwagę na moc silnika, jaką dysponuje interesujące nas urządzenie. Przecinarka, której silnik dysponuje dużą mocą, pozwala na stabilniejszą i szybszą pracę. Wielkość mocy silnika ułatwia przede wszystkim cięcie dokonywane na grubym materiale

3. Tarcza

Tarcza jest najważniejszym elementem każdej przecinarki do glazury. Standardowo wykonywana jest z diamentowym ostrzem. Od doboru właściwej tarczy zależy komfort cięcia i estetyka efektu końcowego. Warto wiedzieć, że:

 • tarcze dopasowane do konkretnego typu materiału dają lepszy efekt, niż uniwersalne tarcze. Wybór uniwersalnej tarczy zaleca się tym, którzy nie mają skonkretyzowanych projektów, nakierowanych tylko na jeden rodzaj materiału. Jeżeli jednak chcemy przede wszystkim pracować z przecinarką na wybranym typie materiału, warto zwrócić uwagę do jakich zadań zaprojektowana jest dana tarcza. 

 • kształt obrzeża i gęstość ziaren diamentu decydują o własnościach ściernych tarcz, a tym samym także o jakości ich pracy.

 • prędkość obrotowa tarczy to parametr, który nie jest jednakowy dla wszystkich modeli przecinarek do glazury na mokro. kiedy kupujemy cały zestaw z wyposażeniem, nie musimy się oczywiście o to martwić. Natomiast, gdy decydujemy się na kupienie nowej tarczy diamntowej warto pamiętać, że prędkość obrotowa powinna być dopasowana do możliwości konkretnej przecinarki. 

 

Dobra przecinarka do glazury na mokro

Na koniec pozostaje rozstrzygnąć, która z pośród wymienionych przecinarek jest najlepsza. 

Pod względem mocy silnika zdecydowaną przewagę ma przecinarka firmy Powermat. To aż 1800 Watt. Niemniej jednak przecinarki do glazury firmy Rubio i Eurotec mocą 1100W to modele, nad którymi także warto się zastanowić. 

Pod względem możliwości cięcia

Rubi DC – 250 pozwala na cięcie kontowe bez żadnego limitu, co jest imponującym osiągnięciem. Poza tym można przy jej pomocy ciąć materiały o grubości nawet 90 mm. Pozostałe przecinarki do glazury na mokro mogą dokonywać cięć na znacznie cieńszych materiałach, powyżej 30 mm grubości. 

Diamentowe tarcze, w jakie wyposażone są przedstawione modele przecinarek do glazury na mokro najbardziej różnicują je między sobą. Tarcza dostępna z Powermat PM-PDG-1800 jest narzędziem najbardziej uniwersalnym. Jak jednak zaznaczyliśmy wcześniej, nie koniecznie jest to najlepsza opcja. Również wielozadaniowością charakteryzuje się przecinarka Rubi DC-250. O mocy tej tarczy wskazuje fakt, że można jej używać także do krótkich cięć w kamieniu. 

Dwa pozostałe modele – GÜDE GF180 oraz Eurotec posiadają diamentowe tarcze specjalizujące się w cięciu ceramiki. 

Która przecinarka do glazury jest najlepsza według rankingu z 2024? 

Odpowiedź do pewnego stopnia zależy od indywidualnych potrzeb. Warto, przy wyborze wziąć pod uwagę parametry opisane wyżej. W prezentowanym zestawieniu pokazaliśmy przecinarki o zróżnicowanych cechach i możliwościach. Biorąc pod uwagę fakt, że model Rubi DC – 250 dysponuje dużą mocą silnika oraz najlepszymi możliwościami pod względem dokonywania pracy na trudnych materiałach, z pośród przedstawionych przecinarek do glazury na mokro, ta właśnie ma sporą przewagę nad pozostałymi.  

 

Submit your review
1
2
3
4
5
Submit
     
Cancel

Create your own review

Jaka przecinarka do glazury na mokro
Average rating:  
 10 reviews
 by Wielki

Największa porównywarka przecinarek ręcznych i elektrycznych w Polsce

 by dam

Uważam, że dużą robotę robi tarcza. Do cięcia gresów na maszynie stołowej stosuje obecnie TopDiam USS i jestem bardzo zadowolony.

 by Radek

Mam też Powermata i póki co jestem zachwycony, zwłaszcza zadziwiająco czystą i niepokruszoną linią cięcia. Dzięki niej zrobiłem kuchnię z płytek, sporo podłóg no i co nie co w łazience.Ręczną bym tego nie zrobił a tym bardziej że większość kafli to bardzo twarda i nierówna glazura.

 by majsterkowicz

Trudno ocenić produkt po opakowaniu... zobaczymy za rok czy się nie rozleci. Wygląda solidnie patrząc na te urządzenie który jest dzisiaj w sprzedaży...

 by Jakub

Ja mam ręczną i powiem że właśnie zastanawiałem się nad takimi elektrycznymi, bo kolega ma i mówił że są dobre do na prawdę grubych płytek, ładnie tną bez uszczerbku. Tylko nie wiem na którą się zdecydować, fajnie by wybrać ta najlepszą.

 by Henio

Ja mam Eurotec. Maszynka spisuje sie bardzo dobrze bez problemu daje rade z twardym gresem jest precyzyjna linia ciecia idealnie rowna tnie co do milimetra miarka czytelna regulacja kata ciecia przydatna. Polecam ten sprzet.

 by Bob

Bardzo dobra i solidna maszynka do cięcia płytek. Profesjonalny produkt. Sprawdziłem ją na 12 mm gresie, tnie i łamie go bez problemu.

 by Maru

Od zeszłego roku mam tego Powermata i jestem stosunkowo zadowolony. Jeszcze nic się nie uszkodziło i ładnie chodzi Silnik.

 by Adi42

Panowie czy ktoś miał tego Euroteca ? poszukuje opinii o nim i tak trochę krucho?

 by Władi19999

Ja z 5 lat temu miałem jakiegoś marketowca i zepsuł się po pół roku uzytkowania także od tego momentu tylko markowe.